Півтори тисячі поданих на розгляд Мінкультури пам’яток досі не внесено до Держреєстру

Tool items

На розгляд Міністерства культури та інформаційної політики України з 2018 року по 1 квартал 2021 року Департамент охорони культурної спадщини подав 1 509 пам’яток та щойно виявлених об’єктів. За цей час у Міністерстві прийняли накази лише по 23 з них: 21 — занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, 2 — визнано такими, що не підлягають занесенню.

Про це повідомив, сьогодні, 14 квітня, директор Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк.

«Серед поданих до Мінкультури об‘єктів орієнтовно 1 000 - 1 100 саме історичних будинків та садиб на кшталт нещодавно знесеного будинку Уткіна. Інша частина — пам‘ятники, монументи та могили. Цікаво, що частина об‘єктів із цього переліку отримала статуси пам‘яток у радянські часи за рішеннями місцевої ради, коли вона ще мала відповідні повноваження. Проте, Мінкультури досі не внесло ці пам‘ятки до Держреєстру», — повідомив Олександр Никоряк.

За його словами, якщо за 2018 та 2019 роки до Держреєстру потрапив хоча б 21 об‘єкт, то протягом 2020 року в Департаменті охорони культурної спадщини КМДА так і не побачили жодного відповідного наказу Міністерства культури.

Як наголосив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський, зволікання Мінкультури із занесенням історичних будинків до Державного реєстру є прямою загрозою для їх знищення.

«Часто посадовці Мінкультури нарікають на прогалини в пам’яткоохоронному законодавстві, які, за їхніми словами, не дають повною мірою захищати пам’ятки. При цьому, нічого не заважає центральному органу охорони культурної спадщини виконувати свою функцію — надавати статуси пам‘ятки та, хоча б у такий спосіб, зберігати об’єкти від знищення. Ще у 2018 році Департаментом охорони культурної спадщини було розроблено та передано до Верховної Ради проєкт закону №8202, який передбачав збільшення штрафів за руйнацію пам’яток, можливість примусового викупу пам’ятки саме в комунальну власність та багато інших засад, спрямованих на збереження нашої історії та посилення відповідальності за спроби їх знищення. Законопроєкт того ж року був прийнятий у першому читанні. Проте, станом на сьогодні Мінкультури вже третій рік начебто доопрацьовує його», — зазначив Валентин Мондриївський.

Він додав, що Департамент щорічно надсилає листи до Мінкультури з проханням надати належним чином завірені копії прийнятих наказів. Відповіді від Міністерства на ці листи так і не надходять.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо компенсації виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян з Державного бюджету України з метою недопущення підняття тарифів на проїзд у громадському транспорті
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо невідкладного вжиття заходів, спрямованих на безоплатну передачу пам’ятки національного значення «Будинок, в якому мешкав видатний авіаконструктор І. Сікорський з родиною» у комунальну власність територіальної громади міста Києва
  • Про затвердження Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово комунальної інфраструктури міста Києва на 2021-2025 роки
  • Про затвердження міської цільової програми «Запобігання та протидія домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі на 2022-2024 роки»
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо занесення об’єктів культурної спадщини міста Києва до Державного реєстру нерухомих пам’яток України
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АРМО ПЛАЗА» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування частини цілісного майнового комплексу (підземного складу) у пров. Косогірному, 3-7 у Шевченківському районі міста Києва (483446397)
  • Про розірвання договорів оренди земельних ділянок від 15 грудня 2003 року № 72-6-00128 та від 29 листопада 2005 року № 72-6-00329, укладених між Київською міською радою та благодійним фондом «СОЛОМ'ЯНКА» (395195881)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЮНІТ СІТІ ФІНАНС» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі на вул. Дорогожицькій, 4 у Шевченківському районі міста Києва (334126380)
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю «ЛІЛІЯ-МБ» договору оренди земельної ділянки від 21 липня 2006 року № 78-6-00381 (зі змінами) (648460566
  • Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю «Житлобудінвест» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування господарчого блоку № 2 в літ. «В» з благоустроєм прилеглої території на вул. Ярославів Вал, 21/28 у Шевченківському районі міста Києва (537439151)