Рішення щодо забудови Протасового Яру буде оскаржено Київрадою у суді

Tool items

Рішення щодо забудови Протасового Яру буде оскаржено Київською міською радою у суді.

Про це заявив сьогодні, 01 червня, заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.

За його словами, Київська міська рада мала на меті прийняти рішення щодо створення ландшафтного заказника місцевого значення «Протасів Яр» і повернення статусу території зелених насаджень ділянкам у Протасовому Яру, відведеним під забудову у Солом'янському районі. Обидва цих рішення Окружний адміністративний суд визнав протиправними.

«Суд вирішив, що, голосуючи за проєкти рішень, депутати Київської міської ради перевищили повноваження. На думку суду, жоден нормативний акт не передбачає можливості визнання органом місцевого самоврядування раніше прийнятого ним рішення таким, що не відповідає інтересам територіальної громади. Також суд дійшов висновку, що Київська міська рада «втрутилася» у право компанії «Дайтона груп» на майно й не розглянула можливість компенсації забудовнику», – зазначив Володимир Бондаренко.

Заступник міського голови підкреслив, що Київська міська рада буде оскаржувати це рішення, тому що у столиці є вкрай необхідним збереження усіх фрагментів природних ландшафтів, які досі існують.

«Солом'янський район один із найменш озеленених у місті Києві, тому збереження великих масивів зелених насаджень є необхідним для якості повітря та мікроклімату району. Наразі на цих територіях планується збудувати три багатоповерхові башти житлового комплексу. Це є неприпустимим. Міська влада буде відстоювати позицію територіальної громади міста та виступають на захисті її інтересів, тому рішення щодо забудови Протасового Яру буде оскаржено», – зазначив Володимир Бондаренко.

Він підкреслив, що територія проєктованого заказника також дуже цінна з точки зору збереження тваринного світу міста, яке й досі вражає своїм біорізноманіттям.

Нагадаємо, Протасів Яр може стати ландшафтним заказником місцевого значення.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про відмову громадянину Тітєву Владиславу Сімеонову у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для садівництва на вул. 71-ій Садовій у Дарницькому районі міста Києва (406014620)
  • Про надання громадянину Клабукову Дмитру Олександровичу дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у Голосіївському районі міста Києва (656550111)
  • Про надання громадянину Завертайлу Миколі Миколайовичу дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Назарія Яремчука, 41 у Голосіївському районі міста Києва (201894886)
  • Про відмову громадянину Чалому Павлу Володимировичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Якова Качури, 89 у Святошинському районі міста Києва (471017719)
  • Про відмову громадянці Шугайло Ніні Микитівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Якова Качури, 89 у Святошинському районі міста Києва (464011043)