Протягом місяця піротехніки КАРС разом з бійцями ДСНС виявили понад 20 вибухонебезпечних предметів у Пущі-Водиці: на околицях мінна небезпека зберігається

Tool items

У період із 11 квітня до 19 травня піротехніки комунальної аварійно-рятувальної служби «Київська служба порятунку» у співпраці з Мобільним рятувальним центром швидкого реагування ДСНС здійснили 29 виїздів на територію Пущі-Водиці, де раніше велися бойові дії, та виявили понад 20 вибухонебезпечних предметів. Про це повідомляє Департамент муніципальної безпеки КМДА.

До робіт залучено 5 піротехніків КАРС «Київська служба порятунку». Тривають обстеження території вісім годин на день.

Піротехнічний підрозділ КАРСу у співпраці з Мобільним рятувальним центром швидкого реагування ДСНС майже щодня виконують роботи з обстеження та вилучення вибухонебезпечних предметів на Київщині.

У Департаменті муніципальної безпеки зауважують, що роботи з розмінування та вилучення вибухонебезпечних предметів на територіях, де велися бойові дії або влучали снаряди, виконуватимуть і надалі.

Наголошуємо, що всі міни та боєприпаси, які не розірвалися, становлять смертельну небезпеку. 
Просимо дотримуватися таких правил поведінки, щоб зберегти життя:

– не з’їжджайте на узбіччя доріг;
– не підходьте до пошкодженої військової техніки;
– не заходьте за огородження, не ігноруйте знаків небезпеки;
– не заходьте на військові позиції та фортифікаційні споруди.

Якщо ви виявили вибухонебезпечний предмет:

– не беріть його в руки;
– не переносьте, не зсовуйте з місця, не перекочуйте;
– не витягайте з землі;
– не намагайтеся розібрати;
– не розводьте багаття поруч;
– зберігайте спокій та не панікуйте;
– зупиніться, позначте місце знахідки підручними предметами;
– відійдіть тим самим шляхом, яким рухались, на безпечну відстань та негайно викличте рятувальників.

У разі виявлення підозрілого предмету або вибухівки повідомляйте служби «101», «102» або військових.

Нагадаємо, у Києві суворо заборонено відвідувати ліси та лісопаркові зони, а також заїжджати туди на будь-якому транспорті.

Також діє жорстка заборона на розведення багать та випалювання сухої трави. За порушення передбачена адміністративна відповідальність. Штраф для громадян може сягати кілька десятків тисяч гривень.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Президента України щодо вжиття невідкладних заходів спрямованих на визволення українських військовополонених із російського полону
  • Про звернення Київської міської ради до Голови Верховної Ради України щодо термінового вирішення питання захисту енергетичної інфраструктури
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2024–2026 роки
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік»
  • Про надання одноразової матеріальної допомоги киянам-Захисникам та Захисницям України, які отримали поранення на територіях на яких ведуться бойові дії