Київська міська рада планує звернутись до Верховної Ради України щодо реалізації житлових прав мешканців гуртожитків

Tool items

Київська міська рада планує звернутись до Верховної Ради України щодо внесення змін до законодавства України стосовно забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків.

Такий проєкт рішення підтримали на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків.

Як зазначив депутат Київської міської ради Михайло Присяжнюк, потрібно врегулювати питання приватизації житлових кімнат у гуртожитках, які перебувають у повному господарському віданні або оперативному управлінні підприємств, організацій, установ незалежно від форми власності або увійшли до статутних фондів, капіталів приватних організацій.

«Забезпечення права на приватизацію житлових приміщень у гуртожитках, які включені у статутні капітали товариств та перебувають у приватній власності, може бути досягнуто шляхом передачі їх до комунальної власності. Так мешканці кімнат, житлових блоків у гуртожитку, які мають право на приватизацію, зможуть здійснити її за аналогом до приватизації кімнат у комунальних квартирах. Однак, на сьогодні в разі відсутності волевиявлення власників гуртожитків, їх передача до комунальної власності територіальної громади міста Києва на безкомпенсаційній основі неможлива, тому необхідно врегулювати це питання на законодавчому рівні», – розповів Михайло Присяжнюк.

Депутат додав, що враховуючи відсутність загальнодержавної програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад необхідно внести зміни до законодавства України з метою реалізації житлових прав мешканців гуртожитків.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 04 листопада 2021 року № 3135/3176 «Про Регламент Київської міської ради»
  • Про деякі питання розміщення рекламних засобів у місті Києві
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 21 липня 2016 року № 786/786 «Про затвердження Положення про конкурсний відбір кандидатур на посади керівників суб’єктів господарювання комунального сектора економіки в місті Києві» (зі змінами і доповненнями, внесеними рішенням Київської міської ради від 27 лютого 2020 року № 143/8313)
  • Про затвердження Положення про Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про надання ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АЛАКОР СІТІ» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для розміщення, обслуговування та ремонту об'єктів енергетичної, транспортної інфраструктури (крім об'єктів дорожнього сервісу) (заїзди-виїзди) на вул. Академіка Заболотного, 37 у