Київська міська рада викупить земельну ділянку на Шулявці для відновлення благоустрою зеленої зони

Tool items

Київська міська рада викупить земельну ділянку, площею 0,3110 га, для відновлення благоустрою зеленої зони та створення міського парку на проспекті Перемоги, 50-а у Шевченківському районі.

Таке рішення було прийнято сьогодні, 10 червня, на пленарному засіданні II сесії Київської міської ради IX скликання. Рішення підтримали 82 депутати.

Як зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, цим рішенням міська влада врегулює містобудівну діяльність, адже власник ТОВ «Шулявка» не використав земельну ділянку за цільовим призначенням та своєчасно не забезпечив благоустрій зеленої зони.

«З 2014 року зазначена земельна ділянка перебуває у приватній власності. Водночас намагання її освоєння викликає значний суспільний резонанс серед членів територіальної громади міста Києва, оскільки забудова частково планується на території зелених насаджень загального користування. Окрім того, дозвільні документи на будівництво у власника відсутні», – наголосив Володимир Бондаренко.

Він додав, що з моменту набуття права власності на земельну ділянку із цільовим призначенням для будівництва, експлуатації та обслуговування торгово-офісного комплексу з рестораном швидкого харчування та благоустроєм і озелененням скверу жодних будівельних робіт не відбувалось. Тому міська влада викупить цю земельну ділянку для створення міського парку.

Так, для облаштування нового сучасного парку необхідно реалізувати наступну низку заходів:
– у встановленому законом порядку письмово повідомити ТОВ «Шулявка» про викуп земельної ділянки, у тому числі надання інших земельних ділянок замість відчужених, для створення нового міського парку;
– забезпечити проведення експертної грошової оцінки території;
– рецензувати звіт з експертної грошової оцінки;
– надати пропозиції щодо викупу земельної ділянки;
– підготувати та подати проєкт рішення про затвердження викупної ціни земельної ділянки Київській міській раді.

Заступник міського голови підкреслив, що прийняття даного рішення, не є втручанням міста у мирне володіння майном з огляду на те, що викуп земельної ділянки для суспільних потреб буде відбуватися виключно із волі власника земельної ділянки.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо компенсації виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян з Державного бюджету України з метою недопущення підняття тарифів на проїзд у громадському транспорті
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо невідкладного вжиття заходів, спрямованих на безоплатну передачу пам’ятки національного значення «Будинок, в якому мешкав видатний авіаконструктор І. Сікорський з родиною» у комунальну власність територіальної громади міста Києва
  • Про затвердження Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово комунальної інфраструктури міста Києва на 2021-2025 роки
  • Про затвердження міської цільової програми «Запобігання та протидія домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі на 2022-2024 роки»
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо занесення об’єктів культурної спадщини міста Києва до Державного реєстру нерухомих пам’яток України
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АРМО ПЛАЗА» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування частини цілісного майнового комплексу (підземного складу) у пров. Косогірному, 3-7 у Шевченківському районі міста Києва (483446397)
  • Про розірвання договорів оренди земельних ділянок від 15 грудня 2003 року № 72-6-00128 та від 29 листопада 2005 року № 72-6-00329, укладених між Київською міською радою та благодійним фондом «СОЛОМ'ЯНКА» (395195881)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЮНІТ СІТІ ФІНАНС» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі на вул. Дорогожицькій, 4 у Шевченківському районі міста Києва (334126380)
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю «ЛІЛІЯ-МБ» договору оренди земельної ділянки від 21 липня 2006 року № 78-6-00381 (зі змінами) (648460566
  • Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю «Житлобудінвест» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування господарчого блоку № 2 в літ. «В» з благоустроєм прилеглої території на вул. Ярославів Вал, 21/28 у Шевченківському районі міста Києва (537439151)