На охорону та збереження культурної спадщини у 2022-2024 роках Київ планує витратити понад 268,8 млн грн

Tool items

Київська міська рада затвердила міську цільову програму «Охорона та збереження культурної спадщини Києва на 2022-2024 рр». Директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк повідомив, що фінансування програми на 3 роки визначено на рівні 268,871 млн грн, із яких кошти міського бюджету – 266,991 млн грн, інші джерела – 1,88 млн грн.

«Київ – місто з багатою культурною, історичною, архітектурною та археологічною спадщиною. Наше завдання – зберегти історичне надбання. Усі кошти будуть використані ефективно і спрямовані на ключові завдання: реставрацію пам’яток, розробку облікової документації, забезпечення роботи Центру консервації предметів археології, розвиток інформаційної бази пам᾽яток столиці та інше», – прокоментував рішення Олександр Никоряк.

На території Києва знаходиться 3634 пам’ятки, з яких: національного значення – 347, місцевого значення – 2081, щойно виявлених об’єктів культурної спадщини – 1206.

Відтак, на 2022-2024 роки заплановано проведення реставраційних та ремонтно-реставраційних робіт на наступних 12 об’єктах:
корпус настоятеля та проскурні Братського монастиря на вул.Сковороди, 2;
будинок на вул.Сковороди, 9-Б;
житловий будинок ювеліра Захара Брезгунова на Андріївському узвозі, 5/31;
будинок прибутковий на вул.Десятинній, 14;
пам’ятка архітектури національного значення на вул. Володимирській, 3;
пам’ятка архітектури національного значення на Андріївському узвозі, 34-В;
Свято-Покровська церква, вул. Покровська, 7;
комплекс споруд церкви Воздвиження Чесного Хреста Господнього на вул. Воздвиженській, 1;
пам’ятка архітектури національного значення на Вознесенському узвозі, 20;
пам᾽ятник князю Володимиру;
колона Магдебурзького права;
корпус 16 Фролівського монастиря (завершення робіт).

Також, серед іншого, кошти будуть спрямовані на підтримку комунального закладу «Центр консервації предметів археології», організацію та проведення семінарів, лекторіїв та конференцій, присвячених збереженню, розвитку та оновленню культурної спадщини міста Києва, організацію та проведення заходів у рамках «Днів європейської спадщини» у місті Києві тощо.

Джерело: КМДА.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель (253493750)
  • Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель (335221234)
  • Про передачу ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» в оренду земельної ділянки для завершення будівництва з подальшою експлуатацією та обслуговуванням ремонтно-виробничої бази на вул. Миколи Закревського, 14 у Деснянському районі міста Києва (475444133)
  • Про передачу громадянину Костенку Ярославу Валерійовичу земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування будівель і споруд майнового комплексу заводу залізобетонних виробів на вул. Новокостянтинівській, 4-Е в Оболонському районі міста Києва (596943437)
  • Про надання комунальному підприємству виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київтеплоенерго» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на вул. Деревлянській, 14/16 у Шевченківському районі міста Києва (636924174)