Олеся Пинзеник: «Вікові дерева сосни» оголошено ботанічною пам'яткою природи місцевого значення

Tool items

З метою збереження і відтворення цінних природних комплексів, генофонду рослинного та тваринного світу фрагменту Дніпровського лісництва «Вікові дерева сосни» присвоєно статус ботанічної пам’ятки природи місцевого значення.

Таке рішення прийняли сьогодні, 23 вересня, на пленарному засіданні II сесії Київської міської ради IX скликання. Рішення підтримали 84 депутати.

За словами депутатки Київської міської ради Олесі Пинзеник, на території природного об'єкта «Вікові дерева сосни», площею 1 га, представлено широке різноманіття флори та фауни, у тому числі цінні рідкісні види.

«Це рішення дозволить забезпечити сприятливі умови для збереження цінних історичних екземплярів рослинного світу столиці. Тому, необхідно встановити особливий режим охорони для унеможливлення забудови даної території та умисного знищення рослинного різноманіття. Київ – місто зелених зон, тому важливо оберігати рідкісні види природного світу і збільшувати кількість природних об’єктів у столиці», – зазначила Олеся Пинзеник.

Депутатка додала, що велику цінність на зазначеній території становлять великі популяції двох рідкісних первоцвітів, а саме сону широколистого та сону чорніючого, які занесено до Червоної книги України, їх чисельність налічує близько 120 великих кущів.  

Олеся Пинзеник підкреслила, що сон широколистий охороняється згідно з Бернською Конвенцією про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в інклюзивно-ресурсних центрах
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо належного фінансового забезпечення охорони здоров’я
  • Про внесення змін до Комплексної міської цільової програми «Столична культура: 2019-2021 роки», затвердженої рішенням Київської міської ради від 18 грудня року № 457/6508
  • Про контрольну функцію постійних комісій Київської міської ради
  • Про затвердження змін до Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури міста Києва на 2019-2023 роки