Київська міська рада ухвалила бюджет столиці на 2022 рік

Tool items

Київська міська рада ухвалила головний фінансовий документ столиці на 2022 рік. За відповідне рішення проголосували 108 депутатів Київської міської ради.

Показники дохідної частини бюджету міста Києва на 2022 рік розроблено на базі основних прогнозних макропоказників економічного та соціального розвитку міста Києва, підсумків виконання бюджету за 2020 рік та очікуваного виконання за 2021 рік із застосуванням норм Бюджетного та Податкового кодексів України, а також з урахуванням змін до бюджетного та податкового законодавства й інших законодавчих актів. Про це повідомив директор Департаменту фінансів Володимир Репік.

«До бюджету міста Києва планується отримати доходів у сумі 69 мільярда гривень, у тому числі субвенції та дотація з державного бюджету 8,9 мільярда гривень. Доходи загального фонду бюджету міста (без врахування трансфертів із державного бюджету) заплановані в сумі 62,5 мільярда гривень, що на 2,3 мільярда гривень більше планових показників 2021 року. Доходи спеціального фонду – 6,5 мільярда гривень, що на 0,3 млн грн більше планових показників 2021 року», – розповів Володимир Репік.

За його словами, Державним бюджетом України на 2022 рік передбачено субвенцій з державного бюджету в сумі 8,8 мільярда гривень та 81 мільйонів гривень додаткової дотації внаслідок наданих державою податкових пільг зі сплати земельного податку суб’єктам космічної діяльності та літакобудування.

«Основні джерела фінансування у 2022 році: податок на прибуток фізичних осіб  –  30,6 мільярда гривень; єдиний податок – 9 мільярдів гривень; податок на майно –  7,2 мільярда гривень; податок на прибуток підприємств –  5,8 мільярда гривень», – зазначив Володимир Репік.

Згідно з документом, видатки складають 67 мільярдів гривень. У тому числі видатки загального фонду становлять 49,038 мільярда гривень та видатки спеціального фонду – 18,04 мільярда гривень.

«Безпрецедентну цифру закладаємо на наступний рік на розвиток освіти у столиці – 26,4 мільярда гривень, це понад 39% видатків бюджету. На транспорт, дорожнє господарство та зв’язок плануємо спрямувати 12,9 мільярда гривень. Галузь ЖКГ, соціальний захист та охорона здоров’я  будуть фінансуватися у 2022 році приблизно на однаковому рівні – понад 8% видатків столичного бюджету. Зокрема у галузі ЖКГ заплановано видатки на Комплексну цільову програму з підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2021-2025 роки та Комплексну цільову програму екологічного благополуччя міста Києва», – підкреслив Володимир Репік.

На галузь культури і мистецтва передбачено 1,5 мільярда гривень. На фізичну культуру та спорт – 1,4 мільярда гривень.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про збільшення розміру статутного капіталу комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО»
  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про звернення Київської міської ради до Комплексу відпочинку «Пуща-водиця» Державного управління справами щодо відмови від права постійного користування на земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:78:318:0003 на вул. Вишгородська, 150 у Оболонському районі міста Києва
  • Про зміну назви комунального підприємства «ЛІК» м. Києва» та реорганізацію шляхом приєднання комунального підприємства «МІСЬКИЙ МАГАЗИН» виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про проведення перевірки належного виконання умов договорів оренди, позички та охоронних договорів укладених щодо комунального майна територіальної громади міста Києва, здійснення контролю за використанням такого майна, орендарем чи користувачем (позичальником) якого є релігійні організації (об’єднання), керівний центр (управління) яких