Новий сервіс у «Київ Цифровий»: у застосунку можна повідомити про втрати і руйнування під час війни

Tool items

Відтепер повідомити про втрати інфраструктури в результаті війни можна за допомогою міського застосунку «Київ Цифровий». Про це повідомив керівник цифрової трансформації Києва (CDTO) та заступник голови КМДА Петро Оленич.

Інтеграцію в межах проєкту «Росія заплатить» реалізували за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Проєкт створений KSE Institute (аналітичним центром при Київській школі економіки) спільно з Офісом президента та Мінекономіки України і має на меті зібрати повний перелік об’єктів, зруйнованих в під час війни росії проти України. Дані потрібні українському уряду для оцінки збитків та формування позовів проти рф у міжнародні суди.

Щоб надати свідчення про руйнування в застосунку «Київ Цифровий»:

Виберіть «Свідчення громадян» → «Свідчення про руйнування».

Натисніть «Надати свідчення».

Заповніть відповідні поля форми, де повідомте детальну інформацію про місце руйнування, наслідки руйнувань і надайте контактні дані свідків.

Для позовів у міжнародні суди важливо зібрати дані про зруйновані багатоповерхівки, школи, лікарні, аеропорти, мости та інші інфраструктурні й адміністративні об’єкти. Проте у застосунку можна також надати свідчення про особисті матеріальні втрати внаслідок російської агресії.

Надавати свідчення можуть не лише мешканці Києва, а всі громадяни України. Свідчення будуть ретельно перевірятися, тому подана інформація має бути достовірною, а також містити фото- або відеодокази.

Проєкт забезпечує повну конфіденційність і непублічність свідчень. Персональні дані не передаються третім особам. Інформація про руйнування передається виключно до міжнародних інституцій, органів державної влади та громадських або гуманітарних організацій, що сприятимуть формуванню позовів у міжнародні суди проти рф. Публічною під час війни буде лише узагальнена статистика. Дізнатися статистику руйнувань в Україні можна на офіційному сайті проєкту «Росія заплатить».

Як відомо, станом на 1 квітня загальна сума прямих задокументованих збитків цивільної інфраструктури тільки на основі публічних джерел вже сягнула понад 68,2 млрд дол. або майже 2 трлн гривень. Загальні втрати економіки України через війну, за спільними оцінками Мінекономіки та KSE Institute, складають вже 564–600 млрд. дол.

«Київ Цифровий» – міський застосунок, що був адаптований до умов воєнного стану, надсилає повідомлення про повітряну тривогу та надає актуальну інформацію про роботу інфраструктури міста під час війни. Застосунок доступний для завантаження у App Store і Google Play.

Міжнародний фонд «Відродження» – одна з найбільших українських благодійних фундацій, що з 1990 року розбудовує в Україні відкрите суспільство, де кожен почуває себе гідно, де громадяни включені в творення держави, а влада є прозорою та відповідальною. Працює над розбудовою України, в якій права людини надійно захищені, а позитивні зміни працюють на благо громадян.

KSE Institute — аналітичний центр при Київській школі економіки (KSE). Займається аналітикою, консалтингом, дослідженнями, розробляє стратегії та рекомендації щодо підтримки інноваційної економіки України. З початком війни Росії проти України активно співпрацює з українським урядом та аналізує інформацію про пошкоджені у війні об’єкти для міжнародних судових процесів проти РФ.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про питання оплати праці працівникам закладів освіти комунальної власності територіальної громади міста Києва в умовах воєнного стану
  • Про безоплатну передачу майна комунальної власності територіальної громади міста Києва до комунальної організації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Муніципальна охорона»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 27.05.2021 № 1241/1282 «Про затвердження Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2021–2025 роки»
  • Про надання додаткових пільг та гарантій киянам, які приймали (приймають) участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, членам їх сімей, членам загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України
  • Про організаційні питання, пов'язані з ефективним використанням та збереженням доріг Солом’янського району міста Києва
  • Про надання управлінню освіти Подільської районної в місті Києві державної адміністрації згоди на списання майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва
  • Про поновлення фізичній особі-підприємцю Філімонову Олександру Віталійовичу договору оренди земельної ділянки від 10 грудня 2012 року № 66-6-00617 (320511014)
  • Про надання Об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку «ОБОЛОНСЬКА 7'Я» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування багатоквартирного будинку та прибудинкової території на набережній Оболонській, 7 в Оболонському районі міста Києва (783333397)
  • Про передачу Товариству з обмеженою відповідальністю «ДОЛЯ І КО. ЛТД» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування будівель і споруд виробничо-технологічної бази на вул. Любомирській, 3А у Голосіївському районі міста Києва (314483092)