Нові паркувальні зони Києва визначено на основі даних світового лідера у сфері GPS-статистики та розумної мобільності

Tool items

Оприлюднено і затверджено нові паркувальні зони Києва, які утворені на основі аналітики світового лідера у сфері GPS-статистики та розумної мобільності. Зміни до меж зон паркування у місті Києві змінено розпорядженням КМДА №1528, а корективи вже відображено в електронних мапах платформи «Київ Цифровий» та Інспекції з паркування, яка контролюватиме оплату послуги паркування. 

Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації, депутат Київської міської ради Костянтин Усов у Telegram каналі.

«Ми не були впевнені, що 10 років тому, коли місто затверджувало стару мапу паркувальних зон, адміністрація виходила з математично обґрунтованих даних, а не з чийогось суб’єктивного бачення. Тому сьогодні вирішили спиратися на професійний аналіз даних від програмного продукту Tomtom Move O/D – найвідомішого у світі джерела статистики автомобільних поїздок у великих містах. Компанія «А+С Україна» на наше замовлення використала дані для розрахунку та обґрунтування зонування попиту на паркувальні місця Києва», – розповів Костянтин Усов.

Депутат додав, що Tomtom Move O/D дозволяє отримати та проаналізувати детальну матрицю відправлень та прибуття транспорту між заданими транспортними районами за певний проміжок часу. У цьому випадку досліджувалися ранковий пік із 07:00 до 10:00, міжпіковий інтервал, вечірній пік із 17:00 до 20:00 та пізний вечір до 23:00.

«На основі дослідження «А+С Україна» місто визначило зональну приналежність паркувальних майданчиків відповідно до рівня попиту на них. Зона, яка охоплює центр Києва і має найвищий попит на паркування, розширилася з 66 паркувальних майданчиків на 1 451 машиномісце до 224 паркомайданчиків на 4 320 автомобілів. Крім того, ми створили «острови» І Зони всередині ІІ Зони – в районі «Караваєвих дач» та радіоринку, а також частини території у межах Деміївської площі», – пояснив Костянтин Усов. 

За словами Костянтина Усова, ІІ Зона, так званий прецентр міста, зменшилася з 247 паркомайданчиків на 4 856 машиномісць до 123 майданчиків на 2 847 автомобілів. При цьому вона розширилась географічно. До районів навколо історичного центру, територій уздовж ключових магістралей центру міста та поблизу бізнес-центрів доєднали Сирець, частину Голосіїва, Гідропарку, Деміївки і Лівобережний діловий центр. «Острови» ІІ Зони з високим коефіцієнтом навантаження також створені всередині ІІІ Зони – біля ринків «Троєщина», «Лісовий» («Юність»), авторинку, метро «Лісова» та музею «Пирогово».

Депутат наголосив, що введення платного паркування у ключових місцях концентрації попиту на поїздки дозволяє зменшити кількість поїздок на авто, що здійснюються в центр, та стимулювати перерозподіл у використанні інших режимів переміщення. Крім того, наявні транспортні засоби розподіляються між спеціально облаштованими майданчиками чи паркінгами та відведеними місцями для паркування вздовж вулиць. Також зменшується перепробіги авто в центрі – час, що проводиться у пошуках місця для паркування.

Нагадаємо, вперше зони паркування у Києві були визначені ще у 2011 році і з того часу не змінювались.

Нове зонування можна подивитися на інтерактивній карті – https://gis.kyivcity.gov.ua/p/.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо термінового врегулювання питання стосовно технічного обслуговування та безпечної експлуатації внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирних будинках
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 08 грудня 2022 року № 5828/5869 «Про бюджет міста Києва на 2023 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021–2023 роки
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216