Київрада закликає парламент врегулювати функціонування української жестової мови

Tool items

1475

Київрада закликає парламент врегулювати функціонування української жестової мови 

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати звернулися до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Міністерства культури України щодо необхідності врегулювання питання функціонування української жестової мови.

Зокрема, депутати Київради закликають парламент якомога швидше прийняти Закон України «Про українську жестову мову». Це підвищить її статус як повноцінного засобу спілкування. Адже на сьогодні чинним законодавством не визначені основні засади функціонування української жестової мови. Також  залишаються незакріпленими необхідні умови, які дозволять особам, що використовують жестову мову, на рівні з іншими реалізовувати всі свої права.

«Люди, які користуються жестовою мовою, не завжди вільно можуть спілкуватися нею в побуті, громадському чи політичному житті і бути почутими. Звичайно, це обмежує їхні права та можливості у навчанні, комунікації, доступі до послуг. Саме тому жестова мова потребує підтримки на законодавчому рівні. Держава повинна включати в суспільне життя ту частину своїх громадян, які спілкуються жестами», - наголошує ініціатор  звернення, депутат Київради Вадим Сторожук.

Рішення підтримали 85 депутатів Київради.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України щодо удосконалення форми та змісту посвідчень депутатів місцевих рад та внесення змін до Положення про помічника- консультанта, депутата Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 13 липня 2006 року №28/28
  • Про присвоєння назви скверу у Шевченківському районі міста Києва
  • Про оздоровлення дітей територіальних громад сіл Київської області, на території яких розміщенні об’єкти міста Києва
  • Про створення комунального некомерційного підприємства «Київський міський дитячий кардіологічний центр» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про посилення відповідальності за пошкодження майна
  • Про надання Деснянській районній в місті Києві державній адміністрації дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування для будівництва, експлуатації та обслуговування пожежного депо на вул. Миколи Закревського у Деснянському районі міста Києва (639320149)
  • Про відмову громадянці Матковській Наталії Олексіївні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд біля вул. Старообухівської у Голосіївському районі міста Києва (448014371)
  • Про відмову громадянці Ковтонюк Марині Володимирівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд біля вул. Старообухівської у Голосіївському районі міста Києва (551301778)
  • Про надання об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку «Перемоги, 55-А» у постійне користування земельної ділянки для експлуатації та обслуговування багатоповерхового житлового будинку з підземним гаражем та об’єктами соціально-побутового призначення на просп. Перемоги, 55-А у Солом’янському районі міста Києва (684154410)
  • Про надання Київському комунальному об’єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування для обслуговування та експлуатації зелених насаджень на вул. Краківській, 14/6 у Дніпровському районі міста Києва (