Київська міська рада закликала Кабінет Міністрів України призупинити реалізацію постанови про функціонування госпітальних округів і кластерів

Tool items

Київська міська рада звернулась до Кабінету Міністрів України з метою призупинити реалізацію постанови №174 «Деякі питання організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я» для міста Києва на період дії воєнного стану.

Таке звернення було пітримано сьогодні, 25 травня, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання 79 депутатами.

Як зазначила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики Марина Порошенко, з початком повномасштабного вторгнення навантаження на заклади охорони здоров’я міста Києва збільшилось. Наразі вони надають всі необхідні медичні послуги не лише киянам, а майже 250 тисячам внутрішньо переміщених осіб, які мешкають у столиці, пораненим військовослужбовцям, які проходять лікування і реабілітацію. 

«Постанова Кабінету Міністрів України не враховує особливий статус столиці. Зокрема формування госпітальної мережі міста передбачає поділ госпітального округу на госпітальні кластери – території, в межах яких буде забезпечено надання якісної, комплексної медичної допомоги. Так, один кластер розрахований на забезпечення стаціонарною медичною допомогою не менше 150 тисяч осіб. Водночас кількість населення у деяких районах столиці є значно більшою. Впродовж останніх років галузь охорони здоров’я перебуває в стані трансформації. Починаючи з 2017 року було сформовано оптимальну мережу закладів максимально наближену до пацієнта. Водночас наразі як результат реалізації постанови №174, зокрема реорганізації закладів, відбудеться скорочення працівників медичних закладів, що особливо негативно позначиться на системі охорони здоров’я в умовах війни», – наголосила Марина Порошенко.

Депутатка додала, що наразі необхідно призупинити реалізацію зазначеної постанови для міста Києва на період дії воєнного стану та внести зміни до неї, які обумовлені потребою у врегулюванні питання подальшої роботи закладів, які не увійшли у спроможну мережу – консультативно-діагностичних центрів, стоматологічних закладів, дерматовенерологічних тв інших лікувальних закладів.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутатки Київської міської ради Букало О. Ю.
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 15.04.2022 № 4571/4612 «Про особливості перейменування об'єктів міського підпорядкування, назви яких пов'язані з російською федерацією та/або її союзниками (сателітами), на період дії воєнного стану в Україні»
  • Про продаж земельної ділянки на вул. Берковецькій, 6 у Святошинському районі м. Києва ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЕПІЦЕНТР Н» для будівництва та обслуговування адміністративних будинків, офісних будівель компаній, які займаються підприємницькою діяльністю, пов’язаною з отриманням прибутку (597211277)
  • Про внесення доповнень до рішення Київської міської ради від 23.03.2023 № 6263/6304 «Про деякі питання побратимської співпраці міста Києва з іноземними містами»
  • Про затвердження Міської Концепції ствердження української мови в усіх сферах суспільного життя міста Києва на 2023-2025 роки