Прокопів: Київрада показала депутатам Верховної Ради як голосувати без кнопкодавства

Tool items

300

Прокопів: Київрада показала депутатам Верховної Ради як голосувати без кнопкодавства

Київська міська рада продемонструвала депутатам Верховної Ради України як працює система для голосування Рада IV. Сенсорна кнопка, яка унеможливлює кнопкодавство, успішно функціонує в Київраді з 2015 року. За словами заступника міського голови – секретаря Київради Володимира Прокопіва, це дозволяє приймати чесні та прозорі рішення.

«Більше чотирьох років тому ми встановили в міській раді найпрогресивнішу систему для голосування – Рада IV, яка добре себе зарекомендувала. З того часу ми забули що таке неперсональне голосування та політична корупція під час волевиявлення депутатів. Таким чином виборець немає жодних сумнівів у легітимності наших рішень. До того ж, у Київраді неможливі випадки, коли депутат знаходиться в Америці, наприклад, а картка голосує в сесійній залі», - наголосив Володимир Прокопів.

Провести майстер-клас із чесного голосування для народних депутатів запропонував Громадський Рух Чесно, адже у новому скликанні Верховної Ради було вже зафіксовано близько десятка випадків кнопкодавства. Київрада одразу підтримала таку ідею. 

«Трапляється так, що Верховна рада приймає важливі законопроекти за рахунок кнопкодавства, навіть зміни до Конституції України. А це реальна підстава до скасування законів. У минулих скликаннях ВР – непересональне голосування було дієвим інструментом ухвалення рішень. Зараз є монобільшість, і здавалося б, потреба кнопкодавити відпала. Але тепер депутати порушують закон, щоб наголосувати сусіду на зарплату. Бо, залежно від кількості голосувань, нардепи отримують так звані депутатські надбавки», - розповіла Віта Думанська, координатор Руху Чесно.

Такі випадки будуть неможливими, якщо у парламенті запрацює сенсорна кнопка – наголошують експерти.

«Рада IV передбачає реєстрацію депутата за допомогою спеціальної іменної картки, а процес голосування потребує натискання двох кнопок одночасно. При цьому натискати ці кнопки необхідно весь час, поки триває процедура волевиявлення. Якщо відпустили раніше – голос не буде зараховано. Таким чином, це унеможливлює голосування за когось», - деталізував Володимир Прокопів.

Під час тестування народні депутати спробували проголосувати за допомогою жуйки, мобільного телефону та книжки. Такі спроби система не враховувала. Також не вдалося прокнопкодавити за сусіда.

«У чому переваги цієї системи – треба одночасно затиснути дві кнопки обома руками на весь час поки триває процедура голосування. Якщо відпускаєш, і переходиш за інший пульт, то не проголосуєш ні за себе, ні за сусіда. Тому навіть немає сенсу цього робити. Мені здається, що Верховній Раді варто скористатися досвідом Києва у запровадженні практики подолання кнопкодавства, а не чекати супер дорогу і надтехнологічну розробку міжнародних фахівців», - зазначила народний депутат Наталія Приходько, депутат Київради VIII скликання.

Вартість розробки технічного завдання для системи Рада IV, проєкту, саме обладнання та його монтаж коштували 13,6 млн грн.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Стрижова Д. С.
  • Про внесення змін до міської цільової програми «Діти. Сім’я. Столиця на 2019-2021 роки»
  • Про обрання представників громадськості до складу поліцейської комісії Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України
  • Про затвердження списку лауреатів на присудження Премії Київської міської ради за внесок молоді у розвиток місцевого самоврядування у 2019 році
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 22.12.2016 № 787/1791 «Про затвердження Положення про громадський бюджет міста Києва» та про затвердження Параметрів громадського бюджету на 2021 рік
  • Про внесення змін до Порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі замовників у розвитку інфраструктури міста Києва
  • Про надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки, що підлягає продажу (211667647)
  • Про заборону виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) та його структурним підрозділам, комунальним унітарним підприємствам, установам та організаціям, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Києва, господарським товариствам, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків
  • Про продаж земельної ділянки ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «РОСТ-М» для експлуатації та обслуговування майстерні з адміністративно-побутовим приміщенням на вул. Волинській, 66а у Солом’янському районі міста Києва ( 211064483)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» в постійне користування земельної ділянки для експлуатації та обслуговування будівлі котельні на вул. Заломова Петра, 2/10 у Солом’янському районі міста Києва (541441476)