Київська міська рада закликала Кабінет Міністрів України призупинити реалізацію постанови про функціонування госпітальних округів і кластерів

Tool items

Київська міська рада звернулась до Кабінету Міністрів України з метою призупинити реалізацію постанови №174 «Деякі питання організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я» для міста Києва на період дії воєнного стану.

Таке звернення було пітримано сьогодні, 25 травня, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання 79 депутатами.

Як зазначила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики Марина Порошенко, з початком повномасштабного вторгнення навантаження на заклади охорони здоров’я міста Києва збільшилось. Наразі вони надають всі необхідні медичні послуги не лише киянам, а майже 250 тисячам внутрішньо переміщених осіб, які мешкають у столиці, пораненим військовослужбовцям, які проходять лікування і реабілітацію. 

«Постанова Кабінету Міністрів України не враховує особливий статус столиці. Зокрема формування госпітальної мережі міста передбачає поділ госпітального округу на госпітальні кластери – території, в межах яких буде забезпечено надання якісної, комплексної медичної допомоги. Так, один кластер розрахований на забезпечення стаціонарною медичною допомогою не менше 150 тисяч осіб. Водночас кількість населення у деяких районах столиці є значно більшою. Впродовж останніх років галузь охорони здоров’я перебуває в стані трансформації. Починаючи з 2017 року було сформовано оптимальну мережу закладів максимально наближену до пацієнта. Водночас наразі як результат реалізації постанови №174, зокрема реорганізації закладів, відбудеться скорочення працівників медичних закладів, що особливо негативно позначиться на системі охорони здоров’я в умовах війни», – наголосила Марина Порошенко.

Депутатка додала, що наразі необхідно призупинити реалізацію зазначеної постанови для міста Києва на період дії воєнного стану та внести зміни до неї, які обумовлені потребою у врегулюванні питання подальшої роботи закладів, які не увійшли у спроможну мережу – консультативно-діагностичних центрів, стоматологічних закладів, дерматовенерологічних тв інших лікувальних закладів.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до таблиці № 1 до додатка 5 до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року №242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві»
  • Про внесення змін до Порядку організації та проведення недержавних масових заходів релігійного, культурно-просвітницького, спортивного, видовищного та іншого характеру в місті Києві
  • Про скасування рішення Київської міської ради від 9 лютого 2023 року № 5977/6018 «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 21 липня 2016 року № 786/786 "Про затвердження Положення про конкурсний відбір кандидатур на посади керівників суб'єктів господарювання комунального сектора економіки в місті Києві" (зі змінами і
  • Про поділ земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:88:014:0033 на вул. Мрії, 12-Є у Шевченківському районі міста Києва і зміну цільового призначення земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:88:014:0061 та її передачу в оренду ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ «ДІМ СЕРВІС 1» для будівництва,
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 09.02.2023 № 5935/5976 «Про затвердження списку присяжних Шевченківського районного суду міста Києва»