Рівень злочинності падає: у Києві в 4 рази зменшилась кількість крадіжок машин, та втричі менше грабунків

Прапор України біля будівлі Київської міської ради

Tool items

821

Рівень злочинності падає: у Києві в 4 рази зменшилась кількість крадіжок машин, та втричі менше грабунків

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції депутати заслухали інформацію стосовно стану правопорядку, боротьби зі злочинністю та охорони громадського порядку на території Києва за перший квартал 2019 року.

Відтак, за даними столичної поліції, правоохоронці за 3 місяці 2019 року здійснили 270 тисяч виїздів на місце злочину. Це майже 3000 викликів на добу. У середньому щоденно у столиці реєструється 180 кримінальних правопорушень.

За розрахунками на 10 тисяч населення, злочинність у Києві становить 55,3%. Це менше, ніж за аналогічний період минулого року на два з половиною відсотки. Слідчими підрозділами було направлено до суду майже 4000 кримінальних проваджень. З початку року було затримано 7 злочинних груп.

«Протягом першого кварталу не відбулося суттєвих сплесків злочинності. Рівень розкриття злочинів за цей період – 17%. Це набагато більше, ніж в минулі роки, бо мали показник і в 13%,  і навіть у 8%. Більша частина правопорушень, а це 60%, – майнового характеру. Поліцією зафіксовано 7700 квартирних крадіжок, понад 400 грабежів, 69 розбійних нападів і майже дві сотні незаконних заволодінь транспортом. Якщо порівнювати з минулими роками, тоді здійснювалося близько 17 грабежів за день, сьогодні – 5. Окрім того, у 4 рази зменшились крадіжки автівок», - зазначив начальник Головного Управління Національної поліції в м. Києві Андрій Крищенко.

Значну частину злочинів 40% - скоюють не мешканці Києва, переважно іноземці. Відтак столична поліція налагодила тісну співпрацю з Державною прикордонною службою, СБУ та Міграційною службою.

Згідно з даними поліції, за три місяці 2019 року в Києві було виявлено 1160 фактів обігу наркотиків, це майже на 300 більше, ніж минулоріч. Затримано 3 угрупування, які збували незаконні речовини через мережу Інтернет. Загалом було вилучено 26 кг наркотиків загальною вартістю 6 млн грн.

Також поліція значну увагу приділяє незаконному обігу зброї. З початку року у Києві було вилучено 90 одиниць вогнепальної зброї, 3 ручних протитанкових гранатомети, 17 гранат, 9000 патронів, міна, півтора кілограма вибухівки.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про присвоєння Комісаренку С.В. звання "Почесний громадянин міста Києва"
  • Про внесення доповнень у додаток до рішення Київської міської ради від 20.12.2018 №486/6537 «Про затвердження плану діяльності Київської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік»
  • Про укладання договорів міни квартир (житлових приміщень) з фізичними особами
  • Про збільшення розміру статутного капіталу комунальних підприємств
  • Про залучення кредиту Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) комунальним підприємством «Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)