Прокопів: Київ проситиме парламент надати місту можливість будувати школи та дитсадки без детального плану території

Вулиця Воздвиженська

Tool items

400

Прокопів: Київ проситиме парламент надати місту можливість будувати школи та дитсадки без детального плану території

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків депутати підтримали проект рішення «Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства оборони України щодо будівництва закладу освіти на земельній ділянці за адресою вул. Симоненка 3 у Голосіївському районі міста Києва та внесення змін до статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Зараз місто не може будувати дитячі садочки та школи, якщо для відповідної території відсутній або не затверджений детальний план території. Заступник міського голови – секретар Київради Володимир Прокопів пропонує Верховній Раді України виправити цю законодавчу прогалину, зокрема внести необхідні зміни до статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

«Наразі ми маємо гостру нестачу місць для діток у школах та дитсадках. Наприклад, у мікрорайоні Теремки-2 потреба у закладах освіти складає 2220 місць, а для дошкільнят потрібно майже втричі більше місць. Аби задовольнити потреби місцевих мешканців, місто планує звести дитячий садок на вул. Вільямса, 10. Але у цьому районі не розроблений детальний план території. Без ДПТ чи плану зонування, відповідно до чинного законодавства, місто не може розпочати будівництво дошкільного  навчального закладу», - пояснює Володимир Прокопів. 

Секретар Київради зазначив, через недоліки чинного закону страждають місцеві мешканці. Міська влада отримує безліч звернень, місцевих ініціатив, електронних петицій із проханням вирішити проблему, але місто самотужки немає механізмів для врегулювання.

«У нашому мікрорайоні проживає близько 30 тисяч мешканців. Переважна більшість – молоді сім’ї з дітками. Але на таку кількість жителів маємо тільки 180 місць у дитсадках та 360 у школі. Тому ми змушені возити дітей в інші райони міста на навчання і в садок. Міська влада уже давно планує звести у нашому мікрорайоні заклади освіти, навіть земельна ділянка для цього є. Але місто не може збудувати школу чи дитсадок, бо немає ДПТ. І в результаті страждаємо ми – звичайні кияни», - наголосила член ініціативної групи Ганна Бобер.

Розуміючи нестачу місць в навчальних закладах Голосіївського району, місто зараз оформлює право постійного користування для зведення школи на вулиці Симоненка, 3. Наразі ця територія знаходиться у державній власності та належить Міністерству оборони України. Тому Київрада має намір звернутися до Кабінету Міністрів та Міністерства оборони щодо врегулювання цього питання.

Звернення до Верховної Ради України, яке пропонує надати місту можливість будувати школи та дитсадки без детального плану території мають розглянути на пленарному засіданні Київради.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін та доповнень у додаток до рішення Київської міської ради від 12.12.2019 № 260/7833 «Про затвердження плану діяльності Київської міської ради з підготовки проєктів регуляторних актів на 2020 рік»
  • Про затвердження списку присяжних Оболонського районного суду міста Києва
  • Про звернення Київської міської ради до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо вжиття належних заходів для безоплатної передачі з державної до комунальної власності територіальної громади міста Києва будівлі дошкільного навчального закладу у Дарницькому районі міста Києва
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 01 грудня 2015 року № 4/4 "Про перелік та склад постійних комісій Київської міської ради VІІІ скликання"
  • Про перейменування бібліотек Централізованої бібліотечної системи Солом’янського району м. Києва
  • Про створення в рамках місцевої ініціативи першої черги спортивно-рекреаційного парку відпочинку загальноміського значення “Микільська Слобідка”
  • Про оголошення території природно-заповідного фонду місцевого значення, що розташована в історичній місцевості на горі Щекавиці в Шевченківському районі м. Києва, встановлення охоронних зон території та про надання території статусу регіонального ландшафтного парку
  • Про відмову громадянці Терещенко Галині Миколаївні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Літинській у Дніпровському районі міста Києва (584601922)
  • Про відмову громадянину Мельнику Олегу Ігоровичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Деснянській у Деснянському районі міста Києва (514001947)
  • Про відмову громадянину Федченку Роману Миколайовичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та експлуатації жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Весняній у Голосіївському районі міста Києва (620030104)