Київрада закликає Кабмін якнайшвидше передати Гостинний двір на баланс столиці

Tool items

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення звернутися до Кабінету Міністрів України щодо невідкладної безоплатної передачі будівлі Гостинного двору в комунальну власність територіальної громади міста Києва. 

Київрада ще у 2017 році задекларувала бажання прийняти на баланс міста Гостинний двір. Зараз будівля на Контрактовій площі перебуває в управлінні Фонду державного майна України. Проте, органи держвлади протягом тривалого часу не здійснювали належних заходів щодо його утримання. 

«Я переконаний, що це – навмисне затягування часу, протягом якого Гостинний двір стоятиме в такому ж стані і руйнуватиметься! Бо Мінкульт повинен заново пройти всі бюрократичні процедури, які до цього подолало місто. А потім – вкласти кошти в реконструкцію об’єкту», – підкреслив мер Києва Віталій Кличко.

Гостинний двір внесений до Реєстру пам’яток як об’єкт місцевого значення, тому депутати наголошують на важливості передачі будівлі саме на баланс міста Києва. 

«Вже скільки років ми з громадою столиці відстоюємо повернення місту цієї пам’ятки архітектури. Нас водять по колу. А приміщення тим часом руйнується! Ми вже могли б приступити до відновлення будівлі, в комплексі з реконструкцією Контрактової площі та реалізацією концепції Пішохідного Подолу», – наголосив Віталій Кличко.

Після реставрації Гостинний двір планується використовувати за цільовим призначенням як заклад культури, зокрема для розміщення Музею історії міста Києва. 

«Гостинний двір може вмістити кілька музейних інституцій, ставши культурним центром Подолу і столиці загалом. Тому, я переконаний, Уряд повинен передати Гостинний двір громаді Києва! Так ми врятуємо пам’ятку і зробимо з неї справжню перлину української столиці. Кияни на це чекають вже давно», – підкреслив Віталій Кличко.

Звернення до Кабінету Міністрів України щодо невідкладної безоплатної передачі будівлі Гостинного двору в комунальну власність територіальної громади міста Києва підтримали 104 депутати Київради.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про відмову громадянину Тітєву Владиславу Сімеонову у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для садівництва на вул. 71-ій Садовій у Дарницькому районі міста Києва (406014620)
  • Про надання громадянину Клабукову Дмитру Олександровичу дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у Голосіївському районі міста Києва (656550111)
  • Про надання громадянину Завертайлу Миколі Миколайовичу дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Назарія Яремчука, 41 у Голосіївському районі міста Києва (201894886)
  • Про відмову громадянину Чалому Павлу Володимировичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Якова Качури, 89 у Святошинському районі міста Києва (471017719)
  • Про відмову громадянці Шугайло Ніні Микитівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Якова Качури, 89 у Святошинському районі міста Києва (464011043)