Природний об’єкт «Заплава орхідей» оголошено ботанічною пам'яткою природи місцевого значення

Tool items

У Києві природний об’єкт «Заплава орхідей» оголошено ботанічною пам'яткою природи місцевого значення. Орієнтована площа пам’ятки складає 24,9 га.

Таке рішення було прийнято сьогодні, 25 травня, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання 62 депутатами.

За словами депутатки Київської міської ради Ксенії Семенової, територія ботанічної пам'ятки природи місцевого значення включає природну заплаву струмка Віта, довжиною близько два кілометри.

«На території пам'ятки природи розташований ліс, який є важливим елементом підтримання гідрологічного режиму навколишніх природних комплексів, місцем проживання рідкісних видів рослин та тварин. На даній локації знайдено найбільшу популяцію рідкісної орхідеї-пальчатокорінника м'ясочервоного. Раніше, популяція заходила також і до села Хотів Київської області, однак, була знищена внаслідок забудови території. Крім цього на локації мешкають 25 видів птахів, значна кількість яких є зникаючими та охороняються Бернською конвенцією», – зазначила Ксенія Семенова.

Депутатка додала, що в час коли кількість водно-болотних угідь, придатних для відпочинку мігруючих водоплавних птахів різко скорочується, суттєве значення має збереження існуючих територій, до числа яких даний об'єкт і належить.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутатки Київської міської ради Букало О. Ю.
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 15.04.2022 № 4571/4612 «Про особливості перейменування об'єктів міського підпорядкування, назви яких пов'язані з російською федерацією та/або її союзниками (сателітами), на період дії воєнного стану в Україні»
  • Про продаж земельної ділянки на вул. Берковецькій, 6 у Святошинському районі м. Києва ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЕПІЦЕНТР Н» для будівництва та обслуговування адміністративних будинків, офісних будівель компаній, які займаються підприємницькою діяльністю, пов’язаною з отриманням прибутку (597211277)
  • Про внесення доповнень до рішення Київської міської ради від 23.03.2023 № 6263/6304 «Про деякі питання побратимської співпраці міста Києва з іноземними містами»
  • Про затвердження Міської Концепції ствердження української мови в усіх сферах суспільного життя міста Києва на 2023-2025 роки