Київрада закликає Кабмін, Верховну Раду та Президента збільшити видатки на субсидії для населення

Tool items

494

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати звернулися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо необхідності збільшення видатків та субсидії для оплати житлово-комунальних послуг у Державному бюджеті України на 2021 рік у зв’язку із підвищенням тарифів на енергоносії.

Депутати підкреслюють, що уряд та Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та житлово-комунальних послуг «ухвалили низку невмотивованих рішень, що призведуть до значного підвищення вартості газу та електроенергії для населення».

«Незважаючи на те, що рік тому Президент України Володимир Зеленський пообіцяв зменшити тарифи вдвічі, вони практично вдвічі зросли. Наприклад, за останній рік ціни на газ піднялися максимально до 10,8 грн. за кубометр, хоча станом на початок 2019 року ціна газу була зафіксована на рівні 8,59 грн. за кубометр. Також за останній рік були скасовані пільгові тарифи на споживання електроенергії до 100 кВт у розмірі 0,9 грн, і сьогодні вона з першого кВт коштує 1,68 грн», - акцентує увагу депутат Київради Леонід Ємець.

При цьому, підкреслює депутат, скорочено видатки на субсидії для громадян на оплату житлово-комунальних послуг: «До прикладу, на 2020 рік у державному бюджеті було закладено 47,5 мільярдів гривень. Порівняно з 2018 роком, обсяг субсидій на поточний рік зменшився майже вдвічі - з 71-го мільярда до 36,6 млрд грн», - констатує Леонід Ємець.

У таких умовах платоспроможність українських родин погіршилась, відповідно накопичуються борги населення. З огляду на це, Київрада закликає Президента, уряд та парламент збільшити видатки на субсидії для населення. Рішення підтримали 99 депутатів КМР.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо невідкладного вжиття заходів, спрямованих на безоплатну передачу об’єкту культурної спадщини місцевого значення «Гостинний двір» у комунальну власність територіальної громади міста Києва
  • Про передачу в дар місту Флоренція (Італійська Республіка) бронзової скульптурної композиції «Т.Г. Шевченко»
  • Про надання місцевої гарантії у 2021 році
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 22.12.2016 № 787/1791 «Про затвердження Положення про громадський бюджет міста Києва» та про затвердження параметрів громадського бюджету на 2022 рік»
  • Про надання згоди на реалізацію проєкту цільових екологічних (зелених) інвестицій для придбання автобусів,оснащених електричними двигунами
  • Про затвердження звітів за 2020 рік про результати проведення моніторингу виконання Плану заходів на 2019-2020 роки з реалізації Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року та з оцінки результативності реалізації Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року та Плану заходів на 2019-2020 роки з реалізації Стратегії розвитку міста Києва до 2025
  • Про надання згоди на передачу права власності на земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд у пров. 3-му Садовому, 3-а у Деснянському районі міста Києва у комунальну власність територіальної громади міста Києва (464292936)
  • Про передачу громадянину Ботузову Миколі Сергійовичу у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Крилова, 66-А у Дарницькому районі міста Києва (228368711)
  • Про передачу БЛАГОДІЙНОМУ ФОНДУ «КИЇВСЬКА МІЖНАРОДНА ШКОЛА» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі у пров. Святошинському, 3а у Святошинському районі міста Києва (666873935)
  • Про внесення змін до додатка до рішення Київської міської ради від 19 липня 2018 року № 1346/5410 «Про участь комунального підприємства «Київміськсвітло» у проекті «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України»