Київрада закликає Кабмін, Верховну Раду та Президента збільшити видатки на субсидії для населення

Tool items

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати звернулися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо необхідності збільшення видатків та субсидії для оплати житлово-комунальних послуг у Державному бюджеті України на 2021 рік у зв’язку із підвищенням тарифів на енергоносії.

Депутати підкреслюють, що уряд та Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та житлово-комунальних послуг «ухвалили низку невмотивованих рішень, що призведуть до значного підвищення вартості газу та електроенергії для населення».

«Незважаючи на те, що рік тому Президент України Володимир Зеленський пообіцяв зменшити тарифи вдвічі, вони практично вдвічі зросли. Наприклад, за останній рік ціни на газ піднялися максимально до 10,8 грн. за кубометр, хоча станом на початок 2019 року ціна газу була зафіксована на рівні 8,59 грн. за кубометр. Також за останній рік були скасовані пільгові тарифи на споживання електроенергії до 100 кВт у розмірі 0,9 грн, і сьогодні вона з першого кВт коштує 1,68 грн», - акцентує увагу депутат Київради Леонід Ємець.

При цьому, підкреслює депутат, скорочено видатки на субсидії для громадян на оплату житлово-комунальних послуг: «До прикладу, на 2020 рік у державному бюджеті було закладено 47,5 мільярдів гривень. Порівняно з 2018 роком, обсяг субсидій на поточний рік зменшився майже вдвічі - з 71-го мільярда до 36,6 млрд грн», - констатує Леонід Ємець.

У таких умовах платоспроможність українських родин погіршилась, відповідно накопичуються борги населення. З огляду на це, Київрада закликає Президента, уряд та парламент збільшити видатки на субсидії для населення. Рішення підтримали 99 депутатів КМР.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про питання оплати праці працівникам закладів освіти комунальної власності територіальної громади міста Києва в умовах воєнного стану
  • Про безоплатну передачу майна комунальної власності територіальної громади міста Києва до комунальної організації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Муніципальна охорона»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 27.05.2021 № 1241/1282 «Про затвердження Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2021–2025 роки»
  • Про надання додаткових пільг та гарантій киянам, які приймали (приймають) участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, членам їх сімей, членам загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі індивідуального теплового пункту на вул. Літинській, 1-Б у Дніпровському районі міста Києва (461413549)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі індивідуального теплового пункту на вул. Іллєнка Юрія, 18 у Шевченківському районі міста Києва (504541132)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі індивідуального теплового пункту у пров. Лобачевського, 2 у Дніпровському районі міста Києва (623034163)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на вул. Миропільській, 15-Б у Дніпровському районі міста Києва (661664174)
  • Про надання об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку «ПОЗНЯКИ-ДНІПРО» земельної ділянки в постійне користування для обслуговування та експлуатації багатоквартирного будинку на вул. Драгоманова, 12-а у Дарницькому районі міста Києва (602123907)