Київська міська рада звернулась до Ради національної безпеки і оборони України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо посилення державного контролю у сфері обігу наркотичних лікарських засобів

Tool items

Київська міська рада звернулась до Ради національної безпеки і оборони України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо розробки та прийняття необхідних законодавчих змін для посилення державного контролю у сфері обігу наркотичних лікарських засобів.

Таке звернення прийняли сьогодні, 02 грудня, на пленарному засіданні II сесії Київської міської ради IX скликання. Звернення підтримали 68 депутатів.

За словами депутата Київської міської ради Дмитра Білоцерковця, у Києві різко збільшилась кількість людей, які вживають лікарські засоби, які містять наркотичні засоби та психотропні речовини.

«Мешканці систематично скаржаться на великі скупчення наркозалежних людей, які за спеціальними рецептами ф-3 купують нарковмісні ліки, зокрема метадон. Після купівлі зазначених ліків, деякі з них вживають їх безпосередньо на місці або перепродують поштучно таблетки третім особам неподалік аптеки. Також пропонують безплатно спробувати малолітнім та неповнолітнім дітям, таким чином заохочуючи їх вживати наркотики. Є підстави вважати, що деякі недобросовісні лікарі виписують рецепти ф-3 на отримання нарковмісних ліків за грошову винагороду у формі оплати за прийом лікаря, без встановлення відповідного діагнозу пацієнтів», – розповів Дмитро Білоцерковець.

Як зазначила депутатка Київської міської ради, ініціаторка проєкту Олеся Зубрицька, ситуація з незаконним обігом наркотичних речовин виникла внаслідок прогалин у законодавстві, які з одної сторони спростили ліцензійні умови на провадження господарської діяльності з медичної практики, а з іншої – не забезпечили належний контроль держави за дотриманням приватними закладами охорони здоров'я та приватно практикуючими лікарями вимог клінічних протоколів та медичних стандартів.

«У зв’язку з відсутністю механізму, який дає реальну можливість лікарю переконатись, що пацієнт не отримує аналогічне лікування в іншому закладі охорони здоров’я, одна і та ж особа має можливість «лікуватись» одночасно у декількох лікарів – наркологів та психіатрів, паралельно отримувати у них рецепти ф-3 на отримання метадону. У результаті такої діяльності завдається значна шкода здоров’ю хворих, а також виникає надлишок наркотичних та психотропних речовин, які вони незаконно продають. Це призводить до поширення наркоманії в Києві та в Україні загалом, а також підвищення рівня незаконного обігу наркотичних засобів, яке несе пряму загрозу здоров’ю територіальної громади», – наголосила Олеся Зубрицька.

Депутатка додала, що Київська міська рада у своєму зверненні вимагає терміново вжити заходи щодо посилення державного контролю у сфері обігу наркотичних лікарських засобів, зокрема:
– затвердити Стратегію державної політики щодо обігу наркотиків до 2030 року та відповідний план її реалізації;
– затвердити обсяг квот на 2022 рік щодо наркотичних засобів та психотропних речовин з урахуванням потреб держави;
– забезпечити впровадження з 01 квітня 2022 року електронного рецепта лікаря для придбання в аптечних закладах нарковмісних лікарських засобів;
– напрацювання та запровадження Міністерством охорони здоров'я України ефективного механізму, який дасть можливість лікарям реалізувати обов’язок щодо необхідності перед включенням особи до лікування із використанням метадону;
– переконатись, що пацієнт не отримує зазначене лікування в іншому закладі охорони здоров’я, проведення перевірки закладів охорони здоров’я та фізичних осіб-підприємців, які мають відповідні ліцензії на провадження у місті Києві господарської діяльності з медичної практики за спеціальністю наркологія або обігу наркотичних засобів на предмет дотримання ними ліцензійних умов, галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я та правил виписування рецептів на підконтрольні лікарські засоби;
– підготовки змін до законодавства щодо врегулювання питання наявності в усіх аптечних закладах базового асортименту підконтрольних лікарських засобів – це забезпечить доступність населення до лікарських засобів у широкій мережі роздрібних медичних закладів, а також зніме навантаження з 2% аптечних закладів, які отримали в Україні відповідну ліцензію тощо.

Довідка. З 2018 по 2020 роки у Києві відбулось різке збільшення (у чотири рази або на 315%) обсягу замовлених приватними закладами охорони здоров’я та приватно практикуючими лікарями-наркологами та психіатрами рецептурних бланків ф-3, у тому числі й шляхом призначення лікарського засобу метадону наркозалежним особам. Так, кількість відпущених рецептурних бланків ф-3 у Києві зросла від 184 425 шт у 2018 році до 550 398 шт у 2020 році. За 9 місяців 2021 року кількість відпущених спеціальних рецептурних бланків ф-3 становить вже 458 925 шт.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про перейменування бульвару у Печерському районі міста Києва
  • Про надання ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для розміщення, експлуатації та обслуговування комплектної трансформаторної підстанції на перетині вул. Свято-Георгіївської та пров. Кучанського у Деснянському районі міста Києва (
  • Про поновлення приватному акціонерному товариству «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» договору оренди земельної ділянки від 27 грудня 2012 року № 75-6-00572 (458050037)
  • Про поновлення приватному акціонерному товариству «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» договору оренди земельної ділянки від 26 жовтня 2012 року № 75-6-00561 (638810529)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на вул. Тростянецькій, 8-б у Дарницькому районі