Шестеро видатних киян отримали звання «Почесний громадянин міста Києва»

Tool items

Звання «Почесний громадянин міста Києва» присвоєно сьогодні за визначні заслуги і особисті вагомі внески в соціально-економічний розвиток столиці та укріплення її міжнародного авторитету 6-ом видатним киянам. Відповідні рішення ухвалила Київська міська рада на пленарному засіданні 27 травня.

«Сьогодні у Києві мешкають трохи більше 30-ти Почесних громадян міста, загалом же звання отримали близько 70 осіб. Це, без перебільшення, видатні кияни: медики, спортсмени, музиканти, будівельники, державні та громадські діячі. Кожен з них зробив значний внесок у розвиток різних сфер життя міста, вони збагатили нашу культурну та інтелектуальну спадщину, досягли успіхів у спорті та науці», – зазначив керівник апарату КМДА Дмитро Загуменний.

Зокрема, почесне звання присвоєно:

Юрію Стеценку – Олімпійському чемпіону з веслування на байдарках, триразовому чемпіону світу, чемпіону Європи, Президенту Міжнародної асоціації ветеранів фізичної культури і спорту.

Валерію Борзову – віце-президентові Національного олімпійського комітету України, члену Міжнародного олімпійського комітету, народному депутату України ІІІ–IV скликань, кандидату педагогічних наук.

Віталію Цимбалюку – президентові Національної академії медичних наук України, академіку Національної академії медичних наук України, члену-кореспонденту Національної академії наук України, доктору медичних наук, професору.

Георгію Шведу – члену президії Київської організації ветеранів війни, колишньому малолітньому в’язню концентраційних таборів, кандидату медичних наук Георгію Шведу.

Олександру Петюшенку – ветеранові спорту, засновнику громадської дитячої організації клубу боксу «Козак».

Валерію Бітаєву – віцепрезидентові Національної академії мистецтв України, президенту Міжнародного фонду Національної академії мистецтв України, доктору філософських наук, професору, академіку Національної академії мистецтв України.

Звання «Почесний громадянин міста Києва» присвоюється громадянам України, які зробили значний особистий внесок у соціально-економічний і культурний розвиток міста Києва, у справу збагачення національної культурної та духовної спадщини міста, а також за видатні досягнення у розвитку науки, освіти, культури, мистецтва, охорони здоров'я, спорту, бізнесу та інших сфер діяльності, які користуються загальною повагою й авторитетом у територіальної громади міста Києва.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про відмову ГРОМАДСЬКІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ «СОЮЗ ІНВАЛІДІВ ОФІЦЕРІВ І ВЕТЕРАНІВ» у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування під автостоянку та експлуатації автомобілів людей з інвалідністю війни, бойових дій АТО, ООС, учасників ліквідації ЧАЕС, під будівництво автошколи для підготовки
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо компенсації виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян з Державного бюджету України з метою недопущення підняття тарифів на проїзд у громадському транспорті
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо невідкладного вжиття заходів, спрямованих на безоплатну передачу пам’ятки національного значення «Будинок, в якому мешкав видатний авіаконструктор І. Сікорський з родиною» у комунальну власність територіальної громади міста Києва
  • Про відмову громадянину Поді Юрію Миколайовичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у селищі Биківня у Деснянському районі міста Києва (201731269)
  • Про затвердження Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово комунальної інфраструктури міста Києва на 2021-2025 роки
  • Про відмову громадянину Пилипчуку Миколі Єфремовичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для ведення особистого селянського господарства у 4-му провулку Івана Франка, 32 у Дарницькому районі міста Києва (489016848)
  • Про надання Київському комунальному об'єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування для обслуговування та експлуатації зелених насаджень на вул. Златоустівській, 53 у Шевченківському районі міста Києва (
  • Про надання комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Печерського району м. Києва у постійне користування земельної ділянки для утримання об’єкта благоустрою зеленого господарства (сквер біля театру І. Франка (фонтан) на площі Івана Франка, 3-А у Печерському районі міста Києва (722121396)
  • Про відмову громадянину Ковальчуку Ігорю Ігоровичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для індивідуального садівництва біля вул. 52-ої Садової у Дарницькому районі міста Києва (510301400)
  • Про відмову громадянці Шпак Тетяні Петрівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у пров. Дурдуківського у Святошинському районі міста Києва (320119229)