Олеся Пинзеник: Надання зеленим зонам заповідного статусу є ефективним способом їх збереження

Tool items

Депутатка Київської міської ради Олеся Пинзеник спільно з Департаментом захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА та Київським еколого-культурним центром опікується питаннями покращення екологічної ситуації у столиці, вивчає питання надання охоронного статусу окремим природним об’єктам, зокрема це стосується Труханового острова та озера Відро. 

За словами Олесі Пинзеник, місто має бути зеленим та екологічним, тому що жити в бетонних джунглях та чотирьох стінах це не може бути нормою для сучасного мегаполісу.

«Труханів острів ми маємо зберегти для киян. І одним з ефективних способів задля захисту природного об’єкта може бути оголошення цієї території ландшафтним заказником місцевого значення. На острові буде дозволена рекреаційна діяльність. Труханів острів має бути тим облаштованим та доступним місцем, де мешканці зможуть гуляти разом з дітками, займатись спортом та відпочивати. Наша спільна мета, яку підтримує Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА, зберегти цю природну територію від знищення та унеможливити там будь-яку забудову. Наразі Київський еколого-культурний центр готує наукові обґрунтування щодо унікальності флори та фауни острова. Одразу згодом я зареєструю проєкт рішення, і сподіваюсь, що до кінця цього року він буде розглянутий та підтриманий депутатами Київради», – наголосила Олеся Пинзеник.

Депутатка зазначила, що ще один природний об’єкт, якому потрібно невідкладно надати заповідний статус – це озеро Відро.

«Територія являє собою заплавне мальовниче озеро в долині річки Віта. Ми маємо зберегти природний об’єкт, який вже під загрозою зникнення. Озеро Відро є унікальним об’єктом. Цей природний скарб ми маємо передати нашим дітям. І зараз разом з колегами та екологами маємо зробити все, щоб зберегти зелену зону, і не допустити її перетворення в пустку. Це має велике значення для мешканців Голосіївського району та всіх містян. Озеро має залишитись таким, яким воно було – надзвичайно чистим. Процедура заповідання може бути така ж сама, як і у випадку Труханового острова. Ми вже заручились підтримкою Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА та отримали перші експертні висновки», – додала Олеся Пинзеник.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо термінового врегулювання питання стосовно технічного обслуговування та безпечної експлуатації внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирних будинках
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 08 грудня 2022 року № 5828/5869 «Про бюджет міста Києва на 2023 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021–2023 роки
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про передачу ПРИВАТНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «БАСТІОН» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування будівель і споруд виробничого комплексу на вул. Зрошувальній, 15б у Дарницькому районі міста Києва (451439511)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЕКСПЛУАТАЦІЙНА КОМПАНІЯ «СЕРВІС» земельної ділянки в оренду для будівництва офісно-житлового центру на вул. Мечникова, 11-А у Печерському районі міста Києва (304490220)
  • Про надання ОБ’ЄДНАННЮ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ «ФАЙНА ТАУН 5» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури з влаштуванням зони зелених насаджень (зміна цільового призначення) на вул. Салютній, 2 у
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВМ СОЛЮШНС» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування нежитлових будівель і громадського будинку на вул. Межигірській, 78, 78 літ. «О», 78 літ. «Ь» у Подільському районі міста Києва (394117662)
  • Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю «ХАЙ-ТЕК БІЛДІНГ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі на вул. Максимовича Михайла, 22/1 у Голосіївському районі міста Києва (581341618)