Київрада закликає парламент і Кабмін посилити покарання за вандалізм

Tool items

1192

Київрада закликає парламент і Кабмін посилити покарання за вандалізм 

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати звернулися до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з пропозицією посилити відповідальність за пошкодження майна. 

Депутати Київради наголошують  –  Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність лише за пошкодження окремих видів майна. Покарання за вандалізм взагалі немає. Порушників можна притягти до відповідальності лише за нанесення шкоди у великих розмірах. Це дає можливість вандалам уникати покарання в багатьох випадках. Така ситуація призводить до значних витрат як державного бюджету, так і місцевих бюджетів територіальних громад.

«Безвідповідальність правопорушників породжує збільшення злочинності та незахищеність державного й комунального майна. Навіть психологи стверджують, що вигляд зруйнованих предметів викликає у громадян потребу в подальшому руйнуванні. Так, у місцях де вже є пошкоджене майно, частіше виникають такі явища як розмальовані стіни будинків, розбиті ліхтарі, зруйновані автобусні зупинки та інше. Разом зі цим, кількість вандалів збільшується з року в рік, про що свідчить статистика такого виду порушень. Тому міська рада, за ініціативи мера міста Києва Віталія Кличка, закликає парламент посилити покарання за вандалізм», - зазначив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олександр Харченко.  

Відповідне звернення підтримали 70 депутатів Київради.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 12.03.2020 № 235/8405 «Про затвердження списку присяжних Деснянського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 12.03.2020 № 233/8403 «Про затвердження списку присяжних Солом’янського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 07.07.2020 № 23/9102 «Про затвердження списку присяжних Святошинського районного суду міста Києва»
  • Про затвердження списку присяжних Дніпровського районного суду міста Києва
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 06.02.2020 № 3/8173 «Про затвердження списку присяжних Оболонського районного суду міста Києва»