Одну з вулиць Святошинського району перейменовано на честь історичної місцевості

Tool items

З метою деколонізації топоніміки у Святошинському районі вулицю Маршала Бірюзова перейменовано на Вербівську. Загалом у столиці вже перейменовано понад сотню міських об‘єктів, назви яких пов'язані з росією та її сателітами. 

У Київській міській раді зазначили, що у травні поточного року експертна комісія порекомендувала включити вулицю Маршала Бірюзова до переліку міських об’єктів, назви яких пов’язані з російською федерацією або її сателітами.

Вулиця Маршала Бірюзова була названа на честь радянського військового, який не має значущості для історії міста Києва. З метою деколонізації столичної топонімики шляхом рейтингового електронного голосування в додатку «Київ Цифровий» було обрано нову назву цієї вулиці. Серед варіантів щодо перейменування найбільшу кількість, а саме 16 938 голосів, набрала пропозиція – вулиця Вербівська, яка походить від назви «Верби» – історична місцевість села Михайлівська Борщагівка на якій розташована сучасна вулиця. Надання назви на честь історичної топоніміки допоможе підкреслити неперервний зв’язок сучасного Києва із містом та приміськими селами попередніх століть, сприятиме відновленню унікальної історичної картини міста, а також поширенню історичної свідомості українського народу.

За результатами голосування та на основі експертних висновків депутатський корпус Київської міської ради підтримав рішення щодо перейменування вулиці Маршала Бірюзова на Вербівську.

Нагадаємо, зміна назв міських об’єктів не передбачає переоформлення документів.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про перейменування бульвару у Печерському районі міста Києва
  • Про надання ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для розміщення, експлуатації та обслуговування комплектної трансформаторної підстанції на перетині вул. Свято-Георгіївської та пров. Кучанського у Деснянському районі міста Києва (
  • Про поновлення приватному акціонерному товариству «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» договору оренди земельної ділянки від 27 грудня 2012 року № 75-6-00572 (458050037)
  • Про поновлення приватному акціонерному товариству «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» договору оренди земельної ділянки від 26 жовтня 2012 року № 75-6-00561 (638810529)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на вул. Тростянецькій, 8-б у Дарницькому районі