
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
ХІІ сесія IV скликання
Стенограма
пленарного засідання
02.03.2006
Головуючий: Київський міський голова
О.Омельченко
м. Київ
<--- 2 Марта 11 ч 06 м 25 с ---- Третий стенограф --->
Головуючий: Доброго дня, шановні депутати, прошу до уваги. Покличте, будь ласка, ваших колег, наших депутатів.
Поздоровимо з днем народження. О.В.Кондратьєв, оплески, квіти. В.П.Бабак (оплески). Є пропозиція повідомити пікетуючих від фракції "Батьківщина" про те, що їх кумир В.П.Бабак нагороджений квітами і оплесками. О.І.Березніков (оплески).
<--- 2 Марта 11 ч 09 м 25 с ---- Второй стенограф --->
Головуючий: Прошу до уваги, реєструйтесь, шановні депутати, в залі зареєстровано 55 депутатів, більше є. Ще підходять. Я вам говорю, будь ласка, приступаємо до роботи в режимі. Порядок денний у всіх є?
Голдинська: Зараз ми готуємо новий варіант, після президії, будуть через пару хвилин роздані матеріали.
Головуючий: Це вже новий в мене? А в них немає?
Голдинська: Так.
Головуючий: Шановні депутати, буквально завершують роботу, рішення президії, яка відбулась сьогодні вранці за участю голів фракцій, голів комісій, бажаючих депутатів, де було прийнято рішення запропонувати сесії такий порядок роботи:
1. Розглянути сьогодні питання загального міського значення, всіх без винятку галузевих направлень, які мають пряме відношення до життєдіяльності в м. Києві, після двох місяців нашої роботи з вами для того, щоб в березні успішно завершити роботу вже цілого першого кварталу нового 2006 року. На президії обговорювалось питання "Про недоцільність розгляду сьогодні на сесії питань землевідведення та землекористування та питань нерухомості та власності". Президія проголосувала за такий порядок денний сьогодні: без питань власності і без
<--- 2 Марта 11 ч 12 м 25 с ---- Третий стенограф --->
питань землекористування. У нас пропонується 93 питання загальноміських і 94-е - різне - те, що ви, шановні депутати, запропонуєте.
Тому я вношу пропозицію таку - прошу проголосувати за відкриття роботи нашої сесії.
Ставлю на голосування. 62 депутати в залі.
Голосування:
За - 59, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 7, всього - 66. Рішення прийнято.
Шановні депутати, прошу проголосувати, щоб порядок денний сьогодні розглядався без питань землевідведення, землекористування та питань нерухомості та власності. За виключенням п. 1 порядку денного "Про результати роботи комісії з перевірки фактів протиправної діяльності корпорації "Еліта-центр" та до цього першого питання вирішення комплексу земельних ділянок щодо першого питання.
Я ставлю на голосування. Голосується регламент з вилученням питань земельних ресурсів, власності, крім питань, які мають відносини до комплексу корпорація "Еліта-центр".
Голосування:
За - 54, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 16, всього - 70. Рішення прийнято.
Шановні депутати, я запрошую до творчої роботи. Ходимо по залу, не встигаємо голосувати.
<--- 2 Марта 11 ч 15 м 25 с ---- Седьмой стенограф --->
Рішення прийнято.
Я хочу, щоб ви знали про те, що в нас запрошені для відпрацювання механізму вирішення питання протиправної діяльності корпорації "Еліта-центр" на ринку житла на території м. Києва Бубнов Михайло Георгійович - є в залі, Венецький Владислав Миколайович, Загородня Тетяна Миколаївна, Марущак Оксана Ігорівна, Процак Михайло Степанович, Федоренко Юрій Олександрович, Шамара Дмитро Анатолійович, Щевицький Євген Миколайович, Уракін Максим Геннадійович, Мельничук Андрій Володимирович.
Зареєстровано 67 депутатів. Я ставлю на голосування порядок денний як за основу. Голосується.
Голосування:
За - 66, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 5, всього - 72. Рішення прийнято.
Тепер, згідно Регламенту, я надаю слово Казакову, 84. Але перед тим я хотів повідомити, що поступила заява депутата Казакова, в якій він повідомляє про вихід із фракції "Пора ПРП" та входить до фракції "Народна партія" виборчого блоку Литвина. З повагою Казаков.
Будь ласка, до протоколу і надаємо вам слово.
Казаков: Я прошу перед початком сесії вшанувати пам"ять великого видатного вченого світового значення, академіка, Героя України Шалімова Олександра Олексійовича хвилиною мовчання.
<--- 2 Марта 11 ч 18 м 25 с ---- Третий стенограф --->
Головуючий: Прошу, Карабаєв, 37.
Карабаєв: Фракція "БЮТ". Я прошу зняти п. 80 на наступний раз, перенести його у зв"язку з тим, що воно не готове на сьогоднішній день.
Головуючий: Депутат Карабаєв був на засіданні президії, де мав право і я давав слово йому, він виступав. По дорозі з другого поверху на четвертий появилося питання у депутата Карабаєва по п. 80.
Карабаєв: Це моє питання. Я його готував, тому я прошу п. 80 перенести.
Головуючий: Я розумію, але в нас приватних питань не буває. Готували ви, але сьогодні воно у нас в загальних "Про створення комунального підприємства "Київський екологічний центр".
Карабаєв: Я прошу перенести на наступний раз.
Головуючий: На наступний раз може вже бути не в березні місяці. Можливо, я попросив би вас, щоб ви перед голосуванням уточнили. Ми дамо вам право на любі поправки, протокол це зафіксує, і дамо право, і кого ви попросите доопрацювати з юристами, питання цікаве. Можна так? Дякую.
Прошу, Товстий, 44.
Товстий: Я до того питання, що ви сказали, що наступного разу може і не бути. Я хотів запитати - ми будемо збиратися в цьому місяці ще? А взагалі вношу пропозицію - зібрати ще одну чергову сесію Київради 16 березня.
Головуючий: Я думаю, що ми після завершення сесії, коли виконаємо порядок денний, по Регламенту порадимося, як нам бути в березні місяці. Можна так погодитися? Якщо депутат згодний, бачу, згодний.
Прошу, Брезвін, 42.
Брезвін: Я хотів, щоб ми в повістку дня включили ще одне питання. Всім депутатам воно роздане - "Про Програму інформування громадськості та розміщення соціальної реклами з питань оподаткування та діяльності органів державної податкової адміністрації в м. Києві в 2006 році, в перше чергу по платежам, що надходять до бюджету м. Києва". Кошти бюджетом
<--- 2 Марта 11 ч 21 м 25 с ---- Седьмой стенограф --->
передбачені на ці цілі. Є прохання затвердити цю програму, так як вона напряму пов"язана з тим рівнем добровільної сплати, про інформованість людей про сплату платежів, і хочу підкреслити в першу чергу про надходження платежів до бюджету м. Києва.
Ми першими розпочали цю програму в 2001 р. За цей період добровільний рівень сплати платежів зріс на 36%. Тому вкрай необхідність є продовження цієї програми. Тим паче, я ще раз підкреслюю, що кошти на ці цілі виділені, але податкова адміністрація не може розпочати роботу цю без затвердження цієї програми.
Головуючий: Я чув депутата Брезвіна, просив би, щоб ви теж зважили. Є прохання включити до порядку денного питання. Депутатам роздано, воно буде в кінці, тобто після основних питань, яких в нас понад 90. Тому депутати можуть вивчити і мати свою думку. А до порядку денного я просив би погодитись включити. Можна проголосувати? Ставлю на голосування. Поки ми голосуємо. По інформації Головного управління фінансів за 2 місяці в м. Києві бюджетні показники перевиконані на 8 млн. грн. Це хороший показник за січень-лютий. Треба в березні закріпити і приумножити, і ми будемо мати можливість фінансувати всі наші програми.
Голосування:
За - 60, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 12, всього - 72. Рішення прийнято.
Шановні 12 депутатів, приймайте, будь ласка, участь, якщо не "за", то "проти". А просто не нажимати кнопку - це вже нейтралітет, байдужість, нікому не потрібні.
Прошу, Карпенко, 17.
Карпенко: Я прошу зняти з розгляду питання 86, так як це, по-перше, земельне питання. Ми домовились не розглядати сьогодні. По-друге, цей проект рішення підготовлений з порушенням Регламенту і тому я прошу його зняти.
<--- 2 Марта 11 ч 24 м 25 с ---- Второй стенограф --->
Головуючий: По-перше. Шановний депутат Карпенко, не ви оприділяєте одноосібно порушення Регламенту. У нас є комісія, президія, є юристи. Тому ваша пропозиція зняти приймається, але під час розгляду цього питання. Ми з вами вирішили, ще в минулому році, що ми доходимо до питання, а коли воно розглядається, депутат вносить пропозицію зняти, а не наперед, коли затверджується порядок денний. Дійдемо до нього і повторно будете мати таку можливість.
Прошу, Миргородський.
Миргородський: Партія "Європейська столиця". Під час минулої сесії відбулась подія, яка наштовхує мене на дуже сумні роздуми. Річ у тім, що при трансляції минулої сесії по ТРК "Київ" були вирізані всі виступи депутатів, окрім виступів мера. Я до останнього не хочу вірити, що керівництво міста запровадило політичну цензуру. Залишило киян без правди, яка відбувається тут на сесії. Скоріше, це робота тих людей, які бажають підставити нас чи мера. Тому, я прошу, щоб цього більше не було, а щодо порядку денного, в нас відбуваються якісь странні речі. На минулій сесії ми прийняли за основу рішення щодо врегулювання питання переносу садових ділянок з масиву Русанівські сади. Це рішення пройшло президію, доповнено висновками головного архітектора міста, екологічної комісії, тут враховані висновки Київзему щодо екологічних та інших державних експертиз, але чомусь в порядку денному це рішення зникло. Тому я прошу поставити це рішення в порядок денний, воно роздруковане і може бути роздано депутатам. Дякую.
Головуючий: Я Регламент порушувати не буду, я дав слово на президії. Президія мене підтримала, що сьогодні жодного питання, яке не пройшло президію, розглядатись не може.
Миргородський: Воно пройшло президію. Це не земельна справа.
Головуючий: Президію проводив я.
Прошу Головач.
Головач: Є пропозиція встановити
<--- 2 Марта 11 ч 27 м 25 с ---- Третий стенограф --->
порядок розгляду п. 1, протиправної діяльності компанії "Еліта-Центр" та надання допомоги ошуканим громадянам.
Яким чином встановити порядок розгляду? По-перше, озвучити депутатам те, про що домовилися на президії з приводу порядку розгляду і скільки ми часу відводимо. І через який час уповноваженими особами, тими, що подали відповідні проекти рішення, буде внесено сюди через який час доопрацьований проект рішення. Тому що президія приймає рішення дорадче, прохання озвучити, проголосувати і встановити терміни і порядок розгляду.
Головуючий: Я думаю, Володимир Володимирович, якщо ви зараз підете і будете працювати в складі тієї групи, то воно появиться своєчасно в залі. І ми надамо вам право його прокоментувати, розмножити і роздати депутатам. Якщо ви будете сидіти в залі, тоді робоча група, яка працює, я звертаюся до Тетяни Яреми, вона теж в робочій групі, чому вона в залі, а не в робочій групі. Президія оприділила робочу групу. І Т.Ярема в залі, і В.В.Головач в залі.
Прошу, Поляченко, 75.
Поляченко: Вчора було засідання двох комісій і членів комісій інших. Коли ми розглядали дуже ретельно майданчики, які будуть відводитися Київському інвестиційному агентству. Чи то помилка, чи то спеціально зроблено? Були присутні керівники заводу "Артема", які пред"явили свої документи, в тому числі і ваш підпис, на право користування цією землею. Ми одностайно прийняли рішення ні в якому разі не підбурювати ще колектив славного заводу "Артема" і забирати в них майданчик. І це Муховиков знав, і всі інші. Сьогодні в рішенні це є. Навіщо це робиться? Щоб ще тут стояли 2 тис. робітників заводу "Артема"? Прошу зняти.
Головуючий: Я думаю, що треба було б повідомити голову комісії, тому що в нас два. Гуленко був присутній, це питання
<--- 2 Марта 11 ч 30 м 25 с ---- Второй стенограф --->
знято, а те, що не поставили до відома голову комісії архітектури і будівництва, це упущення Гуленка і Муховикова.
Поляченко: В порядку денному воно є.
Головуючий: Знято.
Поляченко: Спасибі.
Головуючий: Прошу, Салюта.
Салюта: Я хотів попросити вас, щоб ми внесли в порядок денний рішення "Про внесення змін та доповнень до рішення Київради від 10.07.03 року "Про затвердження Положень про головні управління та інші структурні підрозділи виконавчого органу Київради". Чому це потрібно? Зараз, коли ми розібрались, працює 2 управління:
1. Управління по наданню допомоги постраждалим від Чорнобиля.
2. Соціального захисту.
Коли розмежували функції, то потрібно затвердити їм Положення. Тому, це зараз тільки сказали нам, я хотів щоб ви внесли.
Головуючий: Воно комісії пройшло?
Салюта: Так, воно дійсно пройшло комісії і воно завізоване всіма.
Головуючий: Лисов знає про це?
Салюта: Він знає.
Головуючий: Бідний знає? Знає. Качурова знає?
Прошу, Качурова.
Качурова: Я знаю про це рішення, але хотіла би два слова сказати.
Головуючий: Вносити чи не вносити?
Качурова: Вносити. Але я хотіла, щоб ви по цьому питанню особисто прийняли згідно тієї наради, яка у вас відбулась. Вона була не соответстовала тому, що там було, дійсності, що стосується нашого управління, а це рішення потрібно внести.
Головуючий: Мені вже доповіли в усній формі 4 дні назад. Я зробив зауваження по телефону: Бичкову - начальнику Головного управління, серйозне, можливо буде і адміністративне стягнення на нього.
Ставлю на голосування пропозицію Салюти, яку підтримав депутат Бідний, Лисов і Качурова.
Голосування:
За - 55, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 16, всього - 73. Рішення прийнято.
Депутати, які присутні в залі, в мене є прохання: не проводьте практику тренування в цьому складі
<--- 2 Марта 11 ч 33 м 25 с ---- Третий стенограф --->
депутатському в березні бути присутніми в залі і не голосувати. 12 - 16 депутатів не голосують. Депутат Бідний і Лисов уже приглядаються до інших трибун. Крім розмов на сесії, я більше нічого не бачу від депутатів. І мої звернення до порядку жодного з них не турбують.
Прошу, Новак, 11.
Новак: Депутатська фракція блоку Кличка "Пора ПРП": ми порадилися, як ви рекомендували. І просимо, щоб взагалі сьогодні розглянули всі ті питання, які затвердила сесія, і щоб сесія була останньою в цьому скликанні.
Головуючий: Ми домовлялися, що ми всі питання організаційні будемо обговорювати після того, як успішно завершимо достатньо багато питань. Уже до ста доходить. А на якій підставі Бичков, не депутат, знаходиться на місці депутата? Пересядьте на інше вільне місце. В нас не прийнято місце депутата займати не депутату. Ви можете однією кнопкою, одним голосом спортити сесію, внесете порчу в нашу систему.
Прошу, Старовойт, 43.
Старовойт: Я хотів би зробити заяву про організацію депутатської групи "Трудова Україна" в складі Старовойта, Гуленка і Проніна. У мене написана фракція "СПУ", я дав заяву ще дві неділі назад у секретаріат, і не знаю, чому до цього часу не змінили назву.
Головуючий: Все передбачено. Володимир Борисович після того, як всі виступимо, затвердимо порядок денний, озвучить цілу папку питань, де є і це питання ваше.
Прошу, Іванченко, 15.
Іванченко: "Голос громади Києва". В мене є пропозиція до присутніх моїх колеги внести до порядку денного питання 172, яке було у земельних питаннях, які ми тільки що не підтримали. Воно за своєю суттю звучить такими чином - про визнання таким, що не набрало чинності, тобто скасування. Не виділені земельні ділянки,
<--- 2 Марта 11 ч 36 м 25 с ---- Второй стенограф --->
а скасування, вул. Пушкінська, на місці дитячого садка. Тому я прошу включити це питання до порядку денного.
Головуючий: Ставлю на голосування пропозицію Іванченка щодо розгляду одного з питань загальноземельних - № 172. Відноситься до дитячого садка. З порядку денного знімаємо. Потім будемо, коли розглядати, вивчимо, якщо воно реальне, повернемо, не реальне, не повернемо.
Голосування:
За - 32, проти - 0, утр. - 5, не гол. - 38, всього - 75. Рішення прийнято.
Протокол. Запишіть - при формуванні порядку денного наступної сесії Київради з питань земельного користування врахувати пропозицію Іванченка щодо п.172.
Прошу, Странніков.
Странніков: Ми зняли всі земельні питання, але так само, як щойно виступав Іванченко, так само було одне питання 111, якщо я не помиляюсь, яке не стосується надання земельної ділянки тому чи іншому суб"єкту, воно стосувалось скасування рішення Київради від 30.06.2005 року, яким регулюється встановлення малих архітектурних форм. І повноваження райрад з цього питання. Питання було доопрацьовано, стоять візи Київзему, Головкиївархітектури, юристів, комісій, і я просив його не вилучати з порядку денного, оскільки це саме те рішення, яке сьогодні чекають кияни. Ми на сьогоднішній момент знаходимось в певній правовій колізії стосовно регулювання саме встановлення і знесення малих архітектурних форм у районах. Я просив би залишити його в порядку денному.
Головуючий: Воно входить в ці 94?
Странніков: Воно не входить в 94, воно було чомусь в загально-земельних, але це питання, яке не стосується надання земельної ділянки тому чи іншому суб"єкту.
Там є скасування і є внесення змін до рішення щодо уточнення площ, уточнення порядку встановлення і т.д.
Головуючий: Воно Регламент пройшло?
Странніков: В повному обсязі.
Головуючий: Є пропозиція проголосувати пропозицію депутата Страннікова і внести це питання сьогодні на розгляд. Воно немає відношення до форми власності земельної, чи то користування, чи то оренда,
<--- 2 Марта 11 ч 39 м 25 с ---- Третий стенограф --->
чи то викуп. Загальне питання.
Голосування:
За - 49, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 25, всього - 76. Рішення прийнято.
Прошу, Євлах, 51. В мене є пропозиція - давайте проголосуємо після когось?
З зали: Можна.
Головуючий: Після Євлаха не записуватися, до затвердження порядку денного. Можна так?
З зали: Можна.
Головуючий: Прошу проголосувати. Ще один хтось має право замінити ту картинку. Кривонос.
Голосування:
За - 62, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 12, всього - 76. Рішення прийнято.
Шановні депутати, може ви назвете себе, хто присутній в залі і не голосує?
Прошу, Євлах, 51.
Євлах: Фракція "Блоку Юлії Тимошенко" просить поставити на голосування питання щодо трансляції сьогоднішнього засідання, щоб відбувалося те, що казав депутат Миргородський. Це по-перше. По-друге, щоб люди зараз в режимі он-лайн могли дивитися нас і бачити, які ми приймаємо рішення.
Головуючий: То ми так і робимо.
Євлах: Це ж не трансляція. Трансляції немає у вас.
Головуючий: На Хрещатик? Я не проти. Візьміть фракція "БЮТ" на себе найти гучномовці, апаратуру, спеціалістів-електриків. Виконайте цю роботу на Хрещатик.
Прошу, Бойчук, 47.
Бойчук: Я хотів би все-таки винести питання. Ми розмовляли з бюджетною комісією, з В.М.Падалкою. Питання пов"язане з діяльністю наших судів.
<--- 2 Марта 11 ч 42 м 24 с ---- Второй стенограф --->
Ми просто продовжуємо дію програми. Тому я хотів включити це питання в повістку дня і проголосувати. Пояснювальна записка є і інформаційна записка. Чому ми це робимо? Тому я хотів включити це в повістку дня. Пройшла згідно Регламенту.
Головуючий: Номер його.
Бойчук: Проект рішення про продовження дії міської програми сприяння забезпечення діяльності суддів загальної юрисдикції та інших.
Головуючий: Номер його в порядку денному, який проголосували за основу.
Немає. Ми домовлялись, що я Регламент порушувати не буду.
Бойчук: Я маю право з голосу вносити.
Головуючий: Я буду це підкреслювати, щоб всі депутати запам"ятали, що голова Регламент не порушує. Правильно, депутат Іванченко?
Прошу, Кривонос.
Кривонос: Згідно доручення Президента України від 17.02.2006 року щодо земельної ділянки в м. Києві для спорудження посольства Туреччини в Україні, прошу як виняток. Земельна справа підготовлена, розглянута.
Головуючий: Яка є пропозиція? Включимо?
Ставлю на голосування. Якщо це міжнародні відносини, давайте знати. Є письмова бумага Президента України, це не порушення буде, це просто порозуміння.
Голосування:
За - 48, проти - 2, утр. - 2, не гол. - 24, всього - 76. Рішення прийнято.
Головуючий: Салюта, Щербаков, не даємо? Приношу по окремим, перед депутатами, які не проголосували, і ми завершили. Я прошу до уваги. Ставлю на голосування порядок денний проголосований за основу з поправками, зі змінами та доповненнями депутатів. Прошу голосувати в цілому.
Голосування:
За - 62,
<--- 2 Марта 11 ч 45 м 24 с ---- Третий стенограф --->
проти -52, утр. - 3, не гол. - 2. Десять. Всього - 77. Рішення прийнято.
Закономірність чітка. Або 12 не голосують, або не голосують 10, а утримаються два, або три проти. Нехай це буде тайною нашого засідання сьогодні. І все-таки я звертаюся до депутатів - будьте уважні і будьте відповідальні при роботі на сьогоднішній сесії.
Володимир Аврумович, у мене є така пропозиція. Коли Володимир Борисович озвучить питання, які були запити і звернення до нього, в кінці ми надамо вам згідно Регламенту, в межах 3 хвилин, ваше повідомлення. Можна так? Можна.
Прошу, Яловий.
Яловий: На ім"я міського голови, інших посадових осіб надійшли депутатські запити.
Запит від Прогнімака, 1, про будівництво товариством "ОЛ Сервіс" сервісного комплексу з обслуговуванням автомобілів на вул. Плещеєва, 10 в Голосіївському районі м. Києва.
Запит від Прогнімака, 1, про надання Голосіївській районній в м. Києві раді земельної ділянки під сквер на проспекті Науки, 55-а.
Запит від Баленка, 7, про створення комісії для розгляду правомірності будівництва товариством "Електротех" офісно-житлового комплексу з підземним паркінгом на вул. Паньківській, 14 та вул. Саксаганській, 70/1-б/,16-б у Голосіївському районі м. Києва.
Від Гриненка, 9, надійшло два запити:
- про поліпшення житлових умов родини Білоцької Ніні Олександрівни, яка мешкає за адресою: Харьківське шосе, 61-а, кв. 116 в Дарницькому районі м. Києва;
- про поліпшення житлових умов родини Гуртовенко Нелі Олександрівни, матері загиблого в Афганістані сина, яка мешкає за адресою: Харківське шосе, 146, кв. 438 у Дарницькому районі м. Києва.
Від Костюка, 12, надійшло три запити:
- про поліпшення житлових умов дитини-інваліда ІІІ групи (ЧАЄС) Утенка, який мешкає за адресою: вул. Вербицького, 11, кв. 386 у Дарницькому районі м. Києва;
<--- 2 Марта 11 ч 48 м 24 с ---- Седьмой стенограф --->
- про поліпшення житлових умов вдови інваліда (ЧАЕС) Філіпової, яка мешкає за адресою: вул. Тростянецька, 8-б, кв. 25 у Дарницькому районі м. Києва;
- про вжиття термінових заходів щодо відновлення покриття покрівлі за адресою: вул. Вербицького, 19 у Дарницькому районі м. Києва.
Я хотів би, шановні колеги, звернутись до вас і просити не говорити по мобільним телефонам, не вести між собою розмови і слухати запити наших же колег.
Депутат Іванченко надав 5 запитів:
- про фальсифікацію рішення Київради про відведення земельної ділянки на вул. Гордієнка, 6 у Печерському районі м. Києва;
- про ігнорування посадовими особами Київради проектів рішень, поданих у порядку місцевої ініціативи, та створення комісії Київради по перевірці стану розгляду вказаних проектів;
- про надання інформації про всі адреси земельних відводів, щодо яких до Київського міського голови, Київради та Київської міської державної адміністрації надходили протести киян;
- про надання рішень Київради, які стосуються відведення земельних ділянок під житлову та офісну забудову, юридичним особам;
- про надання інформації стосовно розірвання договорів оренди земельних ділянок, рішення про землевідвід яких скасовано Київрадою 17 листопада 2005 р.
Депутат Карабаєв, 37 округ, подав два запити:
- про демонтаж огорожі та відновлення благоустрою за адресою: Русанівська набережна, 10-б у Дніпровському районі м. Києва;
- про невиконання своїх зобов"язань перед вкладниками комерційним банком "Гарант".
Депутат Плачков, 41 округ, подав запит про вирішення питання фінансування погашення різниці в тарифах акціонерній компанії "Київенерго" в сумі 171,9 млн. грн.
Депутат Товстий, 44 округ, подав три запити:
- про утеплення фасадів панельних житлових будинків та реконструкцію покрівель в Оболонському районі м. Києва;
- про ліквідацію наслідків вибуху та пожежі у житловому будинку на вул. Прирічній, 19-а в Оболонському районі м. Києва;
- про забезпечення житлом мешканців 4 під"їзду (гуртожитку) житлового будинку № 30 на просп. Героїв Сталінграда в Оболонському районі м. Києва.
Депутат Бойчук, 47 округ, подав запит про заборону будівництва житлового будинку на території бювету та спортивного майданчика на вул. Тимошенка, 1-в, 1-д, 1-є в Оболонському
<--- 2 Марта 11 ч 51 м 24 с ---- Второй стенограф --->
районі м. Києва.
Депутат Бичков, про вирішення питання щодо усунення недоліків санітарного стану квартири громадянки Клопоповської на вул. Вишгородській, 50-в, кв. 22 в Оболонському районі.
Депутат Кондратьєв - 3 запити:
- про вирішення питання щодо повернення або перепрофілювання магазинів по продажу овочів, хліба, інших продуктів харчування для малозабезпечених громадян, інвалідів, учасників ВВВ та праці;
- про проведення геологічних досліджень та будівництво 20-ти поверхового житлового будинку на ділянці, де вже знаходиться спортивний та дитячі майданчики на бульв. Дружби народів, 8-а;
- про зволікання виконання розпорядження КМДА від 24.12.2001 року № 2781 щодо передачі Південно-Західною залізницею житлового будинку № 22,24/2 по бульв. Дружби Народів до комунальної власності територіальної громади м. Києва.
Депутат Дзвоник - про проведення в належний стан шляхового покриття на вул. Б.Хмельницького, 39-41.
Депутат Миргородський - 2 запити:
- про поліпшення житлових умов гр. Вавілової, яка мешкає за адресою: вул. Московська, 24, 2-в к. 38;
- про вдосконалення системи теплоенергетичної та екологічної безпеки в місті.
Депутат Россада - 2 запити:
- про незадовільну подачу електроенергії, відсутність гарячої води та антисанітарний стан парадних в будинку № 26/30-а, корпус 2 на вул. Електриків;
- про вирішення питання ремонту 3-ї трамвайної колії навпроти житлового будинку, 3/7-а на вул. Межигірській.
Депутат Дігам - про прийняття рішення щодо скасування відведення земельної ділянки ТОВ "Алекс-буд" на просп. Правди, 80-82 та надання іншої земельної ділянки на території агрокомбінату "Пуща-Водиця".
Депутат Волков 5 запитів:
- про внесення
<--- 2 Марта 11 ч 54 м 24 с ---- Третий стенограф --->
в порядок денний пленарного засідання сесії Київради питання "Про продовження договору оренди ОКА "Кардан" земельної ділянки на вул. Нечуя-Левицького, 1-а";
- про відновлення функціонування дитячого навчального закладу № 168 на вул. Монтажників, 97 та виділення цільових коштів з міського бюджету на капітальний ремонт даного приміщення;
- про виділення коштів малозабезпеченій сім"ї пенсіонерів Ридько для підключення їх будинку до міської каналізаційної мережі, які мешкають за адресою: вул. Пржевальського, 13 у Солом"янському районі м. Києва;
- про виділення земельної ділянки у м. Києві інваліду І групи Гонтаренко;
- про вирішення питання щодо будівництва каналізаційної мережі у мікрорайоні Совки.
Дейнега, 82, подав два запити:
- про відміну рішень Київради "Про відведення земельних ділянок для будівництва на вул. Артема, 59, вул. Гоголівській, 32, 34, вул. Гоголівській, 32-в у Шевченківському районі м. Києва";
- про скасування рішення Київради від 6 жовтня 2005 року № 152/3616 "Про передачу товариству фірма "Доріс" земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового комплексу з вбудованими нежитловими приміщеннями та паркінгом на вул. Лук"янівській, 77 у Шевченківському районі м. Києва".
Мартинюк, 83, подав три запити:
- про недопущення відведення земельної ділянки для будівництва багатоповерхового будинку з підземним паркінгом на вул. Франка, 9-б, 11 у Шевченківському районі м. Києва;
- про розгляд питання щодо відселення мешканців будинку 11 на вул. Ярославів Вал Шевченківського району та передачу його інвестору;
- про порушення правил будівельних робіт при будівництві житлового будинку на вул. Ярославів Вал, 23 в Шевченківському районі м. Києва.
Матіко-Бубнова, 86, подала 8 запитів:
- про поліпшення житлових умов родини Костюк Таміли Модестівни, заслуженої журналістки України, яка мешкає за адресою: вул. Отто Шмідта, 26-а, кв. 89 у Шевченківському районі м. Києва;
- про поліпшення житлових умов родини Бондаренка Леоніда Леонідовича, який мешкає за адресою: вул. Порика, 11-а, кв. 57 у Подільському районі м. Києва;
<--- 2 Марта 11 ч 57 м 24 с ---- Седьмой стенограф ---->
- про поліпшення житлових умов родини Ільченка Володимира Йосиповича, дитини голодомору та ВВВ, який мешкає за адресою: вул. Печенійзька, 35/43, кв. 147 у Шевченківському районі м. Києва;
- про вирішення питання щодо надання молодіжного кредиту Мельнику, який мешкає за адресою: Стратегічне шосе, 35, кв. 2 у Голосіївському районі м. Києва;
- про оперативне вирішення питання ремонту квартири інваліда І групи громадянки Рождественської, яка постраждала через залиття помешкання гарячою водою з вини відповідних служб Шевченківського району м. Києва;
- про сприяння у вирішенні питання поліпшення житлових умов вдови Гречко, яка сама виховує дітей у зв"язку із трагічною загибеллю її чоловіка на робочому місці з вини підприємства "Оболонь" та ВАТ "ВБК "Кібер", як було визнано рішенням Солом"янського суду м. Києва;
- про розв"язання конфліктної ситуації, що склалася через неможливість громадянину Захарченку потрапити на приватизовану ним земельну ділянку через дії сусіда, який поряд розгорнув будівництво власного будинку на виділеній йому земельній ділянці;
- про термінове виділення Київському міському центру фізичної культури та спорту інвалідів "Іванспорт" офісного приміщення або окремої будівлі площею не менше 600 кв. м.
Товстий подав запит до заступника голови КМДА Бідного про ремонт приміщень ординаторської у відділенні гнійної хірургії, палат для учасників та інвалідів ВВВ у відділеннях гнійної хірургії та офтальмології, кабінету та підсобних приміщень лікаря-уролога в клінічній лікарні № 8 Оболонського району м. Києва.
Миргородський подав запит до заступника голови Київської міської державної адміністрації, начальника Головного управління житлового забезпечення Голиці про передачу будинку до ЖЕКу та приватизацію квартир мешканців гуртожитку на вул. Менделєєва, 12 у Печерському районі м. Києва.
Комов подав запит до начальника управління Державного архітектурно-будівельного контролю КМДА Рябицького про відкликання дозволу на виконання будівельних робіт від 11.05.05
<--- 2 Марта 12 ч 00 м 24 с ---- Второй стенограф ---->
№ 1430-СЛ/т, виданого ТОВ "Київська фінансово-будівельна компанія" для будівництва комплексу на перетині просп. Перемоги та вул. Індустріальної.
Депутат Поляченко - 2 запити:
- про розгляд питання щодо інвестиційно-будівельної діяльності у м. Києві;
- про розгляд питання щодо реконструкції велотреку "Авангард".
Депутат Головач - про вирішення питання отримання права на житло мешканцями гуртожитків по вул. Городня №38 та №40 Солом"янського району.
Депутат Арканова - 2 запити:
- про вирішення питання ліквідації стихійного ринку на перетині вул. Вишгородської та просп. Правди;
- про проведення каналізації та газу з адресою: м. Київ, провул. Петропавлівський, 25.
Депутат Товстий - запит, де він пропонує повернутись до досвіду створення житлово-будівельних кооперативів молодіжно-житлових комплексів з метою забезпечення житлом людей, які чекають, поки прийде їх черга на отримання житла.
Заява від депутата Новак з фракції блоку В. Кличка „Пора-ПРП” у Київраді, де фракція пропонує припинити роздачу земель, крім відведення земельних ділянок для експлуатації під існуючими будівлями. Провести повну інвентаризацію наданих відповідно до рішення Київради земельних ділянок. В разі виявлення порушень пропонує прийняти рішення щодо повернення ділянок територіальній громаді м. Києва і притягти до відповідальності посадових осіб, з вини яких це відбулось.
Депутат Зубко - про створення комісії для з"ясування правомірності виключення Святошинською районною в м. Києві держадміністрацією громадянки Оніщенко з пільговою черги на отримання житла. Про виключення громадянки з пільгової черги.
Депутат Овчар - з питання скасування розпорядження КМДА
<--- 2 Марта 12 ч 03 м 24 с ---- Третий стенограф --->
№ 2162 від 25 листопада 2005 року "Про надання дозволу товариству з обмеженою відповідальністю "Оіл-сервіс" на будівництво сервісного комплексу з обслуговування автомобілів на вул. Плещеєва, 10 у Голосіївському районі" та п.38 рішення Київської міської ради від 15.07.2004 року № 419-5/1829 в редакції рішення Київської міської ради від 27.01.2005 року № 60/2636.
Гич зробив депутатське звернення про оренду земельної ділянки ПП "Фортуна-21" та укладення договору, де він просить дати доручення відповідним службам про вирішення питання і підписання договору оренду землі з ПП "Фортуна-21".
Гіщак зробив депутатський запит про відновлення ліквідованого у 2005 році пільгового проїзду в автобусному маршруті № 775 "Київ - Любминівка", що виконувався АТП № 5.
Запит від Гіщака, 61, про присвоєння спеціалізованій школі № 185 ім. Вернадського, відселення від школи центру "Інваспорт" та включення в програму 2006 року ремонту освітлювальної мережі, туалетів і покрівлі цієї школи.
Запит від Гича - про будівництво великого дитячого майданчика відпочинку з атракціонами у парку Партизанської слави в Дарницькому районі. Цим запитом він ставить питання про виділення коштів на побудову великого дитячого майданчика через Головне управління культури.
Запит від Гича - про будівництво трансформаторної підстанції та електромережі зовнішнього освітлення в приватному секторі мікрорайону Бортничі.
Запит від Збуржинського, 23, в якому він звертається з приводу вирішення питання роботи чергових у під"їздах житлових будинків.
Прошу
<--- 2 Марта 12 ч 06 м 24 с ---- Третий стенограф --->
проголосувати. Немає більше запитів?
Прошу, Матіко-Бубнова.
Матіко-Бубнова: Вчора допізна вела прийом виборців і це останні запити, які до мене надійшли, на адресу Київського міського голови:
- про заборону на ведення проектних робіт приватним підприємством "Полюс плюс" за адресою Нагірна, 12-а, де будівництво вестися не буде. Було виїзне засідання колегії КМДА і власноручно Олександр Олександрович написав - будівництва не буде. Тому та земельна ділянка виділена, не врахувавши громадську думку, і це подвір"я до будинку Нагірної, 12;
- про надання доручення відповідним комісіям Київради та відповідним службам КМДА щодо підготовки проекту рішення на наступне сесійне засідання "Про відміну попереднього рішення сесії про виділення земельної ділянки під будівництво житлового будинку за адресою Печенізька, 11";
- про заборону на подальше ведення будівництва на вул. Нагірній, 18/16. Оскільки конфлікт з мешканцями залишається нерозв"язаний. І теж прошу врахувати, містобудівній раді не давати згоду зараз далі на проведення будівництва. Тому що конфлікт до сьогодні ніхто не вирішує і всі мешканці прилеглих будинків підписали цю заяву вчора ввечері, що просять врахувати їхню думку. І не дозволяти далі вести будівництво тієї багатоповерхівки. Зараз добудовано до 15 поверху, далі люди категорично проти будівництва.
Яловий: Прошу, Странніков.
Странніков: Заява фракції.
Яловий: Почекайте. Запити є ще?
Ми голосуємо зараз запити. Закінчилися запити. Прошу проголосувати запити, відоме вам рішення "Про направлення запитів і відповідні дії з ними".
Голосування:
За - 45, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 30, всього - 70. Рішення не прийнято.
Я прошу бути уважними і повернутися в залу всіх, хто вийшов в коридор, і проголосувати.
Ще раз ставлю на голосування. Прошу проголосувати запити.
Голосування:
<--- 2 Марта 12 ч 09 м 24 с ---- Третий стенограф --->
За - 64, проти - 0, утр. - 3, не гол. - 10, всього - 77. Рішення прийнято.
Тепер, що стосується заяв.
Поступила заява від депутата Ольшанського, де він повідомляє, що припиняє своє членство у депутатській фракції (він не вказав, яка фракція, на жаль) та про вступ до депутатської фракції "Регіонів України".
Депутат Старовойт повідомляє про вихід з фракції "Соціалістичної партії України" за власним бажанням.
Депутат Гуленко повідомляє сесію про вихід з фракції "Української народної партії".
І спільна заява депутатів Гуленка, Старовойта і Проніна, де вони повідомляють про створення групи "Трудова Україна".
У мене заяви вичерпані. Які заяви є з зали?
Прошу, Странніков.
Странніков: Я хотів би озвучити заяву депутатської фракції "Блоку Віталія Кличка "Пора ПРП" у Київській міській раді.
"27 грудня 2005 року при розгляді бюджету міста нашою фракцією була озвучена вимога - винести на розгляд чергової сесії Київради питання щодо фінансування місцевим бюджетом футбольного клубу "Арсенал Київ", оскільки проект бюджету, який ми розглядали, передбачав продаж частки територіальної громади міста у розмірі 50%. За результатами обговорення Київським міським головою було дано протокольне доручення підготувати дане питання та винести його на розгляд сесії. Але станом на сьогодні це питання так і не з"явилося в порядку денному.
Як стало відомо, нещодавно було здійснено аудиторську перевірку вищезгаданого футбольного клубу, висновки якої не оприлюднені. Враховуючи той факт, що протягом існування футбольного клубу "Арсенал Київ" на його утримання із місцевого бюджету, тобто із кишень киян, було витрачено понад 100 млн. грн., депутатська фракція "Блоку Віталія Кличка" повторно виходить із ініціативою розгляду на найближчому пленарному засіданні питання діяльності клубу. А саме: оприлюднення інформації про те, який розмір бюджетних коштів було витрачено на діяльність клубу, які земельні ділянки виділялися клубу, кому і на яких умовах було продано частку територіальної громади у футбольному клубі "Арсенал Київ" та які результати аудиторської перевірки футбольного клубу".
Головуючий: В мене є така пропозиція, якщо згоден депутат Странніков, в письмовій формі здайте. І доручення запишіть - підготувати розпорядження, Стичинський,
<--- 2 Марта 12 ч 12 м 24 с ---- Третий стенограф --->
Странніков, бажаючі - Карандєєв, Борисов, Дзвоник, Новак від фракції і бажаючі - підготувати розпорядження міського голови, затвердити склад комісії щодо перевірки аудиту футбольного клубу "Арсенал", клуб комунальної власності. Давайте дамо термін - два тижні достатньо, до 22 - 23 березня.
Прошу, Странніков, 38.
Странніков: Олександр Олександрович, річ у тім, коли ми розглядали бюджет, уже подібне доручення вами давалося. Річ у тім, що це доручення фактично на сьогоднішній момент не виконано і проект рішення не винесено на сесію. Тому я просив, щоб в цій групі ми зразу тут же на сесії визначили головуючого, хто збирає, хто за ким, є організаційні всі питання.
Головуючий: Якщо ви не проти, Карандєєв - начальник Головного управління спорту. Давайте два співголови. Можна так? Можна. Співголова - Странніков, співголова - Карандєєв. І ви створюєте робочу групу, я підписую розпорядження, аудит робимо за 2005 рік та аналіз бюджету 2006 року. Протокол, відзначте, розпорядження повинно бути підписано днями, буквально нехай це буде завтра в кінці дня.
Прошу, Поляченко, 75.
<--- 2 Марта 12 ч 15 м 24 с ---- Третий стенограф --->
Поляченко: Я хочу зробити заяву, я ніколи не робив заяв, але зараз зроблю. Останнім часом з різних інформаційних джерел із посиленням на думку громадськості різноманітних фахівців, експертів та навіть громадян, що постраждали від протиправної діяльності "Еліта-Центру", лунають заходи на адресу великих компаній, чесних операторів ринку нерухомості і звинувачення їх в змові та діях за наслідками, яких стало можливо "Еліта-Центра". Тим самим збурюється громадська думка. У масової свідомості формується образ ворога монстра, який має нести відповідальність як за злочинні дії аферистів, так не доглядність та безпечність самих інвесторів, які купилися на вудочку шахраїв.
Холдингова компанія "Київміськбуд" 10 років поспіль формує віру інвестора і вважає її найвагомішим надбанням своєї ринкової діяльності. Як соціально відповідальний і чесний оператор ринку нерухомості, організація, яка ставила і ставить своїм головним завданням діяльності на ринку постійний всебічний та вичерпний захист інвестора, "Київміськбуд" спростовує різноманітні звинувачення та безпідставні, безвідповідальні відверті інсинуації навколо діяльності кампанії.
Ми вважаємо, що розгорнута кампанія паплюження честі та гідності "Київміськбуду" на тлі суцільної політизації суспільства спрямована на подальшу ескалацію напруги навколо конфлікту і несе в собі вкрай небезпечні тенденції розхитування та знищення первинного ринку нерухомості.
Холдингова компанія "Київміськбуд" рішуче заявляє, що в разі, якщо в самий найближчий час не будуть припинені звинувачення та безпідставні докори діяльності інвестиційно-будівельного комплексу "Київміськбуду", кампанія призупинить реалізацію будь-яких власних кроків, що спрямовані на надання допомоги постраждалим інвесторам "Еліта-Центру". При цьому всю відповідальність за такий розвиток подій нестимуть ті особи та інформаційні джерела, які поширювали відверту брехню про діяльність, наміри та вчинки "Київміськбуду".
Трудові колективи 40-тисячної компанії "Київміськбуд" розраховують, що громадськість Києва, громадяни міста та інвестори компаній із розумінням і схваленням поставляться до такого рішення.
Головуючий: Передайте, будь ласка. Протокол, приміть заяву в установленому порядку. На заяві я прошу дати доручення - юридичній службі, правоохоронним органам вивчити інформацію політичних осередків, матеріалів Інтернету та засобів масової інформації щодо дискримінації організації, як такої, та при виявленні образ, пліток
<--- 2 Марта 12 ч 18 м 24 с ---- Второй стенограф --->
та інших методів дезінформації оформити справи в судовому порядку. Я вибачаюсь, Володимире Аврумовичу, але деякі політики, читайте Інтернет два дні, дозволяють собі такі фрази: "Так, керівник Київміськбуду В.Поляченко, якщо доживе..." Це признаки угрози, якщо не вб"ють, це елементи погроз, на які треба реагувати, а ви, шановні депутати, повинні вміти захищати себе і свого колегу, з яким працюєте багато десятків років.
Тому юристи і правові органи дадуть заключення, а я доручення напишу письмове до заяви депутата Поляченка.
Прошу до уваги, шановні депутати. До слова запрошую співголову комісії Борисова по питанню 1.
"Про результати роботи комісії з перевірки фактів протиправної діяльності корпорації "Еліта-Центр".
З зали... Дуже тихо...
Головуючий: Заява не голосується, а запити проголосовані. Не заважайте мені працювати. Ми йдемо по Регламенту.
Борисов: Вже майже 20 днів триває напружена ситуація на ринку житла під назвою "Еліта-Центр". Група шахраїв на протязі двох років здійснювала так звану інвестиційну діяльність, в результаті якої було ошукано більше 1,5 тис. громадян, які здали свої кошти для будівництва житла, а з цими грошима шахраї зникли.
Величезна міра цинізму, з якою діяли шахраї, стала можливою внаслідок, як довірливості людей, так і величезних прогалин законодавчих у нормативних актах, які регулюють питання забудови територій, здійснення будівництва за кошти населення тощо. Це визнала і комісія ВР на чолі з Пустовойтенком, і Держбуд України та інші органи, в компетенції яких знаходиться це питання.
Я не хотів би подробно аналізувати ці речі, тим більше, що вже зроблено це на відповідних комісіях та надані пропозиції Уряду та ВР.
<--- 2 Марта 12 ч 21 м 24 с ---- Седьмой стенограф --->
Скажу про роботу Київської міської влади, яка сприйняла біль людей, як власну.
14 лютого 2006 р. розпорядженням міського голови О.Омельченка була створена комісія з перевірки фактів, викладених в ЗМІ стосовно діяльності корпорації "Еліта-центр" на ринку житла на території м. Києва, до складу якої увійшли депутати Київради, керівники КМДА та її підрозділів, а також представники ошуканих громадян.
Метою комісію було розібратись конкретно, що відбулось та виробити шляхи вирішення проблеми. А відбулось слідуюче.
Декілька фірм, такі, як "Бік", "Марс", АБФ" та інші, відвели в установленому законом порядку земельні ділянки за адресами: вул. Отто Шмідта, 34-42, вул. Лабораторна, 12, вул. Героїв Сталінграда, 7-б, вул. П.Запорожця, 15-в, Курнатовського, 7-б, вул. Будівельників, 18-а та ін., і почали здійснювати збір коштів під будівництво житла, не оформивши належним чином дозволів на будівництво.
Виключенням є споруда на вул. Отто Шмідта, 34-42, яка будувалась, як адміністративно-торговельний комплекс, на що мався дозвіл архбудконтролю, а кошти збирались як під житловий будинок. Інші не мали ніяких дозволів на будівництво, а збір коштів йшов повним ходом під майбутнє райське життя. Воно заключалось в тому, що на прикладі того ж Отто Шмідта по проекту, який був презентований, але незатверджений, і передбачав будівництво 390 квартир. Фактично складено договорів в кількості 750. При цьому не продано багато квартир в кількості 20 і двійників тільки по одному будинку є 650. Є такий аналіз по всім остальним будинкам, я не буду його наголошувати. Скажу тільки одну цифру. По даним управління внутрішніх справ, двійників тобто, повторно, по 3, 4, 5, 6 є випадків, 7 разів продана квартира, двійників - 1116.
Внаслідок таких дій шахраї зібрали більше 460 млн. грн. і зникли, і зараз знаходяться в розшуку. Звісно, Київський міський голова, Київрада, Київська адміністрація не могли залишити людей віч-на-віч з цією проблемою і почали пошук шляхів її вирішення.
В результаті, після чисельних консультацій з банками, з забудовниками, спеціалістами "Київміськубуду", "Житлоінвест" та інших, які мають високу репутацію на ринку житла, було підписано розпорядження міського голови від 25.02.06 р. № 45,
<--- 2 Марта 12 ч 24 м 24 с ---- Второй стенограф --->
яке передбачає повний механізм сприяння громадянам, які постраждали внаслідок діяльності групи інвестиційно-будівельних компаній "Еліта-Центр". Цим розпорядженням замовником по будівництву житла визначено комунальне підприємство "Київське інвестиційне агентство", на яке запропоновано відвести земельні ділянки для будівництва житла для ошуканих, а також залучення інвесторів для будівництва житла для продажу, що дасть можливість залучити додаткові ресурси для реалізації цієї програми. Початок роботи буде здійснюватись за рахунок кредитних коштів і я сподіваюсь, що депутати підтримають рішення про надання можливості інвестиційному агентству взяти такі кредити. Це один аспект.
Є другий. Це питання щодо прийняття "Київським інвестиційним агентством" зобов"язань громадян по інвестиційних договорах. Ця робота триває за участю юристів, фінансистів і впевнений, що найближчим часом вона буде завершена, а рішення будуть прийняті узгоджені.
Я знаю одне, Київська влада не залишить своїх громадян і вона вже це продемонструвала. Хочу ще сказати. Ми запровадили всі дії, які дають можливість паралельно, поки йде слідство, поки будуть відбуватись певні слідчі дії, експертні дії, судові процеси, здійснювати вже роботи по проектуванню і початку будівництва на земельних ділянках, які вам сьогодні запропоновані до затвердження. Будівництво будинків для ошуканих громадян. Підкреслюю, робота йде паралельно, щоб не втрачати час. Така робота буде вестись з тим, щоб цю роботу виконати.
Дякую.
Головуючий: Записуйтесь на виступи. А спочатку питання. То може колега буде відповідати зі свого робочого місця. Присядьте. Включіть. Це для виступів Костюк, Борисенко, Карабаєв, Гіщак?
Прошу, Костюк.
Костюк: Наскільки законне таке рішення, я підтримую пропозицію і розпорядження ваше. І бажання велике допомогти людям, які потрапили в таке скрутне становище, але з іншого боку, я хотів, щоб вирішуючи це питання,
<--- 2 Марта 12 ч 27 м 24 с ---- Седьмой стенограф --->
ви не ставили, не створювали ще більше проблем. Я дивлюсь, тут ділянки, які запропоновані, за ними стоять колективи, Поляченко вже казав, в т.ч. п. 8. Там також стоїть колектив, який очікує теж на 1000 квартир, але ділянка його сьогодні пропонується по іншому проекту.
Хотілося, щоб все було оформлене і оформлялось тільки чинним тим порядком, який встановлений в Києві, тобто не здійснювали незаконних дій і це буде правильно. Я прошу розібратись в цьому питанні і можливо по кожному пункту голосувати і формувати підхід тільки таким чином.
Запитання, може воно є, оскільки ви це правильно пропонуєте. На скільки це законно?
Головуючий: Відповідь дав Борисов в повному обсязі - 100% законно. Юристи розглядали: і Київради, і адміністрації, і фірма юридична, яка має договір з адміністрацією за погодженням з представниками постраждалих, і тому сумніву в законності бути мабуть не може, але кожен депутат має право на думку.
Прошу, Карабаєв, 37.
Карабаєв: В мене наступне питання. Скажіть, будь ласка, які підрозділи КМДА за своїми функціональними обов"язками повинні були вести контроль за використанням земельних ділянок? То ж не за один раз виділили ці земельні ділянки, а за декілька років. Всі знали, що ці земельні ділянки не використовуються, тому питання - хто повинен був нести контроль? Ваша оцінка дій цих підрозділів. Хотілося б, щоб в рішенні була оцінка цих підрозділів і посадових осіб.
Головуючий: Прошу, Борисов.
Борисов: Шановний Даніель Таїрович. Відповідь на ваше питання може бути і широка і вузька. В першу чергу, коли Київська міська рада виділила земельні ділянки інвестиційним компаніям, інвестиційні компанії у відповідності до закону повинні були
<--- 2 Марта 12 ч 30 м 24 с ---- Второй стенограф --->
замовити проекти, пройти відповідно містобудівну раду, експертизу, отримати дозволи і тільки після цього здійснювати ту діяльність, яку вони робили без цього. На цих земельних ділянках, я кажу по виключення Отто Шмідта, навіть, екскаватора не було, або якийсь один приїжджав і крутив стрілою до появи спецінспекції. Про який контроль будівництва може йти мова, коли воно не ведеться? Застосована була просто шахрайська схема, якій, на жаль, довірились люди і на сьогодні ми маємо подібного роду наслідки. Дякую.
Головуючий: Прошу, Іванченко.
Іванченко: Голос громади Києва. Я хочу звернути увагу киян на те, що зараз відбувається. Тобто створена комісія з людей, які були причетними до цих проблем, і що зараз робиться?
Зараз тих людей, які постраждали, стикають лбами з тими людьми, які проживають за тими адресами, які пропонується відвести. Зверніть увагу на адреси: 17-в, 30-а, 30-в, 20-а. Це ущільнення знову іде до забудови, це знову йде за рахунок вже інших мешканців і їх земельних прибудинкових територій, їх дитячих майданчиків. Я хочу звернути увагу, що одна з причин, чому це сталось по "Еліт-Центру", тому що абсолютна більшість земельних ділянок, там мешканці були категорично проти. Вони вже рік протистоять цій забудові. Зараз до тих 300 тис. киян, які протестують проти забудови, добавимо ще 21 ділянку, у середньому по тис. чол. Тобто ще добавимо декілька десятків тисяч людей, які теж будуть протистояти цьому свавіллю. Тому вирішення питання одних людей за рахунок інших, це неможливо, це шлях у нікуди. Моя пропозиція, ні в якому разі зараз ці рішення непідготовлені не можна приймати, їх не розглядали комісії, наскільки мені відомо, тому неможливо вирішувати питання одних людей за рахунок інших. Дякую.
Головуючий: Є пропозиція питання і виступи, що потім ми маємо можливість кожну ділянку продемонструвати. Я немаю можливості і права дати відповідь кожному депутату,
<--- 2 Марта 12 ч 33 м 24 с ---- Седьмой стенограф --->
який, не володіючи ситуацією, який не в темі, має право, звичайно, своє бачення. Тому ми виступи, питання, а потім продемонструємо кожну ділянку окремо.
Прошу, Борисенко, 62.
Борисенко: Я думаю, що ми повинні розпочати розгляд цього питання чуть з іншого. Майже 4 роки тому назад я був ініціатором про зміну в обов"язках Головного земельного управління, яке займається просто розподілом земельних ділянок. Я виходив з пропозицією тоді, що це управління повинно займатись контролем - слідкувати за правильним використанням, за межами, за сплатою орендної плати - не податку, а орендної плати. Тоді сказали, що це неправильно. Я рахую, що нове скликання депутатів повернеться до цього питання, це перше.
Друге. Я хотів би запропонувати Олександру Олександровичу проглянути все-таки запис тих сесії, коли виділялись ті земельні ділянки. Що я маю на увазі? Сьогодні появилась деяка інформація, в тому числі і про мене, що я володію якимись земельними ділянками. Так я хочу сказати всім, що я єдину земельну ділянку під церкву провів. А дві земельні ділянки, які я просив провести під корпусами існуючими, - досі не підписали, чотири місяці назад прийняті. Тому, неправда те, що хтось за цим не стоїть. І по залу сьогодні ходять прізвища, розповідають, хто стоїть.
Тому я пропоную обов"язково, якщо ще не вирізали, не викинули ті фрагменти, показати нам, хто ці справи проводив. Чому? Ми подивимось любу сесію і бачимо, як тільки піднімається питання по земельній ділянці, хто піднімається, хто курирує. Якби сьогодні майнові не зняли, то ми подивилися б на 25 років кому видається, і піднялася б людина і сказала, чому треба прийняти це рішення. Тому без того, поки ми не розберемось в причинах, я думаю, закривати цю справу непотрібно.
Тепер по тій пропозиції, яка сьогодні є. Що ми сьогодні можемо розглядати? Виділяється 17 га землі. Якщо підрахувати - це майже 700 тис. кв. м землі, це знову, я говорю, може комусь не сподобається, - афера. Коли мене поправляли, що я говорю "чиновники", то сказали "держслужбовці". Держслужбовці думають про державу. Тому ніхто сьогодні не бачив кадастрової справи, ніхто не бачив,
<--- 2 Марта 12 ч 36 м 24 с ---- Второй стенограф --->
щоб згідно нашого рішення провели громадські слухання. Я підтримую тих депутатів, які говорять, що ми хочемо натравити один на одного. Тому є пропозиція сьогодні не проводити сесію, але ми могли проголосувати, що за два тижні підготувати кадастрові справи, провести ці слухання і обов"язково розглянути єдине питання - це виділення цих земельних ділянок, але без порушення. Тоді наступним депутатам не буде за нас червоніти.
Наступна пропозиція. Люба земельна ділянка сьогодні не виділялась, а виділити один день, один автобус і не фотографії дивитись, тому що вже те, що під будівництво однієї будови в лісі, то показували смітник, а коли я показав фотокартку сосни, то тут говорять, що я не прав. Тому кожну ділянку треба розглядати.
Головуючий: У нас Регламент.
Борисенко: Я перепрошую, але моя пропозиція така.
Головуючий: Прошу, Гіщак. Притримуйтесь Регламенту.
Гіщак: Безумовно, слід допомогти людям, яких обманули шахраї. Але, звичайно, що от ця компенсація, яку ми намагаємось зробити і націлились, - це безпрецедентна. Вона іде коштом міста, коштом Київської громади. Тут треба підходити надзвичайно акуратно. Перш за все, щоб ми не втягнулись у ці протиріччя, про які говорить Віктор Петрович, з навколишніми мешканцями. Тобто акуратно розглянути ділянки.
Я підтримую ту думку, яка прозвучала на об"єднаному засіданні двох комісій: земельної і містобудівельної, здається Миргородський її озвучував, що слід провести конкурсний підхід до надання цих найдених земельних ділянок. Щоб місто з максимальною ефективністю пішло на втрати такої великої території.
Вважаю, що ці відрахування земельні, яка доля випаде на компенсацію потерпілих, слід вважати за стартову ціну, на конкурсі чи на аукціоні. Все що буде отримано вище, перевести на соціальне житло в Києві. Ми, по-перше, відчуємо от цю ідею, яка вже часто звучить, що можна так вирішувати проблеми інших киян, які завмерли у цій безконечній нашій черзі на
<--- 2 Марта 12 ч 39 м 24 с ---- Седьмой стенограф --->
30 років, і буде хороший досвід, і зробимо добре діло.
Головуючий: Прошу, Пронін, 30.
Пронін: У меня вопрос к Борисову. Скажите, пожайлуста, у вас звучали земельные участки по ул. Курнатовского и П.Запорожца. В то же время, изучив распорядок дня сегодняшнего заседания, я там не увидел земельных участков этих. То есть могу я объяснить своим избирателям, которые вчера у меня были в многочисленном составе, о том, что там на этих земельных участках - на П.Запорожца и Курнатовского строительства не будет.
Головуючий: Я вибачаюсь, я - як ведучий сесію, ви - як депутат маєте право спілкуватися з виборцями своїми, в окрузі своєму звичайно, але отримувати або не отримувати дозвіл на засіданні сесії Київської міської ради, для мене питання не зовсім зрозуміле. Ці адреси є сьогодні в програмі? Немає, значить їх і немає, вони під арештом. Всі чудово знаєте, що 11 земельних ділянок в упровадження слідчому, на них наложений арешт. Наложений арешт на всі 11 фірм, які отримували в свій час ці ділянки, ви теж про це знаєте. Інформував же генерал, якщо треба же раз, щоб генерал проінформував вас, ви задаєте питання, бо не були на сесії минулій або не знаєте інформацію.
Борисов: Ви фактично відповіли на питання, на яке я хотів таким же чином відповісти. Тим більше, що у своїй інформації я перелічив ті земельні ділянки, які відводились цим шахраям і по яким, точніше, були задіяні ці шахрайські дії. Сьогодні ці земельні ділянки дійсно знаходяться під арештом і, як об"єкт забудови, вони не розглядаються, тому їх пропозиції і немає.
Головуючий: Прошу, Бойчук, 47.
Бойчук: Сьогодні на президії ви
<--- 2 Марта 12 ч 42 м 24 с ---- Второй стенограф --->
такі питання підняли, я хотів, щоб ви озвучили в залі, як відводились земельні ділянки всім цим фірмам. Нам дуже інтересно буде послухати на наступній сесії коротеньку довідку на кожну сторінку. Хто відводив, як відводилось, яка процедура була. Ми почули слово першого заступника, що там було згідно чинного законодавства. Але у мене є дуже багато питань відносно відводу земельної ділянки на Оболоні. Там. під таким тиском відводилась ця земельна ділянка, що прийшли ці люди говорять: "Що ж ви робите?". Це перша пропозиція.
Друга пропозиція. Я хотів би, щоб ми надали слово людям, які постраждали від цієї афери, і вони теж підготували свій проект рішення. Я можу як депутат внести його на розгляд і ми сьогодні не слухаємо звіт, а я пропоную прийняти конкретне рішення сесії. Такі мої пропозиції.
Головуючий: Читайте п.2., до якого ми не дійшли. Ми обговорюємо перший пункт. А ви читайте порядку денного, за що ми проголосували. Читайте п.2.
Прошу, Новак.
Новак: Київрада повинна провести певні дії щодо врегулювання питання щодо "Еліт-Центру". Однак те, що сьогодні пропонується, ми відводимо там десь 23 земельні ділянки інвестиційному агентству, я вважаю, це неправильно.
Ми сьогодні можемо тільки затвердити перелік цих ділянок і доручити земельному управлінню підготувати по них справи з усіма висновками, з державною експертизою. Тільки після цього Київрада має право прийняти рішення. Ми не повинні порушувати закон, власні рішення щодо порядку відведення земельних ділянок.
Коли ми вирішуємо ці питання, повинен бути складений певний бізнес-план. Скільки плануємо ми побудувати квартир, скільки від них можна отримати коштів, скільки буде приблизно залучено від банків, з якими треба вести переговори і скільки це буде коштувати місту. В будь-якому разі, це буде прямо чи опосередковано, все одно це буде зроблено за рахунок бюджету. Якщо ми вирішуємо питання одних людей, яким ми сьогодні даємо квартири, ми повинні розуміти, що не доотримують ті люди, які стоять на черзі.
Повинно та потрібно буде також провести громадські слухання. Тому, що ми зараз відведемо 23 земельні ділянки, а от зараз поруч зі мною сидять депутати від Дарниці, вже відмітили земельні ділянки по Дарниці, а потім знову вийдуть люди і нам прийдеться в порядку місцевої ініціативи відміняти ці рішення. Тому, давайте затвердимо перелік і дамо доручення підготувати кадастрові справи згідно чинного законодавства.
<--- 2 Марта 12 ч 45 м 24 с ---- Седьмой стенограф --->
Головуючий: Протокольно ви ж пропозиції депутатів відмічайте, тому що я не ставив ціль давати відповідь, Наталія Василівно, але ви є членом комісії, згідно розпорядження за вашою згодою, і комісія працює з 14 лютого, і кадастрові справи і погодження на ділянки, які ми пропонуємо - 23 і виносимо на сесію. Тільки сесія може і має право, і це не значить, що з 23 будуть представлені і всі 23. З 23 повинна бути така кількість, яка самодостатня для вирішення питання. Це може бути і 17, і 19, і 21. Це сьогодні буде вирішено на цій сесії. Це пропозиція, внесена адресна і кількісна.
І друге, Наталія Василівна, ви є членом нашої комісії бюджетної. Якщо ви вивчили розпорядження, то там немає коштів ні місцевого, ні державного бюджетів. Тому я просив на президії не політизувати питання, а йти до його вирішення.
Прошу, Присяжнюк, 5.
Присяжнюк: Я звертаюсь до вас з великим проханням не політизувати дану ситуацію. Комісія, яка працювала, вона розглянула масу варіантів, як можна допомогти людям без суттєвого навантаження на бюджет. І було прийнято, на мій погляд, єдино правильне рішення.
Що стосується кадастрових справ і т.д.? Безумовно, всі кадастрові справи будуть підготовлені. І на сьогоднішній день є всі висновки по кожній із цих земельних ділянок. І коли ми перейдемо до розгляду кожної земельної ділянки, ми там зможемо з вами більш конкретно вже подивитися.
Третє. Якщо ми хочемо з цього питання не робити політику, а все-таки допомогти людям, то давайте перестанемо обговорювати зараз ці питання взагалі, а перейдемо до розгляду конкретики по кожній земельній ділянці. І таким чином ми зможемо ефективно допомогти і саме зробити те, що ми хочемо зробити.
Головуючий: Прошу, Миргородський, 54.
<--- 2 Марта 12 ч 48 м 24 с ---- Второй стенограф --->
Прошу, Миргородський:
Миргородський: В мене питання до наших юристів щодо 100% законності цих дій. Ми почули, що деякі ділянки, на які вже є рішення Київради, знаходяться зараз в арешті. Але мене цікавить, чи є рішення суду по них, не будемо ми після цього виглядати несерйозними.
Знову, до законності дій. Вчора на засіданні спільної комісії земельної та містобудівної було прийнято рішення про зняття трьох адрес з цього переліку. Це Бодаріна, Лук"янівська, Глибочицька та територія, на яку претендує завод "Артем". Чомусь сьогодні знову це в порядку денному є і навіщо тоді наші комісії?
Головуючий: Я прошу до уваги. Я третій раз повторюю. Я Поляченку дав відповідь по питанню площадки "Артема" і ви про це чули, а можливо ходили чай пити. Воно знято.
2. Ми пропонуємо перелік для вас, і тільки ви можете голосуванням оприділяти.
3. Ми домовились, що по кожному об"єкту ми подивимось екран. 4. Коли виступала депутат, яка назвала, що площадок там із запасом, по квадратним метрам житла, то це ще раз підтверджує, що ми сьогоднішнім рішенням затвердимо перелік той реальний і необхідний, для вирішення питання. Працюємо на результат. Депутат Присяжнюк просив звернувся до вас не політизувати ситуацію, а працювати в режимі нашого Регламенту. Записаний депутат Григорак і народний депутат Бондаренко. Я прошу проголосувати підвести риску. Ставлю на голосування.
Голосування:
За - 67, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 8, всього - 77. Рішення прийнято.
<--- 2 Марта 12 ч 51 м 24 с ---- Седьмой стенограф --->
Федоренко: Хотілось би звернутись до вас по такій причині. Серед тих людей, які постраждали, багато з них є віруючих людей і вони просили також передати, що вони зраділи по тій причині, що є ще один такий ...екстрентік ...(нерозбірливо), до якого можна звернутись і воно поможе, тобто Київська міська рада і ми разом з вами. Тому мені здається, що зараз визивати на дуель, шукати сліди, хто винуватий і де вони зараз є, це нехай воно буде. Але першочерговим повинно бути те, що ми повинні дати людям надію, що ми всі їм допоможемо.
Наприклад, Іванченко говорить, що в окрузі неможливо будувати будинок по тій причині, що інші ущемлені будуть. Я хотів би сказати слідуюче. В нас на Троєщині 85 тис. людей із чорнобильським статусом. Знаю приблизно цих людей вже майже половину, десь 45 тис. Вони колись, дорогі наші депутати, я якби звертаюсь до вас, приїхали сюди не з радості, а по горю, і будинки вже були збудовані для жителів м. Києва, але мешканці м. Києва поступилися і віддали ці квартири чорнобильцям, і вони зараз живуть. Троєщина для них фактично стала обітована земля, вони увійшли і зараз дуже сильно дякують, що вони живуть в тих квартирах, в яких мали жити люди інші.
Тому, дорогі депутати, я думаю, що це наша задача. Ми повинні об"яснити людям, що якщо десь там поруч буде будинок, то всі будуть знати, що цей будинок людей, які потерпіли. І ці люди подякують потім сусідам, як зараз дякують чорнобильці іншим. Ми повинні зараз найти ці місця, навіть, якщо будуть скандальними, але допомогти і стати на їхній захист.
Головуючий: Прошу, Володимир Дмитрович.
Доповідач: Я останнім часом рідше буваю на засіданнях, в т.ч. і на нарадах. Можливо не до кінця проінформований про розв"язання цього питання, але те, що я встиг вивчити і як народний депутат відчути - це, безумовно, страшні речі.
Проблема полягає в тому, що дещо із того, що нам відомо, говорить про безалаберність в секторі забудови міста, яка починається з відсутності містобудівних документів основних, від безвідповідальності окремих чиновників,
<--- 2 Марта 12 ч 54 м 24 с ---- Второй стенограф --->
і, безумовно, не з"ясувавши причини, ми далі рухатись не можемо. Хочу сказати, що вчора я провів півдня і позавчора в бесідах з людьми з іншої системи. Не дай бог, повториться те, що є з "Еліт-Центром", тому що інша система має понад 20 земельних ділянок, деякі з них на території ближче до мого округу, я відвідав, там немає нічого, навіть паркану. Є в одному місці викопана яма екскаватором, але 100% гроші всі на цей об"єкт людьми здані.
Я думаю, що варто було б комісії, яка сьогодні займається від Київради, а також органам слідства і прокуратури, які також мають причетність, міліції, я дам зараз їм інформацію, не хочу лякати всіх, хай вони перевірять поки що, щоб не налякати ще і не зривати взагалі цілу систему. Тому, що вже від самої назви цієї фірми віє якимось аферистичними нотками, тому що в її назві як би фігурує назва України, але не зовсім України, а там одна буква замінена і вона вже зовсім не Україна. Так, я боюсь, щоб це не була чергова "Еліта" з 22 об"єктами, які розташовані в Святошинському районі декілька, на Харківському шосе, на Вітряних горах і т. ін. Те, що люди здали гроші, а там нічого немає, в мене є декілька заяв і вони до мене надійшли не спеціально, а випадково. Хочу сказати, що мені б хотілось, щоб комісія, яка розглядає ці питання, дуже об"єктивно подивилась і оглянулась, як ці питання сюди потрапили.
Почитайте стенограми Київради і ви зрозумієте більше, чим сьогодні хочете зрозуміти. Хто лобіював інтереси тої фірми по кожному майданчику, по кожній земельній ділянці. Ви зрозумієте, кому було цікаво, щоб ця "Еліта" сюди потрапила. Поцікавитись треба про перерахування на різні фонди, перш за все на клуб "Арсенал", чи не було перерахувань від підрозділів "Еліти" на клуб "Арсенал", і це цікаве питання не тільки для мене, я думаю, воно повинно бути цікаве для прокуратури і для слідчих органів.
Тому, що я тримаю листи за підписом Лисова, у мене їх декілька. Де прямо угода при укладанні оренди вимагає сплатити на розвиток спорту. Мова йде, що кожен, хто оформляє оренду, має сплатити на розвиток спорту. При тому норма цієї сплати ніким не врегульована. Можна одне платити, і друге, і третє. Можна ставити такі умови, що змусять або відступитись, або заплатити іншим шляхом.
Я хотів би звернути увагу на те, що я неодноразово відкрито, відверто у відкритій пресі говорив про неприпустимість таких стосунків Генпрокуратури, міської влади, які склались останнім часом, а також інших правоохоронних органів, які пов"язані з виділенням десятків земельних ділянок для цього правоохоронного органу, які потім передаються інвесторам, або потрапляють на вторинний ринок.
Безумовно, створивши такі
<--- 2 Марта 12 ч 57 м 24 с ---- Седьмой стенограф --->
стосунки з правоохоронцями, ми будемо мати не одну "Еліту", їх буде дуже багато, якщо така система залишиться. Тому я підтримую пана Григорака про всепрощення, про те, що ми можемо забути і дивитися собі, перш за все, вслід, але я хотів би, щоб ми не тільки дивилися, а й оглянулись і, не дай Бог, не допустили в майбутньому подібних "Еліт" знову.
А стосовно цієї ситуації - вона ясна і зрозуміла. Не можна перетворити горе одних людей в чергове розбазарювання земель і збагачення інших. Абсолютно логічна пропозиція - кожну земельну ділянку, кожну розглядати персонально, прив"язувати до кожного інвестиційного проекту "Еліти". І такими правами, ув"язавши, можливо добитися того, що з мінімальними втратами для міського бюджету і резерву земель міста покрити ті втрати, які вже сьогодні є. Але це не може бути ... (нерозбірливо) відведення земельних ділянок в кількості 27 чи скількох, які мають можливість побудувати 700 тис. кв. м житла при всьому тому, що на афері "Еліти" сьогодні крутиться приблизно 120-130 тис. земель. Тому 500 - добавка це занадто велика, не дивлячись на те, кому б вона не дісталася.
Я думаю, що Київрада справиться з цим останнім завданням своїм, тому що всі ми будемо вітати частину депутатів вже в новому складі, а частину, можливо, вже поза межами Київради. Це об"єктивна реальність. Тому б хотілось, щоб ця Київрада залишилась в пам"яті киян як така, що може приймати і хороше рішення.
Головуючий: Володимире Дмитровичу, в мене є прохання. Я не знаю, як у вас час, якби ми розглядали друге питання, ви б найшли 90%, а 10 - ваші поради, будуть враховані. Ми підготували рішення по другому ж питанню - це просто звіт комісії, а в другому питанні ми якраз ставимо ціль - розглянути кожну площадку. Є два голови комісій, які спільно розглядали, це комісія Поляченка і Гуленка, площадки, є кадастрові справи, завершені у повному обсязі (Наталія Василівна - це коментар мій), є декілька питань по 4 площадкам з 23, і тільки ви сьогодні здатні вирішити.
Я хочу, щоб ми зрозуміли одне. Одинадцять площадок, на які накладені арешти, знаходяться під слідством, можуть бути вільними після закінчення слідчого процесу та передачі справи до суду. І вони ж нікуди
<--- 2 Марта 13 ч 00 м 24 с ---- Третий стенограф --->
не дінуться. Але час втрачати, а це декілька місяців уже, ми з вами лютий займаємося, один місяць, березень пішов - другий, пропонується паралельна робота на реальних площадках, які по розміщенню Києва не гірші тих 11, крім, як сказав співголова, Отто Шмідта, 34, де побудовано 7 поверхів. Тобто треба буде приймати окреме рішення з слідчими і нам, можливо, той адрес буде теж даний в роботу, щоб не втратити час.
Тому я прошу не ділити питання перше і не совміщати його з другим. Ми переходимо після першого до другого питання.
З зали: (Дуже тихо).
Головуючий: Хто просить від представників? Регламент до 3 хв., вкладайтесь, щоб я вас не прирвав. Народному депутату було дано два по Регламенту. Вам один, 3 хвилини. Прошу.
Процак Михайло (представник комітету інвесторів): Дякую за можливість висловити бачення розв"язання нашого питання, сформоване ініціативною групою і підтримане загальними зборами інвесторів. Але перед цим хотів би звернутися до шановних народних депутатів міської ради і нагадати, що всі ми тут є обранцями людей. Нас обрали інвестори, вас обрала київська громада. При чому з наших інвесторів це більшість, так само київська громада. Багато з цих людей зараз стоять під стінами Київської міської ради і напевно хочуть подивитися кожному з вас у вічі і почути позитивну відповідь по запитанню, яке внесено в порядок денний сьогоднішньої сесії.
Ситуацію, яка склалася з "Еліта-Центр", можна охарактеризувати наступним чином: в нас вкрали надії, вірніше, мрії. Кожен з нас мріє про те, що отримає житло, буде вирощувати там діточок і буде щасливо виконувати свою роботу і думати про неї. Зараз кожен з нас залишив свою роботу, взяв відпустку і займається вирішенням цих питань, коли фактично це роль держави: і контролювати, і виконувати ці рішення. Зараз ми можемо втратити так само надію на те, що взагалі ці квартири будуть збудовані. І прошу вас не робити цього.
Треба бути свідомим того, що права громадян підкріплені Конституцією і їх забезпечує...
Головуючий: Ви ж не скажете за 3 хв., я вам добавлю хвилину. Ви знайомі
<--- 2 Марта 13 ч 03 м 24 с ---- Седьмой стенограф --->
з розпорядженням міського голови другим, яке було мною підписано 25 лютого?
Доповідач: Знайомий.
Головуючий: Ви будьте присутні, будь ласка, і ми вам дамо слово, коли перейдемо до другого питання. Ми перше питання ставили: заслухати роботу комісії на сьогодні, яка продовжить працю до тих пір, поки не закінчиться слідчий процес. І тому вам би було легше виступити, я не проти, ви виступите двічі, коли ми прийдемо до другого питання. Те, що ви говорите про постраждалих, воно в другому питанні. Тобто в тих майданчиках, на яких, до речі, ... дуже тихо... дезінформація обично в житті буває в двох варіантах - не знає і говорить, а другий випадок, більш грішна, - знає і говорить навпаки. За "не знає" - гріха немає, а знає і говорить навпаки - за те гріх є.
Будь ласка, ваша ще хвилина, але ви виступите, коли буде ваше друге питання.
Доповідач: Я хочу просто закінчити і перед тим, як перейти до проекту, щоб кожен з вас зрозумів, що, якщо держава не захищає права громадян, тоді і громадяни самі відповідно будуть ставитись безвідповідально до держави. І кожен це повинен розуміти.
Головуючий: Шановні депутати, від оргкомітету постраждалих інвесторів, в президії знаходиться заступник прокурора міста, в президії знаходиться заступник СБУ міста, в президії знаходиться народний депутат Бондаренко, в президії знаходиться начальник Головного управління юстиції м. Києва. І в мене є прохання до всіх присутніх в залі, незалежно
<--- 2 Марта 13 ч 06 м 24 с ---- Второй стенограф --->
від постраждалих інвесторів, депутати зрозуміло виконують обов"язок депутатський, до журналістів всіх. Є прохання - кожен виконує свій громадянський обо"язок. Він залежить від того, як відповідально ми розглядаємо питання. Так, по п.1 бажаючи всі виступили, є пропозиція взяти до відома інформацію співголови комісії Борисова і комісії продовжити роботу. Можна так? Прошу проголосувати п.1.
Голосування:
За - 65, проти - 0, утр. - 3, не гол. - 10, всього - 78. Рішення прийнято.
П.2 "Про надання дозволу комунальному підприємству "Київське інвестиційне агентство" виконавчого органу Київради (КМДА) на передачу в заставу майна територіальної громади м. Києва, закріпленого за ним на праві господарського відання, та земельних ділянок, на яких буде здійснюватись будівництво жилих будинків". Доп. Дейнега.
Але в мене є прохання, це питання з двох. Майно за інвестиційним нашим підрозділом є закріплено, тут сумніву ніякого немає, але голосувати поокремо. Я хочу запропонувати, щоб було в повному обсязі. Після цього ми послухаємо Дейнегу, Поляченка, Гуленка, трьох голів комісії. Питання, відповіді і потім пропозиції для голосування. Можна так? Можна.
Я не думаю, хто буде сьогодні частіше виступати, той буде активніше. Я веду сесію, нехай вже так буде
<--- 2 Марта 13 ч 09 м 24 с ---- Третий стенограф --->
сьогодні.
П.2 я проголосив, воно у вас в порядку денному є. Ви за нього проголосували розглядати. Ми готові подивитися справи по папці? Готові. Тоді я прошу на трибуну Гуленка. Поможіть йому положити папки всі кадастрові.
Оргвідділ, потурбуйтесь про те, щоб депутатам дали воду і стакани.
Прошу, Гуленко.
Гуленко: Вчора відбулося засідання двох комісій, де були розглянуті всі земельні ділянки, які запропоновані сьогодні будуть сесії для прийняття остаточного рішення. Дозвольте мені перейти до розгляду конкретно по земельних ділянках, всі вони будуть показані на моніторах. І хотів би, щоб кожен депутат віднісся до цих земельних ділянок, які будуть запропоновані, і підтримали рішення двох комісій, які це пропонують.
П.1 - передача комунальному підприємству інвестиційному земельної ділянки на вул. Лайоша Гавро, 17-в в Оболонському районі. По всіх ділянках, маючи кадастрові справи, ті чи інші ділянки надавалися вже в оренду і всі погодження є по цих земельних ділянках. Тому пропонується на моніторі земельна ділянка.
З зали: (Дуже тихо).
<--- 2 Марта 13 ч 12 м 24 с ---- Второй стенограф --->
У мене є пропозиція. Процесом потрібно завжди керувати. Виступає Гуленко. Показує першу ділянку. Питання може бути одне. Кадастрова справа оформлена?
Гуленко: Кадастрова справа сформована, оформлена.
Головуючий: А там чи є трамвай, чи немає? Чи буде замість трамваю легкий метрополітен через 2-3 роки з Борщагівки. То питання інше. Кадастрова справа сформована.
Гуленко: Ця земельна ділянка придатна для забудови житла.
Головуючий: Я прошу до уваги. Якщо дійсно необхідно, так сталось, що дуже потрібно одна хвилина, дві. Якщо потрібна перерва, ми робимо перерву.
Ніякого відношення до даного випадку ніхто немає і жодний депутат захищати площадку у своєму окрузі сьогодні не буде.
Сьогодні буде колегіальне рішення більшості депутатів, де інтерес депутата на даному окрузі враховуватись не може. Не проголосуємо з 23 - 20 чи 17. То справа ваша. Я думаю, якщо ви були уважні, то народний депутат Бондаренко закінчив виступ, що нехай сьогоднішня сесія буде такою, щоб про неї люди залишили добру пам"ять.
Я ставлю на голосування. Будуть лишні з 20, вони не будуть взяті в роботу. Ми на сесії, або інша каденція рішення прийме, ми з запасом взяли земельні ділянки. Це справедливо.
Голосування:
За - 53, проти - 0, утр. - 4, не гол. - 17, всього - 75. Рішення прийнято.
Я прошу депутатів, які оприділились з самого ранку, і завжди було
<--- 2 Марта 13 ч 15 м 24 с ---- Седьмой стенограф --->
16, 12 - не голосували. Не політизуйте ситуацію цю, яку ви сьогодні розглядаєте. Вас бачать кияни, і вас чекають на Хрещатику постраждалі.
Наступне питання... Я порушувати регламент не буду, на трибуні голова комісії. Доповідає по кожній ділянці, маючи кадастрову справу.
Гуленко: Наступна земельна ділянка сформована. Мова йде про вул. Березняківську, 30, 30-а, 30-в та просп. Павла Тичини, 20, 20-а у Дніпровському районі. Кадастрова справа сформована, придатна для забудови.
Головуючий: Ставлю на голосування.
... Шум в залі.
Головуючий: Там, де немає кадастрової справи. ... А там не треба, на вулиці громадські слухання. Там, де буде вулиця, я обов"язково дам слово. Там, де скаже Гуленко, що кадастрова справа несформована, немає санстанції, або пожежника, або немає еколога. Ми з вами вирішимо доопрацювати її, або ви скажете: а хто еколог? А він скаже: я не встиг підписати і підпише. Але ж ми чуємо відповідь, що кадастрова справа сформована.
Голосування:
За - 54, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 21.
Є депутати, які, на жаль, надіяться, що своїми 16-20 голосами зірвуть сесію - не робіть цього, тому що ми перейдемо на поіменне голосування.
Гуленко: Наступне питання про надання земельної ділянки на вул. Хорольській, 1-а у Дніпровському районі. Кадастрова справа сформована. Дитячих майданчиків немає, вільна від забудови.
Головуючий: Голова району
<--- 2 Марта 13 ч 18 м 24 с ---- Третий стенограф --->
підписав?
Гуленко: Підписав.
Головуючий: Шановні депутати, ми з вами домовилися в минулому році, що ніякий підпис, крім голови районної ради, ми не приймаємо. Ми ввели з вам норму. Потім ми з вами проголосували вже в цьому році, що мало підпису голови районної ради, рішення райсесії, розпорядження районного голови теж проголосували і погодилися. І вже ті справи, які проходять без розпорядження районного, не дійсні. Хіба це не поступовий крок за кроком до того, що пропонували і не встигли зробити? Не встигли ми, дороблять. Початок положений.
Я ставлю на голосування, прошу проголосувати. Дерев немає, цінних пород немає.
Голосування:
За - 60, проти - 1, утр. - 3, не гол. - 11, всього - 75. Рішення прийнято.
Гуленко: Наступна земельна ділянка на розі вул. Вірменської та Харківського шосе у Дарницькому районі. Кадастрова справа сформована. Вільна від забудови.
Головуючий: Прошу проголосувати. Я розумію депутата Дарницького району, народ мудрий, своя ж сорочка ближча до тіла. Коли були районі інші, не було в Дарницькому питання.
Голосування:
За - 56, проти - 1, утр. - 1, не гол. - 17, всього - 75. Рішення прийнято.
Гуленко: Наступна земельна ділянка на розі вул. Маяковського, зараз Теодора Драйзера. Вільна від забудови, придатна для будівництва. Кадастрова справа сформована.
Головуючий: Ставлю на голосування. Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 56, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 18, всього - 75. Рішення прийнято.
Гуленко: Наступна земельна ділянка на вул. Драгоманова в Дарницькому районі. Вільна від забудови. Кадастрова справа сформована.
Головуючий: Покажіть.
<--- 2 Марта 13 ч 21 м 24 с ---- Второй стенограф --->
Я чую, що не сформована. Каже, що сформована. Яка там площа землі?
Гуленко: 2,2 га навпроти Дарницької адміністрації, кадастрова справа сформована.
Головуючий: Керівник району підписав?
Гуленко: Так.
Головуючий: Я даю питання одне, що голова району знає, що потрібно вирішувати питання. А якщо депутат від району не знає, то я питаю, чи голова району підписав. Ставлю на голосування, прошу проголосувати.
Костюк, не напрошуйся, щоб я розказав, авторитет твій підірву, не маю права підривати, бо вибори скоро.
Голосування:
За - 55, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 18, всього - 75. Рішення прийнято.
Гуленко: Слідуюча кадастрова справа на вул. Ревуцького, 7-в в Дарницькому районі. Територія вільна від забудови, кадастрова справа сформована.
Головуючий: Покажіть. точками. Яка площа?
Гуленко: 41 сотка.
Головуючий: Я прошу до уваги. 0,41 га. Ставлю на голосування. Якщо хтось демонстративно хоче попасти в камеру, як не голосуючий, я не думаю, що від цього авторитет депутата Щербакова виросте.
Голосування:
За - 52, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 21, всього - 75. Рішення прийнято.
Гуленко: Земельна ділянка на просп. В. Маяковського, 1-3 у Деснянському районі. Кадастрова справа сформована. Придатна для забудови.
Головуючий: Голова підписував.
Гуленко: Підписані всі.
Головуючий: Проголосуйте.
Голосування:
За - 57, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 18,
<--- 2 Марта 13 ч 24 м 23 с ---- Третий стенограф --->
всього - 76. Рішення прийнято.
Гуленко: Наступна кадастрова справа на вул. Жолудєва, 1-а в Святошинському районі. Кадастрова справа сформована.
Головуючий: Покажіть.
Гуленко: 12 сотих.
Головуючий: Район візував?
Гуленко: Оформлена, візував.
Головуючий: Голова району візував. Ставлю на голосування. Я підкріплюю протокол і плівку нашу. Тому часто буває, що голова району каже, що мене не було, а зам завізував, я не згоден. Тепер немає такого.
Голосування:
За - 60, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 15, всього - 76. Рішення прийнято.
Гуленко: Наступна земельна ділянка - проспект Правди, 5 у Подільському районі. Кадастрова справа сформована, придатна для будівництва.
Головуючий: Зразу називайте площу.
Гуленко: 0,50 сотих.
Головуючий: То не буде стоянки. Ви знаєте, що в нас тисячу сто гектар землі під стоянками і знаєте наше рішення минулого року - паркінги і етажерки. Прошу голосувати, голосується рішення.
Голосування:
За - 58, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 14, всього - 74. Рішення прийнято.
Гуленко: Наступна земельна ділянка на вул. Лайоша Гавро, 1 в Оболонському районі, 76 сотих. Вільна від забудови, придатна для забудови. На місці є також частина автостоянки. Все погоджено.
Головуючий: Голова району погодив?
Гуленко: Так.
Головуючий: Шановні депутати, ви ж чуєте. Голови районів розуміють ситуацію і вас запрошують так же розуміти ситуацію, депутатів. Я ставлю на голосування.
Голосування:
За - 59, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 15, всього - 74. Рішення прийнято.
Шановні депутати, 15, приєднуйтесь до тих, хто голосує.
Гуленко: Наступна земельна ділянка
<--- 2 Марта 13 ч 27 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
на вул. Новомостицькій, 2-4 у Подільському районі, 0,41 га або 41 сотки. Вільна від забудови, погоджена з районом.
... Шум в залі.
Головуючий: Що, ЖБК?
... Дуже тихо.
Головуючий: Комусь приглянулась?
... З зали: Там сквер.
Головуючий: В мене є таке прохання. Ви чули, що, якщо 23 ділянки, є трійний запас, бо ми ж 23 явно не проголосуємо. Є можливість потім довивчити питання, про яке хто скаже - де сквер, де, можливо, підстанція, то не буде підстанції на тому місці або мережа. Ми сьогодні набираємо портфель, в якому є запас достатній, який потім не треба буде.
Я ставлю на голосування. Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 43, проти - 3, утр. - 5, не гол. - 23, всього - 74. Рішення не прийнято.
Запишіть, будь ласка, протокол: Поляченко, Гуленко формують з 5-ти депутатів комісію та голови району за участю, протягом тижня - до 7, навіть швидше, можливо, ми ще не знаємо, чи буде сесія 9 чи не буде, порадимось з вами, довивчити питання по площадці. Адресу називайте.
Гуленко: Новомостицька, 2-4 у Подільському районі.
Головуючий: І дати заключення.
Гуленко: Наступна земельна ділянка на вул. Бальзака в Деснянському районі. Площа 0,77.
<--- 2 Марта 13 ч 30 м 23 с ---- Второй стенограф --->
Головуючий: В мережі є все?
Гуленко: Є все, погоджена з районом повністю кадастрова справа сформована.
Головуючий: Голова району підписав?
Гуленко: Підписав.
Головуючий: Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 57, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 14, всього - 73. Рішення прийнято.
Гуленко: Земельна ділянка, вул. не Радянська, а Радунська, 28-32, це технічна помилка, в Деснянському районі. 0,64 га.
Головуючий: Що це за чорний кусочок? Покажіть.
Гуленко: Узгоджена, підписана районом, придатна для забудови.
Головуючий: Ставлю на голосування. Прошу проголосувати. Ви зразу кажіть про район, щоб я не задавав додаткове питання.
Голосування:
За - 54, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 18, всього - 73. Рішення прийнято.
Гуленко: Земельна ділянка. Беретті, 4-а у Деснянському районі. Узгоджена з районом, підписана, оформлена, 0, 36 га, придатна для забудови.
Головуючий: Під інженерними мережами, це я додатково.
Гуленко: З інженерними мережами, з архітектурою узгоджена, там стоянка, яка незаконна.
Головуючий: Чули? Незаконна стоянка, в нас таких багато в Києві.
Гуленко: Район узгодив, підписано.
Головуючий: Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 58, проти - 1, утр. - 1, не гол. - 12, всього - 72. Рішення прийнято.
Гуленко: Земельна ділянка, Милославська, навпроти будинків 35-39. 0,30 га, узгоджено з районом. Це Деснянський район, голова району підписав, кадастрова справа сформована.
Головуючий: Площа 0,30, там багато чого можна, але нам сьогодні треба те, що можна, те що треба. Я згоден з тобою.
<--- 2 Марта 13 ч 33 м 23 с ---- Третий стенограф --->
Проголосувати, шановні депутати. Ставлю на голосування.
Голосування:
За - 60, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 13, всього - 73. Рішення прийнято.
Гуленко: Наступна земельна ділянка - Героїв Сталінграда, 66 в Оболонському районі. Запропонована районом, 0,23 сотих, мережі є.
Головуючий: Ставлю на голосування, прошу проголосувати.
Голосування:
За - 55, проти - 2, утр. - 2, не гол. - 14, всього - 73. Рішення прийнято.
Гуленко: Наступна земельна ділянка на вул. Глибочицькій та Лук"янівській, ріг вулиці, Шевченківський район. На місці цих будівель...
З зали: (Дуже тихо).
Гуленко: Це автомийка. Це те, що Миргородський, депутат казав, що це їхня власність. 0,14 сотих.
Головуючий: Я навіть такого про депутата Миргородського. Депутат, який презентує книгу "Київ - євпропейська столиця", він не може знати, що такі мийки не можуть бути у столиці європейської культури. Він так не казав. Він не має відношення, не наговарюйте на депутата. Він перший проголосує за те, щоб там була гарна будівля.
З зали: (Дуже тихо).
Головуючий: Ми його викупимо по тій ціні, за яку його приватизували в свій час за безплатно. Я ставлю на голосування. Прошу депутата першим проголосувати, який немає до мийки ніякого відношення.
Голосування:
За - 55, проти - 1, утр. - 2, не гол. - 15, всього - 73. Рішення прийнято.
Гуленко: Наступна земельна ділянка - вул. Солом"янська, 17 у Солом"янському районі. Запропонована також районом, узгоджена. 0,32 сотих. Мережі є.
Головуючий: Коли голова комісії називає запропонована районом, хіба це не приємно нам. Це ж краще, ніж погоджена з районом.
Прошу проголосувати. Ставлю на голосування.
Голосування:
<--- 2 Марта 13 ч 36 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
За - 57, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 14, всього - 73. Рішення прийнято.
Гуленко: Питання 22 по заводу "Артема" знято, вул. Татарська, 2-7.
Головуючий: Прошу проголосувати. Знімається площадка біля заводу "Артема". Поляченко виступав - голова комісії, вивчив питання, володіє.
Голосування:
За - 55, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 18, всього - 73. Зняли питання.
Гуленко: Наступна земельна ділянка на вул. Гарматній, 38 у Солом"янському районі. Оформлена кадастрова справа, 0,30 сотки, Солом"янський район.
Головуючий: Немає нікого з депутатів, чий там гараж? Немає. Ставлю на голосування.
Голосування:
За - 49, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 22, всього - 73. Найнижчий рівень. Переголосувати. Рішення прийнято?... Є чиїсь гаражі.
Гуленко: По цим питанням всі земельні ділянки, які виносились ...
Головуючий: Скільки ми земельних ділянок затвердили?
Гуленко: 19.
Головуючий: Протокол - відзначте. Тепер будемо обговорювати. 19 площадок прийняті. Прошу підготувати в термін 2 дні - сьогодні і завтра 19 рішень сесії Київської міської ради. Юристам, стилістам провізувати та надати на підпис міському голові не пізніше, як понеділок, 6 березня. Встигнете на суботу - буде теж добре.
А тепер, шановні депутати,
<--- 2 Марта 13 ч 39 м 23 с ---- Третий стенограф --->
шановний народний депутат, хто наперед вам міг давати інформацію в минулі дні, скільки квадратних метрів житла буди знято з цих площадок? Ніхто. Хто знає поверховість на цих площадках, або проектів? Ніхто.
В мене є прохання - ведіть роз"яснювальну роботу. Ви поважні люди і вас слухають. Будинок може бути 9, 12, 18 - це залежно від місця прив"язки. Набір квартир може бути. Ми ще сьогодні не знаємо скільки однокімнатних, двокімнатних, трикімнатних. Нам обіцяв генерал Ярема дати найближчими днями згідно "коришків", які знаходяться вже 1578, скільки однокімнатних, двокімнатних, трьохкімнатних. Це робота наша наперед. Це можуть говорити знову такі люди, які не володіють ситуацією, або володіють і навмисне дезінформують громадськість.
Я згоден з депутатом Гіщаком. Якщо цих площадок буде втричі достатньо, або в 2,5 рази, або в 2, то сесія, ви вирішите питання після завершення надання ордерів постраждалим. Остальні квартири, чи інвалідам війни, чи Чорнобиля, чи багатодітним, чи виставити на аукціон для того, щоб збитки покрити. Хіба ми можемо сьогодні, чи маємо можливість і право вирішувати питання, яке сьогодні не вивчено. Нам Головархітектура взялася буквально термін, не роблячи там не менш невідкладні питання, запропонувати проекти, прив"язки зробити.
Чому я питаю за мережі? Щоб площадки практично були під водою теплою, холодною, опаленням, водовідведенням, телефонною каналізацією, там, де газові плити, газові, там, де електроплити, електроплити. Щоб ми на мережах не застряли. І якщо ми з цих площадок виберемо по інженерному забезпеченню самі, ми після того маємо право надати ініціативній групі
<--- 2 Марта 13 ч 42 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
від постраждалих інвесторів розглянути привабливість площадок за виключенням, я повторюю третій раз, вул. Отто Шмідта, 34. Тому що він вже в процесі єдиний із 11, який має право і реально, теоретично і фактично бути завершеним, але на нього не 300 квартир, а вдвічі більше. То вже інвестори, люди будуть вирішувати, де яка площадка, з урахуванням Отто Шмідта.
Переходимо до виступів. Я ж просив, що ми питання 2 по Дейнезі, і послухали ми Гуленка, проголосували земельні наділи - 19, тепер просять виступити депутати. Депутати виступлять, а після того ми проголосуємо пункт 2 і 3, який у вас на руках - 3, 4 і т.д., аж до ...
Тут мені підказують по Регламенту, що треба проголосувати питання 2. Я ставлю на голосування питання 2 щодо майна.
<--- 2 Марта 13 ч 45 м 23 с ---- Второй стенограф --->
Роздайте всім депутатам.
Голосування:
За - 59, проти - 2, утр. - 2, не гол. - 9, всього - 72. Рішення прийнято.
Головуючий: В мене є до вас таке прохання. Я не бачу, в нас там є вода, чай, кава? Не треба ходити на інші поверхи, нижче. Якщо на хвилину, півтори, чай, кава. Не покидайте зал, щоб у нас був кворум, щоб я не перевіряв кворум. Ми приступаємо до обговорення.
В мене прохання, я зачитаю, будьте уважні. Депутати Лисов, Баленко, Борисенко, Вільдман, Іванченко, Странніков, Товстий, Костюк, Збуржинський, Волков, Гіщак, Шилюк, Мартинюк, Щербаков. Чекаю. Ми проголосуємо і підведемо риску. Я чекаю. Присяжнюк. Після Присяжнюка я ставлю на голосування підвести риску. Костюк відмовився. Вже 12.
Голосування:
За - 51, проти - 0, утр. - 0. не гол, - 24, всього - 75. Рішення прийнято.
У нас по Регламенту можна 3 хв., ми могли би скоротити. 3 хв. багато, 1 хв. мало.
1,5 хв. чи 1 хв.?
<--- 2 Марта 13 ч 48 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
... Одна - так в Регламенті? Вибачте. По хвилині, щоб я не переривав, прошу кожного депутата вложиться в хвилину конкретно по питанню.
Прошу, Лисов, 4.
Лисов: Я вважаю, що ті рішення, які ми сьогодні з вами приймаємо, вони дійсно ... (відключився мікрофон) . Робота, яку ми сьогодні з вами проводимо, вона дійсно допоможе зробити мінімізацію втрат ошуканих киян в кричащий період. Я думаю, що дійсно ця ситуація нестандартна і рішення сьогодні не може прийнято бути кінцеве. Тому, я думаю, що ті фахівці, які залучені до роботи комісії, вони зроблять все можливе для того, щоб кияни відчули, що в м. Києві у владі є авторитет.
Згідно політизації подій, які проходять, і окреме звинувачення мене Володимиром Дмитровичем, що на якісь рахунки "Арсеналу" чи спортивні мною вимагались гроші, я хочу сказати, що це абсолютний абсурд, як його заява з трибуни Верховної Ради, де він заявив декілька днів назад, що на мене відкрито чотири карних справи.
Я дав запрос в прокуратуру, в спецперевірку МВС, отримав звідти довідки, що ніколи ні проти мене, ні проти тих людей, які біля мене знаходяться, карні справи не порушувались. Я б це не казав, якби не зачепив інтереси тої партії, яку представляю. Тому я хочу попросити киян, щоб вони дуже обережно відносились до тих гасел, які людина виносить на загальний розсуд.
Яловий: Дякую. Регламент.
Прошу, Вільдман, 40.
З зали: Вільдман хотів виступити в підтримку тих земельних участків, які по Оболоні, вийшов на секунду.
Яловий: Прошу, Іванченко, 15.
Іванченко: Ми тільки-що бачили таку дешеву піар-акцію і профанацію, тому що на цих ділянках, на абсолютній більшості з них
<--- 2 Марта 13 ч 51 м 23 с ---- Третий стенограф --->
будувати не можна. І я вважаю, що ті інвестори "Еліта-Центр", які тут були, вони це бачили. Не можна там будувати, це неможливо з багатьох причин.
Хочу ще наголосити на одній причині. Тільки що сказали, що такі дії, вони не обтяжливі для нашого бюджету. Ми бачили, що багато земельних ділянок, на яких можливо і можна було б будувати, вони з аукціону зняті. Ми знаємо, що на вторинному ринку земельні ділянки в м. Києві коштують мільйони доларів. Тобто це ті гроші, які повинні піти на скорочення черги 140 тис. киян. Вони такі ж кияни, але в них немає навіть десятків тисяч доларів на ці квартири.
Тому я вважаю, що ми будемо мати після виборів таку ситуацію, коли та ж сама особа, яка тільки що прочитала ці рішення, буде казати - так от же депутати відмінили, тому всім до побачення. Це профанація.
Головуючий: Я поважаю всіх депутатів, але дозволю собі депутата Іванченка назвати тією особою, яка, на мою думку, в слідуючому складі депутатському не буде приймати участь і провокувати роботу сесії. Я вибачаюся. А та особа, яка веде сьогодні сесію, несе повну відповідальність за прийняття рішень, підпише ці рішення всі без винятку. І буду просити киян, щоб дозволили особі, яка веде сесія, продовжити вести сесії після 26 березня.
(Оплески).
Головуючий: Я прошу, не піддавайтесь провокаціям. Без сумніву, ми приймемо всі рішення.
Шановні депутаті, ті площадки, які знаходяться в стадії слідства, нікуди не дінуться з Києва. Їм дана оцінка аукціону, є офіційна справка. Коштують ті площадки, крім Отто Шмідта, аж в межах 50 млн. грн. Ми говоримо про 460 млн. грн. І ті політичні партії, які пропонували дві неділі тому, і кричать там, на Хрещатику,
<--- 2 Марта 13 ч 54 м 23 с ---- Второй стенограф --->
що треба з аукціону продати ті площадки 11, які під арештом, і повернути інвесторам кошти. Вони не володіють ситуацією. Вони не мають досвіду, грамоти, інакше вони не пропонували площадки на 50 млн. грн., щоб погасити борг - 460 млн. грн. Прошу до уваги.
Прошу, Товстий.
Товстий: Ми прийняли нормальне рішення, але я хочу зробити до двох рішень зауваження. По п.6 адреса Вірменська і Харківське шосе. Переді мною лежить стенограма сесії від 24.11, на якій ця ділянка рішенням Київради підтверджується, що вона відведена Дарницькій райраді. Дарницька райрада провела відповідні дії, понесені затрати. Давайте поплодимо ще ошуканих, прийнявши це рішення.
Перед тим, як підписати це рішення, я прошу, нехай піднімуть запис, аудіоплівку і послухають, що це рішення було прийнято. Якщо це так, то його потрібно відмінити це рішення з відповідними висновками.
Ще ділянка у нас була Маяковського, 1-3. Тут я не хочу підтримувати Віктора Петровича, але ця ділянка була рішенням Київради відведена для реалізації на аукціоні. Для мене незрозуміло, чого сьогодні Тарнопольський віддав цю ділянку, вірніше, зрозуміло. Через те, що якщо він її не зміг реалізувати на аукціоні, то її також не можна буде використати і тут зараз. От це ділянка теж спірна, я добре з нею знайомий. Перед тим, як підписувати рішення, прошу вивчить це.
Яловий: До речі, договір з Дарницькою адміністрацією по виділенню землі не підписаний.
Прошу, Костюк.
Костюк: Тільки що було прийнято рішення. Я інформую про п.8, що в одного колективу забрали ділянку, а до цього часу він вже підготовлений, сплатив за проектні роботи і провів
<--- 2 Марта 13 ч 57 м 23 с ---- Третий стенограф --->
ряд робіт вишукувальних, а віддали іншому. Але, якщо то було рішення Київради, то воно так і буде.
Я сьогодні в цей день не пишаюся якраз цим рішенням останнім, що сьогодні є таким великим і важливим, що ми приймаємо це рішення іменно так. Тому що це результат нашої роботи взагалі за 4 роки. І це рішення, мабуть, нікому не подобається.
Але при всьому при тому я хочу сказати спасибі, я вдячний і Олександру Олександровичу, і вам, Володимир Борисович, і друзям моїм колегам, що вони ці 4 роки разом зі мною щось робили в Києві. Можливо не все в нас сьогодні і вийшло, але то буде Божа воля давати нам оцінку. На то Божа воля судити кожного з нас, і кожний буде відповідати перед Господом і перед киянами.
Я сьогодні хочу і вибачитися перед киянами за те, що мої накази, які я приймав 4 роки тому, не були виконані.
Яловий: Прошу, Волков, 72.
Волков: Сьогодні дійсно ми прийняли рішення, яке направлене на захист ошуканих киян. Я особисто проголосував за всі рішення, хоча дуже сумнівне є питання по Солом"янській, 17. Ми всі знаємо, що по Солом"янській, 15 був конфлікт. І я хотів би звернутися до кожного з депутатів, щоб кожний попрацював з мешканцями поруч. Ми сьогодні робимо те, що потрібно ошуканим киянам. Не дай Бог комусь з нас бути на їхньому місці.
Я хотів би також звернутися до правоохоронних органів, щоб вони швидше знайшли винних і покарали їх. А сьогодні ми прийняли історичне рішення на користь киян.
Яловий: Прошу, Гіщак, 61.
Гіщак: Тут звучала фраза, що цифри 700 тис. і 15 - 17 га - це надумані. Це не так. Об"єдана комісія, засідаючи, одержала зведену таблицю, де є перелік, скільки будинків буде збудовано, скільки поверхів, і площа. Так що ті цифри відповідають цій інформації. Зрозуміло, що вона десь орієнтовна, але все-таки наближена.
Друге. Рішення не просте прийняте сьогодні Київрадою. Ми дали надію тим, кого ошукали, але хотілося, щоб ми не лицемірили перед тими, хто стоїть в чергах, щоб ми теж давали надію і тим людям. І я пропонував все-таки підійти на конкурсних засадах, на аукціонних засадах до виділення цих ділянок. Хотілося, щоб наша сесія
<--- 2 Марта 14 ч 00 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
сьогодні чітко дала завдання в цьому напрямку і дамо надію тим 150 тис. киянам, які до безконечності всі ждуть і дивляться на молодих спеціалістів в Академії наук, які вже 50-річні, живуть з синами і дочками 25-30-річними в тих комуналках і однокімнатних квартирах.
Яловий: Прошу, Шилюк, 45.
Шилюк: Я хотів би звернутись до інвесторів і до всіх киян і пояснити, що два роки останніх діяв закон про фінансові групи в будівництві. І ми всі говоримо про те, що ошукані інвестори. Незнання закону не звільняє від відповідальності. Інвестори ошукані шукали дешеве житло. Вони не мали права платити кошти напряму, обходячи фінансові групи. Тому я хочу заявити, що нам довірять, будівельному комбінату № 4 і холдинговій компанії, як замовнику або як генпідряднику, ми готові працювати, як підрядник і вирішувати ці питання. Але все-таки я хочу звернутись до того, що непотрібно було порушувати закон і не були б на сьогоднішній день ошуканих, і ми б сьогодні не вирішували ці питання.
Тому, враховуючи, що попереду, не виключено ще, що знову будуть шукати дешеве житло, я звертаюсь до інвесторів - не попадатися на ці уловки і діяти згідно до закону.
Головуючий: Я хочу сказати, шановні присутні, заспокойтесь і повертайтесь до залу. Жодний генпідрядник не буде нести ніяких витрат, не передбачених кошторисом. Ніхто не ставить ціль ущемити підрядника, ніхто не ставить ціль ущемити постраждалих інвесторів - 1578, вже цифра, мабуть, скоро зупиниться. Можливо не приїхали ті люди, які у відрядженні або десь. Поки ми знаємо 1578, нехай ще хтось добавиться, вже ролі не грає, порядок цифр вже створився. Підрядник буде мати свої проценти, якщо не грошима, то процентами в квартирах. Це знову таки вирішує сесія. І в кожного підрядника є черговики і те, що сказав депутат Гіщак, є соціально незахищені люди, то вони теж попадуть,
<--- 2 Марта 14 ч 03 м 23 с ---- Второй стенограф --->
замість 3 тис. квартир побудованих - 1578 квартир, чи 1600 мінус 5% на обслуговування, на двірника і т.д., і будуть там соціально незахищені.
Я прошу, шановні політики, не робіть собі рейтинги на чужому горі, перестаньте ходити і нервувати людей і кричати з рупорами і тратити гроші. Чому ви не питаєте, куди ви тратите десятки мільйонів на виборчу кампанію.
Ви що, шановні, свої гроші, мільйони тратите? Ви пообклеювали весь Київ своїми грошима з кармана? Тих мільйонів, які по Києву, тільки, хватить для постраждалих інвесторів. Давайте в благодійний фонд, давайте приймемо сьогодні рішення таке, всі політичні партії, лідери, хто громче всіх кричить, той більше інвестицій у благодійний фонд. От це ваша інвестиція, ваші сьогодні рішення, ваше голосування, це ваша висока мораль і духовність, вона вище грошей і ви сьогоднішнім днем свої інвестиції вже внесли в благодійний фонд.
Іванченко грошима внесе.
Прошу, Мартинюк.
Мартинюк: Перед усім повинен сказати, що у нас постраждали люди і це головне. Добре, що ми знайшли можливість вирішити це питання. Але я хотів ось що сказати, деякі депутати хотіли б конкретно називати депутатів, хто причетний до цієї справи. Повинен сказати, що ми всі - 90 депутатів причетні до цієї справи. Так чи інакше, я хочу, щоб це всі зрозуміли. Але я здивований окремими виступами депутатів, котрі пропонували сьогодні припинити обговорення земельних питань і надалі їх не розглядати вже на нашій от цій каденції. Здивований, тому що деякі питання вони самі потім вносили для того, щоб ми подальше розглядали.
Деякі депутати, в тому числі депутати Київради, використовуючи це питання, пропонують його вирішення за рахунок бюджетних коштів, в тому числі і депутати ВР. Шановні, треба розуміти, що сьогодні і як наповнюється бюджет
<--- 2 Марта 14 ч 06 м 23 с ---- Третий стенограф --->
Києва, і чи могли б ми це зробити. Ні в якому разі ми цього зробити не могли. І те, що ми найшли можливості альтернативних вирішень виділення земельних ділянок, це дуже добре. Єдине, що, Олександр Олександрович, я прошу вас, потрібно нам чітко визначити термін: 1,5 - 2 року. Щоб люди розуміли, що це не завтра буде, а це буде з часом, десь рік, а можливо два роки по окремим ділянкам. Щоб це було людям добре зрозуміло і щоб люди розуміли нас, депутатів Київської міської ради.
Головуючий: А тепер продовжуємо дискусію коротко. Шановні присутні в залі, залежить дальше від спільної роботи інвесторів і виконавчого органу адміністрації. Є норматив забудови. Прив"язка 9-, 12-етажних будинків - один норматив; 16, 18 і вище - інший норматив. Прив"язка 9-етажного будинку з одним ліфтом, а 12 - два ліфта. Пасажирський, грузопасажирський. Різні терміни. Знову-таки від кого залежить? Від спільної погоджувальної роботи ініціативної групи інвесторів і представників влади виконавчої. Це всім зрозуміло? Всім зрозуміло. Один кран на будинку, чи два крани на будинку. Термін роботи, режим влітку - трьохзмінний, восени, або весною - двозмінний режим. Це все залежить від спільної роботи і порозуміння. Тільки розлад може терміни відтягнути, а спільна робота, Володимир Андрійович, вона тільки приблизить.
Прошу, Щербаков, 24.
Щербаков: В мене до цього рішення, п. 11. Тут сказано - фінансування проектних та будівельних робіт здійснити за рахунок залучених коштів і т.д. От це "залучені кошти" мені трошки незрозуміло.
Головуючий: Я дам відповідь.
Щербаков: 460 млн. постраждали - це досить серйозна сума. І я не бачу перспектив реально, як їх отримати. Якщо ми земельні ділянки надали інвестиційній цій компанії, в якої за душою тільки той будинок на вул. Терещенківській, загальною площею може
<--- 2 Марта 14 ч 09 м 23 с ---- Второй стенограф --->
10.
Головуючий: Можна я дам відповідь, щоб ви час не тратили?
Щербаков: Можна ще 15 сек.
Головуючий: Поза хвилиною додатково.
Щербаков: Зараз 55 хв., ви 15 забрали, то кажіть.
Головуючий: Кажіть.
Щербаков: У вас же мало часу, ви ж мій забрали, то кажіть, я буду слухати.
Головуючий: Я хочу дати відповідь, на п.2, який ви проголосували. Інвестиційному центру, де закладено його майно та земля коштує 22 млн. грн. Цих коштів достатньо, щоб розробити та затвердити в установленому порядку на всіх 19 площадках житлові будинки до права дозволу на виконання робіт.
Тепер ми отримали повне роз"яснення. Площадки, які ми проголосували, на які будуть затверджені проекти і дано право на початок робіт, згідно нашого закону українського, мають право стати у фонд як інвестиції. Земля без проектів затверджених немає права бути інвестицією, а проект затверджений на ділянці, погоджений з правом початку роботи коштує в 4-5 разів дорожче, ніж земля без нього. Всі банки дали згоду інвестувати ці всі проекти в стадії затвердження з правом виконання робіт.
Віктор Захарович, комісія серйозно працювала, два співголови, Борисов і Яловий, комісія солідна, серйозна, де ви були? Чому ви не попали в комісію? Ми ж опитували всіх бажаючих депутатів. 17 депутатів з цього залу є в комісії, мною підписано, з усіх фракцій. Це питання вивчене серйозно, ми ж відповідальні. Ясно, де кошти і інвестиції. Благодійний фонд сам по собі буде працювати.
<--- 2 Марта 14 ч 12 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
І я ще раз повторюю, що на 11 площадок і на 11 фірм, які вступили в зговір з "Елітой-ценр", наложений арешт на майно. І то все великі гроші, бо ви не знаєте всі, ще скільки там арештовано, то теж буде все в благодійному фонді. Але для цього треба декілька місяців, щоб завершити процес слідчий так званий.
Віктор Захарович - долучіться, ми ж додатково, дивіться, від інвесторів постраждалих було 7. Вони попросили 9, ми добавили. Попросіться до комісії, це ж так просто, ви ж грамотний юрист. Ми ж вас тут поздоровляли півроку назад із заслуженим юристом України, оправдайте довіру.
Наталія Василівна - проведіть роз"яснювальну роботу з Щербаковим.
Прошу, Присяжнюк, 5.
Присяжнюк: Я вже хочу своє питання доповідати, з цього питання в мене немає.
Головуючий: Є пропозиція проголосувати?
Прошу, Фоменко.
Фоменко: Якщо ставиться буде на голосування проект рішення, який тільки-що роздали, де є візи Стичинського, Яреми, Ялового, Головача і т.д., я просив би коригування зробити.
В п. 6 замість слів "що будуть визначені згідно з п. 2 цього рішення" замінити на "згідно з додатком", оскільки ми тільки-що проголосували за земельні ділянки, тому що п. 2 гласить - просити Кабінет Міністрів.
Точно так і п. 8.3. Замість слів "відповідно до пункту 1 цього рішення" замінити словами "згідно з додатком", а додаток - ми з вами проголосували 19 площадок.
У п. 12 відповідно до п. 6 цього рішення також замінити словами "згідно з додатком до цього рішення".
І в п. 13 слова "відповідно до п. 6 цього рішення" також замінити на слова "згідно з додатком". Дякую.
Головуючий: Юристи - ви слухали пропозицію Фоменка?
Фоменко: Я письмово передаю їм.
Головуючий: Передайте, будь ласка, письмово.
<--- 2 Марта 14 ч 15 м 23 с ---- Второй стенограф --->
Скажіть, хай депутати повернуться, тому що перед голосуванням треба, щоб депутати були в залі.
Зараз я бачу.
Тетяна Вікторівна, суті не міняє, уточняє стилістику і там, де міняємо на додаток, тому що він вже нами проголосований, який готували ми, то ми його ще не знали, скільки буде. 19, 17 чи 21. Так я розумію. Дякую.
Ви протоколюйте все.
З зали... Дуже тихо...
Головуючий: В нас такого немає в програмі, ви знаходитесь в серйозній організації. В нас є Регламент проходження проекту, це може бути ваш розглянутий, але вже на іншій сесії. Зараз.
Зауваження можна, хтось один, представтесь.
Бубнов: Я представитель комитета инвесторов "Элита-Центр".
Головуючий: Ви входите в робочу групу?
Бубнов: Я вхожу в рабочую группу и вхожу в комиссию, которая работала за вашим распоряжением.
Головуючий: З Борисовим, так?
Бубнов: Да. По пунктах. п.6 визнати комунальне підприємство виконавчого органу і т.д. Фразу і будуть визнані такими відповідними судовими рішеннями потерпілі. Будуть визнані потерпілими і будуть визнані такими відповідними судовими рішеннями. Виключити, тому що на сьогодні чи замінити.
Головуючий: В мене є прохання. Не реагуйте.
Ви по освіті юрист?
Бубнов: Ні.
Головуючий: Я теж ні. Я інженер, кандидат технічних наук і все життя слухаю юристів, це настільки тонка професія, тонкі знання. От скажімо, Щербаков.
Для чого ви таке говорите? Будьте серйозними, ви думаєте, що я Щербакова хочу образити, там, де я шуткую, я шуткую, а сьогодні мені не до шуток. Сьогодні я серйозний. Головач тут є,
<--- 2 Марта 14 ч 18 м 23 с ---- Третий стенограф --->
Ярема тут є. Я назвав три юристи, які носять звання заслужені юристи України. Тут багато юристів, я не буду всіх називати. Тому, коли ви говорите, ми будемо слухати, але бачите, зразу зал реагує. Є юридична форма, яка до суті по суті немає значення, але з 1580, чи скільки вас, слідство і суд по кожному винесе рішення. Всі документи повинні бути піданні експертизі. І це вже залежить не від нашої сесії, не від вас, а закони слідства вимагають: паспорт - чий він, підпис - чий він. Я маю на увазі сторону постраждалого інвестора.
Тому записано, все там, в нормі юридичних законів. Але ви говоріть, будь ласка, прошу.
Доповідач: "Відповідними судовими рішеннями" замініть "згідно офіційної інформації Головного управління МВС України в м. Києві".
Головуючий: Добре, тут в нас заступник прокурора. Будь ласка, включіть заступника прокурора міста. Шановні, ви ж не забувайте, що наше рішення сесії прокуратура має право арештувати, накласти або відмінити. Це ж не на прогулку ми попросили прокурора міста, щоб тут був заступник прокурора міста. Ми повинні приймати рішення в присутності, щоб потім не мати... Ми ж запрошували тут невипадково начальника Головного управління юстиції. Управління юстицій має право теж або признати, або не признати. Тому будьте уважні, продовжуйте, будь ласка.
Доповідач: Це дійсно безпрецедентний випадок допомоги міської ради потерпілим громадянам. Шахрайство з фінансами населення - це не єдина кримінальна справа. Таких кримінальних справ в місті, на жаль, декілька десятків. Але меншого масштабу і не тільки в сфери житлового будівництва. Є різні самі тонкі випадки шахрайства, коли зловживаючи довірою від людей відбирають останні кошти.
Але масштаби дуже великі і ці заходи, що розробила міська рада і комісія
<--- 2 Марта 14 ч 21 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
- це безпрецедентні, і вони знаходяться в правовому полі, що дуже важливо. Дуже важливо, що саме комунальне підприємство буде освоювати ці ділянки і виступати замовником будівництва. А раз комунальне підприємство, то є вже можливість контролю з боку державних органів і прокуратури. Ви не думайте, що прокуратура сьогодні за законодавством, за Конституцією має право втрутитись в будь-які організації, підприємства - ні, але в державні - маємо втрутитись на будь-якій стадії, і, звичайно, це великий плюс.
Щодо цієї поправки, ми маємо розуміти, що потерпілих по конкретній кримінальній справі буде визначати слідчий своєю конкретною постановою - так передбачено законом. Але, звичайно, що будуть випадки, коли слідчий не догледить, чи невчасно виявить цього потерпілого, і тому тут зовсім правильно помічено, що можуть бути і рішення суду. Людина піде до суду, не погодиться із слідством, не погодиться з висновками вашої комісії, піде до суду - виграє суд, всі інстанції, звичайно буде визнаний потерпілим і треба буде йому допомагати. Через те я вважаю, що в такій редакції може пройти.
Доповідач: Таким чином ми можемо додати ...
Головуючий: Ні, не можемо додати, ви ж тут дискусію не розводьте, будьте серйозними, а то я вас зніму з трибуни. Ви ж знаєте, що голова веде сесію і має права, тут не дискусія. Пропозицію ви дали, вам відповіли. Слідуюча, будь ласка, пропозиція, вносьте іншу пропозицію.
Доповідач: Для контролю за діяльністю зазначених вище юридичних осіб утворити спостережну комісію Київської міської ради шляхом делегування до її складу 10 представників від громадян, ошуканих компанією "Еліта-центр", та по одному представнику від депутатської фракції Київради.
Головуючий: Бачте, ми могли б це зробити, якби не було три неділі до виборів. Це рішення постійно діюче - до останнього ключа, до останньої квартири. І сьогодні включити депутатів від фракцій для того, щоб потім після виборів міняти, я не бачу доцільності. Тому в мене є така пропозиція.
Запишіть протокол - після роботи
<--- 2 Марта 14 ч 24 м 23 с ---- Второй стенограф --->
входження цього рішення, вступу цього рішення в дію, а ми домовились, що я його підпишу не пізніше понеділка, краще в суботу, що слухали юристи, стилісти, оргвідділ. Через місяць проаналізувати хід його виконання та при необхідності підсилення. Я так згоден з вами. Якщо через місяць, термін, ми побачимо, що рішення діє нединамічно або є якісь поміхи, і якраз цей ваш додаток буде дуже необхідний, щоб ми з нових фракцій включили по депутату, немає проблем.
Доповідач: Таким чином будуть представники потерпілих громадян включені.
Головуючий: Я вже записав протокол, протокол друкується, я його затверджу і ви отримаєте на руки протокол.
Доповідач: Якщо це можливо, необхідно через місяць замінити на те, що буде проведено, створення цією комісією.
Головуючий: Ні, комісія буде працювати щоденно. Комісію доповнити. Я згоден з вами. Запишіть протокол. Борисову та представнику від інвесторів постраждалих. Доповнити склад комісії від обох сторін. Тобто від наших депутатів, від фракцій наших, а від них - адекватну кількість. Немає проблем. Розпорядження мається на увазі те, що діє. Підказуйте, підніміться, чому ви час забираєте, шановні.
В нас ще 90 питань. Давайте вже не озвучувати, вже роздано депутатам і завізовано. Не попадайте в таку ситуацію, щоб ви втрачали авторитет.
Доповідач: Додати пункт. Виконавчому органу Київради (КМДА), розглянути питання стосовно перевкладання угод з усіма інвесторами з урахуванням кількості кв. м, кількості кімнат, ціни та інших суттєвих умов договорів.
Головуючий: Не може бути, тільки гроші у вас поки втрачені. А яким чином можна це зробити, коли у вас 750 квартир на одному Отто Шмідта, де 300 в майбутньому буде. Ми ж 100 етажів не виженемо там. Якби можна було поставити там 40-50
<--- 2 Марта 14 ч 27 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
поверхів і всіх там задовольнити - це було б найкращий варіант і тому ми не можемо сьогодні квадратні метри вам записувати наперед, а тим більше квартири. Ви продовжуйте в міру розумності і не переступайте поріг дозволеного. Будь ласка.
Доповідач: Також виконавчого органу Київради розглянути питання стосовно визначення угод з попередніми замовниками - компанія "Еліта-центр", оплачено на 100%, як угод, що сплачено на 100%.
Головуючий: А звідки і кому це відомо?
Доповідач: По інформації тих договорів, копії яких зараз ...
Головуючий: Я вибачаюсь. По інформації, яку я маю і яка не є секретною, від генерала, більша половина з вас проплатила: однокімнатні квартири - біля 60%, але я точно считаю, що це один порядок цифр. У вас є випадки, де проплачено 10% - небагато, є 30% і є повна сума. Тому ми дочекаємось повністю результатів слідчих органів, які обіцяють найближчим часом подати матеріали.
І тепер, шановні представники інвесторів. Я вбачаю у виступі вашого представника, не в обіду вам сказати, признаки невмисних торгів і відсутність громадянської скромності. Не робіть цього, бо поки вас поважають і відносяться до вас, як постраждалих, щоб не перейшло це в те, що ви і постраждалі, але трошки і з признаками недозволених прийомів ринку. Тут же не базар, тут серйозна сесія Київської міської ради. Дякую, ви Регламент використали.
І останнє перед голосуванням. Шановні депутати, виявлений ряд банків, які не можуть бути сьогодні названі у зв"язку із слідчими діями. Тому банки, на які покладений арешт, мають деякі вклади і обіг коштів. І про це буде відомо пізніше, коли треба буде наповнювати фонди благодійні і наш
<--- 2 Марта 14 ч 30 м 23 с ---- Второй стенограф --->
інвестиційний центр. Це не є тайна. Я банків не називаю, бо права такого немаю. Прошу до уваги. Пропонується проголосувати рішення, яке у вас на руках, провізоване в установленому порядку.
Голосування:
За - 63, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 9, всього - 73. Рішення прийнято.
Більше, як 2/3 від статусу 90. Дякую депутатам за таку плідну роботу, на яку ми затратили багато часу і зараз порадимось, що робити з іншими питаннями.
Прошу, Щербаков.
Щербаков: Я прошу доповнити це рішення одним пунктом. З метою запобігання подібних випадків у майбутньому запропонувати правоохоронним органам здійснити упродовж одного місяця перевірку законності продажу квартир забудовниками у житлових будинках, не введених в експлуатацію.
Головуючий: Що я прошу. Ми вже проголосували рішення. Я прошу депутата Щербакова написати письмово на моє ім"я. Пишіть протокол. Грамотно обгрунтований юридичний запит і запишіть протокол. Міському голові доручити в письмовій формі, міський прокуратурі, Главку міському, а також Управлінню юстиції і податковій, налоговій м. Києва згідно викладеного. Я 100% згоден з вами, бо я сьогодні дав письмове доручення всім цим службам по інформації, яка появилась вчора у Укрінформбюро. Під грифом відкритості. Тому питань буде скоро більше ясних, бо сьогодні більше плям у нас. Дякую.
Представник від присутніх тут, який входить в робочу групу. Жаль, що в робочій групі представників немає єдиної думки. Так, частину з них, думаю, на що на
<--- 2 Марта 14 ч 33 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
общественных началах куратором виступає наш депутат Володимир Головач. Бо я так бачу, що ті, що виступали перед тим, чомусь сидять не там, де їм відведено місце для постраждалих інвесторів, а з двох боків і за спиною Головача. Якщо це за безкоштовно, то продовжуйте цю роботу, але вона направлена не в інтересах постраждалих, а направлена проти них. Тому такі пропозиції, які вносились тут до цього - це піар Головача. Я дам інтерв"ю щодо вашої участі, як депутата міста і заслуженого юриста України, де ви підготували вчора проект, в якому було записано, що все це, що ми сьогодні проголосували, повинно виконуватись за рахунок міського бюджету, затвердженого в цьому році. В мене залишився варіант вчорашній ваш в кабінеті, який попав від вас, я ж його збережу. А друге, де ви запропонували, що Київська міська рада виступає правонаступником "Еліта-центр". Ви напросились, нехай люди правду знають. Я думаю, що ваш рейтинг стане менше одиниці, він був ще вчора 1 в Києві.
Доповідач: Я работал в комиссии в течение всего этого времени.
Головуючий: Послушайте, пожайлуста.
Доповідач: Фамилия моя Щевинский, имя, отчество - Евгений Николаевич. Я работал в комиссии в течение всего этого времени и особенности работы комиссии, я думаю, все понимают. В нее входят совершенно разные люди и отношение к власти, и доверие, и недоверие присутствуют, и боль за тех людей, которые остались без квартир, понятна всем. И поэтому члены комиссии на первых своих собраниях с инвесторами голосовали за то, чтобы не втянули нас в какую-то политическую борьбу. Мы говорили о том, что нам нужна помощь от всех - это юридический совет ...
Головуючий: Извините, но, тем не менее, вы втянулись в эту политическую борьбу и две демонстрации, которые вы проводите - два дня назад и сегодня, вы втянуты в политическую борьбу. Я сожалею, но мы вам и это прощаем, вы - пострадавшие. Только по одной причине прощаем все, как маленьким детям, которых нужно научить ходить, думать и отвечать за свои поступки до 18 лет, пока не наступает возраст,
<--- 2 Марта 14 ч 36 м 23 с ---- Второй стенограф --->
и не получает в школе аттестат зрелости.
Доповідач: Сегодня присутствуя здесь, было понятно, кто и как и кого втягивал в определенную политическую борьбу. Я был удивлен позицией ряда представителей, партий. Я не политик, я не вхожу ни в какие политические структуры, но мне многое стало сегодня понятно. Хочу сказать о работе комиссии.
Те, кто сегодня говорили, я не помню, чтобы кто-то из них подошел ко мне хоть раз и спросил. Не было в этом не содействия, не помощи. Я был на всех комиссиях, я видел, какие сложности юридического плана необходимо сделать. Идти по пути исков к тем фирмам, которые растворились, нельзя, там правового поля нет. Юристы меня понимают. Нужно было не просто разработать новое правовое поле, нужно было вписать в короткое время, в вашей процедуры. Сегодня нужно было сделать первый шаг, а центральный первый шаг это, чтобы не останавливалась стройка, ведь это все на виду и эта афера, которую провернули те пропавшие люди, она достаточно крупная. Сегодня, был сделан этот первый шаг, я сидел и радовался тому, что многие поддержали нас и выделили эти участки на того заказчика, который был предложен. Ведь один из вопросов, который возникает, это контроль этого заказчика и все остальное. Это все понимают. Это понятно.
Почему не голосовали и говорили, там, на улице мне звонили и говорили, что ПОРА-ПРП рассказывает, как она тут поддерживает нас. Я видел это, я видел и не надо этих разговоров.
Головуючий: Вы хотите сказать видели все наоборот?
Доповідач: Я вижу здесь, что этого не было. У меня записаны фамилии: Новак Н.В., которая член комиссии, я ее не видел. Я знаю, что такое бизнес план, я делал бизнес-план для "Большевика", я делал другие бизнес-планы, для крупных заводов.
Я понимаю, что это такое. Но я понимаю, что такое процедура Закона. Почему это делалось? Мне очень понравилось выступление Головача "За единство", это было чисто человеческое, потому, что сейчас у людей случилось горе.
Я понимаю, какую работу проделывает УВД, чтобы в короткое время перешерстить небольшим количеством людей тот колоссальный документооборот. Я понимаю сотрудников, которые подготавливали решения.
<--- 2 Марта 14 ч 39 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
Головуючий: Можно для протокола сказать: святой отец Дмитрий Дмитриевич Григорак.
Докладчик: И поэтому сегодня были приняты хотя бы два. Я понимаю, что мы многим недовольны, мы многие хотели, чтобы уже сегодня произошло, и наши представители хотели бы, чтобы уже сегодня все протоколы были подписаны. Но единственная просьба к вам - это движение, которое мы начали по решению этой проблемы, чтобы нас не развели в разные стороны, чтобы нас не поссорили. Мы не верим другу другу, но мы должны ...
Головуючий: Вы назовите, пожайлуста, фамилию, имя, отчество. Я вас включаю одного к нашим юристам, какие здесь начальники управлений, и чтобы все решения сессии, какие были проголосованы станом на 14 годин 31 хвилину, щоб в суботу положили мені на підпис. Вас влаштовує?
Доповідач: Так.
Головуючий: Запишіть в робочу ... по оформлению решений сессии Ф.И.О виступаючого.
Докладчик: На комиссии была демократия. Все говорили, что хотят, сюда пришли наши члены - может каких-то тонкостей, процедур не понимают, давайте их не судить за это потому, что они болеют за тех людей ...
Головуючий: Мы не судим, мы никого не обидели, мы просто сказали после выступа прокурора, что та фраза судов усиливает какую-то часть на всякий случай непредвиденных отношений 1, 5, 7 неизвестно из 1480, если следственный орган заключительный не будет устраивать и тогда выясняется единственная в суде. Мы и предусмотрели такой факт, но будем надеяться, что наши следственные органы проявят знание, грамотность, желание и не будут доводить разногласия между инвесторами.
Докладчик: И второй момент. Нам очень тяжело тоже, я имею в виду членам инициативных групп. То, что происходит на наших собраниях - вы понимаете это. Поэтому в данной ситуации я нахожусь между молотом и наковальней, и поэтому в данной ситуации пока удается удерживаться на этом, пока еще не началось ничего плохого сильно. Но просьба - то, что делается, в том же ритме двигаться дальше, не останавливаться. Спасибо.
Головуючий: Спасибо.
<--- 2 Марта 14 ч 42 м 23 с ---- Третий стенограф --->
Головуючий: У нас питання теж є важливе. Я хотів би, щоб ми його сьогодні розглянули, а потім порадимося. Так, вам роздано рішення по Русанівським садам? Дайте мені його. № 24. Ми маємо порадитися, тому що є питання, порадитися.
Шановні депутати, ми будемо радитися з вами щодо нашої роботи: чи 9, чи 12, чи 14, чи 16. Ми порадимося, але я просив би, щоб ми це рішення проголосували, щоб не зупиняти містобудівників. Можна вас попросити?
З зали: Так.
Головуючий: Я прошу проголосувати. Я дам відповіді, в кого вони є.
Голосування:
За - 51, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 21, всього - 72. Рішення прийнято.
Я прошу записати - Поляченко, Борисенко, Гуленко, я бачу руку Новак, я бачу руку... Але хочуть усилити, нехай усилять, і Карабаєв до зеленого світу має
<--- 2 Марта 14 ч 45 м 23 с ---- Второй стенограф --->
пряме відношення, до екології. Запишіть протокольно і Бойчука. Збір за Поляченко і Гуленко. Депутати, які підняли руки, я вас всіх назвав. Хто ще, ні? Миргородського запишіть. Немає проблем. Ярема Тетяна - відпрацюйте його протягом тижня, щоб можна було його підписати десь в понеділок, вівторок. Щоб люди на 8 березня не хвилювались, бо там більше жінок хвилюється, чоловіки пиво п"ють, а жінки хвилюються. На 7 березня, не пізніше підписати, краще 6 березня, це рішення по Русанівським садам.
Тепер я хочу порадитись, ми можемо сьогодні продовжити роботу, немає проблем, але ми пройдемо ще меншу половину рішень. Якби ми з вами домовились, що ми сьогоднішню сесію не закривали, а зробили перерву на 4-5 днів. Зібрались 9 березня, є можливість 9 березня жінок поздоровити, бо 8 березня вони будуть дуже зайняті, а доступ депутатів до них тільки з 9 березня. Можна проголосувати продовжити сесію з перервою 9 березня? Можна?
Я прошу проголосувати.
Голосування:
За - 61, проти - 0, утр. - 3, не гол. - 1, всього - 75. Рішення прийнято.
В мене є прохання, візьміть всі матеріали з собою, бо вони вам потрібні. Бо багато, коли ми сесію закінчуємо, залишаємо, візьміть.
Тепер ще одне, 09 березня буде багато роботи, може таке, що у вас з"явиться бажання завершити нашу роботу нашого скликання 16 березня. То це ви вирішите 09 березня.
То будемо і 16 березня працювати. Давайте покажемо киянам, що ми працювали від дзвінка до дзвінка, і як говорив сьогодні депутат Бондаренко вперше, який
<--- 2 Марта 14 ч 48 м 23 с ---- Третий стенограф --->
зрозумів багато політичних помилок і приєднався до Київської міської ради, і прийняв активну участь в її роботі. Запрошуйте його і на 9, і на 16 число. Звичайно всі питання будуть. Ми проголосували? Який рахунок?
Голосування:
За - 61, проти - 0, утр. - 3, не гол. - 1.
Дякую за роботу. Всього доброго вам.
, йдемо до другого питання. Те, що ви говорите про постраждалих, воно в другому питанні. Тобто в тих майданчиках, на яких, до речі, ... дуже тихо... дезінформація обично в житті буває в двох варіантах - не знає і говорить, а другий випадок, більш грішна, - знає і говорить навпаки. За "не знає" - гріха немає, а знає і говорить навпаки - за те гріх є.
Будь ласка, ваша ще хвилина, але ви виступите, коли буде ваше друге питання.
Доповідач: Я хочу просто закінчити і перед тим, як перейти до проекту, щоб кожен з вас зрозумів, що, якщо держава не захищає права громадян, тоді і громадяни самі відповідно будуть ставитись безвідповідально до держави. І кожен це повинен розуміти.
Головуючий: Шановні депутати, від оргкомітету постраждалих інвесторів, в президії знаходиться заступник прокурора міста, в президії знаходиться заступник СБУ міста, в президії знаходиться народний депутат Бондаренко, в президії знаходиться начальник Головного управління юстиції м. Києва. І в мене є прохання до всіх присутніх в залі, незалежно
<--- 2 Марта 13 ч 06 м 24 с ---- Второй стенограф --->
від постраждалих інвесторів, депутати зрозуміло виконують обов"язок депутатський, до журналістів всіх. Є прохання - кожен виконує свій громадянський обо"язок. Він залежить від того, як відповідально ми розглядаємо питання. Так, по п.1 бажаючи всі виступили, є пропозиція взяти до відома інформацію співголови комісії Борисова і комісії продовжити роботу. Можна так? Прошу проголосувати п.1.
Голосування:
За - 65, проти - 0, утр. - 3, не гол. - 10, всього - 78. Рішення прийнято.
П.2 "Про надання дозволу комунальному підприємству "Київське інвестиційне агентство" виконавчого органу Київради (КМДА) на передачу в заставу майна територіальної громади м. Києва, закріпленого за ним на праві господарського відання, та земельних ділянок, на яких буде здійснюватись будівництво жилих будинків". Доп. Дейнега.
Але в мене є прохання, це питання з двох. Майно за інвестиційним нашим підрозділом є закріплено, тут сумніву ніякого немає, але голосувати поокремо. Я хочу запропонувати, щоб було в повному обсязі. Після цього ми послухаємо Дейнегу, Поляченка, Гуленка, трьох голів комісії. Питання, відповіді і потім пропозиції для голосування. Можна так? Можна.
Я не думаю, хто буде сьогодні частіше виступати, той буде активніше. Я веду сесію, нехай вже так буде
<--- 2 Марта 13 ч 09 м 24 с ---- Третий стенограф --->
сьогодні.
П.2 я проголосив, воно у вас в порядку денному є. Ви за нього проголосували розглядати. Ми готові подивитися справи по папці? Готові. Тоді я прошу на трибуну Гуленка. Поможіть йому положити папки всі кадастрові.
Оргвідділ, потурбуйтесь про те, щоб депутатам дали воду і стакани.
Прошу, Гуленко.
Гуленко: Вчора відбулося засідання двох комісій, де були розглянуті всі земельні ділянки, які запропоновані сьогодні будуть сесії для прийняття остаточного рішення. Дозвольте мені перейти до розгляду конкретно по земельних ділянках, всі вони будуть показані на моніторах. І хотів би, щоб кожен депутат віднісся до цих земельних ділянок, які будуть запропоновані, і підтримали рішення двох комісій, які це пропонують.
П.1 - передача комунальному підприємству інвестиційному земельної ділянки на вул. Лайоша Гавро, 17-в в Оболонському районі. По всіх ділянках, маючи кадастрові справи, ті чи інші ділянки надавалися вже в оренду і всі погодження є по цих земельних ділянках. Тому пропонується на моніторі земельна ділянка.
З зали: (Дуже тихо).
<--- 2 Марта 13 ч 12 м 24 с ---- Второй стенограф --->
У мене є пропозиція. Процесом потрібно завжди керувати. Виступає Гуленко. Показує першу ділянку. Питання може бути одне. Кадастрова справа оформлена?
Гуленко: Кадастрова справа сформована, оформлена.
Головуючий: А там чи є трамвай, чи немає? Чи буде замість трамваю легкий метрополітен через 2-3 роки з Борщагівки. То питання інше. Кадастрова справа сформована.
Гуленко: Ця земельна ділянка придатна для забудови житла.
Головуючий: Я прошу до уваги. Якщо дійсно необхідно, так сталось, що дуже потрібно одна хвилина, дві. Якщо потрібна перерва, ми робимо перерву.
Ніякого відношення до даного випадку ніхто немає і жодний депутат захищати площадку у своєму окрузі сьогодні не буде.
Сьогодні буде колегіальне рішення більшості депутатів, де інтерес депутата на даному окрузі враховуватись не може. Не проголосуємо з 23 - 20 чи 17. То справа ваша. Я думаю, якщо ви були уважні, то народний депутат Бондаренко закінчив виступ, що нехай сьогоднішня сесія буде такою, щоб про неї люди залишили добру пам"ять.
Я ставлю на голосування. Будуть лишні з 20, вони не будуть взяті в роботу. Ми на сесії, або інша каденція рішення прийме, ми з запасом взяли земельні ділянки. Це справедливо.
Голосування:
За - 53, проти - 0, утр. - 4, не гол. - 17, всього - 75. Рішення прийнято.
Я прошу депутатів, які оприділились з самого ранку, і завжди було
<--- 2 Марта 13 ч 15 м 24 с ---- Седьмой стенограф --->
16, 12 - не голосували. Не політизуйте ситуацію цю, яку ви сьогодні розглядаєте. Вас бачать кияни, і вас чекають на Хрещатику постраждалі.
Наступне питання... Я порушувати регламент не буду, на трибуні голова комісії. Доповідає по кожній ділянці, маючи кадастрову справу.
Гуленко: Наступна земельна ділянка сформована. Мова йде про вул. Березняківську, 30, 30-а, 30-в та просп. Павла Тичини, 20, 20-а у Дніпровському районі. Кадастрова справа сформована, придатна для забудови.
Головуючий: Ставлю на голосування.
... Шум в залі.
Головуючий: Там, де немає кадастрової справи. ... А там не треба, на вулиці громадські слухання. Там, де буде вулиця, я обов"язково дам слово. Там, де скаже Гуленко, що кадастрова справа несформована, немає санстанції, або пожежника, або немає еколога. Ми з вами вирішимо доопрацювати її, або ви скажете: а хто еколог? А він скаже: я не встиг підписати і підпише. Але ж ми чуємо відповідь, що кадастрова справа сформована.
Голосування:
За - 54, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 21.
Є депутати, які, на жаль, надіяться, що своїми 16-20 голосами зірвуть сесію - не робіть цього, тому що ми перейдемо на поіменне голосування.
Гуленко: Наступне питання про надання земельної ділянки на вул. Хорольській, 1-а у Дніпровському районі. Кадастрова справа сформована. Дитячих майданчиків немає, вільна від забудови.
Головуючий: Голова району
<--- 2 Марта 13 ч 18 м 24 с ---- Третий стенограф --->
підписав?
Гуленко: Підписав.
Головуючий: Шановні депутати, ми з вами домовилися в минулому році, що ніякий підпис, крім голови районної ради, ми не приймаємо. Ми ввели з вам норму. Потім ми з вами проголосували вже в цьому році, що мало підпису голови районної ради, рішення райсесії, розпорядження районного голови теж проголосували і погодилися. І вже ті справи, які проходять без розпорядження районного, не дійсні. Хіба це не поступовий крок за кроком до того, що пропонували і не встигли зробити? Не встигли ми, дороблять. Початок положений.
Я ставлю на голосування, прошу проголосувати. Дерев немає, цінних пород немає.
Голосування:
За - 60, проти - 1, утр. - 3, не гол. - 11, всього - 75. Рішення прийнято.
Гуленко: Наступна земельна ділянка на розі вул. Вірменської та Харківського шосе у Дарницькому районі. Кадастрова справа сформована. Вільна від забудови.
Головуючий: Прошу проголосувати. Я розумію депутата Дарницького району, народ мудрий, своя ж сорочка ближча до тіла. Коли були районі інші, не було в Дарницькому питання.
Голосування:
За - 56, проти - 1, утр. - 1, не гол. - 17, всього - 75. Рішення прийнято.
Гуленко: Наступна земельна ділянка на розі вул. Маяковського, зараз Теодора Драйзера. Вільна від забудови, придатна для будівництва. Кадастрова справа сформована.
Головуючий: Ставлю на голосування. Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 56, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 18, всього - 75. Рішення прийнято.
Гуленко: Наступна земельна ділянка на вул. Драгоманова в Дарницькому районі. Вільна від забудови. Кадастрова справа сформована.
Головуючий: Покажіть.
<--- 2 Марта 13 ч 21 м 24 с ---- Второй стенограф --->
Я чую, що не сформована. Каже, що сформована. Яка там площа землі?
Гуленко: 2,2 га навпроти Дарницької адміністрації, кадастрова справа сформована.
Головуючий: Керівник району підписав?
Гуленко: Так.
Головуючий: Я даю питання одне, що голова району знає, що потрібно вирішувати питання. А якщо депутат від району не знає, то я питаю, чи голова району підписав. Ставлю на голосування, прошу проголосувати.
Костюк, не напрошуйся, щоб я розказав, авторитет твій підірву, не маю права підривати, бо вибори скоро.
Голосування:
За - 55, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 18, всього - 75. Рішення прийнято.
Гуленко: Слідуюча кадастрова справа на вул. Ревуцького, 7-в в Дарницькому районі. Територія вільна від забудови, кадастрова справа сформована.
Головуючий: Покажіть. точками. Яка площа?
Гуленко: 41 сотка.
Головуючий: Я прошу до уваги. 0,41 га. Ставлю на голосування. Якщо хтось демонстративно хоче попасти в камеру, як не голосуючий, я не думаю, що від цього авторитет депутата Щербакова виросте.
Голосування:
За - 52, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 21, всього - 75. Рішення прийнято.
Гуленко: Земельна ділянка на просп. В. Маяковського, 1-3 у Деснянському районі. Кадастрова справа сформована. Придатна для забудови.
Головуючий: Голова підписував.
Гуленко: Підписані всі.
Головуючий: Проголосуйте.
Голосування:
За - 57, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 18,
<--- 2 Марта 13 ч 24 м 23 с ---- Третий стенограф --->
всього - 76. Рішення прийнято.
Гуленко: Наступна кадастрова справа на вул. Жолудєва, 1-а в Святошинському районі. Кадастрова справа сформована.
Головуючий: Покажіть.
Гуленко: 12 сотих.
Головуючий: Район візував?
Гуленко: Оформлена, візував.
Головуючий: Голова району візував. Ставлю на голосування. Я підкріплюю протокол і плівку нашу. Тому часто буває, що голова району каже, що мене не було, а зам завізував, я не згоден. Тепер немає такого.
Голосування:
За - 60, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 15, всього - 76. Рішення прийнято.
Гуленко: Наступна земельна ділянка - проспект Правди, 5 у Подільському районі. Кадастрова справа сформована, придатна для будівництва.
Головуючий: Зразу називайте площу.
Гуленко: 0,50 сотих.
Головуючий: То не буде стоянки. Ви знаєте, що в нас тисячу сто гектар землі під стоянками і знаєте наше рішення минулого року - паркінги і етажерки. Прошу голосувати, голосується рішення.
Голосування:
За - 58, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 14, всього - 74. Рішення прийнято.
Гуленко: Наступна земельна ділянка на вул. Лайоша Гавро, 1 в Оболонському районі, 76 сотих. Вільна від забудови, придатна для забудови. На місці є також частина автостоянки. Все погоджено.
Головуючий: Голова району погодив?
Гуленко: Так.
Головуючий: Шановні депутати, ви ж чуєте. Голови районів розуміють ситуацію і вас запрошують так же розуміти ситуацію, депутатів. Я ставлю на голосування.
Голосування:
За - 59, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 15, всього - 74. Рішення прийнято.
Шановні депутати, 15, приєднуйтесь до тих, хто голосує.
Гуленко: Наступна земельна ділянка
<--- 2 Марта 13 ч 27 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
на вул. Новомостицькій, 2-4 у Подільському районі, 0,41 га або 41 сотки. Вільна від забудови, погоджена з районом.
... Шум в залі.
Головуючий: Що, ЖБК?
... Дуже тихо.
Головуючий: Комусь приглянулась?
... З зали: Там сквер.
Головуючий: В мене є таке прохання. Ви чули, що, якщо 23 ділянки, є трійний запас, бо ми ж 23 явно не проголосуємо. Є можливість потім довивчити питання, про яке хто скаже - де сквер, де, можливо, підстанція, то не буде підстанції на тому місці або мережа. Ми сьогодні набираємо портфель, в якому є запас достатній, який потім не треба буде.
Я ставлю на голосування. Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 43, проти - 3, утр. - 5, не гол. - 23, всього - 74. Рішення не прийнято.
Запишіть, будь ласка, протокол: Поляченко, Гуленко формують з 5-ти депутатів комісію та голови району за участю, протягом тижня - до 7, навіть швидше, можливо, ми ще не знаємо, чи буде сесія 9 чи не буде, порадимось з вами, довивчити питання по площадці. Адресу називайте.
Гуленко: Новомостицька, 2-4 у Подільському районі.
Головуючий: І дати заключення.
Гуленко: Наступна земельна ділянка на вул. Бальзака в Деснянському районі. Площа 0,77.
<--- 2 Марта 13 ч 30 м 23 с ---- Второй стенограф --->
Головуючий: В мережі є все?
Гуленко: Є все, погоджена з районом повністю кадастрова справа сформована.
Головуючий: Голова району підписав?
Гуленко: Підписав.
Головуючий: Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 57, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 14, всього - 73. Рішення прийнято.
Гуленко: Земельна ділянка, вул. не Радянська, а Радунська, 28-32, це технічна помилка, в Деснянському районі. 0,64 га.
Головуючий: Що це за чорний кусочок? Покажіть.
Гуленко: Узгоджена, підписана районом, придатна для забудови.
Головуючий: Ставлю на голосування. Прошу проголосувати. Ви зразу кажіть про район, щоб я не задавав додаткове питання.
Голосування:
За - 54, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 18, всього - 73. Рішення прийнято.
Гуленко: Земельна ділянка. Беретті, 4-а у Деснянському районі. Узгоджена з районом, підписана, оформлена, 0, 36 га, придатна для забудови.
Головуючий: Під інженерними мережами, це я додатково.
Гуленко: З інженерними мережами, з архітектурою узгоджена, там стоянка, яка незаконна.
Головуючий: Чули? Незаконна стоянка, в нас таких багато в Києві.
Гуленко: Район узгодив, підписано.
Головуючий: Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 58, проти - 1, утр. - 1, не гол. - 12, всього - 72. Рішення прийнято.
Гуленко: Земельна ділянка, Милославська, навпроти будинків 35-39. 0,30 га, узгоджено з районом. Це Деснянський район, голова району підписав, кадастрова справа сформована.
Головуючий: Площа 0,30, там багато чого можна, але нам сьогодні треба те, що можна, те що треба. Я згоден з тобою.
<--- 2 Марта 13 ч 33 м 23 с ---- Третий стенограф --->
Проголосувати, шановні депутати. Ставлю на голосування.
Голосування:
За - 60, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 13, всього - 73. Рішення прийнято.
Гуленко: Наступна земельна ділянка - Героїв Сталінграда, 66 в Оболонському районі. Запропонована районом, 0,23 сотих, мережі є.
Головуючий: Ставлю на голосування, прошу проголосувати.
Голосування:
За - 55, проти - 2, утр. - 2, не гол. - 14, всього - 73. Рішення прийнято.
Гуленко: Наступна земельна ділянка на вул. Глибочицькій та Лук"янівській, ріг вулиці, Шевченківський район. На місці цих будівель...
З зали: (Дуже тихо).
Гуленко: Це автомийка. Це те, що Миргородський, депутат казав, що це їхня власність. 0,14 сотих.
Головуючий: Я навіть такого про депутата Миргородського. Депутат, який презентує книгу "Київ - євпропейська столиця", він не може знати, що такі мийки не можуть бути у столиці європейської культури. Він так не казав. Він не має відношення, не наговарюйте на депутата. Він перший проголосує за те, щоб там була гарна будівля.
З зали: (Дуже тихо).
Головуючий: Ми його викупимо по тій ціні, за яку його приватизували в свій час за безплатно. Я ставлю на голосування. Прошу депутата першим проголосувати, який немає до мийки ніякого відношення.
Голосування:
За - 55, проти - 1, утр. - 2, не гол. - 15, всього - 73. Рішення прийнято.
Гуленко: Наступна земельна ділянка - вул. Солом"янська, 17 у Солом"янському районі. Запропонована також районом, узгоджена. 0,32 сотих. Мережі є.
Головуючий: Коли голова комісії називає запропонована районом, хіба це не приємно нам. Це ж краще, ніж погоджена з районом.
Прошу проголосувати. Ставлю на голосування.
Голосування:
<--- 2 Марта 13 ч 36 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
За - 57, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 14, всього - 73. Рішення прийнято.
Гуленко: Питання 22 по заводу "Артема" знято, вул. Татарська, 2-7.
Головуючий: Прошу проголосувати. Знімається площадка біля заводу "Артема". Поляченко виступав - голова комісії, вивчив питання, володіє.
Голосування:
За - 55, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 18, всього - 73. Зняли питання.
Гуленко: Наступна земельна ділянка на вул. Гарматній, 38 у Солом"янському районі. Оформлена кадастрова справа, 0,30 сотки, Солом"янський район.
Головуючий: Немає нікого з депутатів, чий там гараж? Немає. Ставлю на голосування.
Голосування:
За - 49, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 22, всього - 73. Найнижчий рівень. Переголосувати. Рішення прийнято?... Є чиїсь гаражі.
Гуленко: По цим питанням всі земельні ділянки, які виносились ...
Головуючий: Скільки ми земельних ділянок затвердили?
Гуленко: 19.
Головуючий: Протокол - відзначте. Тепер будемо обговорювати. 19 площадок прийняті. Прошу підготувати в термін 2 дні - сьогодні і завтра 19 рішень сесії Київської міської ради. Юристам, стилістам провізувати та надати на підпис міському голові не пізніше, як понеділок, 6 березня. Встигнете на суботу - буде теж добре.
А тепер, шановні депутати,
<--- 2 Марта 13 ч 39 м 23 с ---- Третий стенограф --->
шановний народний депутат, хто наперед вам міг давати інформацію в минулі дні, скільки квадратних метрів житла буди знято з цих площадок? Ніхто. Хто знає поверховість на цих площадках, або проектів? Ніхто.
В мене є прохання - ведіть роз"яснювальну роботу. Ви поважні люди і вас слухають. Будинок може бути 9, 12, 18 - це залежно від місця прив"язки. Набір квартир може бути. Ми ще сьогодні не знаємо скільки однокімнатних, двокімнатних, трикімнатних. Нам обіцяв генерал Ярема дати найближчими днями згідно "коришків", які знаходяться вже 1578, скільки однокімнатних, двокімнатних, трьохкімнатних. Це робота наша наперед. Це можуть говорити знову такі люди, які не володіють ситуацією, або володіють і навмисне дезінформують громадськість.
Я згоден з депутатом Гіщаком. Якщо цих площадок буде втричі достатньо, або в 2,5 рази, або в 2, то сесія, ви вирішите питання після завершення надання ордерів постраждалим. Остальні квартири, чи інвалідам війни, чи Чорнобиля, чи багатодітним, чи виставити на аукціон для того, щоб збитки покрити. Хіба ми можемо сьогодні, чи маємо можливість і право вирішувати питання, яке сьогодні не вивчено. Нам Головархітектура взялася буквально термін, не роблячи там не менш невідкладні питання, запропонувати проекти, прив"язки зробити.
Чому я питаю за мережі? Щоб площадки практично були під водою теплою, холодною, опаленням, водовідведенням, телефонною каналізацією, там, де газові плити, газові, там, де електроплити, електроплити. Щоб ми на мережах не застряли. І якщо ми з цих площадок виберемо по інженерному забезпеченню самі, ми після того маємо право надати ініціативній групі
<--- 2 Марта 13 ч 42 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
від постраждалих інвесторів розглянути привабливість площадок за виключенням, я повторюю третій раз, вул. Отто Шмідта, 34. Тому що він вже в процесі єдиний із 11, який має право і реально, теоретично і фактично бути завершеним, але на нього не 300 квартир, а вдвічі більше. То вже інвестори, люди будуть вирішувати, де яка площадка, з урахуванням Отто Шмідта.
Переходимо до виступів. Я ж просив, що ми питання 2 по Дейнезі, і послухали ми Гуленка, проголосували земельні наділи - 19, тепер просять виступити депутати. Депутати виступлять, а після того ми проголосуємо пункт 2 і 3, який у вас на руках - 3, 4 і т.д., аж до ...
Тут мені підказують по Регламенту, що треба проголосувати питання 2. Я ставлю на голосування питання 2 щодо майна.
<--- 2 Марта 13 ч 45 м 23 с ---- Второй стенограф --->
Роздайте всім депутатам.
Голосування:
За - 59, проти - 2, утр. - 2, не гол. - 9, всього - 72. Рішення прийнято.
Головуючий: В мене є до вас таке прохання. Я не бачу, в нас там є вода, чай, кава? Не треба ходити на інші поверхи, нижче. Якщо на хвилину, півтори, чай, кава. Не покидайте зал, щоб у нас був кворум, щоб я не перевіряв кворум. Ми приступаємо до обговорення.
В мене прохання, я зачитаю, будьте уважні. Депутати Лисов, Баленко, Борисенко, Вільдман, Іванченко, Странніков, Товстий, Костюк, Збуржинський, Волков, Гіщак, Шилюк, Мартинюк, Щербаков. Чекаю. Ми проголосуємо і підведемо риску. Я чекаю. Присяжнюк. Після Присяжнюка я ставлю на голосування підвести риску. Костюк відмовився. Вже 12.
Голосування:
За - 51, проти - 0, утр. - 0. не гол, - 24, всього - 75. Рішення прийнято.
У нас по Регламенту можна 3 хв., ми могли би скоротити. 3 хв. багато, 1 хв. мало.
1,5 хв. чи 1 хв.?
<--- 2 Марта 13 ч 48 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
... Одна - так в Регламенті? Вибачте. По хвилині, щоб я не переривав, прошу кожного депутата вложиться в хвилину конкретно по питанню.
Прошу, Лисов, 4.
Лисов: Я вважаю, що ті рішення, які ми сьогодні з вами приймаємо, вони дійсно ... (відключився мікрофон) . Робота, яку ми сьогодні з вами проводимо, вона дійсно допоможе зробити мінімізацію втрат ошуканих киян в кричащий період. Я думаю, що дійсно ця ситуація нестандартна і рішення сьогодні не може прийнято бути кінцеве. Тому, я думаю, що ті фахівці, які залучені до роботи комісії, вони зроблять все можливе для того, щоб кияни відчули, що в м. Києві у владі є авторитет.
Згідно політизації подій, які проходять, і окреме звинувачення мене Володимиром Дмитровичем, що на якісь рахунки "Арсеналу" чи спортивні мною вимагались гроші, я хочу сказати, що це абсолютний абсурд, як його заява з трибуни Верховної Ради, де він заявив декілька днів назад, що на мене відкрито чотири карних справи.
Я дав запрос в прокуратуру, в спецперевірку МВС, отримав звідти довідки, що ніколи ні проти мене, ні проти тих людей, які біля мене знаходяться, карні справи не порушувались. Я б це не казав, якби не зачепив інтереси тої партії, яку представляю. Тому я хочу попросити киян, щоб вони дуже обережно відносились до тих гасел, які людина виносить на загальний розсуд.
Яловий: Дякую. Регламент.
Прошу, Вільдман, 40.
З зали: Вільдман хотів виступити в підтримку тих земельних участків, які по Оболоні, вийшов на секунду.
Яловий: Прошу, Іванченко, 15.
Іванченко: Ми тільки-що бачили таку дешеву піар-акцію і профанацію, тому що на цих ділянках, на абсолютній більшості з них
<--- 2 Марта 13 ч 51 м 23 с ---- Третий стенограф --->
будувати не можна. І я вважаю, що ті інвестори "Еліта-Центр", які тут були, вони це бачили. Не можна там будувати, це неможливо з багатьох причин.
Хочу ще наголосити на одній причині. Тільки що сказали, що такі дії, вони не обтяжливі для нашого бюджету. Ми бачили, що багато земельних ділянок, на яких можливо і можна було б будувати, вони з аукціону зняті. Ми знаємо, що на вторинному ринку земельні ділянки в м. Києві коштують мільйони доларів. Тобто це ті гроші, які повинні піти на скорочення черги 140 тис. киян. Вони такі ж кияни, але в них немає навіть десятків тисяч доларів на ці квартири.
Тому я вважаю, що ми будемо мати після виборів таку ситуацію, коли та ж сама особа, яка тільки що прочитала ці рішення, буде казати - так от же депутати відмінили, тому всім до побачення. Це профанація.
Головуючий: Я поважаю всіх депутатів, але дозволю собі депутата Іванченка назвати тією особою, яка, на мою думку, в слідуючому складі депутатському не буде приймати участь і провокувати роботу сесії. Я вибачаюся. А та особа, яка веде сьогодні сесію, несе повну відповідальність за прийняття рішень, підпише ці рішення всі без винятку. І буду просити киян, щоб дозволили особі, яка веде сесія, продовжити вести сесії після 26 березня.
(Оплески).
Головуючий: Я прошу, не піддавайтесь провокаціям. Без сумніву, ми приймемо всі рішення.
Шановні депутаті, ті площадки, які знаходяться в стадії слідства, нікуди не дінуться з Києва. Їм дана оцінка аукціону, є офіційна справка. Коштують ті площадки, крім Отто Шмідта, аж в межах 50 млн. грн. Ми говоримо про 460 млн. грн. І ті політичні партії, які пропонували дві неділі тому, і кричать там, на Хрещатику,
<--- 2 Марта 13 ч 54 м 23 с ---- Второй стенограф --->
що треба з аукціону продати ті площадки 11, які під арештом, і повернути інвесторам кошти. Вони не володіють ситуацією. Вони не мають досвіду, грамоти, інакше вони не пропонували площадки на 50 млн. грн., щоб погасити борг - 460 млн. грн. Прошу до уваги.
Прошу, Товстий.
Товстий: Ми прийняли нормальне рішення, але я хочу зробити до двох рішень зауваження. По п.6 адреса Вірменська і Харківське шосе. Переді мною лежить стенограма сесії від 24.11, на якій ця ділянка рішенням Київради підтверджується, що вона відведена Дарницькій райраді. Дарницька райрада провела відповідні дії, понесені затрати. Давайте поплодимо ще ошуканих, прийнявши це рішення.
Перед тим, як підписати це рішення, я прошу, нехай піднімуть запис, аудіоплівку і послухають, що це рішення було прийнято. Якщо це так, то його потрібно відмінити це рішення з відповідними висновками.
Ще ділянка у нас була Маяковського, 1-3. Тут я не хочу підтримувати Віктора Петровича, але ця ділянка була рішенням Київради відведена для реалізації на аукціоні. Для мене незрозуміло, чого сьогодні Тарнопольський віддав цю ділянку, вірніше, зрозуміло. Через те, що якщо він її не зміг реалізувати на аукціоні, то її також не можна буде використати і тут зараз. От це ділянка теж спірна, я добре з нею знайомий. Перед тим, як підписувати рішення, прошу вивчить це.
Яловий: До речі, договір з Дарницькою адміністрацією по виділенню землі не підписаний.
Прошу, Костюк.
Костюк: Тільки що було прийнято рішення. Я інформую про п.8, що в одного колективу забрали ділянку, а до цього часу він вже підготовлений, сплатив за проектні роботи і провів
<--- 2 Марта 13 ч 57 м 23 с ---- Третий стенограф --->
ряд робіт вишукувальних, а віддали іншому. Але, якщо то було рішення Київради, то воно так і буде.
Я сьогодні в цей день не пишаюся якраз цим рішенням останнім, що сьогодні є таким великим і важливим, що ми приймаємо це рішення іменно так. Тому що це результат нашої роботи взагалі за 4 роки. І це рішення, мабуть, нікому не подобається.
Але при всьому при тому я хочу сказати спасибі, я вдячний і Олександру Олександровичу, і вам, Володимир Борисович, і друзям моїм колегам, що вони ці 4 роки разом зі мною щось робили в Києві. Можливо не все в нас сьогодні і вийшло, але то буде Божа воля давати нам оцінку. На то Божа воля судити кожного з нас, і кожний буде відповідати перед Господом і перед киянами.
Я сьогодні хочу і вибачитися перед киянами за те, що мої накази, які я приймав 4 роки тому, не були виконані.
Яловий: Прошу, Волков, 72.
Волков: Сьогодні дійсно ми прийняли рішення, яке направлене на захист ошуканих киян. Я особисто проголосував за всі рішення, хоча дуже сумнівне є питання по Солом"янській, 17. Ми всі знаємо, що по Солом"янській, 15 був конфлікт. І я хотів би звернутися до кожного з депутатів, щоб кожний попрацював з мешканцями поруч. Ми сьогодні робимо те, що потрібно ошуканим киянам. Не дай Бог комусь з нас бути на їхньому місці.
Я хотів би також звернутися до правоохоронних органів, щоб вони швидше знайшли винних і покарали їх. А сьогодні ми прийняли історичне рішення на користь киян.
Яловий: Прошу, Гіщак, 61.
Гіщак: Тут звучала фраза, що цифри 700 тис. і 15 - 17 га - це надумані. Це не так. Об"єдана комісія, засідаючи, одержала зведену таблицю, де є перелік, скільки будинків буде збудовано, скільки поверхів, і площа. Так що ті цифри відповідають цій інформації. Зрозуміло, що вона десь орієнтовна, але все-таки наближена.
Друге. Рішення не просте прийняте сьогодні Київрадою. Ми дали надію тим, кого ошукали, але хотілося, щоб ми не лицемірили перед тими, хто стоїть в чергах, щоб ми теж давали надію і тим людям. І я пропонував все-таки підійти на конкурсних засадах, на аукціонних засадах до виділення цих ділянок. Хотілося, щоб наша сесія
<--- 2 Марта 14 ч 00 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
сьогодні чітко дала завдання в цьому напрямку і дамо надію тим 150 тис. киянам, які до безконечності всі ждуть і дивляться на молодих спеціалістів в Академії наук, які вже 50-річні, живуть з синами і дочками 25-30-річними в тих комуналках і однокімнатних квартирах.
Яловий: Прошу, Шилюк, 45.
Шилюк: Я хотів би звернутись до інвесторів і до всіх киян і пояснити, що два роки останніх діяв закон про фінансові групи в будівництві. І ми всі говоримо про те, що ошукані інвестори. Незнання закону не звільняє від відповідальності. Інвестори ошукані шукали дешеве житло. Вони не мали права платити кошти напряму, обходячи фінансові групи. Тому я хочу заявити, що нам довірять, будівельному комбінату № 4 і холдинговій компанії, як замовнику або як генпідряднику, ми готові працювати, як підрядник і вирішувати ці питання. Але все-таки я хочу звернутись до того, що непотрібно було порушувати закон і не були б на сьогоднішній день ошуканих, і ми б сьогодні не вирішували ці питання.
Тому, враховуючи, що попереду, не виключено ще, що знову будуть шукати дешеве житло, я звертаюсь до інвесторів - не попадатися на ці уловки і діяти згідно до закону.
Головуючий: Я хочу сказати, шановні присутні, заспокойтесь і повертайтесь до залу. Жодний генпідрядник не буде нести ніяких витрат, не передбачених кошторисом. Ніхто не ставить ціль ущемити підрядника, ніхто не ставить ціль ущемити постраждалих інвесторів - 1578, вже цифра, мабуть, скоро зупиниться. Можливо не приїхали ті люди, які у відрядженні або десь. Поки ми знаємо 1578, нехай ще хтось добавиться, вже ролі не грає, порядок цифр вже створився. Підрядник буде мати свої проценти, якщо не грошима, то процентами в квартирах. Це знову таки вирішує сесія. І в кожного підрядника є черговики і те, що сказав депутат Гіщак, є соціально незахищені люди, то вони теж попадуть,
<--- 2 Марта 14 ч 03 м 23 с ---- Второй стенограф --->
замість 3 тис. квартир побудованих - 1578 квартир, чи 1600 мінус 5% на обслуговування, на двірника і т.д., і будуть там соціально незахищені.
Я прошу, шановні політики, не робіть собі рейтинги на чужому горі, перестаньте ходити і нервувати людей і кричати з рупорами і тратити гроші. Чому ви не питаєте, куди ви тратите десятки мільйонів на виборчу кампанію.
Ви що, шановні, свої гроші, мільйони тратите? Ви пообклеювали весь Київ своїми грошима з кармана? Тих мільйонів, які по Києву, тільки, хватить для постраждалих інвесторів. Давайте в благодійний фонд, давайте приймемо сьогодні рішення таке, всі політичні партії, лідери, хто громче всіх кричить, той більше інвестицій у благодійний фонд. От це ваша інвестиція, ваші сьогодні рішення, ваше голосування, це ваша висока мораль і духовність, вона вище грошей і ви сьогоднішнім днем свої інвестиції вже внесли в благодійний фонд.
Іванченко грошима внесе.
Прошу, Мартинюк.
Мартинюк: Перед усім повинен сказати, що у нас постраждали люди і це головне. Добре, що ми знайшли можливість вирішити це питання. Але я хотів ось що сказати, деякі депутати хотіли б конкретно називати депутатів, хто причетний до цієї справи. Повинен сказати, що ми всі - 90 депутатів причетні до цієї справи. Так чи інакше, я хочу, щоб це всі зрозуміли. Але я здивований окремими виступами депутатів, котрі пропонували сьогодні припинити обговорення земельних питань і надалі їх не розглядати вже на нашій от цій каденції. Здивований, тому що деякі питання вони самі потім вносили для того, щоб ми подальше розглядали.
Деякі депутати, в тому числі депутати Київради, використовуючи це питання, пропонують його вирішення за рахунок бюджетних коштів, в тому числі і депутати ВР. Шановні, треба розуміти, що сьогодні і як наповнюється бюджет
<--- 2 Марта 14 ч 06 м 23 с ---- Третий стенограф --->
Києва, і чи могли б ми це зробити. Ні в якому разі ми цього зробити не могли. І те, що ми найшли можливості альтернативних вирішень виділення земельних ділянок, це дуже добре. Єдине, що, Олександр Олександрович, я прошу вас, потрібно нам чітко визначити термін: 1,5 - 2 року. Щоб люди розуміли, що це не завтра буде, а це буде з часом, десь рік, а можливо два роки по окремим ділянкам. Щоб це було людям добре зрозуміло і щоб люди розуміли нас, депутатів Київської міської ради.
Головуючий: А тепер продовжуємо дискусію коротко. Шановні присутні в залі, залежить дальше від спільної роботи інвесторів і виконавчого органу адміністрації. Є норматив забудови. Прив"язка 9-, 12-етажних будинків - один норматив; 16, 18 і вище - інший норматив. Прив"язка 9-етажного будинку з одним ліфтом, а 12 - два ліфта. Пасажирський, грузопасажирський. Різні терміни. Знову-таки від кого залежить? Від спільної погоджувальної роботи ініціативної групи інвесторів і представників влади виконавчої. Це всім зрозуміло? Всім зрозуміло. Один кран на будинку, чи два крани на будинку. Термін роботи, режим влітку - трьохзмінний, восени, або весною - двозмінний режим. Це все залежить від спільної роботи і порозуміння. Тільки розлад може терміни відтягнути, а спільна робота, Володимир Андрійович, вона тільки приблизить.
Прошу, Щербаков, 24.
Щербаков: В мене до цього рішення, п. 11. Тут сказано - фінансування проектних та будівельних робіт здійснити за рахунок залучених коштів і т.д. От це "залучені кошти" мені трошки незрозуміло.
Головуючий: Я дам відповідь.
Щербаков: 460 млн. постраждали - це досить серйозна сума. І я не бачу перспектив реально, як їх отримати. Якщо ми земельні ділянки надали інвестиційній цій компанії, в якої за душою тільки той будинок на вул. Терещенківській, загальною площею може
<--- 2 Марта 14 ч 09 м 23 с ---- Второй стенограф --->
10.
Головуючий: Можна я дам відповідь, щоб ви час не тратили?
Щербаков: Можна ще 15 сек.
Головуючий: Поза хвилиною додатково.
Щербаков: Зараз 55 хв., ви 15 забрали, то кажіть.
Головуючий: Кажіть.
Щербаков: У вас же мало часу, ви ж мій забрали, то кажіть, я буду слухати.
Головуючий: Я хочу дати відповідь, на п.2, який ви проголосували. Інвестиційному центру, де закладено його майно та земля коштує 22 млн. грн. Цих коштів достатньо, щоб розробити та затвердити в установленому порядку на всіх 19 площадках житлові будинки до права дозволу на виконання робіт.
Тепер ми отримали повне роз"яснення. Площадки, які ми проголосували, на які будуть затверджені проекти і дано право на початок робіт, згідно нашого закону українського, мають право стати у фонд як інвестиції. Земля без проектів затверджених немає права бути інвестицією, а проект затверджений на ділянці, погоджений з правом початку роботи коштує в 4-5 разів дорожче, ніж земля без нього. Всі банки дали згоду інвестувати ці всі проекти в стадії затвердження з правом виконання робіт.
Віктор Захарович, комісія серйозно працювала, два співголови, Борисов і Яловий, комісія солідна, серйозна, де ви були? Чому ви не попали в комісію? Ми ж опитували всіх бажаючих депутатів. 17 депутатів з цього залу є в комісії, мною підписано, з усіх фракцій. Це питання вивчене серйозно, ми ж відповідальні. Ясно, де кошти і інвестиції. Благодійний фонд сам по собі буде працювати.
<--- 2 Марта 14 ч 12 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
І я ще раз повторюю, що на 11 площадок і на 11 фірм, які вступили в зговір з "Елітой-ценр", наложений арешт на майно. І то все великі гроші, бо ви не знаєте всі, ще скільки там арештовано, то теж буде все в благодійному фонді. Але для цього треба декілька місяців, щоб завершити процес слідчий так званий.
Віктор Захарович - долучіться, ми ж додатково, дивіться, від інвесторів постраждалих було 7. Вони попросили 9, ми добавили. Попросіться до комісії, це ж так просто, ви ж грамотний юрист. Ми ж вас тут поздоровляли півроку назад із заслуженим юристом України, оправдайте довіру.
Наталія Василівна - проведіть роз"яснювальну роботу з Щербаковим.
Прошу, Присяжнюк, 5.
Присяжнюк: Я вже хочу своє питання доповідати, з цього питання в мене немає.
Головуючий: Є пропозиція проголосувати?
Прошу, Фоменко.
Фоменко: Якщо ставиться буде на голосування проект рішення, який тільки-що роздали, де є візи Стичинського, Яреми, Ялового, Головача і т.д., я просив би коригування зробити.
В п. 6 замість слів "що будуть визначені згідно з п. 2 цього рішення" замінити на "згідно з додатком", оскільки ми тільки-що проголосували за земельні ділянки, тому що п. 2 гласить - просити Кабінет Міністрів.
Точно так і п. 8.3. Замість слів "відповідно до пункту 1 цього рішення" замінити словами "згідно з додатком", а додаток - ми з вами проголосували 19 площадок.
У п. 12 відповідно до п. 6 цього рішення також замінити словами "згідно з додатком до цього рішення".
І в п. 13 слова "відповідно до п. 6 цього рішення" також замінити на слова "згідно з додатком". Дякую.
Головуючий: Юристи - ви слухали пропозицію Фоменка?
Фоменко: Я письмово передаю їм.
Головуючий: Передайте, будь ласка, письмово.
<--- 2 Марта 14 ч 15 м 23 с ---- Второй стенограф --->
Скажіть, хай депутати повернуться, тому що перед голосуванням треба, щоб депутати були в залі.
Зараз я бачу.
Тетяна Вікторівна, суті не міняє, уточняє стилістику і там, де міняємо на додаток, тому що він вже нами проголосований, який готували ми, то ми його ще не знали, скільки буде. 19, 17 чи 21. Так я розумію. Дякую.
Ви протоколюйте все.
З зали... Дуже тихо...
Головуючий: В нас такого немає в програмі, ви знаходитесь в серйозній організації. В нас є Регламент проходження проекту, це може бути ваш розглянутий, але вже на іншій сесії. Зараз.
Зауваження можна, хтось один, представтесь.
Бубнов: Я представитель комитета инвесторов "Элита-Центр".
Головуючий: Ви входите в робочу групу?
Бубнов: Я вхожу в рабочую группу и вхожу в комиссию, которая работала за вашим распоряжением.
Головуючий: З Борисовим, так?
Бубнов: Да. По пунктах. п.6 визнати комунальне підприємство виконавчого органу і т.д. Фразу і будуть визнані такими відповідними судовими рішеннями потерпілі. Будуть визнані потерпілими і будуть визнані такими відповідними судовими рішеннями. Виключити, тому що на сьогодні чи замінити.
Головуючий: В мене є прохання. Не реагуйте.
Ви по освіті юрист?
Бубнов: Ні.
Головуючий: Я теж ні. Я інженер, кандидат технічних наук і все життя слухаю юристів, це настільки тонка професія, тонкі знання. От скажімо, Щербаков.
Для чого ви таке говорите? Будьте серйозними, ви думаєте, що я Щербакова хочу образити, там, де я шуткую, я шуткую, а сьогодні мені не до шуток. Сьогодні я серйозний. Головач тут є,
<--- 2 Марта 14 ч 18 м 23 с ---- Третий стенограф --->
Ярема тут є. Я назвав три юристи, які носять звання заслужені юристи України. Тут багато юристів, я не буду всіх називати. Тому, коли ви говорите, ми будемо слухати, але бачите, зразу зал реагує. Є юридична форма, яка до суті по суті немає значення, але з 1580, чи скільки вас, слідство і суд по кожному винесе рішення. Всі документи повинні бути піданні експертизі. І це вже залежить не від нашої сесії, не від вас, а закони слідства вимагають: паспорт - чий він, підпис - чий він. Я маю на увазі сторону постраждалого інвестора.
Тому записано, все там, в нормі юридичних законів. Але ви говоріть, будь ласка, прошу.
Доповідач: "Відповідними судовими рішеннями" замініть "згідно офіційної інформації Головного управління МВС України в м. Києві".
Головуючий: Добре, тут в нас заступник прокурора. Будь ласка, включіть заступника прокурора міста. Шановні, ви ж не забувайте, що наше рішення сесії прокуратура має право арештувати, накласти або відмінити. Це ж не на прогулку ми попросили прокурора міста, щоб тут був заступник прокурора міста. Ми повинні приймати рішення в присутності, щоб потім не мати... Ми ж запрошували тут невипадково начальника Головного управління юстиції. Управління юстицій має право теж або признати, або не признати. Тому будьте уважні, продовжуйте, будь ласка.
Доповідач: Це дійсно безпрецедентний випадок допомоги міської ради потерпілим громадянам. Шахрайство з фінансами населення - це не єдина кримінальна справа. Таких кримінальних справ в місті, на жаль, декілька десятків. Але меншого масштабу і не тільки в сфери житлового будівництва. Є різні самі тонкі випадки шахрайства, коли зловживаючи довірою від людей відбирають останні кошти.
Але масштаби дуже великі і ці заходи, що розробила міська рада і комісія
<--- 2 Марта 14 ч 21 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
- це безпрецедентні, і вони знаходяться в правовому полі, що дуже важливо. Дуже важливо, що саме комунальне підприємство буде освоювати ці ділянки і виступати замовником будівництва. А раз комунальне підприємство, то є вже можливість контролю з боку державних органів і прокуратури. Ви не думайте, що прокуратура сьогодні за законодавством, за Конституцією має право втрутитись в будь-які організації, підприємства - ні, але в державні - маємо втрутитись на будь-якій стадії, і, звичайно, це великий плюс.
Щодо цієї поправки, ми маємо розуміти, що потерпілих по конкретній кримінальній справі буде визначати слідчий своєю конкретною постановою - так передбачено законом. Але, звичайно, що будуть випадки, коли слідчий не догледить, чи невчасно виявить цього потерпілого, і тому тут зовсім правильно помічено, що можуть бути і рішення суду. Людина піде до суду, не погодиться із слідством, не погодиться з висновками вашої комісії, піде до суду - виграє суд, всі інстанції, звичайно буде визнаний потерпілим і треба буде йому допомагати. Через те я вважаю, що в такій редакції може пройти.
Доповідач: Таким чином ми можемо додати ...
Головуючий: Ні, не можемо додати, ви ж тут дискусію не розводьте, будьте серйозними, а то я вас зніму з трибуни. Ви ж знаєте, що голова веде сесію і має права, тут не дискусія. Пропозицію ви дали, вам відповіли. Слідуюча, будь ласка, пропозиція, вносьте іншу пропозицію.
Доповідач: Для контролю за діяльністю зазначених вище юридичних осіб утворити спостережну комісію Київської міської ради шляхом делегування до її складу 10 представників від громадян, ошуканих компанією "Еліта-центр", та по одному представнику від депутатської фракції Київради.
Головуючий: Бачте, ми могли б це зробити, якби не було три неділі до виборів. Це рішення постійно діюче - до останнього ключа, до останньої квартири. І сьогодні включити депутатів від фракцій для того, щоб потім після виборів міняти, я не бачу доцільності. Тому в мене є така пропозиція.
Запишіть протокол - після роботи
<--- 2 Марта 14 ч 24 м 23 с ---- Второй стенограф --->
входження цього рішення, вступу цього рішення в дію, а ми домовились, що я його підпишу не пізніше понеділка, краще в суботу, що слухали юристи, стилісти, оргвідділ. Через місяць проаналізувати хід його виконання та при необхідності підсилення. Я так згоден з вами. Якщо через місяць, термін, ми побачимо, що рішення діє нединамічно або є якісь поміхи, і якраз цей ваш додаток буде дуже необхідний, щоб ми з нових фракцій включили по депутату, немає проблем.
Доповідач: Таким чином будуть представники потерпілих громадян включені.
Головуючий: Я вже записав протокол, протокол друкується, я його затверджу і ви отримаєте на руки протокол.
Доповідач: Якщо це можливо, необхідно через місяць замінити на те, що буде проведено, створення цією комісією.
Головуючий: Ні, комісія буде працювати щоденно. Комісію доповнити. Я згоден з вами. Запишіть протокол. Борисову та представнику від інвесторів постраждалих. Доповнити склад комісії від обох сторін. Тобто від наших депутатів, від фракцій наших, а від них - адекватну кількість. Немає проблем. Розпорядження мається на увазі те, що діє. Підказуйте, підніміться, чому ви час забираєте, шановні.
В нас ще 90 питань. Давайте вже не озвучувати, вже роздано депутатам і завізовано. Не попадайте в таку ситуацію, щоб ви втрачали авторитет.
Доповідач: Додати пункт. Виконавчому органу Київради (КМДА), розглянути питання стосовно перевкладання угод з усіма інвесторами з урахуванням кількості кв. м, кількості кімнат, ціни та інших суттєвих умов договорів.
Головуючий: Не може бути, тільки гроші у вас поки втрачені. А яким чином можна це зробити, коли у вас 750 квартир на одному Отто Шмідта, де 300 в майбутньому буде. Ми ж 100 етажів не виженемо там. Якби можна було поставити там 40-50
<--- 2 Марта 14 ч 27 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
поверхів і всіх там задовольнити - це було б найкращий варіант і тому ми не можемо сьогодні квадратні метри вам записувати наперед, а тим більше квартири. Ви продовжуйте в міру розумності і не переступайте поріг дозволеного. Будь ласка.
Доповідач: Також виконавчого органу Київради розглянути питання стосовно визначення угод з попередніми замовниками - компанія "Еліта-центр", оплачено на 100%, як угод, що сплачено на 100%.
Головуючий: А звідки і кому це відомо?
Доповідач: По інформації тих договорів, копії яких зараз ...
Головуючий: Я вибачаюсь. По інформації, яку я маю і яка не є секретною, від генерала, більша половина з вас проплатила: однокімнатні квартири - біля 60%, але я точно считаю, що це один порядок цифр. У вас є випадки, де проплачено 10% - небагато, є 30% і є повна сума. Тому ми дочекаємось повністю результатів слідчих органів, які обіцяють найближчим часом подати матеріали.
І тепер, шановні представники інвесторів. Я вбачаю у виступі вашого представника, не в обіду вам сказати, признаки невмисних торгів і відсутність громадянської скромності. Не робіть цього, бо поки вас поважають і відносяться до вас, як постраждалих, щоб не перейшло це в те, що ви і постраждалі, але трошки і з признаками недозволених прийомів ринку. Тут же не базар, тут серйозна сесія Київської міської ради. Дякую, ви Регламент використали.
І останнє перед голосуванням. Шановні депутати, виявлений ряд банків, які не можуть бути сьогодні названі у зв"язку із слідчими діями. Тому банки, на які покладений арешт, мають деякі вклади і обіг коштів. І про це буде відомо пізніше, коли треба буде наповнювати фонди благодійні і наш
<--- 2 Марта 14 ч 30 м 23 с ---- Второй стенограф --->
інвестиційний центр. Це не є тайна. Я банків не називаю, бо права такого немаю. Прошу до уваги. Пропонується проголосувати рішення, яке у вас на руках, провізоване в установленому порядку.
Голосування:
За - 63, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 9, всього - 73. Рішення прийнято.
Більше, як 2/3 від статусу 90. Дякую депутатам за таку плідну роботу, на яку ми затратили багато часу і зараз порадимось, що робити з іншими питаннями.
Прошу, Щербаков.
Щербаков: Я прошу доповнити це рішення одним пунктом. З метою запобігання подібних випадків у майбутньому запропонувати правоохоронним органам здійснити упродовж одного місяця перевірку законності продажу квартир забудовниками у житлових будинках, не введених в експлуатацію.
Головуючий: Що я прошу. Ми вже проголосували рішення. Я прошу депутата Щербакова написати письмово на моє ім"я. Пишіть протокол. Грамотно обгрунтований юридичний запит і запишіть протокол. Міському голові доручити в письмовій формі, міський прокуратурі, Главку міському, а також Управлінню юстиції і податковій, налоговій м. Києва згідно викладеного. Я 100% згоден з вами, бо я сьогодні дав письмове доручення всім цим службам по інформації, яка появилась вчора у Укрінформбюро. Під грифом відкритості. Тому питань буде скоро більше ясних, бо сьогодні більше плям у нас. Дякую.
Представник від присутніх тут, який входить в робочу групу. Жаль, що в робочій групі представників немає єдиної думки. Так, частину з них, думаю, на що на
<--- 2 Марта 14 ч 33 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
общественных началах куратором виступає наш депутат Володимир Головач. Бо я так бачу, що ті, що виступали перед тим, чомусь сидять не там, де їм відведено місце для постраждалих інвесторів, а з двох боків і за спиною Головача. Якщо це за безкоштовно, то продовжуйте цю роботу, але вона направлена не в інтересах постраждалих, а направлена проти них. Тому такі пропозиції, які вносились тут до цього - це піар Головача. Я дам інтерв"ю щодо вашої участі, як депутата міста і заслуженого юриста України, де ви підготували вчора проект, в якому було записано, що все це, що ми сьогодні проголосували, повинно виконуватись за рахунок міського бюджету, затвердженого в цьому році. В мене залишився варіант вчорашній ваш в кабінеті, який попав від вас, я ж його збережу. А друге, де ви запропонували, що Київська міська рада виступає правонаступником "Еліта-центр". Ви напросились, нехай люди правду знають. Я думаю, що ваш рейтинг стане менше одиниці, він був ще вчора 1 в Києві.
Доповідач: Я работал в комиссии в течение всего этого времени.
Головуючий: Послушайте, пожайлуста.
Доповідач: Фамилия моя Щевинский, имя, отчество - Евгений Николаевич. Я работал в комиссии в течение всего этого времени и особенности работы комиссии, я думаю, все понимают. В нее входят совершенно разные люди и отношение к власти, и доверие, и недоверие присутствуют, и боль за тех людей, которые остались без квартир, понятна всем. И поэтому члены комиссии на первых своих собраниях с инвесторами голосовали за то, чтобы не втянули нас в какую-то политическую борьбу. Мы говорили о том, что нам нужна помощь от всех - это юридический совет ...
Головуючий: Извините, но, тем не менее, вы втянулись в эту политическую борьбу и две демонстрации, которые вы проводите - два дня назад и сегодня, вы втянуты в политическую борьбу. Я сожалею, но мы вам и это прощаем, вы - пострадавшие. Только по одной причине прощаем все, как маленьким детям, которых нужно научить ходить, думать и отвечать за свои поступки до 18 лет, пока не наступает возраст,
<--- 2 Марта 14 ч 36 м 23 с ---- Второй стенограф --->
и не получает в школе аттестат зрелости.
Доповідач: Сегодня присутствуя здесь, было понятно, кто и как и кого втягивал в определенную политическую борьбу. Я был удивлен позицией ряда представителей, партий. Я не политик, я не вхожу ни в какие политические структуры, но мне многое стало сегодня понятно. Хочу сказать о работе комиссии.
Те, кто сегодня говорили, я не помню, чтобы кто-то из них подошел ко мне хоть раз и спросил. Не было в этом не содействия, не помощи. Я был на всех комиссиях, я видел, какие сложности юридического плана необходимо сделать. Идти по пути исков к тем фирмам, которые растворились, нельзя, там правового поля нет. Юристы меня понимают. Нужно было не просто разработать новое правовое поле, нужно было вписать в короткое время, в вашей процедуры. Сегодня нужно было сделать первый шаг, а центральный первый шаг это, чтобы не останавливалась стройка, ведь это все на виду и эта афера, которую провернули те пропавшие люди, она достаточно крупная. Сегодня, был сделан этот первый шаг, я сидел и радовался тому, что многие поддержали нас и выделили эти участки на того заказчика, который был предложен. Ведь один из вопросов, который возникает, это контроль этого заказчика и все остальное. Это все понимают. Это понятно.
Почему не голосовали и говорили, там, на улице мне звонили и говорили, что ПОРА-ПРП рассказывает, как она тут поддерживает нас. Я видел это, я видел и не надо этих разговоров.
Головуючий: Вы хотите сказать видели все наоборот?
Доповідач: Я вижу здесь, что этого не было. У меня записаны фамилии: Новак Н.В., которая член комиссии, я ее не видел. Я знаю, что такое бизнес план, я делал бизнес-план для "Большевика", я делал другие бизнес-планы, для крупных заводов.
Я понимаю, что это такое. Но я понимаю, что такое процедура Закона. Почему это делалось? Мне очень понравилось выступление Головача "За единство", это было чисто человеческое, потому, что сейчас у людей случилось горе.
Я понимаю, какую работу проделывает УВД, чтобы в короткое время перешерстить небольшим количеством людей тот колоссальный документооборот. Я понимаю сотрудников, которые подготавливали решения.
<--- 2 Марта 14 ч 39 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
Головуючий: Можно для протокола сказать: святой отец Дмитрий Дмитриевич Григорак.
Докладчик: И поэтому сегодня были приняты хотя бы два. Я понимаю, что мы многим недовольны, мы многие хотели, чтобы уже сегодня произошло, и наши представители хотели бы, чтобы уже сегодня все протоколы были подписаны. Но единственная просьба к вам - это движение, которое мы начали по решению этой проблемы, чтобы нас не развели в разные стороны, чтобы нас не поссорили. Мы не верим другу другу, но мы должны ...
Головуючий: Вы назовите, пожайлуста, фамилию, имя, отчество. Я вас включаю одного к нашим юристам, какие здесь начальники управлений, и чтобы все решения сессии, какие были проголосованы станом на 14 годин 31 хвилину, щоб в суботу положили мені на підпис. Вас влаштовує?
Доповідач: Так.
Головуючий: Запишіть в робочу ... по оформлению решений сессии Ф.И.О виступаючого.
Докладчик: На комиссии была демократия. Все говорили, что хотят, сюда пришли наши члены - может каких-то тонкостей, процедур не понимают, давайте их не судить за это потому, что они болеют за тех людей ...
Головуючий: Мы не судим, мы никого не обидели, мы просто сказали после выступа прокурора, что та фраза судов усиливает какую-то часть на всякий случай непредвиденных отношений 1, 5, 7 неизвестно из 1480, если следственный орган заключительный не будет устраивать и тогда выясняется единственная в суде. Мы и предусмотрели такой факт, но будем надеяться, что наши следственные органы проявят знание, грамотность, желание и не будут доводить разногласия между инвесторами.
Докладчик: И второй момент. Нам очень тяжело тоже, я имею в виду членам инициативных групп. То, что происходит на наших собраниях - вы понимаете это. Поэтому в данной ситуации я нахожусь между молотом и наковальней, и поэтому в данной ситуации пока удается удерживаться на этом, пока еще не началось ничего плохого сильно. Но просьба - то, что делается, в том же ритме двигаться дальше, не останавливаться. Спасибо.
Головуючий: Спасибо.
<--- 2 Марта 14 ч 42 м 23 с ---- Третий стенограф --->
Головуючий: У нас питання теж є важливе. Я хотів би, щоб ми його сьогодні розглянули, а потім порадимося. Так, вам роздано рішення по Русанівським садам? Дайте мені його. № 24. Ми маємо порадитися, тому що є питання, порадитися.
Шановні депутати, ми будемо радитися з вами щодо нашої роботи: чи 9, чи 12, чи 14, чи 16. Ми порадимося, але я просив би, щоб ми це рішення проголосували, щоб не зупиняти містобудівників. Можна вас попросити?
З зали: Так.
Головуючий: Я прошу проголосувати. Я дам відповіді, в кого вони є.
Голосування:
За - 51, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 21, всього - 72. Рішення прийнято.
Я прошу записати - Поляченко, Борисенко, Гуленко, я бачу руку Новак, я бачу руку... Але хочуть усилити, нехай усилять, і Карабаєв до зеленого світу має
<--- 2 Марта 14 ч 45 м 23 с ---- Второй стенограф --->
пряме відношення, до екології. Запишіть протокольно і Бойчука. Збір за Поляченко і Гуленко. Депутати, які підняли руки, я вас всіх назвав. Хто ще, ні? Миргородського запишіть. Немає проблем. Ярема Тетяна - відпрацюйте його протягом тижня, щоб можна було його підписати десь в понеділок, вівторок. Щоб люди на 8 березня не хвилювались, бо там більше жінок хвилюється, чоловіки пиво п"ють, а жінки хвилюються. На 7 березня, не пізніше підписати, краще 6 березня, це рішення по Русанівським садам.
Тепер я хочу порадитись, ми можемо сьогодні продовжити роботу, немає проблем, але ми пройдемо ще меншу половину рішень. Якби ми з вами домовились, що ми сьогоднішню сесію не закривали, а зробили перерву на 4-5 днів. Зібрались 9 березня, є можливість 9 березня жінок поздоровити, бо 8 березня вони будуть дуже зайняті, а доступ депутатів до них тільки з 9 березня. Можна проголосувати продовжити сесію з перервою 9 березня? Можна?
Я прошу проголосувати.
Голосування:
За - 61, проти - 0, утр. - 3, не гол. - 1, всього - 75. Рішення прийнято.
В мене є прохання, візьміть всі матеріали з собою, бо вони вам потрібні. Бо багато, коли ми сесію закінчуємо, залишаємо, візьміть.
Тепер ще одне, 09 березня буде багато роботи, може таке, що у вас з"явиться бажання завершити нашу роботу нашого скликання 16 березня. То це ви вирішите 09 березня.
То будемо і 16 березня працювати. Давайте покажемо киянам, що ми працювали від дзвінка до дзвінка, і як говорив сьогодні депутат Бондаренко вперше, який
<--- 2 Марта 14 ч 48 м 23 с ---- Третий стенограф --->
зрозумів багато політичних помилок і приєднався до Київської міської ради, і прийняв активну участь в її роботі. Запрошуйте його і на 9, і на 16 число. Звичайно всі питання будуть. Ми проголосували? Який рахунок?
Голосування:
За - 61, проти - 0, утр. - 3, не гол. - 1.
Дякую за роботу. Всього доброго вам.
, йдемо до другого питання. Те, що ви говорите про постраждалих, воно в другому питанні. Тобто в тих майданчиках, на яких, до речі, ... дуже тихо... дезінформація обично в житті буває в двох варіантах - не знає і говорить, а другий випадок, більш грішна, - знає і говорить навпаки. За "не знає" - гріха немає, а знає і говорить навпаки - за те гріх є.
Будь ласка, ваша ще хвилина, але ви виступите, коли буде ваше друге питання.
Доповідач: Я хочу просто закінчити і перед тим, як перейти до проекту, щоб кожен з вас зрозумів, що, якщо держава не захищає права громадян, тоді і громадяни самі відповідно будуть ставитись безвідповідально до держави. І кожен це повинен розуміти.
Головуючий: Шановні депутати, від оргкомітету постраждалих інвесторів, в президії знаходиться заступник прокурора міста, в президії знаходиться заступник СБУ міста, в президії знаходиться народний депутат Бондаренко, в президії знаходиться начальник Головного управління юстиції м. Києва. І в мене є прохання до всіх присутніх в залі, незалежно
<--- 2 Марта 13 ч 06 м 24 с ---- Второй стенограф --->
від постраждалих інвесторів, депутати зрозуміло виконують обов"язок депутатський, до журналістів всіх. Є прохання - кожен виконує свій громадянський обо"язок. Він залежить від того, як відповідально ми розглядаємо питання. Так, по п.1 бажаючи всі виступили, є пропозиція взяти до відома інформацію співголови комісії Борисова і комісії продовжити роботу. Можна так? Прошу проголосувати п.1.
Голосування:
За - 65, проти - 0, утр. - 3, не гол. - 10, всього - 78. Рішення прийнято.
П.2 "Про надання дозволу комунальному підприємству "Київське інвестиційне агентство" виконавчого органу Київради (КМДА) на передачу в заставу майна територіальної громади м. Києва, закріпленого за ним на праві господарського відання, та земельних ділянок, на яких буде здійснюватись будівництво жилих будинків". Доп. Дейнега.
Але в мене є прохання, це питання з двох. Майно за інвестиційним нашим підрозділом є закріплено, тут сумніву ніякого немає, але голосувати поокремо. Я хочу запропонувати, щоб було в повному обсязі. Після цього ми послухаємо Дейнегу, Поляченка, Гуленка, трьох голів комісії. Питання, відповіді і потім пропозиції для голосування. Можна так? Можна.
Я не думаю, хто буде сьогодні частіше виступати, той буде активніше. Я веду сесію, нехай вже так буде
<--- 2 Марта 13 ч 09 м 24 с ---- Третий стенограф --->
сьогодні.
П.2 я проголосив, воно у вас в порядку денному є. Ви за нього проголосували розглядати. Ми готові подивитися справи по папці? Готові. Тоді я прошу на трибуну Гуленка. Поможіть йому положити папки всі кадастрові.
Оргвідділ, потурбуйтесь про те, щоб депутатам дали воду і стакани.
Прошу, Гуленко.
Гуленко: Вчора відбулося засідання двох комісій, де були розглянуті всі земельні ділянки, які запропоновані сьогодні будуть сесії для прийняття остаточного рішення. Дозвольте мені перейти до розгляду конкретно по земельних ділянках, всі вони будуть показані на моніторах. І хотів би, щоб кожен депутат віднісся до цих земельних ділянок, які будуть запропоновані, і підтримали рішення двох комісій, які це пропонують.
П.1 - передача комунальному підприємству інвестиційному земельної ділянки на вул. Лайоша Гавро, 17-в в Оболонському районі. По всіх ділянках, маючи кадастрові справи, ті чи інші ділянки надавалися вже в оренду і всі погодження є по цих земельних ділянках. Тому пропонується на моніторі земельна ділянка.
З зали: (Дуже тихо).
<--- 2 Марта 13 ч 12 м 24 с ---- Второй стенограф --->
У мене є пропозиція. Процесом потрібно завжди керувати. Виступає Гуленко. Показує першу ділянку. Питання може бути одне. Кадастрова справа оформлена?
Гуленко: Кадастрова справа сформована, оформлена.
Головуючий: А там чи є трамвай, чи немає? Чи буде замість трамваю легкий метрополітен через 2-3 роки з Борщагівки. То питання інше. Кадастрова справа сформована.
Гуленко: Ця земельна ділянка придатна для забудови житла.
Головуючий: Я прошу до уваги. Якщо дійсно необхідно, так сталось, що дуже потрібно одна хвилина, дві. Якщо потрібна перерва, ми робимо перерву.
Ніякого відношення до даного випадку ніхто немає і жодний депутат захищати площадку у своєму окрузі сьогодні не буде.
Сьогодні буде колегіальне рішення більшості депутатів, де інтерес депутата на даному окрузі враховуватись не може. Не проголосуємо з 23 - 20 чи 17. То справа ваша. Я думаю, якщо ви були уважні, то народний депутат Бондаренко закінчив виступ, що нехай сьогоднішня сесія буде такою, щоб про неї люди залишили добру пам"ять.
Я ставлю на голосування. Будуть лишні з 20, вони не будуть взяті в роботу. Ми на сесії, або інша каденція рішення прийме, ми з запасом взяли земельні ділянки. Це справедливо.
Голосування:
За - 53, проти - 0, утр. - 4, не гол. - 17, всього - 75. Рішення прийнято.
Я прошу депутатів, які оприділились з самого ранку, і завжди було
<--- 2 Марта 13 ч 15 м 24 с ---- Седьмой стенограф --->
16, 12 - не голосували. Не політизуйте ситуацію цю, яку ви сьогодні розглядаєте. Вас бачать кияни, і вас чекають на Хрещатику постраждалі.
Наступне питання... Я порушувати регламент не буду, на трибуні голова комісії. Доповідає по кожній ділянці, маючи кадастрову справу.
Гуленко: Наступна земельна ділянка сформована. Мова йде про вул. Березняківську, 30, 30-а, 30-в та просп. Павла Тичини, 20, 20-а у Дніпровському районі. Кадастрова справа сформована, придатна для забудови.
Головуючий: Ставлю на голосування.
... Шум в залі.
Головуючий: Там, де немає кадастрової справи. ... А там не треба, на вулиці громадські слухання. Там, де буде вулиця, я обов"язково дам слово. Там, де скаже Гуленко, що кадастрова справа несформована, немає санстанції, або пожежника, або немає еколога. Ми з вами вирішимо доопрацювати її, або ви скажете: а хто еколог? А він скаже: я не встиг підписати і підпише. Але ж ми чуємо відповідь, що кадастрова справа сформована.
Голосування:
За - 54, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 21.
Є депутати, які, на жаль, надіяться, що своїми 16-20 голосами зірвуть сесію - не робіть цього, тому що ми перейдемо на поіменне голосування.
Гуленко: Наступне питання про надання земельної ділянки на вул. Хорольській, 1-а у Дніпровському районі. Кадастрова справа сформована. Дитячих майданчиків немає, вільна від забудови.
Головуючий: Голова району
<--- 2 Марта 13 ч 18 м 24 с ---- Третий стенограф --->
підписав?
Гуленко: Підписав.
Головуючий: Шановні депутати, ми з вами домовилися в минулому році, що ніякий підпис, крім голови районної ради, ми не приймаємо. Ми ввели з вам норму. Потім ми з вами проголосували вже в цьому році, що мало підпису голови районної ради, рішення райсесії, розпорядження районного голови теж проголосували і погодилися. І вже ті справи, які проходять без розпорядження районного, не дійсні. Хіба це не поступовий крок за кроком до того, що пропонували і не встигли зробити? Не встигли ми, дороблять. Початок положений.
Я ставлю на голосування, прошу проголосувати. Дерев немає, цінних пород немає.
Голосування:
За - 60, проти - 1, утр. - 3, не гол. - 11, всього - 75. Рішення прийнято.
Гуленко: Наступна земельна ділянка на розі вул. Вірменської та Харківського шосе у Дарницькому районі. Кадастрова справа сформована. Вільна від забудови.
Головуючий: Прошу проголосувати. Я розумію депутата Дарницького району, народ мудрий, своя ж сорочка ближча до тіла. Коли були районі інші, не було в Дарницькому питання.
Голосування:
За - 56, проти - 1, утр. - 1, не гол. - 17, всього - 75. Рішення прийнято.
Гуленко: Наступна земельна ділянка на розі вул. Маяковського, зараз Теодора Драйзера. Вільна від забудови, придатна для будівництва. Кадастрова справа сформована.
Головуючий: Ставлю на голосування. Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 56, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 18, всього - 75. Рішення прийнято.
Гуленко: Наступна земельна ділянка на вул. Драгоманова в Дарницькому районі. Вільна від забудови. Кадастрова справа сформована.
Головуючий: Покажіть.
<--- 2 Марта 13 ч 21 м 24 с ---- Второй стенограф --->
Я чую, що не сформована. Каже, що сформована. Яка там площа землі?
Гуленко: 2,2 га навпроти Дарницької адміністрації, кадастрова справа сформована.
Головуючий: Керівник району підписав?
Гуленко: Так.
Головуючий: Я даю питання одне, що голова району знає, що потрібно вирішувати питання. А якщо депутат від району не знає, то я питаю, чи голова району підписав. Ставлю на голосування, прошу проголосувати.
Костюк, не напрошуйся, щоб я розказав, авторитет твій підірву, не маю права підривати, бо вибори скоро.
Голосування:
За - 55, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 18, всього - 75. Рішення прийнято.
Гуленко: Слідуюча кадастрова справа на вул. Ревуцького, 7-в в Дарницькому районі. Територія вільна від забудови, кадастрова справа сформована.
Головуючий: Покажіть. точками. Яка площа?
Гуленко: 41 сотка.
Головуючий: Я прошу до уваги. 0,41 га. Ставлю на голосування. Якщо хтось демонстративно хоче попасти в камеру, як не голосуючий, я не думаю, що від цього авторитет депутата Щербакова виросте.
Голосування:
За - 52, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 21, всього - 75. Рішення прийнято.
Гуленко: Земельна ділянка на просп. В. Маяковського, 1-3 у Деснянському районі. Кадастрова справа сформована. Придатна для забудови.
Головуючий: Голова підписував.
Гуленко: Підписані всі.
Головуючий: Проголосуйте.
Голосування:
За - 57, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 18,
<--- 2 Марта 13 ч 24 м 23 с ---- Третий стенограф --->
всього - 76. Рішення прийнято.
Гуленко: Наступна кадастрова справа на вул. Жолудєва, 1-а в Святошинському районі. Кадастрова справа сформована.
Головуючий: Покажіть.
Гуленко: 12 сотих.
Головуючий: Район візував?
Гуленко: Оформлена, візував.
Головуючий: Голова району візував. Ставлю на голосування. Я підкріплюю протокол і плівку нашу. Тому часто буває, що голова району каже, що мене не було, а зам завізував, я не згоден. Тепер немає такого.
Голосування:
За - 60, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 15, всього - 76. Рішення прийнято.
Гуленко: Наступна земельна ділянка - проспект Правди, 5 у Подільському районі. Кадастрова справа сформована, придатна для будівництва.
Головуючий: Зразу називайте площу.
Гуленко: 0,50 сотих.
Головуючий: То не буде стоянки. Ви знаєте, що в нас тисячу сто гектар землі під стоянками і знаєте наше рішення минулого року - паркінги і етажерки. Прошу голосувати, голосується рішення.
Голосування:
За - 58, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 14, всього - 74. Рішення прийнято.
Гуленко: Наступна земельна ділянка на вул. Лайоша Гавро, 1 в Оболонському районі, 76 сотих. Вільна від забудови, придатна для забудови. На місці є також частина автостоянки. Все погоджено.
Головуючий: Голова району погодив?
Гуленко: Так.
Головуючий: Шановні депутати, ви ж чуєте. Голови районів розуміють ситуацію і вас запрошують так же розуміти ситуацію, депутатів. Я ставлю на голосування.
Голосування:
За - 59, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 15, всього - 74. Рішення прийнято.
Шановні депутати, 15, приєднуйтесь до тих, хто голосує.
Гуленко: Наступна земельна ділянка
<--- 2 Марта 13 ч 27 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
на вул. Новомостицькій, 2-4 у Подільському районі, 0,41 га або 41 сотки. Вільна від забудови, погоджена з районом.
... Шум в залі.
Головуючий: Що, ЖБК?
... Дуже тихо.
Головуючий: Комусь приглянулась?
... З зали: Там сквер.
Головуючий: В мене є таке прохання. Ви чули, що, якщо 23 ділянки, є трійний запас, бо ми ж 23 явно не проголосуємо. Є можливість потім довивчити питання, про яке хто скаже - де сквер, де, можливо, підстанція, то не буде підстанції на тому місці або мережа. Ми сьогодні набираємо портфель, в якому є запас достатній, який потім не треба буде.
Я ставлю на голосування. Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 43, проти - 3, утр. - 5, не гол. - 23, всього - 74. Рішення не прийнято.
Запишіть, будь ласка, протокол: Поляченко, Гуленко формують з 5-ти депутатів комісію та голови району за участю, протягом тижня - до 7, навіть швидше, можливо, ми ще не знаємо, чи буде сесія 9 чи не буде, порадимось з вами, довивчити питання по площадці. Адресу називайте.
Гуленко: Новомостицька, 2-4 у Подільському районі.
Головуючий: І дати заключення.
Гуленко: Наступна земельна ділянка на вул. Бальзака в Деснянському районі. Площа 0,77.
<--- 2 Марта 13 ч 30 м 23 с ---- Второй стенограф --->
Головуючий: В мережі є все?
Гуленко: Є все, погоджена з районом повністю кадастрова справа сформована.
Головуючий: Голова району підписав?
Гуленко: Підписав.
Головуючий: Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 57, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 14, всього - 73. Рішення прийнято.
Гуленко: Земельна ділянка, вул. не Радянська, а Радунська, 28-32, це технічна помилка, в Деснянському районі. 0,64 га.
Головуючий: Що це за чорний кусочок? Покажіть.
Гуленко: Узгоджена, підписана районом, придатна для забудови.
Головуючий: Ставлю на голосування. Прошу проголосувати. Ви зразу кажіть про район, щоб я не задавав додаткове питання.
Голосування:
За - 54, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 18, всього - 73. Рішення прийнято.
Гуленко: Земельна ділянка. Беретті, 4-а у Деснянському районі. Узгоджена з районом, підписана, оформлена, 0, 36 га, придатна для забудови.
Головуючий: Під інженерними мережами, це я додатково.
Гуленко: З інженерними мережами, з архітектурою узгоджена, там стоянка, яка незаконна.
Головуючий: Чули? Незаконна стоянка, в нас таких багато в Києві.
Гуленко: Район узгодив, підписано.
Головуючий: Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 58, проти - 1, утр. - 1, не гол. - 12, всього - 72. Рішення прийнято.
Гуленко: Земельна ділянка, Милославська, навпроти будинків 35-39. 0,30 га, узгоджено з районом. Це Деснянський район, голова району підписав, кадастрова справа сформована.
Головуючий: Площа 0,30, там багато чого можна, але нам сьогодні треба те, що можна, те що треба. Я згоден з тобою.
<--- 2 Марта 13 ч 33 м 23 с ---- Третий стенограф --->
Проголосувати, шановні депутати. Ставлю на голосування.
Голосування:
За - 60, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 13, всього - 73. Рішення прийнято.
Гуленко: Наступна земельна ділянка - Героїв Сталінграда, 66 в Оболонському районі. Запропонована районом, 0,23 сотих, мережі є.
Головуючий: Ставлю на голосування, прошу проголосувати.
Голосування:
За - 55, проти - 2, утр. - 2, не гол. - 14, всього - 73. Рішення прийнято.
Гуленко: Наступна земельна ділянка на вул. Глибочицькій та Лук"янівській, ріг вулиці, Шевченківський район. На місці цих будівель...
З зали: (Дуже тихо).
Гуленко: Це автомийка. Це те, що Миргородський, депутат казав, що це їхня власність. 0,14 сотих.
Головуючий: Я навіть такого про депутата Миргородського. Депутат, який презентує книгу "Київ - євпропейська столиця", він не може знати, що такі мийки не можуть бути у столиці європейської культури. Він так не казав. Він не має відношення, не наговарюйте на депутата. Він перший проголосує за те, щоб там була гарна будівля.
З зали: (Дуже тихо).
Головуючий: Ми його викупимо по тій ціні, за яку його приватизували в свій час за безплатно. Я ставлю на голосування. Прошу депутата першим проголосувати, який немає до мийки ніякого відношення.
Голосування:
За - 55, проти - 1, утр. - 2, не гол. - 15, всього - 73. Рішення прийнято.
Гуленко: Наступна земельна ділянка - вул. Солом"янська, 17 у Солом"янському районі. Запропонована також районом, узгоджена. 0,32 сотих. Мережі є.
Головуючий: Коли голова комісії називає запропонована районом, хіба це не приємно нам. Це ж краще, ніж погоджена з районом.
Прошу проголосувати. Ставлю на голосування.
Голосування:
<--- 2 Марта 13 ч 36 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
За - 57, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 14, всього - 73. Рішення прийнято.
Гуленко: Питання 22 по заводу "Артема" знято, вул. Татарська, 2-7.
Головуючий: Прошу проголосувати. Знімається площадка біля заводу "Артема". Поляченко виступав - голова комісії, вивчив питання, володіє.
Голосування:
За - 55, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 18, всього - 73. Зняли питання.
Гуленко: Наступна земельна ділянка на вул. Гарматній, 38 у Солом"янському районі. Оформлена кадастрова справа, 0,30 сотки, Солом"янський район.
Головуючий: Немає нікого з депутатів, чий там гараж? Немає. Ставлю на голосування.
Голосування:
За - 49, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 22, всього - 73. Найнижчий рівень. Переголосувати. Рішення прийнято?... Є чиїсь гаражі.
Гуленко: По цим питанням всі земельні ділянки, які виносились ...
Головуючий: Скільки ми земельних ділянок затвердили?
Гуленко: 19.
Головуючий: Протокол - відзначте. Тепер будемо обговорювати. 19 площадок прийняті. Прошу підготувати в термін 2 дні - сьогодні і завтра 19 рішень сесії Київської міської ради. Юристам, стилістам провізувати та надати на підпис міському голові не пізніше, як понеділок, 6 березня. Встигнете на суботу - буде теж добре.
А тепер, шановні депутати,
<--- 2 Марта 13 ч 39 м 23 с ---- Третий стенограф --->
шановний народний депутат, хто наперед вам міг давати інформацію в минулі дні, скільки квадратних метрів житла буди знято з цих площадок? Ніхто. Хто знає поверховість на цих площадках, або проектів? Ніхто.
В мене є прохання - ведіть роз"яснювальну роботу. Ви поважні люди і вас слухають. Будинок може бути 9, 12, 18 - це залежно від місця прив"язки. Набір квартир може бути. Ми ще сьогодні не знаємо скільки однокімнатних, двокімнатних, трикімнатних. Нам обіцяв генерал Ярема дати найближчими днями згідно "коришків", які знаходяться вже 1578, скільки однокімнатних, двокімнатних, трьохкімнатних. Це робота наша наперед. Це можуть говорити знову такі люди, які не володіють ситуацією, або володіють і навмисне дезінформують громадськість.
Я згоден з депутатом Гіщаком. Якщо цих площадок буде втричі достатньо, або в 2,5 рази, або в 2, то сесія, ви вирішите питання після завершення надання ордерів постраждалим. Остальні квартири, чи інвалідам війни, чи Чорнобиля, чи багатодітним, чи виставити на аукціон для того, щоб збитки покрити. Хіба ми можемо сьогодні, чи маємо можливість і право вирішувати питання, яке сьогодні не вивчено. Нам Головархітектура взялася буквально термін, не роблячи там не менш невідкладні питання, запропонувати проекти, прив"язки зробити.
Чому я питаю за мережі? Щоб площадки практично були під водою теплою, холодною, опаленням, водовідведенням, телефонною каналізацією, там, де газові плити, газові, там, де електроплити, електроплити. Щоб ми на мережах не застряли. І якщо ми з цих площадок виберемо по інженерному забезпеченню самі, ми після того маємо право надати ініціативній групі
<--- 2 Марта 13 ч 42 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
від постраждалих інвесторів розглянути привабливість площадок за виключенням, я повторюю третій раз, вул. Отто Шмідта, 34. Тому що він вже в процесі єдиний із 11, який має право і реально, теоретично і фактично бути завершеним, але на нього не 300 квартир, а вдвічі більше. То вже інвестори, люди будуть вирішувати, де яка площадка, з урахуванням Отто Шмідта.
Переходимо до виступів. Я ж просив, що ми питання 2 по Дейнезі, і послухали ми Гуленка, проголосували земельні наділи - 19, тепер просять виступити депутати. Депутати виступлять, а після того ми проголосуємо пункт 2 і 3, який у вас на руках - 3, 4 і т.д., аж до ...
Тут мені підказують по Регламенту, що треба проголосувати питання 2. Я ставлю на голосування питання 2 щодо майна.
<--- 2 Марта 13 ч 45 м 23 с ---- Второй стенограф --->
Роздайте всім депутатам.
Голосування:
За - 59, проти - 2, утр. - 2, не гол. - 9, всього - 72. Рішення прийнято.
Головуючий: В мене є до вас таке прохання. Я не бачу, в нас там є вода, чай, кава? Не треба ходити на інші поверхи, нижче. Якщо на хвилину, півтори, чай, кава. Не покидайте зал, щоб у нас був кворум, щоб я не перевіряв кворум. Ми приступаємо до обговорення.
В мене прохання, я зачитаю, будьте уважні. Депутати Лисов, Баленко, Борисенко, Вільдман, Іванченко, Странніков, Товстий, Костюк, Збуржинський, Волков, Гіщак, Шилюк, Мартинюк, Щербаков. Чекаю. Ми проголосуємо і підведемо риску. Я чекаю. Присяжнюк. Після Присяжнюка я ставлю на голосування підвести риску. Костюк відмовився. Вже 12.
Голосування:
За - 51, проти - 0, утр. - 0. не гол, - 24, всього - 75. Рішення прийнято.
У нас по Регламенту можна 3 хв., ми могли би скоротити. 3 хв. багато, 1 хв. мало.
1,5 хв. чи 1 хв.?
<--- 2 Марта 13 ч 48 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
... Одна - так в Регламенті? Вибачте. По хвилині, щоб я не переривав, прошу кожного депутата вложиться в хвилину конкретно по питанню.
Прошу, Лисов, 4.
Лисов: Я вважаю, що ті рішення, які ми сьогодні з вами приймаємо, вони дійсно ... (відключився мікрофон) . Робота, яку ми сьогодні з вами проводимо, вона дійсно допоможе зробити мінімізацію втрат ошуканих киян в кричащий період. Я думаю, що дійсно ця ситуація нестандартна і рішення сьогодні не може прийнято бути кінцеве. Тому, я думаю, що ті фахівці, які залучені до роботи комісії, вони зроблять все можливе для того, щоб кияни відчули, що в м. Києві у владі є авторитет.
Згідно політизації подій, які проходять, і окреме звинувачення мене Володимиром Дмитровичем, що на якісь рахунки "Арсеналу" чи спортивні мною вимагались гроші, я хочу сказати, що це абсолютний абсурд, як його заява з трибуни Верховної Ради, де він заявив декілька днів назад, що на мене відкрито чотири карних справи.
Я дав запрос в прокуратуру, в спецперевірку МВС, отримав звідти довідки, що ніколи ні проти мене, ні проти тих людей, які біля мене знаходяться, карні справи не порушувались. Я б це не казав, якби не зачепив інтереси тої партії, яку представляю. Тому я хочу попросити киян, щоб вони дуже обережно відносились до тих гасел, які людина виносить на загальний розсуд.
Яловий: Дякую. Регламент.
Прошу, Вільдман, 40.
З зали: Вільдман хотів виступити в підтримку тих земельних участків, які по Оболоні, вийшов на секунду.
Яловий: Прошу, Іванченко, 15.
Іванченко: Ми тільки-що бачили таку дешеву піар-акцію і профанацію, тому що на цих ділянках, на абсолютній більшості з них
<--- 2 Марта 13 ч 51 м 23 с ---- Третий стенограф --->
будувати не можна. І я вважаю, що ті інвестори "Еліта-Центр", які тут були, вони це бачили. Не можна там будувати, це неможливо з багатьох причин.
Хочу ще наголосити на одній причині. Тільки що сказали, що такі дії, вони не обтяжливі для нашого бюджету. Ми бачили, що багато земельних ділянок, на яких можливо і можна було б будувати, вони з аукціону зняті. Ми знаємо, що на вторинному ринку земельні ділянки в м. Києві коштують мільйони доларів. Тобто це ті гроші, які повинні піти на скорочення черги 140 тис. киян. Вони такі ж кияни, але в них немає навіть десятків тисяч доларів на ці квартири.
Тому я вважаю, що ми будемо мати після виборів таку ситуацію, коли та ж сама особа, яка тільки що прочитала ці рішення, буде казати - так от же депутати відмінили, тому всім до побачення. Це профанація.
Головуючий: Я поважаю всіх депутатів, але дозволю собі депутата Іванченка назвати тією особою, яка, на мою думку, в слідуючому складі депутатському не буде приймати участь і провокувати роботу сесії. Я вибачаюся. А та особа, яка веде сьогодні сесію, несе повну відповідальність за прийняття рішень, підпише ці рішення всі без винятку. І буду просити киян, щоб дозволили особі, яка веде сесія, продовжити вести сесії після 26 березня.
(Оплески).
Головуючий: Я прошу, не піддавайтесь провокаціям. Без сумніву, ми приймемо всі рішення.
Шановні депутаті, ті площадки, які знаходяться в стадії слідства, нікуди не дінуться з Києва. Їм дана оцінка аукціону, є офіційна справка. Коштують ті площадки, крім Отто Шмідта, аж в межах 50 млн. грн. Ми говоримо про 460 млн. грн. І ті політичні партії, які пропонували дві неділі тому, і кричать там, на Хрещатику,
<--- 2 Марта 13 ч 54 м 23 с ---- Второй стенограф --->
що треба з аукціону продати ті площадки 11, які під арештом, і повернути інвесторам кошти. Вони не володіють ситуацією. Вони не мають досвіду, грамоти, інакше вони не пропонували площадки на 50 млн. грн., щоб погасити борг - 460 млн. грн. Прошу до уваги.
Прошу, Товстий.
Товстий: Ми прийняли нормальне рішення, але я хочу зробити до двох рішень зауваження. По п.6 адреса Вірменська і Харківське шосе. Переді мною лежить стенограма сесії від 24.11, на якій ця ділянка рішенням Київради підтверджується, що вона відведена Дарницькій райраді. Дарницька райрада провела відповідні дії, понесені затрати. Давайте поплодимо ще ошуканих, прийнявши це рішення.
Перед тим, як підписати це рішення, я прошу, нехай піднімуть запис, аудіоплівку і послухають, що це рішення було прийнято. Якщо це так, то його потрібно відмінити це рішення з відповідними висновками.
Ще ділянка у нас була Маяковського, 1-3. Тут я не хочу підтримувати Віктора Петровича, але ця ділянка була рішенням Київради відведена для реалізації на аукціоні. Для мене незрозуміло, чого сьогодні Тарнопольський віддав цю ділянку, вірніше, зрозуміло. Через те, що якщо він її не зміг реалізувати на аукціоні, то її також не можна буде використати і тут зараз. От це ділянка теж спірна, я добре з нею знайомий. Перед тим, як підписувати рішення, прошу вивчить це.
Яловий: До речі, договір з Дарницькою адміністрацією по виділенню землі не підписаний.
Прошу, Костюк.
Костюк: Тільки що було прийнято рішення. Я інформую про п.8, що в одного колективу забрали ділянку, а до цього часу він вже підготовлений, сплатив за проектні роботи і провів
<--- 2 Марта 13 ч 57 м 23 с ---- Третий стенограф --->
ряд робіт вишукувальних, а віддали іншому. Але, якщо то було рішення Київради, то воно так і буде.
Я сьогодні в цей день не пишаюся якраз цим рішенням останнім, що сьогодні є таким великим і важливим, що ми приймаємо це рішення іменно так. Тому що це результат нашої роботи взагалі за 4 роки. І це рішення, мабуть, нікому не подобається.
Але при всьому при тому я хочу сказати спасибі, я вдячний і Олександру Олександровичу, і вам, Володимир Борисович, і друзям моїм колегам, що вони ці 4 роки разом зі мною щось робили в Києві. Можливо не все в нас сьогодні і вийшло, але то буде Божа воля давати нам оцінку. На то Божа воля судити кожного з нас, і кожний буде відповідати перед Господом і перед киянами.
Я сьогодні хочу і вибачитися перед киянами за те, що мої накази, які я приймав 4 роки тому, не були виконані.
Яловий: Прошу, Волков, 72.
Волков: Сьогодні дійсно ми прийняли рішення, яке направлене на захист ошуканих киян. Я особисто проголосував за всі рішення, хоча дуже сумнівне є питання по Солом"янській, 17. Ми всі знаємо, що по Солом"янській, 15 був конфлікт. І я хотів би звернутися до кожного з депутатів, щоб кожний попрацював з мешканцями поруч. Ми сьогодні робимо те, що потрібно ошуканим киянам. Не дай Бог комусь з нас бути на їхньому місці.
Я хотів би також звернутися до правоохоронних органів, щоб вони швидше знайшли винних і покарали їх. А сьогодні ми прийняли історичне рішення на користь киян.
Яловий: Прошу, Гіщак, 61.
Гіщак: Тут звучала фраза, що цифри 700 тис. і 15 - 17 га - це надумані. Це не так. Об"єдана комісія, засідаючи, одержала зведену таблицю, де є перелік, скільки будинків буде збудовано, скільки поверхів, і площа. Так що ті цифри відповідають цій інформації. Зрозуміло, що вона десь орієнтовна, але все-таки наближена.
Друге. Рішення не просте прийняте сьогодні Київрадою. Ми дали надію тим, кого ошукали, але хотілося, щоб ми не лицемірили перед тими, хто стоїть в чергах, щоб ми теж давали надію і тим людям. І я пропонував все-таки підійти на конкурсних засадах, на аукціонних засадах до виділення цих ділянок. Хотілося, щоб наша сесія
<--- 2 Марта 14 ч 00 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
сьогодні чітко дала завдання в цьому напрямку і дамо надію тим 150 тис. киянам, які до безконечності всі ждуть і дивляться на молодих спеціалістів в Академії наук, які вже 50-річні, живуть з синами і дочками 25-30-річними в тих комуналках і однокімнатних квартирах.
Яловий: Прошу, Шилюк, 45.
Шилюк: Я хотів би звернутись до інвесторів і до всіх киян і пояснити, що два роки останніх діяв закон про фінансові групи в будівництві. І ми всі говоримо про те, що ошукані інвестори. Незнання закону не звільняє від відповідальності. Інвестори ошукані шукали дешеве житло. Вони не мали права платити кошти напряму, обходячи фінансові групи. Тому я хочу заявити, що нам довірять, будівельному комбінату № 4 і холдинговій компанії, як замовнику або як генпідряднику, ми готові працювати, як підрядник і вирішувати ці питання. Але все-таки я хочу звернутись до того, що непотрібно було порушувати закон і не були б на сьогоднішній день ошуканих, і ми б сьогодні не вирішували ці питання.
Тому, враховуючи, що попереду, не виключено ще, що знову будуть шукати дешеве житло, я звертаюсь до інвесторів - не попадатися на ці уловки і діяти згідно до закону.
Головуючий: Я хочу сказати, шановні присутні, заспокойтесь і повертайтесь до залу. Жодний генпідрядник не буде нести ніяких витрат, не передбачених кошторисом. Ніхто не ставить ціль ущемити підрядника, ніхто не ставить ціль ущемити постраждалих інвесторів - 1578, вже цифра, мабуть, скоро зупиниться. Можливо не приїхали ті люди, які у відрядженні або десь. Поки ми знаємо 1578, нехай ще хтось добавиться, вже ролі не грає, порядок цифр вже створився. Підрядник буде мати свої проценти, якщо не грошима, то процентами в квартирах. Це знову таки вирішує сесія. І в кожного підрядника є черговики і те, що сказав депутат Гіщак, є соціально незахищені люди, то вони теж попадуть,
<--- 2 Марта 14 ч 03 м 23 с ---- Второй стенограф --->
замість 3 тис. квартир побудованих - 1578 квартир, чи 1600 мінус 5% на обслуговування, на двірника і т.д., і будуть там соціально незахищені.
Я прошу, шановні політики, не робіть собі рейтинги на чужому горі, перестаньте ходити і нервувати людей і кричати з рупорами і тратити гроші. Чому ви не питаєте, куди ви тратите десятки мільйонів на виборчу кампанію.
Ви що, шановні, свої гроші, мільйони тратите? Ви пообклеювали весь Київ своїми грошима з кармана? Тих мільйонів, які по Києву, тільки, хватить для постраждалих інвесторів. Давайте в благодійний фонд, давайте приймемо сьогодні рішення таке, всі політичні партії, лідери, хто громче всіх кричить, той більше інвестицій у благодійний фонд. От це ваша інвестиція, ваші сьогодні рішення, ваше голосування, це ваша висока мораль і духовність, вона вище грошей і ви сьогоднішнім днем свої інвестиції вже внесли в благодійний фонд.
Іванченко грошима внесе.
Прошу, Мартинюк.
Мартинюк: Перед усім повинен сказати, що у нас постраждали люди і це головне. Добре, що ми знайшли можливість вирішити це питання. Але я хотів ось що сказати, деякі депутати хотіли б конкретно називати депутатів, хто причетний до цієї справи. Повинен сказати, що ми всі - 90 депутатів причетні до цієї справи. Так чи інакше, я хочу, щоб це всі зрозуміли. Але я здивований окремими виступами депутатів, котрі пропонували сьогодні припинити обговорення земельних питань і надалі їх не розглядати вже на нашій от цій каденції. Здивований, тому що деякі питання вони самі потім вносили для того, щоб ми подальше розглядали.
Деякі депутати, в тому числі депутати Київради, використовуючи це питання, пропонують його вирішення за рахунок бюджетних коштів, в тому числі і депутати ВР. Шановні, треба розуміти, що сьогодні і як наповнюється бюджет
<--- 2 Марта 14 ч 06 м 23 с ---- Третий стенограф --->
Києва, і чи могли б ми це зробити. Ні в якому разі ми цього зробити не могли. І те, що ми найшли можливості альтернативних вирішень виділення земельних ділянок, це дуже добре. Єдине, що, Олександр Олександрович, я прошу вас, потрібно нам чітко визначити термін: 1,5 - 2 року. Щоб люди розуміли, що це не завтра буде, а це буде з часом, десь рік, а можливо два роки по окремим ділянкам. Щоб це було людям добре зрозуміло і щоб люди розуміли нас, депутатів Київської міської ради.
Головуючий: А тепер продовжуємо дискусію коротко. Шановні присутні в залі, залежить дальше від спільної роботи інвесторів і виконавчого органу адміністрації. Є норматив забудови. Прив"язка 9-, 12-етажних будинків - один норматив; 16, 18 і вище - інший норматив. Прив"язка 9-етажного будинку з одним ліфтом, а 12 - два ліфта. Пасажирський, грузопасажирський. Різні терміни. Знову-таки від кого залежить? Від спільної погоджувальної роботи ініціативної групи інвесторів і представників влади виконавчої. Це всім зрозуміло? Всім зрозуміло. Один кран на будинку, чи два крани на будинку. Термін роботи, режим влітку - трьохзмінний, восени, або весною - двозмінний режим. Це все залежить від спільної роботи і порозуміння. Тільки розлад може терміни відтягнути, а спільна робота, Володимир Андрійович, вона тільки приблизить.
Прошу, Щербаков, 24.
Щербаков: В мене до цього рішення, п. 11. Тут сказано - фінансування проектних та будівельних робіт здійснити за рахунок залучених коштів і т.д. От це "залучені кошти" мені трошки незрозуміло.
Головуючий: Я дам відповідь.
Щербаков: 460 млн. постраждали - це досить серйозна сума. І я не бачу перспектив реально, як їх отримати. Якщо ми земельні ділянки надали інвестиційній цій компанії, в якої за душою тільки той будинок на вул. Терещенківській, загальною площею може
<--- 2 Марта 14 ч 09 м 23 с ---- Второй стенограф --->
10.
Головуючий: Можна я дам відповідь, щоб ви час не тратили?
Щербаков: Можна ще 15 сек.
Головуючий: Поза хвилиною додатково.
Щербаков: Зараз 55 хв., ви 15 забрали, то кажіть.
Головуючий: Кажіть.
Щербаков: У вас же мало часу, ви ж мій забрали, то кажіть, я буду слухати.
Головуючий: Я хочу дати відповідь, на п.2, який ви проголосували. Інвестиційному центру, де закладено його майно та земля коштує 22 млн. грн. Цих коштів достатньо, щоб розробити та затвердити в установленому порядку на всіх 19 площадках житлові будинки до права дозволу на виконання робіт.
Тепер ми отримали повне роз"яснення. Площадки, які ми проголосували, на які будуть затверджені проекти і дано право на початок робіт, згідно нашого закону українського, мають право стати у фонд як інвестиції. Земля без проектів затверджених немає права бути інвестицією, а проект затверджений на ділянці, погоджений з правом початку роботи коштує в 4-5 разів дорожче, ніж земля без нього. Всі банки дали згоду інвестувати ці всі проекти в стадії затвердження з правом виконання робіт.
Віктор Захарович, комісія серйозно працювала, два співголови, Борисов і Яловий, комісія солідна, серйозна, де ви були? Чому ви не попали в комісію? Ми ж опитували всіх бажаючих депутатів. 17 депутатів з цього залу є в комісії, мною підписано, з усіх фракцій. Це питання вивчене серйозно, ми ж відповідальні. Ясно, де кошти і інвестиції. Благодійний фонд сам по собі буде працювати.
<--- 2 Марта 14 ч 12 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
І я ще раз повторюю, що на 11 площадок і на 11 фірм, які вступили в зговір з "Елітой-ценр", наложений арешт на майно. І то все великі гроші, бо ви не знаєте всі, ще скільки там арештовано, то теж буде все в благодійному фонді. Але для цього треба декілька місяців, щоб завершити процес слідчий так званий.
Віктор Захарович - долучіться, ми ж додатково, дивіться, від інвесторів постраждалих було 7. Вони попросили 9, ми добавили. Попросіться до комісії, це ж так просто, ви ж грамотний юрист. Ми ж вас тут поздоровляли півроку назад із заслуженим юристом України, оправдайте довіру.
Наталія Василівна - проведіть роз"яснювальну роботу з Щербаковим.
Прошу, Присяжнюк, 5.
Присяжнюк: Я вже хочу своє питання доповідати, з цього питання в мене немає.
Головуючий: Є пропозиція проголосувати?
Прошу, Фоменко.
Фоменко: Якщо ставиться буде на голосування проект рішення, який тільки-що роздали, де є візи Стичинського, Яреми, Ялового, Головача і т.д., я просив би коригування зробити.
В п. 6 замість слів "що будуть визначені згідно з п. 2 цього рішення" замінити на "згідно з додатком", оскільки ми тільки-що проголосували за земельні ділянки, тому що п. 2 гласить - просити Кабінет Міністрів.
Точно так і п. 8.3. Замість слів "відповідно до пункту 1 цього рішення" замінити словами "згідно з додатком", а додаток - ми з вами проголосували 19 площадок.
У п. 12 відповідно до п. 6 цього рішення також замінити словами "згідно з додатком до цього рішення".
І в п. 13 слова "відповідно до п. 6 цього рішення" також замінити на слова "згідно з додатком". Дякую.
Головуючий: Юристи - ви слухали пропозицію Фоменка?
Фоменко: Я письмово передаю їм.
Головуючий: Передайте, будь ласка, письмово.
<--- 2 Марта 14 ч 15 м 23 с ---- Второй стенограф --->
Скажіть, хай депутати повернуться, тому що перед голосуванням треба, щоб депутати були в залі.
Зараз я бачу.
Тетяна Вікторівна, суті не міняє, уточняє стилістику і там, де міняємо на додаток, тому що він вже нами проголосований, який готували ми, то ми його ще не знали, скільки буде. 19, 17 чи 21. Так я розумію. Дякую.
Ви протоколюйте все.
З зали... Дуже тихо...
Головуючий: В нас такого немає в програмі, ви знаходитесь в серйозній організації. В нас є Регламент проходження проекту, це може бути ваш розглянутий, але вже на іншій сесії. Зараз.
Зауваження можна, хтось один, представтесь.
Бубнов: Я представитель комитета инвесторов "Элита-Центр".
Головуючий: Ви входите в робочу групу?
Бубнов: Я вхожу в рабочую группу и вхожу в комиссию, которая работала за вашим распоряжением.
Головуючий: З Борисовим, так?
Бубнов: Да. По пунктах. п.6 визнати комунальне підприємство виконавчого органу і т.д. Фразу і будуть визнані такими відповідними судовими рішеннями потерпілі. Будуть визнані потерпілими і будуть визнані такими відповідними судовими рішеннями. Виключити, тому що на сьогодні чи замінити.
Головуючий: В мене є прохання. Не реагуйте.
Ви по освіті юрист?
Бубнов: Ні.
Головуючий: Я теж ні. Я інженер, кандидат технічних наук і все життя слухаю юристів, це настільки тонка професія, тонкі знання. От скажімо, Щербаков.
Для чого ви таке говорите? Будьте серйозними, ви думаєте, що я Щербакова хочу образити, там, де я шуткую, я шуткую, а сьогодні мені не до шуток. Сьогодні я серйозний. Головач тут є,
<--- 2 Марта 14 ч 18 м 23 с ---- Третий стенограф --->
Ярема тут є. Я назвав три юристи, які носять звання заслужені юристи України. Тут багато юристів, я не буду всіх називати. Тому, коли ви говорите, ми будемо слухати, але бачите, зразу зал реагує. Є юридична форма, яка до суті по суті немає значення, але з 1580, чи скільки вас, слідство і суд по кожному винесе рішення. Всі документи повинні бути піданні експертизі. І це вже залежить не від нашої сесії, не від вас, а закони слідства вимагають: паспорт - чий він, підпис - чий він. Я маю на увазі сторону постраждалого інвестора.
Тому записано, все там, в нормі юридичних законів. Але ви говоріть, будь ласка, прошу.
Доповідач: "Відповідними судовими рішеннями" замініть "згідно офіційної інформації Головного управління МВС України в м. Києві".
Головуючий: Добре, тут в нас заступник прокурора. Будь ласка, включіть заступника прокурора міста. Шановні, ви ж не забувайте, що наше рішення сесії прокуратура має право арештувати, накласти або відмінити. Це ж не на прогулку ми попросили прокурора міста, щоб тут був заступник прокурора міста. Ми повинні приймати рішення в присутності, щоб потім не мати... Ми ж запрошували тут невипадково начальника Головного управління юстиції. Управління юстицій має право теж або признати, або не признати. Тому будьте уважні, продовжуйте, будь ласка.
Доповідач: Це дійсно безпрецедентний випадок допомоги міської ради потерпілим громадянам. Шахрайство з фінансами населення - це не єдина кримінальна справа. Таких кримінальних справ в місті, на жаль, декілька десятків. Але меншого масштабу і не тільки в сфери житлового будівництва. Є різні самі тонкі випадки шахрайства, коли зловживаючи довірою від людей відбирають останні кошти.
Але масштаби дуже великі і ці заходи, що розробила міська рада і комісія
<--- 2 Марта 14 ч 21 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
- це безпрецедентні, і вони знаходяться в правовому полі, що дуже важливо. Дуже важливо, що саме комунальне підприємство буде освоювати ці ділянки і виступати замовником будівництва. А раз комунальне підприємство, то є вже можливість контролю з боку державних органів і прокуратури. Ви не думайте, що прокуратура сьогодні за законодавством, за Конституцією має право втрутитись в будь-які організації, підприємства - ні, але в державні - маємо втрутитись на будь-якій стадії, і, звичайно, це великий плюс.
Щодо цієї поправки, ми маємо розуміти, що потерпілих по конкретній кримінальній справі буде визначати слідчий своєю конкретною постановою - так передбачено законом. Але, звичайно, що будуть випадки, коли слідчий не догледить, чи невчасно виявить цього потерпілого, і тому тут зовсім правильно помічено, що можуть бути і рішення суду. Людина піде до суду, не погодиться із слідством, не погодиться з висновками вашої комісії, піде до суду - виграє суд, всі інстанції, звичайно буде визнаний потерпілим і треба буде йому допомагати. Через те я вважаю, що в такій редакції може пройти.
Доповідач: Таким чином ми можемо додати ...
Головуючий: Ні, не можемо додати, ви ж тут дискусію не розводьте, будьте серйозними, а то я вас зніму з трибуни. Ви ж знаєте, що голова веде сесію і має права, тут не дискусія. Пропозицію ви дали, вам відповіли. Слідуюча, будь ласка, пропозиція, вносьте іншу пропозицію.
Доповідач: Для контролю за діяльністю зазначених вище юридичних осіб утворити спостережну комісію Київської міської ради шляхом делегування до її складу 10 представників від громадян, ошуканих компанією "Еліта-центр", та по одному представнику від депутатської фракції Київради.
Головуючий: Бачте, ми могли б це зробити, якби не було три неділі до виборів. Це рішення постійно діюче - до останнього ключа, до останньої квартири. І сьогодні включити депутатів від фракцій для того, щоб потім після виборів міняти, я не бачу доцільності. Тому в мене є така пропозиція.
Запишіть протокол - після роботи
<--- 2 Марта 14 ч 24 м 23 с ---- Второй стенограф --->
входження цього рішення, вступу цього рішення в дію, а ми домовились, що я його підпишу не пізніше понеділка, краще в суботу, що слухали юристи, стилісти, оргвідділ. Через місяць проаналізувати хід його виконання та при необхідності підсилення. Я так згоден з вами. Якщо через місяць, термін, ми побачимо, що рішення діє нединамічно або є якісь поміхи, і якраз цей ваш додаток буде дуже необхідний, щоб ми з нових фракцій включили по депутату, немає проблем.
Доповідач: Таким чином будуть представники потерпілих громадян включені.
Головуючий: Я вже записав протокол, протокол друкується, я його затверджу і ви отримаєте на руки протокол.
Доповідач: Якщо це можливо, необхідно через місяць замінити на те, що буде проведено, створення цією комісією.
Головуючий: Ні, комісія буде працювати щоденно. Комісію доповнити. Я згоден з вами. Запишіть протокол. Борисову та представнику від інвесторів постраждалих. Доповнити склад комісії від обох сторін. Тобто від наших депутатів, від фракцій наших, а від них - адекватну кількість. Немає проблем. Розпорядження мається на увазі те, що діє. Підказуйте, підніміться, чому ви час забираєте, шановні.
В нас ще 90 питань. Давайте вже не озвучувати, вже роздано депутатам і завізовано. Не попадайте в таку ситуацію, щоб ви втрачали авторитет.
Доповідач: Додати пункт. Виконавчому органу Київради (КМДА), розглянути питання стосовно перевкладання угод з усіма інвесторами з урахуванням кількості кв. м, кількості кімнат, ціни та інших суттєвих умов договорів.
Головуючий: Не може бути, тільки гроші у вас поки втрачені. А яким чином можна це зробити, коли у вас 750 квартир на одному Отто Шмідта, де 300 в майбутньому буде. Ми ж 100 етажів не виженемо там. Якби можна було поставити там 40-50
<--- 2 Марта 14 ч 27 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
поверхів і всіх там задовольнити - це було б найкращий варіант і тому ми не можемо сьогодні квадратні метри вам записувати наперед, а тим більше квартири. Ви продовжуйте в міру розумності і не переступайте поріг дозволеного. Будь ласка.
Доповідач: Також виконавчого органу Київради розглянути питання стосовно визначення угод з попередніми замовниками - компанія "Еліта-центр", оплачено на 100%, як угод, що сплачено на 100%.
Головуючий: А звідки і кому це відомо?
Доповідач: По інформації тих договорів, копії яких зараз ...
Головуючий: Я вибачаюсь. По інформації, яку я маю і яка не є секретною, від генерала, більша половина з вас проплатила: однокімнатні квартири - біля 60%, але я точно считаю, що це один порядок цифр. У вас є випадки, де проплачено 10% - небагато, є 30% і є повна сума. Тому ми дочекаємось повністю результатів слідчих органів, які обіцяють найближчим часом подати матеріали.
І тепер, шановні представники інвесторів. Я вбачаю у виступі вашого представника, не в обіду вам сказати, признаки невмисних торгів і відсутність громадянської скромності. Не робіть цього, бо поки вас поважають і відносяться до вас, як постраждалих, щоб не перейшло це в те, що ви і постраждалі, але трошки і з признаками недозволених прийомів ринку. Тут же не базар, тут серйозна сесія Київської міської ради. Дякую, ви Регламент використали.
І останнє перед голосуванням. Шановні депутати, виявлений ряд банків, які не можуть бути сьогодні названі у зв"язку із слідчими діями. Тому банки, на які покладений арешт, мають деякі вклади і обіг коштів. І про це буде відомо пізніше, коли треба буде наповнювати фонди благодійні і наш
<--- 2 Марта 14 ч 30 м 23 с ---- Второй стенограф --->
інвестиційний центр. Це не є тайна. Я банків не називаю, бо права такого немаю. Прошу до уваги. Пропонується проголосувати рішення, яке у вас на руках, провізоване в установленому порядку.
Голосування:
За - 63, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 9, всього - 73. Рішення прийнято.
Більше, як 2/3 від статусу 90. Дякую депутатам за таку плідну роботу, на яку ми затратили багато часу і зараз порадимось, що робити з іншими питаннями.
Прошу, Щербаков.
Щербаков: Я прошу доповнити це рішення одним пунктом. З метою запобігання подібних випадків у майбутньому запропонувати правоохоронним органам здійснити упродовж одного місяця перевірку законності продажу квартир забудовниками у житлових будинках, не введених в експлуатацію.
Головуючий: Що я прошу. Ми вже проголосували рішення. Я прошу депутата Щербакова написати письмово на моє ім"я. Пишіть протокол. Грамотно обгрунтований юридичний запит і запишіть протокол. Міському голові доручити в письмовій формі, міський прокуратурі, Главку міському, а також Управлінню юстиції і податковій, налоговій м. Києва згідно викладеного. Я 100% згоден з вами, бо я сьогодні дав письмове доручення всім цим службам по інформації, яка появилась вчора у Укрінформбюро. Під грифом відкритості. Тому питань буде скоро більше ясних, бо сьогодні більше плям у нас. Дякую.
Представник від присутніх тут, який входить в робочу групу. Жаль, що в робочій групі представників немає єдиної думки. Так, частину з них, думаю, на що на
<--- 2 Марта 14 ч 33 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
общественных началах куратором виступає наш депутат Володимир Головач. Бо я так бачу, що ті, що виступали перед тим, чомусь сидять не там, де їм відведено місце для постраждалих інвесторів, а з двох боків і за спиною Головача. Якщо це за безкоштовно, то продовжуйте цю роботу, але вона направлена не в інтересах постраждалих, а направлена проти них. Тому такі пропозиції, які вносились тут до цього - це піар Головача. Я дам інтерв"ю щодо вашої участі, як депутата міста і заслуженого юриста України, де ви підготували вчора проект, в якому було записано, що все це, що ми сьогодні проголосували, повинно виконуватись за рахунок міського бюджету, затвердженого в цьому році. В мене залишився варіант вчорашній ваш в кабінеті, який попав від вас, я ж його збережу. А друге, де ви запропонували, що Київська міська рада виступає правонаступником "Еліта-центр". Ви напросились, нехай люди правду знають. Я думаю, що ваш рейтинг стане менше одиниці, він був ще вчора 1 в Києві.
Доповідач: Я работал в комиссии в течение всего этого времени.
Головуючий: Послушайте, пожайлуста.
Доповідач: Фамилия моя Щевинский, имя, отчество - Евгений Николаевич. Я работал в комиссии в течение всего этого времени и особенности работы комиссии, я думаю, все понимают. В нее входят совершенно разные люди и отношение к власти, и доверие, и недоверие присутствуют, и боль за тех людей, которые остались без квартир, понятна всем. И поэтому члены комиссии на первых своих собраниях с инвесторами голосовали за то, чтобы не втянули нас в какую-то политическую борьбу. Мы говорили о том, что нам нужна помощь от всех - это юридический совет ...
Головуючий: Извините, но, тем не менее, вы втянулись в эту политическую борьбу и две демонстрации, которые вы проводите - два дня назад и сегодня, вы втянуты в политическую борьбу. Я сожалею, но мы вам и это прощаем, вы - пострадавшие. Только по одной причине прощаем все, как маленьким детям, которых нужно научить ходить, думать и отвечать за свои поступки до 18 лет, пока не наступает возраст,
<--- 2 Марта 14 ч 36 м 23 с ---- Второй стенограф --->
и не получает в школе аттестат зрелости.
Доповідач: Сегодня присутствуя здесь, было понятно, кто и как и кого втягивал в определенную политическую борьбу. Я был удивлен позицией ряда представителей, партий. Я не политик, я не вхожу ни в какие политические структуры, но мне многое стало сегодня понятно. Хочу сказать о работе комиссии.
Те, кто сегодня говорили, я не помню, чтобы кто-то из них подошел ко мне хоть раз и спросил. Не было в этом не содействия, не помощи. Я был на всех комиссиях, я видел, какие сложности юридического плана необходимо сделать. Идти по пути исков к тем фирмам, которые растворились, нельзя, там правового поля нет. Юристы меня понимают. Нужно было не просто разработать новое правовое поле, нужно было вписать в короткое время, в вашей процедуры. Сегодня нужно было сделать первый шаг, а центральный первый шаг это, чтобы не останавливалась стройка, ведь это все на виду и эта афера, которую провернули те пропавшие люди, она достаточно крупная. Сегодня, был сделан этот первый шаг, я сидел и радовался тому, что многие поддержали нас и выделили эти участки на того заказчика, который был предложен. Ведь один из вопросов, который возникает, это контроль этого заказчика и все остальное. Это все понимают. Это понятно.
Почему не голосовали и говорили, там, на улице мне звонили и говорили, что ПОРА-ПРП рассказывает, как она тут поддерживает нас. Я видел это, я видел и не надо этих разговоров.
Головуючий: Вы хотите сказать видели все наоборот?
Доповідач: Я вижу здесь, что этого не было. У меня записаны фамилии: Новак Н.В., которая член комиссии, я ее не видел. Я знаю, что такое бизнес план, я делал бизнес-план для "Большевика", я делал другие бизнес-планы, для крупных заводов.
Я понимаю, что это такое. Но я понимаю, что такое процедура Закона. Почему это делалось? Мне очень понравилось выступление Головача "За единство", это было чисто человеческое, потому, что сейчас у людей случилось горе.
Я понимаю, какую работу проделывает УВД, чтобы в короткое время перешерстить небольшим количеством людей тот колоссальный документооборот. Я понимаю сотрудников, которые подготавливали решения.
<--- 2 Марта 14 ч 39 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
Головуючий: Можно для протокола сказать: святой отец Дмитрий Дмитриевич Григорак.
Докладчик: И поэтому сегодня были приняты хотя бы два. Я понимаю, что мы многим недовольны, мы многие хотели, чтобы уже сегодня произошло, и наши представители хотели бы, чтобы уже сегодня все протоколы были подписаны. Но единственная просьба к вам - это движение, которое мы начали по решению этой проблемы, чтобы нас не развели в разные стороны, чтобы нас не поссорили. Мы не верим другу другу, но мы должны ...
Головуючий: Вы назовите, пожайлуста, фамилию, имя, отчество. Я вас включаю одного к нашим юристам, какие здесь начальники управлений, и чтобы все решения сессии, какие были проголосованы станом на 14 годин 31 хвилину, щоб в суботу положили мені на підпис. Вас влаштовує?
Доповідач: Так.
Головуючий: Запишіть в робочу ... по оформлению решений сессии Ф.И.О виступаючого.
Докладчик: На комиссии была демократия. Все говорили, что хотят, сюда пришли наши члены - может каких-то тонкостей, процедур не понимают, давайте их не судить за это потому, что они болеют за тех людей ...
Головуючий: Мы не судим, мы никого не обидели, мы просто сказали после выступа прокурора, что та фраза судов усиливает какую-то часть на всякий случай непредвиденных отношений 1, 5, 7 неизвестно из 1480, если следственный орган заключительный не будет устраивать и тогда выясняется единственная в суде. Мы и предусмотрели такой факт, но будем надеяться, что наши следственные органы проявят знание, грамотность, желание и не будут доводить разногласия между инвесторами.
Докладчик: И второй момент. Нам очень тяжело тоже, я имею в виду членам инициативных групп. То, что происходит на наших собраниях - вы понимаете это. Поэтому в данной ситуации я нахожусь между молотом и наковальней, и поэтому в данной ситуации пока удается удерживаться на этом, пока еще не началось ничего плохого сильно. Но просьба - то, что делается, в том же ритме двигаться дальше, не останавливаться. Спасибо.
Головуючий: Спасибо.
<--- 2 Марта 14 ч 42 м 23 с ---- Третий стенограф --->
Головуючий: У нас питання теж є важливе. Я хотів би, щоб ми його сьогодні розглянули, а потім порадимося. Так, вам роздано рішення по Русанівським садам? Дайте мені його. № 24. Ми маємо порадитися, тому що є питання, порадитися.
Шановні депутати, ми будемо радитися з вами щодо нашої роботи: чи 9, чи 12, чи 14, чи 16. Ми порадимося, але я просив би, щоб ми це рішення проголосували, щоб не зупиняти містобудівників. Можна вас попросити?
З зали: Так.
Головуючий: Я прошу проголосувати. Я дам відповіді, в кого вони є.
Голосування:
За - 51, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 21, всього - 72. Рішення прийнято.
Я прошу записати - Поляченко, Борисенко, Гуленко, я бачу руку Новак, я бачу руку... Але хочуть усилити, нехай усилять, і Карабаєв до зеленого світу має
<--- 2 Марта 14 ч 45 м 23 с ---- Второй стенограф --->
пряме відношення, до екології. Запишіть протокольно і Бойчука. Збір за Поляченко і Гуленко. Депутати, які підняли руки, я вас всіх назвав. Хто ще, ні? Миргородського запишіть. Немає проблем. Ярема Тетяна - відпрацюйте його протягом тижня, щоб можна було його підписати десь в понеділок, вівторок. Щоб люди на 8 березня не хвилювались, бо там більше жінок хвилюється, чоловіки пиво п"ють, а жінки хвилюються. На 7 березня, не пізніше підписати, краще 6 березня, це рішення по Русанівським садам.
Тепер я хочу порадитись, ми можемо сьогодні продовжити роботу, немає проблем, але ми пройдемо ще меншу половину рішень. Якби ми з вами домовились, що ми сьогоднішню сесію не закривали, а зробили перерву на 4-5 днів. Зібрались 9 березня, є можливість 9 березня жінок поздоровити, бо 8 березня вони будуть дуже зайняті, а доступ депутатів до них тільки з 9 березня. Можна проголосувати продовжити сесію з перервою 9 березня? Можна?
Я прошу проголосувати.
Голосування:
За - 61, проти - 0, утр. - 3, не гол. - 1, всього - 75. Рішення прийнято.
В мене є прохання, візьміть всі матеріали з собою, бо вони вам потрібні. Бо багато, коли ми сесію закінчуємо, залишаємо, візьміть.
Тепер ще одне, 09 березня буде багато роботи, може таке, що у вас з"явиться бажання завершити нашу роботу нашого скликання 16 березня. То це ви вирішите 09 березня.
То будемо і 16 березня працювати. Давайте покажемо киянам, що ми працювали від дзвінка до дзвінка, і як говорив сьогодні депутат Бондаренко вперше, який
<--- 2 Марта 14 ч 48 м 23 с ---- Третий стенограф --->
зрозумів багато політичних помилок і приєднався до Київської міської ради, і прийняв активну участь в її роботі. Запрошуйте його і на 9, і на 16 число. Звичайно всі питання будуть. Ми проголосували? Який рахунок?
Голосування:
За - 61, проти - 0, утр. - 3, не гол. - 1.
Дякую за роботу. Всього доброго вам.