На охорону та збереження культурної спадщини у 2022-2024 роках Київ планує витратити понад 268,8 млн грн

Tool items

Київська міська рада затвердила міську цільову програму «Охорона та збереження культурної спадщини Києва на 2022-2024 рр». Директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк повідомив, що фінансування програми на 3 роки визначено на рівні 268,871 млн грн, із яких кошти міського бюджету – 266,991 млн грн, інші джерела – 1,88 млн грн.

«Київ – місто з багатою культурною, історичною, архітектурною та археологічною спадщиною. Наше завдання – зберегти історичне надбання. Усі кошти будуть використані ефективно і спрямовані на ключові завдання: реставрацію пам’яток, розробку облікової документації, забезпечення роботи Центру консервації предметів археології, розвиток інформаційної бази пам᾽яток столиці та інше», – прокоментував рішення Олександр Никоряк.

На території Києва знаходиться 3634 пам’ятки, з яких: національного значення – 347, місцевого значення – 2081, щойно виявлених об’єктів культурної спадщини – 1206.

Відтак, на 2022-2024 роки заплановано проведення реставраційних та ремонтно-реставраційних робіт на наступних 12 об’єктах:
корпус настоятеля та проскурні Братського монастиря на вул.Сковороди, 2;
будинок на вул.Сковороди, 9-Б;
житловий будинок ювеліра Захара Брезгунова на Андріївському узвозі, 5/31;
будинок прибутковий на вул.Десятинній, 14;
пам’ятка архітектури національного значення на вул. Володимирській, 3;
пам’ятка архітектури національного значення на Андріївському узвозі, 34-В;
Свято-Покровська церква, вул. Покровська, 7;
комплекс споруд церкви Воздвиження Чесного Хреста Господнього на вул. Воздвиженській, 1;
пам’ятка архітектури національного значення на Вознесенському узвозі, 20;
пам᾽ятник князю Володимиру;
колона Магдебурзького права;
корпус 16 Фролівського монастиря (завершення робіт).

Також, серед іншого, кошти будуть спрямовані на підтримку комунального закладу «Центр консервації предметів археології», організацію та проведення семінарів, лекторіїв та конференцій, присвячених збереженню, розвитку та оновленню культурної спадщини міста Києва, організацію та проведення заходів у рамках «Днів європейської спадщини» у місті Києві тощо.

Джерело: КМДА.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про продаж земельної ділянки на вул. Садовій, 118 у Дарницькому районі м. Києва громадянину Довгаленку Юрію Антоновичу для експлуатації та обслуговування магазину (607341199)
  • Про продаж земельної ділянки на вул. Червоноткацькій, 59-а у Деснянському районі м. Києва Шостаку Володимиру Володимировичу для експлуатації та обслуговування будівлі складського призначення (488118182)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КВІН-СВІГ» земельної ділянки в оренду для завершення будівництва, подальшої експлуатації та обслуговування житлового будинку на вул. Петропавлівській, 38-б у Подільському районі міста Києва (508839534)
  • Про надання МІНІСТЕРСТВУ ОБОРОНИ УКРАЇНИ земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівель і споруд військового містечка № 147 на вул. Бориспільській, 71-А у Дарницькому районі міста Києва (609774187)
  • Про відмову громадянину Савіну Олексію Генадійовичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку у Печерському районі міста Києва (456018353)