Прокопів: Київрада показала депутатам Верховної Ради як голосувати без кнопкодавства

Tool items

481

Прокопів: Київрада показала депутатам Верховної Ради як голосувати без кнопкодавства

Київська міська рада продемонструвала депутатам Верховної Ради України як працює система для голосування Рада IV. Сенсорна кнопка, яка унеможливлює кнопкодавство, успішно функціонує в Київраді з 2015 року. За словами заступника міського голови – секретаря Київради Володимира Прокопіва, це дозволяє приймати чесні та прозорі рішення.

«Більше чотирьох років тому ми встановили в міській раді найпрогресивнішу систему для голосування – Рада IV, яка добре себе зарекомендувала. З того часу ми забули що таке неперсональне голосування та політична корупція під час волевиявлення депутатів. Таким чином виборець немає жодних сумнівів у легітимності наших рішень. До того ж, у Київраді неможливі випадки, коли депутат знаходиться в Америці, наприклад, а картка голосує в сесійній залі», - наголосив Володимир Прокопів.

Провести майстер-клас із чесного голосування для народних депутатів запропонував Громадський Рух Чесно, адже у новому скликанні Верховної Ради було вже зафіксовано близько десятка випадків кнопкодавства. Київрада одразу підтримала таку ідею. 

«Трапляється так, що Верховна рада приймає важливі законопроекти за рахунок кнопкодавства, навіть зміни до Конституції України. А це реальна підстава до скасування законів. У минулих скликаннях ВР – непересональне голосування було дієвим інструментом ухвалення рішень. Зараз є монобільшість, і здавалося б, потреба кнопкодавити відпала. Але тепер депутати порушують закон, щоб наголосувати сусіду на зарплату. Бо, залежно від кількості голосувань, нардепи отримують так звані депутатські надбавки», - розповіла Віта Думанська, координатор Руху Чесно.

Такі випадки будуть неможливими, якщо у парламенті запрацює сенсорна кнопка – наголошують експерти.

«Рада IV передбачає реєстрацію депутата за допомогою спеціальної іменної картки, а процес голосування потребує натискання двох кнопок одночасно. При цьому натискати ці кнопки необхідно весь час, поки триває процедура волевиявлення. Якщо відпустили раніше – голос не буде зараховано. Таким чином, це унеможливлює голосування за когось», - деталізував Володимир Прокопів.

Під час тестування народні депутати спробували проголосувати за допомогою жуйки, мобільного телефону та книжки. Такі спроби система не враховувала. Також не вдалося прокнопкодавити за сусіда.

«У чому переваги цієї системи – треба одночасно затиснути дві кнопки обома руками на весь час поки триває процедура голосування. Якщо відпускаєш, і переходиш за інший пульт, то не проголосуєш ні за себе, ні за сусіда. Тому навіть немає сенсу цього робити. Мені здається, що Верховній Раді варто скористатися досвідом Києва у запровадженні практики подолання кнопкодавства, а не чекати супер дорогу і надтехнологічну розробку міжнародних фахівців», - зазначила народний депутат Наталія Приходько, депутат Київради VIII скликання.

Вартість розробки технічного завдання для системи Рада IV, проєкту, саме обладнання та його монтаж коштували 13,6 млн грн.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до деяких рішень Київської міської ради щодо проведення пленарних засідань Київської міської ради та її органів в режимі онлайн
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 06.02.2020 № 4/8174 «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 22.12.2016 № 787/1791 «Про затвердження Положення про громадський бюджет міста Києва» та про затвердження Параметрів громадського бюджету на 2021 рік
  • Про внесення змін до Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури міста Києва на 2019-2023 роки, затвердженою рішенням Київської міської ради від 14 листопада 2019 року № 222/7795
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 12 грудня 2019 року № 456/8029 «Про бюджет міста Києва на 2020 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2018–2020 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 21 грудня 2017 року№ 1042/4049
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» у постійне користування земельної ділянки для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на просп. Відрадному, 38-Б у Солом'янському районі міста Києва (541541054)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» у постійне користування земельної ділянки для експлуатації та обслуговування будівлі індивідуального теплового пункту на вул. Голосіївській, 16 у Голосіївському районі міста Києва (655564144)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» у постійне користування земельної ділянки для експлуатації та обслуговування будівлі бойлерної на просп. Глушкова Академіка, 18-А у Голосіївському районі міста Києва (691004136)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на вул. Наумова Генерала, 23-А у Святошинському районі міста Києва (384133406)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі індивідуального теплового пункту на вул. Зодчих, 68/2 у Святошинському районі міста Києва (555241390)