
<--- 11
Октября 12 ч
Щербаков: Я на цій заправці не заправляюсь, але вона існуюча, то ці під"їзди вони використовують, Київзем пропонує заставити їх сплачувати за під"їзди. Ми голосуємо проти, хай буде проти.
Яловий:
Це тимчасово на 5 років в межах червоних ліній. Ми пропонуємо з
Голосування:
За - 48, проти - 0, утр. - 3, не гол. - 11, всього - 62. Рішення прийнято.
187. "Нивки-5".
Яловий: Це в районі високовольтної лінії.
Гуленко: Зауваження юристів, червона лінія, але тут 5 років.
Яловий: Прошу, Андрушенко.
Андрушенко: В мене є запитання. Там високовольтна лінія, там є санітарно-захисна смуга і під високовольтною лінією не повинно нічого розміщуватись. На Троєщині 75 КВ. Є погодження з Київенерго?
Гуленко: Є.
Андрушенко: Це санітарна служба не повинна погоджувати, це санітарна служба. Це шкідливо для здоров"я. І ми узаконюємо все це.
Яловий: Це діючий гаражний кооператив, ніхто свої гаражі не винесе. Користуються люди тимчасово на момент заїзду, виїзду. Тому пропонується погодитись на 5 років. Для того, щоб за цю землю платили.
Гуленко: 0,90 - 10 років, а остальні 5 років.
Голосування:
За - 37, проти - 1, утр. - 1, не гол. - 23, всього - 62. Рішення не прийнято. Від того, що ми не голосуємо це рішення,
<--- 11 Октября 12 ч
ситуація не зміниться і кооператив відтіля не виїде.
Я прошу перенести на 27 жовтня. І підготуйте обґрунтування по цьому питанню.
188.
"Генезис-Плюс". 5 років. 0,
Яловий: Там достатньо перед будинком, судячи по схемі, яка є територія достатня. Це вже архітектурні рішення і розриви, які там будуть. Десь тут був головний архітектор. Можливо там будівництво. Головний архітектор вважає, що можна погодитись.
Я уважно
дивлюсь, є одна доріжка, є друга доріжка, зліва є будинок, від будинку можна
Всі
погодження є. Я думаю, що архітектура при прийнятті цього рішення врахує і нашу
розмову, і ті об"єми, які там можуть бути. Подивіться по плану. Ширина будинку,
це вона приблизно пропорційна. Від будинку до цієї земельної ділянки десь
Прошу, Странніков.
Странніков: У нас у четвер розглядалась дуже схожа земельна ділянка десь поруч і приблизно, я бачу, такою самою ж площею, навіть такої самої форми. Відверто кажучи, тоді була ваша позиція така, що така велика територія не потрібна для таких об"єктів, ми її зняли. На сьогоднішній день розглядаємо схожу ділянку і я бачу, що позиція протилежна. Це не мій в.о., це в.о. Карандєєва.
Яловий: Між тим, що пропонувалось і що пропонується, є велика різниця.
1. Площа відведення.
2. Відстані до жилого будинку.
<--- 11 Октября 12 ч
Я кажу про загальний настрій. Володимир Борисович, я не кажу конкретно про вас, я кажу про те, що ми Березняки на сьогоднішній момент вже розшматували повністю, і у мене не ця частина Березняків, а інша, але в мене та сама ситуація, тому я пропонував би, що ті квартали житлової забудови, які вже склалися, і ті зелені зони прибудинкові, які є на сьогоднішній момент, дуже уважно підходить під розміщення подібних об"єктів, тому я пропонував би все ж таки зняти і мене з Карандєєвим записати в робочу групу щодо вивчення питання.
Яловий: Прошу, Гич.
Гич: Давайте ми не будемо обговорювати питання будівництва павільйону, подивіться на всі гаражі. Всі гаражі стоять незаконно, ні в кого договору оренди немає, десятки тисяч самозахоплених, ніхто не сплачує оренди. Ми чомусь мовчимо, і Березняки чомусь мовчать, і депутати, самозахоплення вже десятки років стоїть і ніхто це питання не піднімає. Нехай стоїть десь близько 40 чи більше гектарів самозахоплених, люди вже багато працюють і ніхто за це не дивиться, а тут, що відводиться "Генезис-плюс", давайте його знімемо.
Яловий: Це ж торговий комплекс для тих же людей, що там живуть, я ж так розумію.
Карандєєв: Михайло Миколайович, дійсно, як відповідальний працівник, більше того, заступник голови районної адміністрації, до території якої свого часу відносилися Березняки, критично і абсолютно вірно говорить про гаражі, які там стоять. Насправді, якщо ми тут розглянемо містобудівну ситуацію і Генплан, то на місці цих гаражів колись планувалося, і я сподіваюся, що це буде реалізовано, мала пройти лінія швидкісного трамваю чи то, як потім казали пізніше, сучасної електрички. І в принципі землевідведення так ніхто їм не робить і вони знають, що по цій лінії вони, коли почнеться будівництво, вони ці всі гаражі будуть знесені.
А щодо відведення земельної ділянки під торговельний комплекс, я вам скажу, що я мав бесіди і переговори проводив з забудовниками, але я вам скажу, що я збентежений, бо вони є в принципі власниками тих торговельних майданчиків і трьох павільйони, які знаходяться трохи вище, якщо ми подивимося план-схему. Я прошу показати план-схему. Бачите, трохи вище знаходяться три павільйони і коли в мене була розмова з інвестором, тобто з організацією, яка претендує на цю земельну ділянку, я признаюся, випустив чомусь, вони казали, що це мова йде про реконструкцію саме цих трьох павільйонів, а не про ...
Яловий: Пропоную зняти це питання з розгляду.
<--- 11 Октября 12 ч
Карандєєв: Додатково будівництво нового об"єкту.
Яловий: Пропоную зняти це питання з розгляду порядку денного. Нехай на місці тих павільйонів нехай будують тоді об"єкти. Правильна пропозиція. Можна підтримати?
Карандєєв: Користуючись нагодою, просив би Поляченка, як керівника, його організації була відведена земельна ділянка за цими павільйонами, більш активно приступити до її розробки і реалізації. Оскільки певною мірою територія дійсно захаращена, а будівництво житлового комплексу дозволить привести її в порядок.
Яловий: Якби вони сказали, що замість цих павільйонів на цій території збудують нормальний комплекс, а звідти виїдуть, то це було б зрозуміло нам.
Прошу, Поляченко.
Поляченко: Я дуже вдячний Карандєєву, що він каже, що ми приступили. Я хочу сказати про те, що, на жаль, мешканці цих будинків сьогодні проти будівництва і ми сьогодні працюємо індивідуально з кожним. І я думаю, що ми умовимо людей, тому що працюємо і відбудовуємо парадні, під"їзди і все інше. Тому це не наша неможливість працювати, а працюємо з громадськістю. Як тільки ми домовимось, ми почнемо працювати.
Яловий: Прошу проголосувати за перенесення і на довивчення це питання. В склад комісії проситься Костюк, Гич, Карандєєв, юристи і земельний комітет.
Голосування:
За - 50, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 10, всього 61. Рішення прийнято.
Гуленко: П. 189 - Київське інвестиційне агентство, пров. Бехтеревський, 8-б у Шевченківському районі. Земельна ділянка для відтворення будинку - пам"ятки архітектури з використанням під житло.
Яловий: Тут складне питання. Був будинок, від нього залишився фрагмент. Це був будинок колишнього міського голови. В цьому будинку планувалось створення музею одного з письменників, який проживав в цьому будинку. Сьогодні це питання неоднозначно трактується як мешканцями, так і інвестором. Одні протестують, інші настоюють на тому, щоб відновлювали. Цей будинок зносився при умові його відновлення.
<--- 11 Октября 12 ч
Так в документах було записано. Причому комунальному підприємству відводиться.
Прошу, Щербаков.
Щербаков: В решении предлагается отдать земельный участок для восстановления памятки под жилье. Мое мнение, что коммунальное предприятие там жить не будет. У нас есть дом писателей на ул. Б. Хмельницького, где этих мемориальных досок больше, чем кирпичей. Кто из них вспомнит пару фамилий? А фамилия Нечуй-Левицкий для Украины - это такая фамилия, которая заслуживает восстановить дом в первозданном виде, использовать исключительно под литературный музей, ни в коем случае не под жилье.
Давайте дадим протокольное поручение Главному управлению земельных ресурсов, чтобы оно подготовило проект решения, в которому будет сказано: передать этот земельный участок управлению реставрации памяток Кухаренка. Заказать, сумма там небольшая. 100.000$ не больше, для 2-этажного домика в центре города. Бехтеревский переулок, это, те, кто знает, рядышком, в центре города появится еще один маленький музей.
Яловий: Враховуючи, що це був будинок міського голови, можна було б і розглянути питання створення певного музею стосовно філіалу музею м. Києва.
Пропозиція перенести і доопрацювати це рішення з урахуванням зауважень, які зазвучали на сесії.
Прошу, проголосуйте за перенесення і доопрацювання.
В комісію включити: Щербакова, управління культури, земельний комітет, земельна комісія, Дейнега, Товстий.
Голосування:
За - 51, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 12, всього - 63. Рішення прийнято.
Гуленко: 190. "Кошковський О.І.".
Є пропозиція на 1 рік.
Яловий: Прошу, проголосуйте.
<--- 11 Октября 12 ч
На один рік в оренду.
Голосування:
За - 28, проти - 1, утр. - 7, не гол. - 27, всього - 63. Рішення не прийнято. Знімається на довивчення.
Яловий: Хто ввійде в комісію? Є пропозиція - Бойчук, Данькевич, Старовойт, відповідно юристи і наші служби. Прошу далі.
Гуленко: 191. "Автомобіліст", земельна ділянка для будівництва, експлуатації та обслуговування спортивно-оздоровчого комплексу на березі р. Десенка у Деснянському районі.
Яловий: Ми вже поверталися до цього питання. А чого воно повернулося знову?
Прошу, Бідний, це ваш округ, якщо я не помиляюся.
Гуленко: На минулих сесіях знімав Бідний.
Бідний: Мені, дійсно, незрозуміло, тому що два рази виступав я на сесіях міської ради, де був категорично проти, і підтримали депутати відносно, щоб буквально на березі р. Десенка виділялась кількість території. Було тоді і доручення сесії підготовити рішення про відмову, і сьогодні знову це питання попадає на сесію міської ради, хтось лобує його, і депутати розглядають, тому я прошу ще раз зняти це питання і підготовити рішення про відмову. Тим більше, акціонерне товариство "Автомобіліст" неспроможне сьогодні використати ці земельні ресурси.
Яловий: Я прошу підняти протокол того засідання і буде з"ясовано, що було доручення, була комісія, мабуть, і ви включені до неї і ніхто не вніс цих пропозицій і воно автоматично повернулося на сесію. Гуленко, зауваження.
Гуленко: Дане питання знімалося депутатом Бідним і було запропоновано це питання розглянути восени, через те воно й внесено до порядку денного.
Яловий: Є пропозиція зняти це питання, підготувати проект відмови або іншої, якщо буде доказано, включити до складу комісії Бідного, Карабаєва, Андрушенка, Товстого. Запишіть протокольно.
Питання 191 "Автомобіліст" - знято.
<--- 11 Октября 12 ч
Комісія у складі, про яку ми домовились, доопрацювати це питання про відмову.
Голосування:
За - 47, проти - 3, утр. - 2, не гол. - 11, всього - 63. Рішення прийнято.
192. "Стандарт". Депутат Матіко-Бубнова знімала це питання і знову знімає.
Матіко-Бубнова: Забудовники працювали з мешканцями, консенсусу не знайшли. Це схил вул. Нагірної і пров. Шишкінського, там підземний паркінг будувати не можна. Там "Супр" не давало дозвіл і поруч, де живуть люди у приватному будинку, звертались в "Супр", хотіли продати цю ділянку, щоб їх вигідно пересилили в нормальну квартиру. І Шевченківський район проти, не давав згоди.
Гуленко: Без "Супра" воно попало, тому що "Супр" дає висновок на стадії проекту. Району погодження є.
Матіко-Бубнова: Перевірити правомірність взагалі цієї справи. Тут знаходились складські приміщення Подільського райгастрономторгу, є підставні документи там, коли здійснювалась передача цих складських приміщень і у мене папка документів. Вчора були на прийомі виборці, справа передана до прокуратури і я думаю, що не треба поспішати, оскільки у Омельченка були питання щодо цих структур, які знаходились на цій землі, коли відбувалось засідання виїзної колегії. І тим більше, що це питання включено до громадських слухань,
<--- 11 Октября 12 ч
До положення, яке ми з вами прийняли за результатами громадських слухань, ще не вивчили до кінця.
Яловий: Підтримую вас, пропонується зняти. Комісія у складі - Матіко-Бубнова. Хто ще хоче в комісію? Прошу проголосувати зняття і направити на довивчення з урахуванням зауважень того, що сказано Матіко-Бубновою. Погодження мешканців, заключення деяких заключень.
Голосування:
За - 48, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 15, всього - 63. Рішення прийнято.
Склад комісії - Матіко-Бубнова, юристи, земельний комітет. І прохання до архітектури і до "Супра" включити представників для того, щоб зробити остаточний висновок.
Гуленко: П. 193 - "Компанія Віртус плюс", будівництво житлового будинку з об"єктами соціального призначення, вул. Березняківська, 26-в. Є пропозиція - після проробки проектних пропозицій та громадських слухань.
Яловий: Зняти це питання? Так. Є пропозиція зняти і винести повторно після громадських слухань. Були громадські слухання?
Гуленко: Немає в справі.
Яловий: Прошу, Карандєєв, 39.
Карандєєв: Це питання я знімав вже ще на початку літа. Було виїзне засідання органу самоорганізації населення. Я був, депутати районні були. В принципі там порожня ділянка, там забудови немає. Мова йде про те, що тут знаходяться два сарайчики, які ми бачимо ліворуч, і ця от територія. Відводиться земельна ділянка під будівництво житлового будинку. За великим рахунком зауважень тут навряд чи може бути, бо територія досить така вільна і порожня. Навколо є дитячий садочок, який зараз використовується для проживання будівельників мостового переходу Південного. Трошки далі є школа, з іншого боку житловий будинок. Я особливих зауважень не бачу і в принципі було це будівництво погоджено органом самоорганізації населення за участю і депутата районної ради від цього округу, і я не заперечую.
Тому просив би підтримати, бо ділянка вільна,
<--- 11 Октября 13 ч
навіть, від зелених насаджень.
Головуючий: Доброго дня, шановні депутати. Дозвольте мені підключитися до спільної з вами роботи. Які будуть пропозиції? Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 43, проти - 0, утр. - 4, не гол. - 16, всього - 63. Рішення не прийнято.
Запишіть протокол - на довивчення питання, на послідуючу сесію.
Гуленко: 194. "СК-Сервіс", для будівництва, обслуговування офісно-виставкових та складських будівель, просп. 50-річчя Жовтня, 1-б. Є пропозиція - 1 рік.
Головуючий: Які будуть пропозиції?
Прошу, Білич, 71.
Білич: Це поруч з залізницею, яка йде в сторону Нивок і Святошина. Одна межа цієї ділянки - це промзона Південної Борщагівки, тому я вважаю, потрібно підтримати не на рік, а на три. Двічі вивчалося окремо депутатами Київради це питання, знімалося влітку, тому прошу на три роки підтримати оренду.
Гуленко: На рік, викуп.
Головуючий: Враховуючи, що послідуючий викуп, то на рік. Прошу ставити на голосування.
Голосування:
За - 48, проти - 0, утр. - 3, не гол. - 12, всього - 63. Рішення прийнято.
Оргвідділ - будь ласка, попросіть депутатів, які вийшли, нехай повернуться до зали, це було б для користі справи.
Гуленко: 195. "Фортуна-ХХІ", земельна ділянка для експлуатації, обслуговування, розширення комплексу по розведенню риб, Голосіївський район, вул. Промислова, 4-д.
<--- 11 Октября 13 ч
Протоколи відсутні. Регламент каже слідуюче: виноситься на сесію.
Головуючий: Немає візи юристів.
Гуленко: Віза юристів є.
Головуючий: Це острів Галерний, де ми будемо скоро планувати від моста Патона до Корчувате цілі комплекси. Є пропозиція зняти з порядку денного. Прошу проголосувати за зняття з порядку денного, тим більше в мене написано, що візи юристів немає. В нас немає часу виясняти, є чи немає.
Голосування:
За - 52, проти - 1, утр. - 0, не гол. - 10, всього - 63. Рішення прийнято.
Гуленко: 196. "Вітал-А", земельна ділянка, будівництво та експлуатація станції технічного обслуговування автомобілів, вул. Регенераторна, 2 у Дніпровському районі. Є пропозиція - 1 рік, тому що викуп.
Головуючий: З послідуючим викупом, є рішення Господарського суду. Я просив би проголосувати, але бачу депутат Странніков, 38.
Странніков: Ця земельна ділянка експлуатується вже 10 років, вона знаходиться за парканом одного із ... як їхати по просп. Возз"єднання з правого боку, відразу після залізничної колії. Річ в тім, що, якщо зараз покажуть її. Це невелика ділянка, ось вона, яка на сьогоднішній момент, там вже здійснюється обслуговування автомобілів і процес триває досить довго. Були суди і було рішення суду на користь цієї організації, тому є пропозиція хоча б на три роки в оренду, оскільки за такий короткий час навряд чи можна буде здійснити якусь комплексну реконструкцію цієї території.
Головуючий: На рік з викупом, прошу проголосувати, так гарантійніше. Рік оренди - викуп, господар землі, у всьому цивілізованому світі так і ми до цього йдемо поступово.
Голосування:
За - 49, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 11, всього - 62. Рішення прийнято.
Гуленко:
197. "Танковий завод", оформлення договору користування земельними ділянками. Це
... (нерозбірливо) підприємство,
Головуючий: В мене є пропозиція утриматися з розвитком воєнної техніки в м. Києві, при тому, що ми обов"язково
<--- 11
Октября 13 ч
за те, щоб стратегія захисту кордонів була сильною. Тому в мене є прохання, поки ми не вияснимо всі питання з Міністерством оборони, в м. Києві по землям поокремо такі питання не вирішувати. Я прошу проголосувати за зняття з порядку денного цього питання. Прошу проголосувати за зняття з порядку денного.
Голосування:
За - 50, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 13, всього - 63. Рішення прийнято.
Гуленко: 198. "Гаражне підприємство №2". Пропонується зняти, справа знаходиться в суді.
Головуючий: Чого в суді?
Прошу, Іванченко.
Іванченко: Це мій округ. Там на базі гаражів надбудовані ще офісні приміщення без ніяких дозволів, ведеться подальше будівництво. Прибудовуються ще трансформаторні підстанції, які знаходяться прямо близько парадних, тобто менше за визначені норми. Ще планується прибудувати великий будинок. Тобто всі мешканці вже перебувають в шоці, близько 3-4 місяців розбираються з тим. Всі дають заключення, що не можна такого робити. Не було ніяких погоджень, а зараз ми це узаконюємо. Неможливо так робити, потрібно вияснити.
Поляченко: Запроектовано було 3 поверхи, а потім побудували ще. Наші проектанти, коли перший проект робили, були не на рівні. Зараз воно зовсім інший має вигляд, сьогодні треба узаконити, тому що воно вже є.
Головуючий: Таких проектів в нас багато?
Поляченко: Це перший проект і у нас таке ж саме стоїть в іншому, на Осокорках, на сьомому і я жалкую, що я сім років тому не зробив теж саме, бо гараж, коли будувався
<--- 11 Октября 13 ч
на 4 поверхи, він був збитковим. Сьогодні він має достатньо пристойний вигляд і навіть не схожий на гараж, сьогодні він схожий на пристойну споруду.
Головуючий: Прошу, Странніков, 38.
Странніков: Я пропоную підтримати Володимира Аврумовича, тому що справді ми тут бачимо і нову технологію. Ті гаражі, які були збиткові, на сьогоднішній момент з тими надбудовами вони стоять більш ефективно, можна їх використовувати.
І запитання до голови комісії. Якщо я не помиляюсь, то справа вже не перебуває в суді. Звідки інформація така у вас? І наскільки вона свіжа ця інформація, що справа по цьому об"єкту перебуває в суді?
Гуленко: На минулій неділі. Сьогодні поки інформації немає.
Головуючий: Прошу, Карандєєв, 39.
Карандєєв: Я вам признаюся, я був на цьому об"єкті, ходив під час і будівництва, і потім вже, під час експлуатації, по поверхам, дивився. Я вам скажу, що це, можливо, один із тих прикладів, як ми мусимо взагалі проектувати і надалі використовувати такі багатоповерхові гаражні комплекси. Дійсно, на вулиці Гмирі зовсім недалеко від цього місця є подібний багатоповерховий гараж без цієї надбудови. Я вам скажу, що вирішено надзвичайно важливе питання. Уявіть собі, ці три поверхи - це офісні приміщення, де знаходяться офіси фірм, підприємств, організацій. За умови, коли взагалі в цьому районі, в Дарниці, на масиві Позняки взагалі немає приміщень ні під офіси, ні під що. Архітектурно досить непогано вирішено. Вкладені кошти, компанія "Укрінвест" цим займалась. Мені здається, що ми мусимо підтримати і навіть більше того, дати таке негласне неофіційне доручення Володимиру Аврумовичу в подальшому при розробці таких проектів передбачати і офісну надбудову. І навіть переглянути, можливо, уже діючі на сьогодні багатоповерхові гаражі з точки зору реалізації проектів надбудови саме під офісні приміщення.
Головуючий: Прошу, Борисенко, 62.
Борисенко: Ми сьогодні третє таке рішення розглядаємо по гаражним кооперативам. Приємно сьогодні дивитись на цю картинку, там є вирішення і архітектури, і економісти попрацювали, що надбудували і вже незбиткові гаражі. Так, як у нас 5-поверхові будинки і 16-поверхові. Коли консьєржа в 5-поверховому не можемо окупити. А тут якраз вдале рішення по гаражам.
Я прошу і звертаюсь до колег своїх підтримати.
Головуючий: Прошу, Качурова, 20.
Качурова: А я пропоную зробити програму по цим автогаражним
<--- 11 Октября 13 ч
і доручити Поляченку всі земельні ділянки, які використовуються і займають великі площі, використовувати по такому проекту. Це окрема програма.
Гич: Дві сесії тому назад, якщо я не помиляюсь, Поляченко сам знімав це питання у зв"язку з тим, що він чесно сказав, що справа знаходиться в суді. І розглядалась вона в суді. В суді прийнято на користь міськбуду, тому що комісії туди вже виїжджали. Та надбудова, де зараз знаходяться гаражі, сьогодні всі вони заповнені. Мешканці, які живуть поруч, вони ті бокси, які були добудовані, вони зараз всі продані і заповнені. Треба це рішення підтримати.
Головуючий: Ставлю на голосування, потім я виступлю.
Голосування:
За - 55, проти - 2, утр. - 0, не гол. - 6, всього - 63. Рішення прийнято.
Протокольне доручення. Звернути увагу всіх забудовників на недопущення випадків будівництва без погодження земельних ділянок та затверджень проектної документації.
Я згоден, але я не знайомий з проектом, але я думаю, що якраз тих гаражів стільки для кожного, хто в офісі. Думаю, що там з будинків, якщо попало декілька людей, то не більше. Якщо будувати, то треба будувати і для офісу і для людей. І якщо цей проект буде тиражований, він всім сподобається. Але так, ті хто працюють в офісах, ставили машини так, щоб вони не займали територію на зелених зонах, і трошки для людей, 2-3 поверхи. Тоді ми знайдемо завжди порозуміння.
199. "Укроргсинтез".
<--- 11 Октября 13 ч
Погодження всі є, зауважень немає.
Головуючий: Ставлю на голосування. Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 52, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 11, всього - 63. Рішення прийнято.
Перед тим, як ви будете озвучувати "Брок-бізнес-банк". Це не той випадок, коли ми відкривали нову дорогу на Протасовому Ярі і всі фасади під дорогу зробили новими, гарними, Руслан Іванович, так, як ми це робили по Червонозоряному, теж всі фасади поробили. Мені якраз була жалоба, що цей банк категорично відмовився за свої кошти виконати роботу, я згадав це минулого року. Є там віза голови району?
Гуленко: Є віза голови району, "Брок-бізнес-банк".
Головуючий: Я маю на увазі нашого Івана Петровича.
Гуленко: Є погодження голови району Івана Петровича. Це просп. Перемоги, 41-а, продаж.
Головуючий: Прошу, Россада, 55.
Россада: На попередньому розгляді цього питання, я не розумію доповідача, чому він не озвучив, я знімав - продаж землі "Брок-бізнес-банку" з однієї тільки причини, що коли передавалася ділянка, вірніше, будівля передавалася "Брок-бізнес-банку" ще Жовтневою РДА, то була така умова, що вони повинні побудувати баню, оскільки в цьому приміщенні була баня. Бані по сьогоднішній день ...
Гуленко: Не в цьому приміщенні, це у дворі приміщення.
Россада: Баню вони забрали, а котельню, яка опалювала баню, теж передають. Так чи ні? Тому я не помилився, але мене не це хвилює. Мене хвилює те, що коли я зняв, ніхто не вивчав і інформації на цій сесії немає.
<--- 11 Октября 13 ч
Головуючий: То як читати правильно: про передачу чи продаж? Він викупляє землю чи передаємо і закріплюємо?
Гуленко: На викуп.
Головуючий: Раз вже перед фактом поставили, аванс проплатили, нехай вже заплатить гроші у повній сумі. Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 41, проти - 1, утр. - 0, не гол. - 20, всього - 63. Рішення не прийнято. Що будемо робити - повертати аванс чи проголосуємо? Я чекаю, які будуть пропозиції з зали?
Прошу, Щербаков, 24.
Щербаков: Якщо ми подивимося на план-схему, то ми бачимо, що банк розміщується у фасадній частині, а це жовтим квадратом - те, що вони пропонують собі додатково. Та частина, де вони займають основну, вона знаходиться в оренді, то нехай вони вже викупають і ту і цю. ... А дві ділянки продамо, все-одно вони там знаходяться і будуть знаходитися безкінечно.
Головуючий: Прошу, Андрушенко, 78.
Андрушенко: В мене є запитання. Наскільки зрозуміло, це в минулому приміщення Жовтневої РДА, трьохповерхове. Так чи ні? Його викупили чи як воно до них попало?
Головуючий: Викупили раніше, це було ще при Підмогильному, я пам"ятаю, це було років п"ять тому назад, коли об"єднали два райони - Залізничний і Жовтневий.
Андрушенко: Зараз земельна ділянка в оренді чи як вона в них?
Головуючий: Ніяк, тобто власність його. Він проплатив аванс і прийнято рішення - викуп землі. Я вважаю, що можна було б проголосувати
<--- 11 Октября 13 ч
з зауваженням, звичайно, депутата Россади, що комісія не доопрацювала. Є пропозиція переголосувати, по Регламенту це дозволяється.
Голосування:
За - 47, проти - 1, утр. - 3, не гол. - 12, всього - 63. Рішення прийнято.
Коли депутат вносить пропозицію або зауваження, інший депутат повинен відчувати себе колегою.
Гуленко: 201. "Про відміну рішення Київради "Про продаж земельної ділянки на вул. Богатирській, 3 в Оболонському районі".
З цього
приводу, ця організація ТОВ "Оболонь" відмовилось від викупу земельної ділянки,
тому п.4 пропонує доповнити перелік земельних ділянок на аукціон. І цю ділянку
включити на аукціон. Площа
Головуючий: Юристи доповніть причину, мотив у зв"язку з відмовою. Прошу проголосувати на аукціон.
Прошу голосування зняти.
Прошу, Бойчук.
Бойчук: Ця земельна ділянка відводилась заводу, вона була відведена на продаж. Ми розмовляли з керівництвом заводу, була апаратна нарада, на якій був присутній тоді голова цього підприємства і він ще ставив умови, що як швидше відвести. Ми йому відвели, я не знаю, чому виникла ідея поставити це на аукціон. Наскільки я знаю, завод був готовий купити цю земельну ділянку.
Зубко: Я хочу сказати, що ЗАТ "Оболонь" орендувало цю ділянку, де знаходився
<--- 11 Октября 13 ч
смітник. Фактично вичистила і почала дійсно...
Головуючий: Поки я не бачу, що вона вичищена.
Доповідач: Після того, як вона займалась, вона стала якимось чином більш приваблива. З іншого боку, товариство "Оболонь" було готове викупити цю ділянку. Згідно договору попередня оцінка землі була близько 3 млн. грн. Товариство "Оболонь" сплатило 15% від цього, потім з"являється нова оцінка грошова землі, яка вже перевищує 13 млн. грн.
Головуючий: Це ж на нашу користь, це ж для бюджету.
Доповідач: Але в стадії розширення виробництва, в стадії розширення потужностей на сьогоднішній момент товариство не має змоги заплатити таку суму. Тому воно просить продовжити їм оренду цієї земельної ділянки, воно її в любому випадку рано чи пізно викупить, але для цього має бути справедлива земельна оцінка.
І крім того, я хотів би сказати, що ми, знаючи, що товариство "Оболонь" є одним з найбільших наповнювачів бюджету м. Києва, тільки виграємо від того, що виробничі площі „Оболоні” розширяться. Значить, буде сплачуватись до бюджету міста більший податок на прибуток, більший податок зарплати працівників, зросте кількість робітничих місць. Тому місто значно виграє в перспективі, надавши їм цю ділянки, а то ми зараз її вилучимо. Там все одно житловий будинок біля заводу будувати не можна, там промзона, а там вже хтось хоче будувати житловий будинок.
Тому я вважаю, що треба все-таки турбуватись про ті підприємства, які є найбільші наповнювачі бюджету міста.
Головуючий: Прошу, Товстий, 44.
Товстий: Я прошу звернути увагу на той лист. Воно буде вважатись, як подання до того рішення, яке подане також з листом. В цьому листі хочу звернути увагу ще на те, що підприємство "Оболонь" щорічно сплачує до всіх рівнів бюджету...
Головуючий: Так положено. Якби не сплачував, то сидів би в тюрмі.
Товстий: Більше 300 млн. грн. І абсолютно не заперечує підприємство викупити ділянку по тій оціночній вартості. Але чомусь пан Муховиков з паном Тарнапольським, не знаючи
<--- 11 Октября 13 ч
з чиєї подачи, провели експертну оцінку біля 14 млн. і поставили їм умови викупити за 14 мільйонів. Через те я прошу врахувати думку цих депутатів, які є, і підтримати проект рішення, поданий нами, передати цю земельну ділянку товариству "Оболонь" в оренду.
Головуючий: Я свою думку скажу і будемо завершувати. В мене є прохання - не жаліти такі підприємства, приватні стовідсоткові, як "Оболонь". Вони зовсім в цьому не потребують. Жаліти тому, що оцінка первинна була 3 млн., а стала 14, а якщо було, то ви були повинні, як депутати, привітати, що ми отримаємо додаткові гроші в бюджет, бо ви перші, хто відповідає за наповнення до бюджету, це перше. Це якраз ті 10 мільйонів - депутату Товстому 2,5 всього не хватає на школу (ти вже три прийоми в мене був), я три резолюції наложив Віктору Михайловичу, а він зараз дивиться на мене і показує у вашу сторону інтелігентно, то я з цих 10 мільйонів на школу 2,5 виділив би, якби заплатили. Будьте акуратніші, коли ми проводимо сесії. Чому ми повинні жаліти організацію, яка має оборот мільярдний в рік, і ви говорите, давайте віддамо даром, бо вона сплачує налоги - то зобов"язана сплачувати налоги, - кожен з вас сплачує налоги як громадянин, як юридична особа.
Прошу, Муховиков, правду розказуй депутатам.
Муховиков: Історія така. Завод "Оболонь" звернувся з клопотанням
про продаж земельної ділянки -
<--- 11 Октября 13 ч
Ми пропонуємо на аукціон і нехай "Оболонь" прийме участь на аукціоні, якщо ця ділянка для технологічних потреб потрібна.
Головуючий: В мене є така пропозиція - відкласти до 27 жовтня. Дати можливість керівництву "Оболонь" прийняти рішення викупу по справедливій оцінкі, в разі відмови поставити питання 27 жовтня на аукціон.
Прошу зняти з порядку денного. Формуліровка одобрена депутатами. Офіційно Муховиков пише лист керівництву, акціонерному товариству про те, що їм дається можливість в жовтні місяці викупити за справедливу оцінку, бо на аукціоні буде в 1,5 рази дорожче.
Голосування:
За - 55, проти - 1, утр. - 0, не гол. - 7, всього - 63. Рішення прийнято.
Странніков: Питання до Головного управління земельних ресурсів по тому питанню, що ми щойно проголосували. Якщо не було оцінки 3 млн., то звідки взялась сума авансу 15% - 273 тис. грн., яку необхідно повернути.
Головуючий: Це всі так, це не один випадок, ми потім експертну оцінку робимо.
Щербаков: Я хочу звернути увагу тільки на цифри. Пропонується за 10 млн. продати 130 соток, якщо поділити, виходить приблизно 7, 5 тис. грн. за 1 сотку.
Головуючий: На вторичному ринку буде двічі дорожче.
Гуленко: 202. "Про надання Київському центру
<--- 11 Октября 13 ч
соціальної адаптації престарілих, що не мають постійного місця проживання, земельної ділянки для реконструкції нежилого будинку під розміщення центру адаптації з подальшою експлуатацією, вул. Ракетна, 8 у Голосіївському районі". Зауваження відсутні.
Головуючий: Прошу проголосувати рішення.
Голосування:
За - 50, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 12, всього - 63. Рішення прийнято.
Гуленко: 203. "Надання земельної ділянки Головному управлінню соціального захисту населення КМДА для реконструкції, експлуатації та обслуговування 1-го відділення санаторію "Перше травня" на вул. Гамарника, 28 в Оболонському районі". Зауваження відсутні.
Головуючий: Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 49, проти - 1, утр. - 0, не гол. - 12, всього - 62. Депутат Салюта просить добавити голос - "за" - 50.
Гуленко: Додаткове питання, яке було внесено мною з голосу:
1. Про внесення змін та доповнень до пункту 16 рішення Київради від 23.12.03 № 316/1191, надання та вилучення земельних ділянок, Київська фінансово-будівельна компанія. Це угол просп. Перемоги та Індустріальної. Там було озвучено 0,31. У зв"язку з виявленими обставинами - уточненнями Головного управління земельних ресурсів, цифра - 0,59. Це весь сквер, який вилучається.
Головуючий: Прошу проголосувати. Ставлю на голосування питання, яке ми обговорювали. В мене є лист посла з проханням підтримати інвестиції і таке рішення буде об"єктивним і справедливим. Вилучаємо 59 соток. Неактивно голосуєте. Ставлю повторно на голосування.
<--- 11 Октября 13 ч
Прошу проголосувати.
Голосування:
За -
Запишіть протокол.
Гуленко: Це ж на переголосування. Це процедурне питання.
Головуючий: Це може мені тільки 34 округ сказати. Шевченка немає.
Прошу, Качурова, 20.
Качурова: Я по іншому питанню. Я прошу, якщо можна...
Головуючий: Об"єкт, про який ми говоримо, був в об"єктах перечня конфліктів. Переглянутий на містобудівній раді, знайдено позитивне рішення. Ми з вами прийняли рішення про вилучення 0,31 сотки. Коли переглянути кадастр, я поясняв на минулий четвер, то частина зеленої зони парку залишалась на території забудовника. Забудовник дав згоду виконати проект, але весь парк ми вилучаємо і парк будемо робити за кошти району. Нам не треба, щоб інвестор робив нам послугу.
Тому кадастрова справа сформована так, що ми сьогодні голосуємо, залишаючи в силі проект з вилученням 59 соток. Кому що не зрозуміло, даю право на обговорення.
Прошу, Комов, 88.
Комов:
Там
<--- 11 Октября 13 ч
вилучається всього
Головуючий: Все зроблено. Проект погоджений у всіх інстанціях, парк вилучається, тому що стільки парку і було зайнято по кадастру. Потім скаже слово фахівець земельних ресурсів.
Прошу, Іванченко.
Іванченко: Второй раз вы поставили на голосование, набрали 42, у нас по процедуре надо 30. Поэтому можно голосовать дальше. В четверг, когда мы принимали решение об отмене этих 10 пунктов и о запрете стройки, даже поехали телекомпании снимать. И в пятницу и в субботу, понедельник стройка велась на Маяковского и на Каштановой. Т.е. недостаточно нашего решения, как Киевсовета, для того, чтобы стройка останавливалась. Недостаточно вашего распоряжения, стройка продолжается. Прошу вас принять меры с тем, чтобы до 27 октября стройки не было, приостановить, либо разрешение на строительство, либо какие-то другие методы предпринять, но для того, чтобы выполнялись наши решения. У меня есть фильм: пятница, суббота, воскресенье, журналисты могут ознакомиться в холле, есть это кино, которое подтверждает, что и в пятницу была стройка, и в субботу, и в понедельник.
Головуючий: За п’ятницю, суботу я не знаю, що там було, я вибачаюсь перед депутатом Іванченком, але в четвер, коли провірили журналісти, будівництва не було на жодному будівельному майданчику. Я попросив зробити для вас плівку, касету, і просив прокрутити, тому що я був потім відсутній, але ми обговорюємо сьогодні не Каштанову. До речі, Каштанова - перший об"єкт, вже графік зроблений, всі отримують повідомлення, завтра автобус "Мерседес", ми об’їжджаємо всі 10 об"єктів, плюс з"явився ще об"єкт - Солом"янська, 15,а, 17,а. Мав учора розмову з головою району Солом"янського, тому з Каштанової починаємо, з Лівого берега, а потім приїдемо на Правий берег.
<--- 11 Октября 13 ч
Тому я вірю і завжди вірив нашим журналістам і підтверджую, що в четвер будівництва на 10-ти об"єктах конфліктних, не було. Що було у п"ятницю, суботу - не можу сказати і тому не вступаю в полеміку.
Я ще нагадую, що ми з вами проголосували минулого разу на 31 сотку. Кадастр показав, що треба зняти 59 соток. Якщо вам зрозуміло, я прошу проголосувати за зняття 59-ти соток. Ставлю на голосування.
Голосування:
За - 46, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 15, всього - 63. Рішення прийнято.
Гуленко: Наступне питання додаткове, яке було внесено - це приватизація земельних ділянок дачного кооперативу "Конча-Заспа" у Харківському районі. Це існуючий кооператив... Це Голосіївський район.
Головуючий: написано Харківський, це ж неправильно, такого району в нас немає.
Гуленко: Статут зареєстрований в Харківському районі. ... Він не перереєстрований, це дачний кооператив.
Головуючий: У мене є прохання, коли ми проголосуємо, дайте письмове повідомлення, що вони не отримають документ, поки не перереєструються. Не може бути Харківський кооператив, ми будемо тримати Харківський район, ви зрозуміли мене чи ні? Прошу голосувати.
Протокол, відзначте, будь ласка: повідомити кооператив про перереєстрування статуту іншого найменування, бо Харківського району немає, і потім отримають документи ті, які треба отримати.
Голосування:
За - 46, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 17, всього - 63. Рішення прийнято.
Прошу, Щербаков, 24.
Щербаков: Я хотів сказати з приводу попереднього запитання. Добре, що в нас є такі наслідники Довженка, які знімають
<--- 11 Октября 13 ч
продовження "Україна в огні", "Київ будується". Це добре, але...
Я удивляюсь и Комову, и Иванченко. У Комова парк "Нивки", постепенно ползуче уменьшается, как шагреневая кожа рядом с ним. Его это не интересует. Поэтому, вот где угол Индустриальной. Если бы вы показали еще раз схему, может, и вы были переубеждены, что, так как мы поступили, нельзя так поступать. Там один жилой дом. Все остальное - с одной стороны, бывший весовой завод, с другой стороны, завод "Большевик", с третей стороны, просп. Победы и только один живой дом - Чеховский переулок, 12. Я там родился, там есть детская поликлиника, мне передали жители, вот здесь подписи о том, что они поддерживают строительство этого дома. Потому что инвестор их отселяет всех. Это первое.
Второе. Здесь в решении, которое мы проголосовали, начинается таким образом. Враховуючи, листи-звернення товариства і т.д., від такого-то числа внесенф зміни і нам роздали. Нам раздали то, что несогласны, а теперь мы с голоса изменяем сотки. Как мы начнем решение? У них же не было обращения, чтобы отобрать чуть больше. Утвержден проект, получено разрешение строительства, то есть, он прошел экспертизу. Я понимаю, что это очень серьезный вопрос, его же нельзя так просто с голоса. Оно же будет незаконным, оно будет изначально незаконнорожденное. То есть, оно не будет реализовано дальше, даже если вы подпишите.
Основания. Здесь основания есть серьезные, враховуючи звернення застройщика. А то решение, которое проголосовали, какое основание? И как оно начнется, чем оно закончится? Так нельзя. Поэтому Комов - это хорошо, пусть занимается своим округом, а здесь есть какой-то свой депутат. У меня в руках обращение жителей - Чеховский переулок. Вот оно, один дом. Посмотрите ниже, чуть правее - стоматологическая поликлиника, потом еще какая-то больница, а вот один дом стоит поперек. Вот это один-единственный жилой дом. И жители этого говорят... Кстати, когда я с ними разговаривал, они говорят - вы знаете, мы там боимся ходить, пока не было забора, там было страшно ходить. Изначально был красивый парк, со светомузыкой, но потом завод "Большевик" умер и этот парк пришел никуда. Там наркоманы, бандиты, там не было случая, что бы вечером кого-то не грабили. Вы знаете, они боялись ходить. Теперь все такие радетели. Есть тендер-план, наверное, который говорит, что все будет хорошо, его утвердили не только.
Александр Александрович, это не та ситуация, когда надо ... (нерозб.).
Головуючий: Ми проголосували обидва рішення в установленому порядку, Регламент не порушений. А оправдатись буде просто, коли будуть побудовані будинки,
<--- 11 Октября 13 ч
відселені мешканці того будиночка, який знесений, ми додамо різницю 59 - 31, 28 соток для благоустрою, якщо ми не встигнемо - інша сесія це зробить.
Гуленко: Передача земельних ділянок громадянам, членам садового кооперативу "Блакитна затока", також він зареєстрований у Харківському районі, в урочищі острів Водників. Розглядалося питання у вас на нараді і сьогодні погоджено і винесено на сесію.
Головуючий: Це садове товариство?
Гуленко: Так.
Головуючий: Ми ж робимо добрі справи для садових товариств. За років 7-8 ми багато справ зробили. Продовжимо? Ставлю на голосування.
Голосування:
За - 49, проти - 0, утр. - 4, не гол . - 11, всього - 64. Рішення прийнято.
Гуленко: Ті питання, які розглядалися зараз: пункт 182 - це Національна кінематика України.
Головуючий: Є звернення депутата Качурової. Питання 147 "Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю "Континентбуд" земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельно-розважального комплексу з офісними приміщеннями, підземною та надземною автостоянками на вул. Миколи Закревського, 42-а у Деснянському районі". Д 1225. На 1 рік з правом викупу? Воно проголосоване, щоб надати на 1 рік з правом викупу. Яка пропозиція?
Прошу, Качурова, 20.
Качурова: Це територія мого виборчого округу. Пункт 3.8 - там сети, которые очень дорогостояще тянуть, поэтому предприятия хотят на 10 лет в аренду. Чего им не дать, там торгово-офисный развлекательный центр. Жители этого хотят.
<--- 11 Октября 13 ч
Чого їм на рік з викупом? Я прошу підтримати цей проект рішення, який був запропонований всіма законодавчими нашими службами.
Головуючий: Запишіть протокол таким чином: Борисову, Падалці, Муховикову розглянути проект даного участка, перекладку або прокладку інженерних мереж, це я пропоную вам розглянути, зарахувати до пайової участі. Ми практикуємо таким чином: якщо у проекті є особливості і складності, хто виконує проект, пайову участь коли розглядають - враховують повністю пайові участі. Це облегчення буде велике для проекту, але коли вже проголосоване на 1 рік з викупом, ставити сьогодні на цій самій сесії: перше - переголосування або зняття на довивчення - це буде складно, я так думаю.
Гуленко:
По 182 - була пропозиція зняти на довивчення і така пропозиція: доручити
міському голові це питання. Заново виявлені обставини - там
Головуючий: Питання: чому? Я ще на минулій сесії в четвер просив,
але, мабуть, не встигли. Треба виїхати на цю територію -
<--- 11 Октября 13 ч
коли я прошу, 2 роки давайте добавимо ще, з 11 по 27 - 16 днів, можна уступити 16 днів? Прошу проголосувати за зняття з порядку денного з розглядом на слідуючу сесію. Воно не голосувалося. Я коли відпускав Ялового, він мені сказав, що він звернувся до вас, бо це я дійсно просив.
Голосування:
За - 52, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 9, всього - 62. Рішення прийнято.
В протокол запишіть, будь ласка, Володимир Аврумович, я вас теж прошу, Дмитра Йосиповича, бажаючих депутатів, і дати мені з плівкою, так щоб ми могли подивитися. Якщо я зумію завтра за день приїхати, я заїду і на цей об"єкт теж.
Гуленко: Я прошу сесію пункт 121.9 - це товариство "Райдуга" відмінити результати голосування. Не поданий проект рішення Головним управлінням земельних ресурсів. Прошу відмінити результати голосування, а на слідуючу сесію винести знову це питання.
Головуючий: 121.9. "Про продаж земельної ділянки приватному підприємству "Райдуга" для експлуатації та обслуговування магазину на просп. Броварському, 29 у Дніпровському районі м. Києва".
Гуленко: Тобто як неоформлене.
Головуючий: Прохання голови комісії - давайте врахуємо, до 27 числа. Прошу відмінити результати голосування, прошу проголосувати як неоформлене.
Голосування:
За - 53, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 10, всього - 63. І друге голосування по цьому ж питанню, прошу зняти його з порядку денного сьогодні до послідуючої сесії 27 жовтня. Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 53, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 10, всього - 63. Рішення прийнято.
Гуленко: 121.13. Розпочався суд по цій справі. Ми не можемо приймати якесь рішення. Прошу відмінити також результати голосування, так як ми по тій справі ...
<--- 11 Октября 13 ч
Гуленко: Ми не можемо розглядати питання .
Головуючий: "Про продаж земельної ділянки ТОВ "Науково-виробнича фірма "Владислав" для будівництва, експлуатації та обслуговування будівельних споруд промислової бази, пров. Інженерний, 2 в Дарницькому районі м. Києва".
Депутат Гич, знаєте щось?
Гуленко: Воно проголосовано, але справа розглядається судом зараз в судовому засіданні. Якщо розглядається, то ми немаємо права приймати рішення.
Головуючий: Прошу проголосувати про відміну результатів попереднього голосування. Хто їх подав в суд?
Гуленко: Це майновим питанням. Я не знав, що подали в суд, а зараз розглядаються майнові питання, а мова йде для експлуатації. Ми 27 жовтня розглянемо і приймемо рішення.
Головуючий:
Голосування:
За - 53, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 9, всього - 63. Рішення прийнято.
Прошу тепер проголосувати за зняття його з порядку денного і перенести на 27 жовтня.
Голосування:
За - 53, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 10, всього - 63. Рішення прийнято.
Гуленко: Прошу повернутись до п. 98. Березняківська, 26.
<--- 11 Октября 14 ч
Головуючий: В мене написано - викличе протест мешканців.
Гуленко: Зараз виявлені обставини і це пустир. Є повністю справа оформлена.
Головуючий: Депутат Карандєєв за те, щоб побудувати там комплекс.
Прошу, Карандєєв.
Карандєєв: Зрозуміло, що цей комплекс не займе цю всю територію величезну перед самим будинком і не буде такий він кривенький. Ми бачимо, що там, є і доріжки, зелені насадження, а от тут ближче до того комплексу, там де є господарські споруди, і от ця територія, і от там якраз передбачається будівництво торговельного комплексу.
Головуючий: Скільки землі?
Гуленко:
Головуючий: Якщо
Карандєєв:
Головуючий: Яке рішення було прийнято? Протокол що записав? З виїздом на місце вивчити. Депутат Карандєєв.
<--- 11 Октября 14 ч
Головуючий: Як було?
Гуленко: Нам показали зовсім іншу картину.
Головуючий: Ні, це теж гарна картина, мені подобається ця картина, там можна гулять, засипати чорноземом, насіяти траву або гарну клумбу зробити, поставити вокруг цікаві лавочки відпочинку.
Запишіть протокол: Карандєєв, керівництво району і бажаючі - погодження з мешканцями. На голосування я його не ставлю, воно не набрало голосів, рішення не пройшло і ви, мабуть, шановні депутати, не зрозуміли минулого разу, коли я попросив внести зміни до правил погодження. Я вдруге записую: Головач, я звертаюся до вас, як до радника міського голови і пишу другий раз - внести зміни в порядок погодження земельних ділянок будь-яких, незалежно від того, що буде будуватися. Перше погодження з громадськістю, а потім "хождение по мукам". Я минулого разу записав вам доручення протокольне і другий раз записую протокольне доручення. Перше - погодження після Генплану, Генплан підтверджує, потім до наших громадян.
Гуленко: І останнє питання - "Альма-2", будівництво автозаправочного комплексу, перетин Милославської та Бальзака. Це продаж земельної ділянки. Це 121.15.
<--- 11 Октября 14 ч
Головуючий: П.125.15, "Альма-2". Написано доопрацювати ГоловАПУ.
Гуленко: Головний архітектор тут.
Головуючий: Головний архітектор зняв зауваження, яке було в установленому порядку погоджено. Прошу голосувати.
Голосування:
За - 34, проти - 0, утр. - 5, не гол. - 23, всього - 62.
Запишіть протокол на повторне.
Головуючий: Від п.203 орендував трибуну і повертає дев"яте рішення.
Протокол. На наступну сесію.
Муховиков: На жаль, депутат Комов відволік, коли голосувалось
рішення по "Блакитній затоці". Проект відведення з негативним висновком
Головного управління земельних ресурсів, порушується 60, 61 ст. Земельного
кодексу "Про прибережні смуги". Це пункт додатковий з голосу, проголосований. Ми
погоджуємо розміщення цього садового товариства, але
Це в Голосіївському районі на острові Водників.
<--- 11 Октября 14 ч
Це дуже серйозне питання.
З зали: Дуже тихо.
Головуючий: Василь Федорович, я вас питаю як головного архітектора. Відповідайте міському голові. Бо я вам обіцяю, шановні депутати, кількість палаток, на кожній палатці через неділю буде прізвище депутата міського. Я питаю головного архітектора в присутності депутатів.
З зали: Дуже тихо.
Головуючий: Тобто не виконано. Я ж не підпишу рішення. Вам треба, щоб в цьому році було не підписано рішення, не проголосовано? Ні.
Я прошу переголосувати результати попереднього голосування. Ставлю на голосування.
Голосування:
За - 47, проти - 1, утр. - 3, не гол. - 12, всього - 63.
Прошу проголосувати зняття з порядку денного цього рішення, а потім протокольне доручення буде.
<--- 11 Октября 14 ч
Ставлю на зняття з порядку денного сьогоднішньої сесії на довивчення цього проекту.
Голосування:
За - 51, проти - 0, утр. - 4, не гол. - 7, всього - 62. Рішення прийнято.
Протокол. Фоменко, Присяжнюк, Комов поїде пізніше, після березня ми йому дамо посаду зампреда і він буде їздити по всім об"єктам. Але це буде пізніше. Ще Муховиков, Гіщак, Карабаєв, пишіть всіх бажаючих. Я не буду називати. Гуленко і Поляченко підключаться.
А тепер в мене є прохання. В нас залишилось 4 питання, які ми проголосували в порядок денний, і треба їх прийняти.
<--- 11 Октября 14 ч
Головуючий: "Про внесення змін до рішення Київради від 24.06.99 № 317/418 "Про визначення паорядку організації та проведення в Києві недержавних масово-громадських заходів політичного, культурно-просвітницького, спортивного, видовищного та інших характерів". (Доп. Петік). Я прошу депутата Петіка зачитати пункт № 3.
Петік: Пункт № 9.2. Я хотів би сказати, що на даний момент діє рішення Київради і пункт 9 звучить так: "Заборонити проводити (це те, що зараз) в центральній частині: Хрещатик, Європейська площа недержавні масові заходи". Ми викладаємо в новій редакції: "З метою дотримання громадського порядку, законності та забезпечення нормальної діяльності центральних та місцевих органів державної влади в центральній частині міста Києва в межах територій Європейська площа, вул. Грушевського, Паркова дорога, площа Слави, вул. Суворова, вул. Московська, вул. Кутузова, площа Лесі Українки, бульвар Лесі Українки, вул. Басейна, Бессарабська площа, бульвар Тараса Шевченка, вул. Володимирська, Софіївська площа, Михайлівська площа, вул. Трьохсвятительська та Європейська площа, включаючи вулицю Хрещатик та Майдан Незалежності, проводяться тільки загальнодержавні та загальноміські заходи відповідно до Указів Президента України, постанов
<--- 11 Октября 14 ч
розпоряджень Кабінету Міністрів України, рішень Київської міської ради та розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (КМДА); рекомендувати організаторам недержавних масових громадських заходів проводити їх в наступних місцях - арка Дружби народів в центральному парку культури та відпочинку, на Співочому полі Печерського ландшафтного парку, Контрактовій площі, Трухановому острові, Гідропарку, парку Партизанської слави". П. 9.1 викласти в новій редакції.
З метою вільного пересування громадян в центральній частині м.Києва, повторюється опис центральної частини, чого в нас немає зараз, та на прилеглих до неї зонах заборонити самовільне встановлення малих архітектурних форм - кіосків, лотків, навісів, палаток, в тому числі тимчасових та пересувних, призначених для роздрібної торгівлі, поштових та інших операцій, що встановлюються просто неба, та об"єктів зовнішньої реклами, рекламних тумб, будь-яких стендів, щитів, прапорів, екранів, транспарантів, наклейок та інше.
Іван Андрійович хотів внести за звернення секретаріату Президента ще п.3, якого немає в проекті, внесено Київським міським головою.
Головуючий: Прошу, Фоменко, 48.
Фоменко: Я прошу відповідно до звернення секретаріату Президента з метою проведення державних заходів доповнити наше рішення сьогоднішнє таким пунктом: "Для безпечного проведення офіційних державних заходів у державній резиденції по Банковій, 10 обмежити рух пішоходів та транспортних засобів по Банковій, буд. 3 до Лютеранської, що фактично там виконано на сьогодні, але рішення ради не було у свій час прийнято". Прохання підтримати.
Головуючий: Прошу, Пабат, 69.
Пабат: Я закликаю голосувати проти цієї зміни. Я поясню чому. 1999 рік - про що йшла мова, як ми вже зараз звикли казати, був режим начебто Президента Кучми. І навіть при тому режимі ми забороняли. Сьогодні ми хочемо підтвердити це, ще більше розширивши центральну частину міста миросписем, і таким чином ми вказуємо тим киянам в своєму рідному місті, де їм треба збиратись, де їм не треба збиратись.
Я закликаю про інше. Давайте більш суворо
<--- 11 Октября 14 ч
дотримуватись тих всіх рішень, які ми вже наприймали. І якщо зараз пройтись в несвятковий день і не в вихідний по вул. Хрещатик ви побачите ту кількість автоматів, які перевіряють силу удару, вашу вагу, ті лотки, які торгують, не знаю чим. То це наше місто не красить. Тому, давайте, у нас досить багато структур, які повинні це контролювати і хай вони виконують свою роботу. А де збиратись під час свят, де збиратись для того, щоб поспілкуватись, це хай наші мешканці самі вирішують. В нас немає проблем, як на мене, з вихідними і святковими днями на вул. Хрещатик. Вона спеціально створена для того, щоб там можна було зібратись киянам, приїжджим, туристам, як це зробено в будь-якій іншій столиці нашого світу. І у Відні, Празі на центральних вулицях відбуваються концерти і державні масові акції.
Головуючий: Так і написано, з метою вільного пересування громадян в центральні частині міста Києва. Заборонити самовільне встановлення кіосків, лотків, навісів, палаток.
Пабат: Вони самовільно встановлені.
Головуючий: Тому, що рішень немає.
Пабат: Є рішення від 1999 року.
Головуючий: Вам Петік почитав, там не сказано. Якщо це дискусія, шановний депутат Пабат, то в мене прохання. Візьміть 1999 рік, почитайт, і те, що ми пропонуємо сьогодні. Ми пропонуємо те, про що ви сказали. Що на площу приїжджають і на Хрещатик відпочивати, прогулятись і любуватись, то ми пишемо: заборонити самовільне встановлення малих архітектурних форм, кіосків, лотків, навісів, палаток, в тому числі тимчасових та пересувних, предназначених для торгівлі, те, що ви сказали, продають що попало. Будь-яких стендів, щитів, наклейок, панно. Якщо це можна, ми організуємо в вашому районі. Вносіть пропозицію, добавимо Співоче поле і центральний парк у Святошинському районі. Але погодьте це з головою району.
<--- 11 Октября 14 ч
Прошу, Присяжнюк, 5.
Присяжнюк: На превеликий жаль, Івана Васильовича сьогодні по поважним причинам немає, він просив зробити зауваження до цього пункту - включити в перелік вул. Прорізну.
Головуючий: Прошу, Странніков, 38. В мене прохання виступати коротко і по конкретній пропозиції.
Странніков: Мене якраз бентежить те, що ви сказали, мається на увазі в проекті рішення, що заборонити самовільне встановлення малих архітектурних форм. Таке враження, що зараз воно дозволено. Тобто для того, щоб їх не встановлювати, не потрібно зараз додаткових рішень Київради і нашим правоохоронним ...
Головуючий: Почитайте у 1999 році, де є такий пункт. Ви дезінформуєте, шановний депутат Странніков. Візміть, будь ласка, 1999 року рішення Київради і найдіть, де заборонено самовільно встановлення МАФ.
Странніков: Воно не дозволено по закону самовільно ...
Головуючий: Немає такого в законі. У нас закону, навіть, немає про маніфестації і пікетування, а ви говорите, що законом заборонено - немає такого. В нас тільки є конституційна норма проведення, тому коли депутат каже неправду по причині або не знає, або не почитав, або знає і каже неправду, то я вступаю в дискусію. Немає такого закону в нас. П"ять років у ВР є проект закону про пікетування, маніфестації та проведення мітингів, але він не вийшов. Тому Україна користується конституційною нормою, статтею Конституції, і більше нічого в нас немає.
Прошу, Комов, 88.
Комов: Я звертаю увагу на п.1 цього проекту рішення. Він в такій редакції викладений: Пункт 9 додатку
<--- 11 Октября 14 ч
викласти в наступній редакції такого змісту. І тут є перелік вулиць, які обмежують центр міста, а далі написано - та на прилеглих до неї зонах проводяться тільки загальнодержавні та загальноміські заходи відповідно до указів Президента, Кабміну, рішень Київської міської ради. Якщо будь-яка громадська організація подасть заяву до КМДА, вона що, немає права відповідно до нашого рішення проводити свої заходи масові?
Головуючий: Що ви маєте на увазі? Ви подали заявку? Що ви мали на увазі? Установлювати малі архітектурні форми? Ні. А що?
Комов: Проводити масові заходи.
Головуючий: Метод її проведення.
Комов: Є збори людей, які приходять, виносять свої плакати, лозунги.
Головуючий: Немає проблем, будете отримувати дозвіл. Але ночувати під мерією. Я приїжджаю у 7 годин і вони ще не встигають проснутися. Ночують в палатках під мерією. Де пожарні ворота, установлено 7 щитів, 4 палатки і модель "Москвича". Люди не київські. Органи не занялись, чому вони тут ночують. Не київські люди отримують зарплату. Це бомжування чи метод пікетування? Лозунги, прапори, будь ласка, а намети ставити біля мерії - позорити Київ і Київську мерію. Скажіть, де ви бачили, щоб плакатами обклеювались минулого року семирічні каштани, посажені навпроти мерії? Де ви таке бачили? І хто дав право до дерева дротом або кабельом, проволкою прив"язувати? Я звик до того "Геть Омельченка досрочно". Але чому до дерева, до каштана, який посажений?
Питання сьогодні йде, дискусія не забороняти. Всі акції, будь ласка, но метод проведення. Проїжджає машин-гучномовець,
<--- 11 Октября 14 ч
встановлюється вище тротуара навпроти мерії, підключається з порушенням всіх правил і техніки безпеки в тому числі і на всю потужність звучить 3-4 години різна музика, і гучність така, що не тільки та сторона, хто працює в кабінетах на Хрещатику, а люди ті, що проживають на Хрещатику. Розмова йде і дискусія про метод проведення, а не про саме проведення. Плакат, будь ласка, флаг. Ви буваєте за рубєжом і бачите, як пікетують, виявляють протест проти війни в Іраку. Умовно ті держави, які не підтримали. Але ж ніхто не ставить машини 3-тонні, не включають гучномовці і не грають чужу музику. Такого ніде в світі немає. В тому світі, який є цивілізований і європейський світ.
Там написано: заборонити самовільне встановлення і перелік іде. Тому, що немає в нас рішення в жодній сесії, тому що жодна сесія не могла передбачити таку демократію, вакханалію. Ми переплутали демократію і порядок, там, де демократія, там порядок. Хто не чте Закон, той відповідає в судовому порядку.
В мене є прохання говорити по суті.
Прошу, Гич.
Гич: Чому вписали парк Партизанської слави, то може парк Перемоги впишемо. Іде реконструкція парку, я не вбачаю там, щоб рекомендувати написали організаторами масових заходів.
Головуючий: Парк Слави треба записати.
Гич: Не треба вписувати.
Головуючий: Ті, що пікетують, вони забули історію, тих, хто пролив ту кров.
<--- 11 Октября 14 ч
Можна плакати вішати і на обеліску Слави, дозволяється.
Прошу, Зубко, 64.
Зубко: Фракція Української народної партії, проаналізувавши рішення, констатує, воно в одній частині все-таки суперечить конституційним правам киян, наводжу приклад. Наприклад, молодіжна чи дитяча громадська організація хоче провести на Майдані конкурс дитячого малюнку. Згідно цього рішення їй треба оформити розпорядження КМДА, а як це вони будуть оформлять це розпорядження КМДА, де треба зібрати спочатку 9 підписів, щоб тільки потім занести останній підпис до Вас, і їх будуть як молодіжну організацію просто футболить в той чи інший бік. Тому я погоджуюся щодо архітектурних форм, але ... таке розпорядження, завжди лист-погодження був. Ніяких розпоряджень ніколи й близько не випускалося.
Головуючий: Це рішення від 24 червня 1999 р. № 317/418. Кожен захід масовий оформляється розпорядженням, бо в ньому написано: начальнику УВД забезпечити правопорядок та охорону тих, хто мітингує, танцює, співає або плаче. Жодний захід нашим рішенням 1999 року, тут написано: кожний, без виключення, оформляється розпорядженням. Тому тут написано, що кожний захід оформляється: пробіг по Хрещатику - оформляється розпорядженням, і даже заявочка кожна, яка впаде. От сьогодні о 18 годині, коли вже апарат, скажімо, розходиться, попадає заявка, вона попадає до чергового на П-ій поверх, бо
<--- 11 Октября 14 ч
він круглосуточний, реєструється, що завтра в 9.00 буде проводитись акція. Він повідомляє чергового по МВД і обов"язково буде тут, скільки там охоронців, залежить від кількості заяв. Вони пишуть обично 10 тис., щоб злякати, а приходить 50. Але обов"язково патрульна служба виїжджає для охорони і для порядку - це умова така. І тому ми нічого не вносимо. Ми вносимо тільки самовільно, бе дозвільне те, що робиться.
Тепер ви говорите про те, скільки підписів. Подання Петік, і юристи, і третій підпис мій. Або подання Биструшкіна, і юрист, і третій підпис мій.
Обговорюємо питання. Якби було написано - заборонити проведення, а записано - заборонити встановлення, тобто...
З зали: Дуже тихо.
Головуючий: Не треба. Я не просив депутата Пабата. Ми ж перелік даємо і державних. Ми ж переліковуємо: адрес секретаріату Президента, адрес ВР, адрес Кабінету Міністрів, тому не розписуємо окремо по адресу секретаріата Президента окремо. А ми перелікували організації державного значення. І тому мотив повинен бути таким, до якого відноситься державний заклик. Є ВР, є її територія, закріплена законно за ВР, так як за кожним з нас: чи то територія приватника, чи то того ж товариства садового. Таким чином, є територія, закріплена під відомче ВР. На якій підставі до нас з вами на дачний участок без дозволу зайти неможливо, не говорячи вже про пісні, танці і сльози. А на території ВР можна це робити.
Я думаю, що на наступні вибори багато хто захоче нормально працювати у ВР і ми будемо з ним.
<--- 11 Октября 14 ч
Карабаєв: Фракція "Батьківщина" детально опрацювала проект рішення і пропонує розділити його на дві частини. Голосувати окремо. Першу частину і другу частину.
Якщо ми підтримаємо другу частину, то по першій частині ми вважаємо, що на сьогоднішній день багато підстав і достатньо повноважень, визначених розпорядженням 1999 р., для того, щоб забезпечити громадський порядок в м. Києві. Тому за першу частину ми голосувати не будемо.
Головуючий: Прошу, Іванченко.
Іванченко: Я прошу мене не перебивати, тому що згідно нашого Регламенту перебивати депутата можна тільки у випадку, якщо він нецензурно висловлюється.
Моя думка стосовно цього рішення така. На мою думку, це обмеження прав громадян на здійснення ненасильницьких актів протесту та інших форм виявлення ставлення до дії влади. Ті привіди, вони всі надумані, що мешканці Хрещатика проти масових акцій. Так, вони проти масових акцій з пивом і т.ін., але не було б у нас подій 4 кварталу, якщо було б таке рішення. Тому що не було б ні наметів, нічого не було б. Рішення це неправильне, воно порушує Конституцію, воно буде оскаржуватись у судах і не буде прийнято до виконання. І прошу своїх колег не підтримувати таке рішення.
Головуючий: Прошу, Щербаков.
Щербаков: Решение нужно принимать. Вот эти все поборники демократии... Есть такое выражение, Иванченко, пусть ваша демократия не дальше вашего носа. Потому что за вашим носом начинаются мои права. Что, мы забыли, что тут 2 мес. назад чуть ли не колючей проволкой, ленточками цветными лестницу заплели и нельзя было пешком пройти. Депутат идет, его не пускают, ставят палатки, Комов с Черняховским. Когда Черняховского в суд потащили, так мама принесла справку, что его в детстве уронили и поэтому суд его за те побои, которые он женщине нанес, на 5 суток посадил, а потом отпустили через 2 дня. А что, мы забыли, как блокирует
<--- 11 Октября 14 ч
її, за номер хватають, автомобіль сильніше, а номер на платмасі, остался в руках, а я далі поїхав. Это что, демократия? Эти палатки стоят, ПРП - 5 палаток, да, мы знаем, что есть такая партия "ПРП", поцепите один большой флаг, стоит на ступеньках пять палаток. Что, будет вас больше, избирателей? Здесь написано: запретить самовольное. Кто-то был на Крещатике вечером? Пройдите. Я вечером прошел ради любопытства, когда идут массовые. Извините, коза идет - женщина с козой фотографируется, верблюда я видал здесь, это нормально? В центре Киева верблюд? Я не говорю про лошадей, пони. Пони идут, а дальше за ними следы остаются, никто ж не убирает, а дальше приезжие в эти следы прямо наступают - это же Хрещатик, центральная улица и превратили ее в колхозный двор какой-то. Пойдите вечером, депутаты, и посмотрите, что там творится.
Дальше. Есть еще такое понятие, как жители, которые живут на Хрещатике. Я к вам, Александр Александрович, обращаюсь, ко мне обратилась, я не хочу называть фамилию, народная артистка СССР, она живет на ул. Городецкого. Там постоянно, каждую субботу и воскресенье до поздней ночи гремит эта музыка. У нас же есть решение по ДЦБЛ, а салют - это вообще ... Нужно же уважать и тех, кто здесь живет, не только тех, кто приезжает сюда послушать эту попсу или рок, и уважайте тех, кто вечером пришел, кто хочет отдохнуть в воскресенье, а там и дети маленькие, спать хотят, и больные люди, которым просто нужно отдохнуть.
Я предлагаю дополнить здесь еще этот пункт 9.1 двумя моментами, отредактировать:
1. Запретить там, чтобы не было верблюдов, лошадей.
2. Ограничить и по времени и по громкости концертные мероприятия. Еще раз прошу, нужно уважать, был би здесь Дзвоник, он бы поддержал, это его округ, к нему постоянно обращаются. Люди хотят просто спать нормально, а не только те, кто с Фастова приехал и хочет попсу послушать. Запишите на кассете и раздайте бесплатно, пусть себе в уши вставят и слушают.
Головуючий: Прошу, Петік, 87. Давайте ми домовимося так. Я дав слово депутату Петіку, потім Волков, Бойчук, Фоменко, Матіко-Бубнова, і підкреслимо риску. Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 33, проти - 1, утр. - 2, не гол. - 13, всього -
Петік:
<--- 11 Октября 14 ч
проти - 1, утр. - 2, не гол. - 13, всього - 49. Рішення прийнято.
Вже нічого прийняти не можна, буде 49 голосів, депутатів 49 в залі. Процедурно проходить, більше нічого не пройде.
Доповідач: Я вношу пропозицію проголосувати, але все-таки створити групу депутатів. Странніков виступав, Пабат виступав, Щербаков, Комов, Карабаєв - нехай внесуть пропозиції і внесуть прийнятні формули для того, щоб нам навести порядок в центральній частині міста.
Завершуючи, я би хотів звернути увагу. В демократичних державах, де діють конституції, на які ми орієнтуємось, в центрі міста є різні формули обмежень. Саме тому, щоб розвантажити центр міста, в тому числі і доступ автомобілів, коли парні і непарні номери заїжджають в один чи інший день і т.д. Тому це абсолютно загальнодемократична практика. Нам треба щось робити з центром міста, ми сьогодні вперше описали, що таке центр міста. І встановили чітко, якими документами регулюються там заходи, і мова про мирні зібрання, як голова відповідав Комову, ніхто не обмежує.
Головуючий: Прошу, Волков, 72,
Волков: Я хотів би доповнити, обов"язково пункт внести - заборонити несанкціоновані феєрверки. Ми вже один раз це приймали.
Головуючий: Приймається.
Прошу, Бойчук, 47.
Бойчук: Я звертаюсь до депутатів-колег, які не працюють тут в міській адміністрації на Хрещатику, 36. Якщо у 8.00 розпочинає змукомовна ця апаратура працювати тут і ви розумієте, що до кінця дня тут неможливо працювати. І давайте повернемось, не будемо політизувати це питання. Я хочу, щоб всі з питанням цим розібралися, шли в робочу групу, як запропонував Петік. Але ще одне хочу сказати, добавити два слова - та використання гучномовця. Тому що ми пропустили цей пункт.
І по-друге, якщо ви бачите, як працює управління Петіка і правоохоронці, ми сьогодні створюємо умови демократичні. І не потрібно говорити, що когось тут, зауважимо якісь законодавчі акти. Ст. 39 Конституції дозволяє це робити всім.
Я прошу підтримати цей проект рішення.
<--- 11 Октября 14 ч
Головуючий: Прошу, Фоменко, 48.
Фоменко: Я вношу пропозицію поставити питання на голосування і поставити крапку в цьому питанні: і представникам партії "Батьківщина", і ПРП, і іншим. Повідомляю вам, що ви вже трошки запізнилися. До 30 березня наступного року вже заявок сотні і виходить те, про що казав пан Зубко. Що, значить, громадська організація якась подасть рисунок, коли проводить конкурс на Майдані Незалежності. Що, вона немає права? Київстар з гучномовцями, з фейєрверками, з усіма заходами проводить 10-річчя своє на терені м. Києва і таких звернень сотні. Ми повинні захищати з вами інтереси людей. Мешканці 4, 6, 8 будинків по вул. Городецького сотнями звернень закидали, житлові будинки напроти мерії - потрібно це рішення приймати, воно ніяким чином не забороняє проводити те, що предбачено ст. 39 Конституції - зібрання мирне громадян, але ми повинні забезпечити громадський порядок.
Головуючий: Дайте Конституцію, почитаємо статтю.
Фоменко: Тому я прошу поставити на голосування і проголосувати це питання і підтримати, тому що сьогодні люба фірма відправила нам листа і повідомляє вона, що вона буде святкувати 10, чи 12, чи 15 років і т.д. На один день приходить по 10-12 звернень на одну і туж саму площадку. Тому, дійсно, повинно бути дозвіл тільки: чи то указ Президента, чи постанова Кабінету Міністрів, чи розпорядження КМДА, чи рішення Київради на проведення того чи іншого заходу.
Головуючий: Читаємо ст. 39, а потім будемо обговорювати далі. "Громадяни мають право збиратися...
<--- 11 Октября 14 ч
Це все шановний депутат Странніков, що в нас в Україні сьогодні є. І більше нічого, запам"ятай, проконсультуйся з юристами Києва і прийди до мене, поспілкуємось з тобою. Я скажу, що я був неготовий і тому сьогодні так сказав. Більше нічого немає. 5 років є три проекти закону під цю статтю норми проведення - називається наповнення законами Конституції. І більше в нас нічого немає.
Якби в нас був закон, то ми б сьогодні почитали закон. Юристи, найдіть закон і ми почитаємо після ст. 39. Немає закону, значить не будемо читати закон. "Громадяни мають право збиратись мирно, без зброї і проводити мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщають органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування. Обмеження щодо реалізації цього права може встановлюватись судом відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров"я населення або захисту прав і свобод інших людей".
Де написано, де ми можемо сьогодні говорити, що законом по цій статті визначено, як проводяться мирні, без зброї збори, мітинги, походи і демонстрації? Тоді найдіть мені закон окремо:
- Про збори. Що таке збори? Чи з дому нести стільці, чи привозити і де їх установлювати?
- Мітинги. Як мітингувати - словом чи машиною тою, підсилювачем, що вікна звинять у всьому будинку? Що таке мітинг? Чи це на грудях, чи на спині в нього написано лозунг "Геть, долой!".
- Походи і демонстрації. Теж повинен бути закон, що таке похід і демонстрація. Де поход? Там, де машини їздять, чи там, де тільки на тротоурах люди ходять? Що таке демонстрація?
Так от, визначення до цієї статті 39 Конституції більше ніяких законів, норм у нас немає.
<--- 11 Октября 14 ч
Прошу, Матіко-Бубнова, 86.
Матіко-Бубнова: Вже достатньо прозвучало сьогодні слушних пропозицій щодо невідкладного прийняття відповідного рішення, виконання якого нарешті посприяє в забезпеченні нормальних умов проживання та відпочинку киян, які проживають на вул. Хрещатик, а також на прилеглих до Хрещатика вулицях.
Я хочу заспокоїти Віктора Петровича, що це не надумане питання, що кияни неодноразово зверталися до постійної комісії Київради з питань гуманітарної політики з проханням навести порядок у центральній частині міста. І я прошу вас сьогодні зважити на прохання киян і проголосувати за даний проект рішення. Я думаю, що нам скажуть спасибі сотні киян. І хочу також ще сказати і наступне, що вже й такі думки є у киян, що кажуть, мабуть, даремно, що ми закриваємо і перекриваємо рух на вихідні дні саме в центральній частині Києва, тому що вони саме занепокоєні тим, про що говорив Віктор Захарович, робиться у вихідні дні на Хрещатику.
Головуючий: Прошу, Карандєєв, 39.
Карандєєв: Цілком очевидно, що намір, з яким було винесено цей проект рішення, є достатньо нормальним і заслуговує на нашу увагу. І в принципі ми маємо, дійсно, дуже багато проблем на сьогоднішній день в центральній частині міста щодо дотримання правопорядку, дотримання тих вимог, навіть загальнолюдських, які виставляють нам люди і громадяни. Лише невелика частина питань в цьому проекті рішення носить політичне забарвлення, але сьогодні в залі ми, як депутати, дивимося на нього виключно з політичної точки зору, і очевидно, це простежується і у виступах депутатів. Я хотів би, щоб ми подивилися, і закликаю всіх депутатів, незалежно від того, будуть вони на виборах пікетувати міську раду чи не будуть, Адміністрацію Президента, чи вони в іншому будуть таборі, подивитися на цей проект рішення, як на такий, що мусить навести просто порядок в центрі м. Києва для того, щоб і киянам, і гостям
<--- 11 Октября 14 ч
Києва було нормально, зручно, якісно проводити час, перебуваючи в центрі нашої столиці.
Але одне питання мене все одно бентежить. Хто ж буде спостерігати і дотримуватись цього порядку, який ми хочемо встановити? Наша міліція? Не буде вона цього робити. До цього часу вони палець об палець ніколи не ударили, коли треба було зробити якійсь серйозний вчинок, піти на якийсь конфлікт. Хто може тут сказати, що в разі порушення цього рішення, якщо ми зараз проголосуємо, з завтрашьного дня підійдуть правоохоронні органи і наведуть порядок, так як воно буде. На жаль, цього не буде. Це друге питання, яке нам треба буде знову таки вирішувати.
Головуючий: В мене маленька репліка Карандєєву. Якщо в нас немає рішення, то ми не маємо претензії до органів міліції, щоб вони виконували. А якщо в нас буде рішення сесії, то в нас буде претензія, чому вони не виконують.
В мене є така пропозиція. Обоговорили ми питання, думки всі нам ясні. В залі 46 депутатів. При такій кількості депутатів зареєстрованих ми рішення прийняти не можемо.
Депутатська фракція "Єдність" - 15 депутатів Головач. Депутатська фракція "Київ трудовий" - 5 депутатів, Мартинюк. Я називаю прізвища, хто очолює. Депутатська фракція політичної партії "Народний союз "Наша Україна" - 18 чоловік, Борисов. Депутатська фракція "Сила народу". Хто у нас у фракції ПРП, перейменуйтесь, будь ласка. Не симпатично, ви ж наші колеги. Для чого давати Київраді, депутатам на глузд, для чого ви напрошуєтесь? Був з"їзд в суботу, партія ПРП повернула собі назву партії ПРП, відмовилась від бренду "Наша Україна". Тому що там було доручення і Міністерство юстиції не підтвердило цю можливість. Для чого вас "Сила народу"? І ви знаєте, що такий блок "Сила народу" був створений у другому турі, коли соціалісти приєднались і тоді назвали "Сила народу". Якщо ви вважаєте, що є фракція "Батькіщина", фракція "Народний союз", а ви ПРП "Сила народу". Ви ж собі підриваєте
<--- 11 Октября 15 ч
Головуючий: Ви ж собі підтриваєте авторитет, ви ж не підвищуєте, я вам гіршого не хочу. З"їзд в суботу прийняв рішення, що партія ваша називається "Партія реформ та порядку", то й фракцію назвіть так, як положено, хочете так нехай буде так. Новак перша стоїть, там же Странніков, Борисенко, Казаков, Россада, Тіщенко, можна читати всіх, якщо це вас цікавить, це новий останній документ. Розмножте і дайте всім депутатам нашим.
Фракція ВО "Батьківщина", Євлах, 6 депутатів; фракція Соціалістичної партії України, Овчар, 5; фракція Української народної партії, Зубко, 5; депутатська фракція Народної партії, Пилипишин, 7; депутатська група "Європейська столиця", Георгієвський, 3; позафракційні - 18.
Перше. Я знову-таки звертаюся до позафракційних - оприділяйтеся з напрямками ідеології партійної приналежності і оприділяйтесь до фракції, бо нас 89 депутатів, нехай ще неділя, дві, ще кінець жовтня, але оприділяйтесь, це ж на вашу користь, я вам рекомендую. Проводьте консультації, якщо вам треба, рейтинги партії по Києву, будь ласка, я вам дам можливість таку вивчити. Є в нас і порозумкове дослідження, по іншим політичним інститутам, але оприділятися треба. 18 осіб у нас позафракційних, а коли будете йти на вибори... Тому я звертаюся до Головача, до Мартинюка, Євлаха, Овчара, Борисова, Новак, Пилипишина і Георгієвського - давайте від позафракційних назвемо Комова. Можна, Віталій Володимирович? Я читаю: Євлах, Карабаєв, Арканова, Бабак, Березніков, Бичков,
Комов: Є Карабаєв, який зараз виконує функції голови фракції.
<--- 11 Октября 15 ч
Озвучте його.
Головуючий: Написано Євлах - голова, Карабаєв - заступник голови.
Карабаєв: Ми давали інформацію в секретаріат. Так, дійсно, Комов є членом нашої фракції.
Головуючий: Секретаріат, це ваша недоробка. У мене пропозиція і прохання до Карабаєва, сьогодні повторно підтвердіть, тому що секретаріат не виконує те, що положено.
В мене є пропозиція до голів фракцій. Якщо ви дасте згоду, то я запишу таким чином - термін 3 дні (середа, четвер, п"ятниця). Ви збираєтесь, вивчаєте Конституцію нашу з юристами повторно, закони, які є щодо ст. 39 окремі, вивчаєте наше рішення 1999 року, вивчаєте проект, який був озвучений Петиком і обговорений. І через три дні по вашій ініціативі, скажемо одного з голів фракції, я не буду називати, самі вирішите, пропонуєте мені час для зустрічі. І я, і голови фракцій після наробки вами прозицій, який потрібний в м.Києві документ, щоб Київ був прикладом європейської столиці у цій частині проведення маніфістацій, походів, зборів, пікетування. Якщо буде ваша пропозиція, поїхати у Вену, Брюссель, Париж і Лондон, назовете інші столиці, якщо вам вони не подобаються. Буде підписане розпорядження, куди ви поїдете і вивчите досвід тих столиць, які вже є європейськими, тому що їх держави європейські. Можна поїхати в Прагу.
Але таким чином попрацюємо, щоб на наступній сесії 27 числа прийняли київське столичне рішення. Щоб ви не політизували і не соромились його, а щоб ви були достойниками, що це ви його підготували, ви його запропонували.
<--- 11 Октября 15 ч
Можна записувати в протокол? Запишіть - за згодою голів фракцій. Фракції назовете і прізвища голів, там, де Євлах тимчасово нездоровий, буде виконувати обов"язки Карабаєв. Всі голови на місці. Таку пропозицію прийнято головою, термін давай 3 - 5 днів, давайте ще суботу, неділю, не пізно буде понеділок 17 число. Щоб відбулися зустрічі наші, обговорення та погодження зі мною, щоб я мав пропозиції, винести його на сесію на 27 число. Тому що сьогодні ставити це питання буде нереально.
Прошу повернутись, ми ще не завершили порядок денний. "Про затвердження положення про порядок накопичення коштів споживання теплової енергії та повернення позички Міжнародному банку реконструкції та розвитку по проханню Падалки". Це питання нам в обов"язковому порядку необхідно проголосувати, тому що відбуває наша делегація, там, де ми прийняли з вами рішення про запозичення 250 млн. дол., які ми повинні отримати не пізніше в кінці листопада місяця.
В мене є прохання проголосувати це рішення, а потім обговорювати. Я ставлю на голосування.
Голосування:
За - 47, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 8, всього - 55. Рішення прийнято.
Прошу, Щербаков, 24.
<--- 11 Октября 15 ч
Прошу, Щербаков, 24.
Щербаков: В мене питання. Тут написано, що встановлюється з метою визначення економії для кожного будинку житлового чи будівлі, встановлюється ліміт теплопостачання. Що це означає для Троєщини, чи для центру міста, що буде встановлюватися шайба чи хто буде встановлювати цей ліміт? Яка різниця - норматив чи ліміт? Я різниці не бачу.
Головуючий: Прошу, Фоменко.
Фоменко: Вам і іншим депутатам, хто не зрозумів, надаю роз"яснення. Ми поставили у всіх бюджетних установах, дитячих дошкільних, дитячих навчальних закладах, школах, лікарнях, поліклініках, РДА лічильники, обновили нові теплові пункти і тепер ми по нагрузкам, по розробленим проектам доводимо ліміт на кожну установу дитячу для того, щоб не у гривневому еквіваленті, бо ми не знаємо, яка буде завтра ціна газу, і скільки буде коштувати те тепло, а у вимірах ...(нерозбірливо)... калорій. І на кожен садок доводиться норма для того, щоб забезпечити контроль над використанням теплової енергії. Це абсолютно нормальна норма. Тільки для бюджетних установ - там, де за кредитні кошти були поставлені лічильники і установлені абсолютно нові теплові пункти.
Головуючий: Продовжуємо роботу, у нас ще два рішення.
"Про зобов"язання товариства з обмеженою відповідальністю "Інвест" здійснити
<--- 11 Октября 15 ч
перебудову незавершеного будівництвом об"єкту по Грушевського, 9а".
В мене є пропозиція. 15 поверхів і 20 поверхів убрати. Каркас будівлі, ми не конструктори, це не справа сесії Київради. Ми вищий орган, тому 15 поверхів чи 20, це знає містобудівна рада. Відповідно до пункту, використання, затвердження в установленому порядку будівництва житлової підземної стоянки на Грушевського. З відхиленням від затвердженого проекту та умов дозволу на будівництво будинк, користуючись і т.д. Зобов"язати далі правильно. Привівши будівельні параметри будівлі у відповідність до проектної документації, затвердження висновки. Ми рівень той, що для нас затверджено в установленому порядку та погоджена документація. А скільки у нього поверхів, чи є підвал? Чи є цоколь? Це не наш рівень, це рівень містобудівної ради. Я просив погодитись, щоб ми тут не козиряли етажами.
Можна погодитись так? Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 52, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 4, всього - 56. Рішення прийнято.
Так, слідуюче питання. Щербаков, в мене со слухом хорошо. Ти дограєшся. Я розумію, якщо біля тебе святий отець, то він з тебе кров не пив, ти мав на увазі мене. Я чув, коли ти сказав, хто з кого.
<--- 11 Октября 15 ч
Головуючий: Тепер я не спішу. Зараз будемо ще раз обговорювати положення.
Странніков: Згідно діючого законодавства про охорону культурної спадщини відповідною 6 статтею Закону "Про охорону культурної спадщини" передбачені відповідні повноваження спеціально уповноваженого органу охорони культурної спадщини місцевих державних адмністрацій, в якому перераховано відповідні певні функції. Вони перелічені в цій статті за 20 пунктами, в яких передбачається і погодження відведення земельних ділянок, і відповідні ландшафтні перетворення, і проведення археологічних робіт, і фіксація цих всіх дозволів на проведення археологічних робіт, і реєстрація цих відкритих дозволів. Окрім того, погодження проектів і кошторисів на реставраційні роботи, видача дозволів на проведення робіт в історико-архітектурних ареалах, погодження відведення земельних ділянок у відповідних місцях.
Головуючий: В мене є одна порада. Хто стає по життю архітектором? Художник, який гарно малює. Так, як у класі з 30 діточок є один, або два ярких математика, так є яркі художники. Малює один, а може одна. Це умова обов"язкова. Далі, в інституті, коли навчається начертательная геометрія. Єсть пословица "Сдал начерталку - можешь влюбиться, сдал сопромат - можешь жениться". Без цього архітектором бути неможливо. Тобто дар від природи, об"ємне мислення - це якраз і начертательна геометрія. Я не знаю, як у нас зараз на українській мові. Тому архітектор
<--- 11 Октября 15 ч
на трибуні, він повинен на цьому листочку по картинці бачити об"єм всього, не тільки зовній об"єкт архітектурний, а й всередині бачити його на цьому листочку. Що роблять наші архітектори? Вони бачать те, що ми з вами. Коли вже побудував, каже Руслан Іванович, то це щось не те, давай писати жалоби. І також ті архітектори, які виступають в газеті і критикують. В мене тоді прохання - найдіть критичні статті в газетах або в журналах до того, як почали будувати, коли на містобудівній раді на планшеті в розрізі поперечному і продольному розглядається проект. Найдіть, де через неділю у пресі критикується проект? Ніде і ніколи. Починають критикувати, коли до покрівлі декілька поверхів залишається, і пішла критика, всі бачать. Тоді, які ви архітектори, хто вам присвоїв ці звання? Я це сказав, тому що в мене з Русланом Івановичем була дуже серйозна розмова. Я йому повірив перед тим, як ми його призначили на цю посаду, після нелегкого конкурсу.
Руслан Іванович - роби це на містобудівній раді, у планшетах, у площині, а не в тому просторі, коли ти бачиш те, що бачимо ми, ми сприймаємо однаково - що ти, що ми всі, а ти повинен на листочку в площині бачити, що буде, на якому поверсі, який дизайн, яке художнє оформлення, яке планування, який фасад і т.д. Тому що ти вже тоді виступаєш як критикан, а не особа друга після головного архітектора в м. Києві.
Тому, затверджуючи положення, є пропозиція в залі, я хотів би, щоб це було в тебе не на короткий час. Ставлю на голосування затвердити положення, а положенням підтримати і призначення розпорядженням міського голови Руслана Івановича Кухаренка на цю відповідальну посаду. Прошу голосувати.
Голосування:
<--- 11 Октября 15 ч
Голосування:
За - 50, проти - 1, утр. - 1, не гол. - 5, всього 57. Рішення прийнято.
А тепер запитання.
Прошу, Странніков, 38. Потім Петік, Головач, Карандєєв, Кулик, Миргородський, Ольшанський, Мартинюк.
Хто за те, щоб завершити сесію, яка виконала в повному обсязі Регламент.
Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 41. Рішення прийнято, тому що регламентне питання.
А тепер у мене є прохання. Залиштесь, Странніков, Карандєєв, Кулик, Миргородський, Ольшанський, Головач і Руслан Іванович. Залишаюся я з вами і ми обсудимо в межах 7 хв. ті питання, які ви хотіли.
Я всіх дякую. До побачення.
<--- 11 Октября 15 ч
Головач: Завтра відбудуться парламентські слухання у Верховній Раді. Відповідно до Концепції, яка розроблена Українською партією "Єдність" за підтримки Президента цієї асоціації Олександра Олександра Омельченка. Тема парламентських слухань "Децентралізація державного управління та розвиток місцевого самоврядування в Україні". Парламентські слухання будуть о 14 годині. Фракцією "Єдність" розроблена Концепція "Децентралізація державного управління та розвиток місцевого самоврядування в м. Києві", яка роздана для вашого вивчення. Буде внесена на наступне засідання.