Оприлюднюємо для ознайомлення проект рішення Київської міської ради «Про затвердження Тимчасового порядку розроблення, підготовки до розгляду та затвердження містобудівної документації в м. Києві»

Tool items

Оприлюднюємо для ознайомлення проект рішення Київської міської ради «Про затвердження Тимчасового порядку розроблення, підготовки до розгляду та затвердження містобудівної документації в м. Києві» із зауваженнями та пропозиціями від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, що надійшли в установленому порядку, розглянуто та підтримано 29.06.2016 на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування. 

 

Тимчасовий порядок розроблення, підготовки до розгляду та затвердження

містобудівної документації в м.Києві
 

I. Загальні положення
 

        1.1. Тимчасовий порядок розроблення, підготовки та затвердження містобудівної документації в м. Києві (далі – Порядок) визначає механізм розроблення/внесення змін до містобудівної документації з планування території на місцевому рівні – в місті Києві, а саме – планів зонування територій та детальних планів територій (далі - містобудівної документації).

        1.2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі  України  "Про  регулювання  містобудівної діяльності".

            1.3. Рішення про розроблення планів зонування територій, детальних планів території, внесення змін до них приймає Київська міська рада.

            1.4. Організація розроблення містобудівної документації у м. Києві здійснюється Департаментом містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі – замовником) у відповідності до Переліку містобудівної документації для розроблення (оновлення) у м. Києві у 2013 - 2016 рр. – додатку до рішення Київської міської ради від 13.11.2013 №518/10006  «Про затвердження міської програми створення (оновлення) містобудівної документації в м. Києві на період 2014 - 2016 рр.» (далі - Програма) з урахуванням інвестиційних намірів щодо забудови окремих територій та у відповідності до чинного генерального плану міста Києва.

            1.5. За рішенням Київської міської ради для розроблення містобудівної документації крім коштів міського бюджету можуть залучатися кошти з інших джерел, не заборонених законом.

            1.6. Розробник містобудівної документації – визначається замовником з урахуванням положень, встановлених Законом України «Про здійснення державних закупівель».

            1.7. Плани зонування територій та детальні плани територій розробляються  суб'єктами  господарювання, які мають в своєму складі архітектора, що має кваліфікаційний сертифікат.

            1.8. Відносини між замовником та розробником містобудівної документації в процесі розроблення, затвердження або внесення до неї змін регулюються  договором, складеним відповідно до вимог Цивільного кодексу України та інших нормативно-правових актів. 

            1.9. Замовник розроблення містобудівної документації – Департамент містобудування та архітектури:

                   1.9.1. визначає та уточнює межі розроблення містобудівної документації, зазначеної відповідно до Переліку містобудівної документації для розроблення (оновлення) у м. Києві у 2013 - 2016 рр. (далі – Перелік) та у відповідності до вимог ДБН;

                   1.9.2. готує та передає для розгляду та затвердження проекти рішень Київської міської ради про внесення змін до Програми з уточненими межами детальних планів територій, в разі надходження інвестиційних намірів щодо забудови окремих територій та визначення доцільності таких змін у відповідності до вимог державних будівельних норм (ДБН) стосовно встановлення меж детальних планів територій (ДПТ);

                   1.9.3. складає разом із розробником містобудівної документації завдання на розроблення містобудівної документації (далі – завдання) та затверджує його;

                   1.9.4. вносить розробникові містобудівної документації пропозиції щодо перспективного використання територій, обмежених містобудівною документацією, із врахуванням інформації Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про земельні ділянки, які пропонуються до продажу на земельних торгах та актуалізованих даних державного земельного кадастру, наданих Головним управлінням Держгеокадастру у м. Києві стосовно зареєстрованих земельних ділянок, які розташовані в межах території, на які розробляється містобудівна документація, яку орган виконавчої влади у галузі земельних відносин надає у 10-денний термін за запитом Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом забезпечення можливості вибору найбільш ефективного виду використання земельних ділянок, в т.ч. за результатами опрацювання намірів інвесторів, кошти яких залучаються для розроблення містобудівної документації, до затвердження завдання на розроблення містобудівної документації; 

                   1.9.5. забезпечує урахування громадських інтересів шляхом публікації оголошення про розроблення містобудівної документації після затвердження завдання заступником голови Київської міської державної адміністрації, приймає участь в проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів  у  проекті  містобудівної  документації  в  порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 N555 "Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні" після отримання проекту містобудівної документації від розробника до його розгляду архітектурно-містобудівною радою при Департаменті містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

                   1.9.6. забезпечує доопрацювання містобудівної документації розробником за результатами проведення громадських слухань та за результатами розгляду на архітектурно-містобудівній раді.

             1.10. Розробник:

               1.10.1. готує проект договору на розроблення або внесення змін до містобудівної документації;

               1.10.2. бере участь  у  складанні проекту завдання на розроблення містобудівної документації або внесення змін до містобудівної документації;

               1.10.3. збирає вихідні дані за дорученням замовника;

                   1.10.4. залучає у разі необхідності до проведення додаткових досліджень для розроблення окремих розділів містобудівної документації інші науково-дослідні та проектні організації за згодою замовника;

               1.10.5. розробляє містобудівну документацію або вносить до неї  зміни
відповідно до вимог державних будівельних норм, державних стандартів;

               1.10.6. бере участь у розгляді пропозицій громадськості до планів зонування територій, детальних планів територій в процесі проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів;

               1.10.7. бере участь у розгляді архітектурно-містобудівною радою при 
Департаменті містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

                    1.10.8. в разі необхідності доопрацьовує проекти містобудівної документації за результатами проведених громадських слухань щодо врахування громадських інтересів при плануванні розвитку територій міста (або готує письмове обґрунтування щодо неможливості/містобудівної недоцільності запропонованих змін) та за результатами розгляду їх на архітектурно-містобудівній   раді;

                    1.10.9. залучається під час розгляду Київською міською радою містобудівної документації у порядку, визначеному Регламентом Київської міської ради;

            1.11. Склад та зміст планів зонування територій визначається відповідно до ДСТУ-Н Б Б.1.1-12:2011 «Настанова про склад та зміст плану зонування територій (зонінг)».

                    1.12. Склад та зміст детальних планів територій визначається відповідно до ДБН Б.1.1-14:2012 "Склад та зміст детального плану території".

                1.13. Оригінал розробленої містобудівної документації, зміни
до неї зберігаються в архіві розробника на паперових і електронних
носіях в порядку, встановленому наказом Міністерства юстиції
України від 12 квітня 2012 року N578/5 "Про затвердження  Переліку  типових документів, що створюються під час діяльності  державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання  документів",  зареєстрованим  у  Міністерстві  юстиції України  17  квітня  2012  року  за  N  571/20884. 

При зберіганні містобудівної документації, що містить службову інформацію, необхідно також дотримуватись вимог, визначених постаново Кабінету Міністрів України від 27.11.98 N 1893 "Про затвердження Інструкції про порядок обліку, зберігання і використання документів, справ, видань  та  інших  матеріальних носіїв інформації, які містять службову інформацію".

         1.14. При розробленні, затвердженні, внесенні змін до містобудівної документації, проведенні громадських  слухань  щодо врахування громадських  інтересів  замовник  і розробник вживають заходів  з нерозголошення  спеціальної  інформації,  передбаченої Зводом відомостей, що становлять державну таємницю,  затвердженим наказом Служби безпеки України від 12.08.2005 N 440, зареєстрованим у  Міністерстві  юстиції України 17.08.2005 за N 902/11182.

                     1.15. Загальна доступність матеріалів детального плану території забезпечується відповідно до вимог Закону України "Про доступ до публічної  інформації" шляхом надання їх за запитом на інформацію,  оприлюднення на веб-сайті органу місцевого самоврядування, у тому числі у формі відкритих даних, на єдиному державному веб-порталі відкритих даних, у місцевих періодичних друкованих засобах масової інформації, у загальнодоступному місці у приміщенні органу місцевого самоврядування та шляхом надання безоплатно Службою містобудівного кадастру кадастрової довідки (витягу) з містобудівного кадастру визначеного Постановою Кабінету Міністрів від 25 травня 2011 р. N 559 «Про містобудівний кадастр».

Кадастрова довідка (витяг) з містобудівного кадастру не є погоджувальним документом, а забезпечує інформацією, необхідною для прийняття обґрунтованих рішень. Довідка готується Службою мiстoбудiвнoгo кадастру Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) та видається Департаментом містобудування та архітектури.    

Кадастрова довідка (витяг) з містобудівного кадастру складається з титульного листа та змісту, загальної інформації із зазначенням містобудівної характеристики земельної ділянки, містобудівних обмежень та умов землекористування,  допустимих видів забудови та іншого використання земельних ділянок; обов’язково включає: схема  розташування об'єкта в системі суміжних територій м. Києва (М 1:10000); фрагмент діючого генерального плану міста Києва із зазначенням території, де розташований об'єкт з умовними позначеннями; фрагмент схеми зон охорони пам`яток, території заповідників та історичних ареалів  (М 1:5000) з умовними позначеннями; фрагмент схеми планувальних обмежень (М 1:5000) з умовними позначеннями; фрагмент ортофотоплану на основі космічної зйомки 2013 та 2014 років (М 1:2000); викопіювання із єдиної топографічної основи міста Києва, черговий план (кадастрова карта) (М 1:2000); викопіювання із єдиної топографічної основи міста Києва. Черговий план (кадастрова карта) (М 1:2000); фрагмент  інженерно-геодезичних вишукувань  М 1:500  з  вказаними «червоними лініями», лініями забудови, охоронними зонами інженерних мереж при наявності таких на території об'єкту. 

                     1.16. Інформація, яка міститься у містобудівному кадастрі, є відкритою та загальнодоступною, крім відомостей, що належать до інформації з обмеженим доступом та надається суб'єкту містобудівної діяльності за його запитом (заявою). Обмеження  доступу до інформації містобудівного кадастру, що є власністю держави або  представляє державну чи комерційну таємницю, встановлюється у порядку, передбаченому законодавством.

      

 

 

 

II. Порядок розроблення, розгляду та затвердження містобудівної документації
           

          2.1. Рішення про розроблення містобудівної документації, а також внесення змін до цієї містобудівної документації приймає Київська міська рада, на підставі відповідного проекту рішення, внесеного на розгляд суб’єктом подання, відповідно до Регламенту Київської міської ради.

          2.2. Після прийняття Київською міською радою рішення про розроблення містобудівної документації/внесення змін до містобудівної документації, замовник розроблення містобудівної документації/внесення змін до неї визначає джерела фінансування розроблення містобудівної документації та організовує її розроблення.

          2.3. До складання замовником завдання на розроблення містобудівної документації, інвестиційні пропозиції (за наявністю) щодо намірів використання території в межах, визначених містобудівною документацією яка розробляється, передаються для розгляду та узгодження профільній комісії Київської міської ради – постійній комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування з метою забезпечення відкритості намірів щодо перспектив розвитку територій міста, врахування громадських інтересів та можливості вибору найбільш ефективного виду використання земельних ділянок для містобудівних потреб:

                     2.3.1. Інвестиційні пропозиції (наміри інвесторів щодо перспектив розвитку території визначеної містобудівною документацією), представлені замовнику, оформлюються інвесторами, кошти яких залучаються для розроблення містобудівної документації, як текстовий та графічний матеріали з відповідними попередніми розрахунками та можливими варіантами використання територій.

                     2.3.2.  Представлені замовнику інвестиційні пропозиції для  забезпечення можливості вибору найбільш ефективного виду використання земельних ділянок і попереднього врахування інтересів представників територіальної громади міста, надаються замовником постійній комісії  Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування замовником для спільного розгляду та узгодження.

              2.4. За результатами розгляду постійною комісією Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування інвестиційних пропозицій, замовник, разом із розробником містобудівної документації, складають  завдання на розроблення містобудівної документації.

              2.5. Після погодження завдання на розроблення містобудівної документації профільною комісією Київради і затвердження заступником голови Київської міської державної адміністрації та публікації інформації про її розроблення, замовник розроблення містобудівної документації надає розробнику містобудівної документації  вихідні дані або доручає (при необхідності) їх збір розробнику, в разі необхідності - організовує поновлення матеріалів топографо-геодезичної зйомки територій м. Києва, необхідних для розроблення містобудівної документації.

              2.6. Замовник розроблення містобудівної документації забезпечує публікацію оголошення в засобах масової інформації про її розроблення з метою урахування громадських інтересів при плануванні розвитку, визначених містобудівною документацією, територій міста.

              2.7. Для проведення громадських слухань, проведення погоджень, розгляду на  архітектурно-містобудівній раді, розробником виготовляється примірник містобудівної документації на електронних носіях та на паперових носіях, що коригується ним за результатами кожного етапу та передається замовнику містобудівної документації для подання її до Київської міської ради для затвердження.

              2.8. Замовник, після отримання від розробника містобудівної документації проекту плану зонування території або детального плану території, забезпечує проведення громадських слухань для врахування громадських інтересів  у  розробленій містобудівній  документації.

              2.9. До участі в громадських слуханнях щодо проектів містобудівної документації замовник залучає розробника містобудівної документації та інвесторів (за їх згодою), кошти яких залучались для розроблення містобудівної документації.

              2.10. Профільна комісія може направляти своїх представників для участі у громадських слуханнях. Про проведення громадських слухань та попередні результати розгляду містобудівної документації, представники комісії та замовник письмово повідомляють голову комісії.  

              2.11. Пропозицій громадськості, обґрунтовані в межах відповідних законодавчих та нормативно-правових актів, будівельних норм,  державних  стандартів  і  правил,  надані у строки, визначені для проведення процедури громадських слухань, враховуються в проектах розробленої містобудівної документації. Пропозиції, надані після  встановленого строку, не розглядаються.

      Результати розгляду пропозицій та зауважень громадськості до проектів містобудівної документації оприлюднюються Замовником у двотижневий строк з дня їх прийняття шляхом опублікування в засобах масової інформації, а також розміщення таких рішень на офіційному веб-сайті Департаменту містобудування та архітектури.

              2.12. Для розгляду спірних питань, що виникають в процесі громадських слухань, може утворюватися погоджувальна комісія.  Порядок її роботи регламентовано постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 N555 "Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні" та законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».  

              2.13. Після проведення замовником громадських слухань та врахування в проектах містобудівної документації пропозицій громадськості, замовник організовує розгляд та професійне обговорення проектних рішень розробленої містобудівної документації - проектів планів зонування та детальних планів територій на засіданнях архітектурно-містобудівної ради при Департаменті містобудування та архітектури, до складу якої має входити не менше 3-х членів профільної комісії Київради, визначених рішенням комісії, які мають відповідну освіту.

                  2.14. Департамент містобудування та архітектури, відповідно до законодавства України, надсилає за 20 робочих днів до засідання архітектурно-містобудівної ради розділ проекту містобудівної документації (за відповідними напрямом), що планується для розгляду архітектурно-містобудівною радою органу виконавчої влади у галузі земельних відносин, органу виконавчої влади у  сфері  охорони  культурної спадщини, природоохоронному та іншим державним органам, яким відповідно до законодавства належать повноваження щодо розгляду містобудівної документації, для отримання їх висновків. У разі ненадання письмових висновків до проекту містобудівної документації протягом 20 днів з дня надходження розділу містобудівної документації, такий проект вважається погодженим цими органами.

              2.15. Після отримання результатів  розгляду  проектів  містобудівної документації архітектурно-містобудівною радою, врахування їх розробником під  час  подальшого доопрацювання, замовник приймає розроблену містобудівну документацію, відповідно до умов укладеного договору та після відповідного погодження на кресленнях підписом та печаткою уповноваженої особи, готує матеріали для затвердження Київською міською радою.

              2.16. Департамент містобудування та архітектури в порядку, визначеному Регламентом Київської міської ради, подає проект рішення Київради з основними положеннями та техніко-економічними показниками містобудівної документації (як додаток) у складі, визначеному державними будівельними нормами, а саме: відповідних текстових і графічних матеріалів, протоколу архітектурно-містобудівної ради, матеріалів громадських слухань, висновків суб'єктів погодження, оформленими згідно з вимогами до проектної документації.

             Проект розробленої містобудівної документації з відповідним проектом рішення для розгляду та затвердження  Київською міською радою подається в паперовому та електронному вигляді.

              2.17. Проект рішення з матеріалами проекту містобудівної документації у складі, визначеному державними будівельними нормами, засвідчених належним чином, які є додатком до проекту рішення, реєструються в порядку, визначеному Регламентом Київської міської ради.

              2.18. Постійна комісія Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування забезпечує розгляд містобудівної документації за участю зацікавлених осіб. До розгляду представлених матеріалів на засіданні комісії, залучаються представники розробника містобудівної документації та зацікавлені особи.

              2.19. Після розгляду та погодження містобудівної документації з відповідним проектом рішення, постійна комісія Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування забезпечує доопрацювання замовником та розробником проектних рішень містобудівної документації та відповідного проекту рішення, погодження їх управлінням правового забезпечення діяльності Київської міської ради та подає проект рішення з відповідними додатками, а саме: основні положення містобудівної документації з техніко-економічними показниками та графічними матеріалами на розгляд, затвердження сесією Київради відповідно до Регламенту Київської міської ради.

              2.20. Після розгляду та затвердження на пленарному засіданні Київської міської ради, один з примірників містобудівної документації передається до Київської міської ради для подальшої її архівації та для забезпечення виконання функції контролю, яку покладено на постійну комісію Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування.  

      2.21. Виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) забезпечує оприлюднення затвердженої містобудівної документації протягом 10 днів з дня її затвердження та її загальну доступність.      

 

 

Київський міський голова                                                                             В. Кличко

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про звернення Київської міської ради до Комплексу відпочинку «Пуща-водиця» Державного управління справами щодо відмови від права постійного користування на земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:78:318:0003 на вул. Вишгородська, 150 у Оболонському районі міста Києва
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 20 січня 2022 року № 4175/4216 «Про затвердження міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022-2024 роки»
  • Про запровадження щорічного міського конкурсу «Мистецькі Горизонти»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 13.07.2023 № 6880/6921 «Про затвердження переліку об’єктів, що підлягають усуненню із публічного простору міста Києва»
  • Про застосування статті 50 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 до рішення Київської міської ради від 05.10.2023 № 7125/7166 «Про затвердження Порядку проведення в місті Києві конкурсів з визначення проєктів, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації
  • Про зміну типу та найменування деяких закладів загальної середньої освіти Печерського району міста Києва
  • Про застосування статті 50 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 до рішення Київської міської ради від 05.10.2023 № 7124/7165 «Про затвердження Порядку проведення в місті Києві електронних консультацій з громадськістю та вивчення громадської думки в електронній формі щодо
  • Про створення комунального підприємства «Муніципальне управління побутовими відходами» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)