Київрада ухвалила бюджет столиці на 2024 рік

Tool items

Депутати Київради ухвалили бюджет столиці на 2024 рік, рішення підтримали 80 депутатів. Доходи бюджету Києва на наступний рік запланували в сумі понад 72,6 млрд грн, видатки – понад 85,3 млрд. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Найбільшу питому вагу доходів становлять податкові надходження, із яких податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) запланували в сумі 32 млрд грн, податок на прибуток підприємств становить 7,5 млрд грн. Місцеві податки – 16,8 млрд грн, кошти від продажу землі – 2,8 млрд грн.

Основним напрямом фінансування є традиційно сфера освіти – на неї виділили понад 27,2 млрд грн, що складає понад 32% видатків міського бюджету. На транспорт, дорожнє господарство та зв’язок у кошторисі Києва запланували понад 23,8 млрд грн або 28% бюджету міста. На житлово-комунальне господарство – 8,2 млрд грн, соціальний захист – 7,8 млрд грн, охорону здоров’я – близько 6 млрд грн, культуру і мистецтво – 1,7 млрд грн, фізичну культуру і спорт – 1,5 млрд грн.

Окрім того, за пропозицією міського голови передбачено виділити 1 млрд грн за рахунок вільного залишку на виконання міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони в місті Києві «Захисник Києва» на 2022-2024 роки.

«Сьогоднішню роботу міста необхідно планувати і налаштовувати в реаліях воєнного стану та регулярних обстрілів ворогом. Наше пріоритетне завдання – забезпечити роботу критичної інфраструктури столиці. Освіта, транспорт, житлово-комунальне господарство, соцзахист та медицина – ті галузі, які потребують першочергової підтримки. Кожен працівник цих галузей – справжній герой. Адже попри постійні повітряні тривоги та обстріли кожен на своєму місці продовжує виконувати свою роботу: навчати, перевозити пасажирів, лікувати та ремонтувати об’єкти критичної інфраструктури. Саме вони забезпечують життєдіяльність міста, а наше завдання – забезпечити їх!» – зазначив Микола Поворозник.

Він зауважив, що депутати також ухвалили Програму економічного і соціального розвитку Києва на 2024-2026 роки. У 2024 році заходи Програми будуть зосереджені на створення безпечних умов проживання і перебування в місті, адаптацію учасників/ць бойових дій і внутрішньо переміщених осіб, створення умов для їх реінтеграції в соціум. Також приділено увагу наданню соціальних, медичних і реабілітаційних послуг людям з інвалідністю. Враховано й особливості забезпечення стійкості міського господарства в умовах воєнного стану, створення зручного, безпечного та інклюзивного простору в усіх сферах життєдіяльності міста.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про продаж земельної ділянки на вул. Бориспільській, 13 у Дарницькому районі м. Києва ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ФАРМАЦЕВТИЧНА ФІРМА «ДАРНИЦЯ» для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості (381127271)
  • Про збільшення розміру статутного капіталу комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО»
  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про звернення Київської міської ради до Комплексу відпочинку «Пуща-водиця» Державного управління справами щодо відмови від права постійного користування на земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:78:318:0003 на вул. Вишгородська, 150 у Оболонському районі міста Києва
  • Про зміну назви комунального підприємства «ЛІК» м. Києва» та реорганізацію шляхом приєднання комунального підприємства «МІСЬКИЙ МАГАЗИН» виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про збільшення розміру статутних капіталів комунальних підприємств – керуючих компаній з обслуговування житлового фонду районів м. Києва
  • Про деякі питання діяльності закладів освіти, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва та передаються до сфери управління Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації
  • Про внесення змін у додаток 4 до рішення Київської міської ради від 15 грудня 2022 року № 5907/5948 «Про безоплатне прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Києва гуртожитку та зовнішніх інженерних мереж ПрАТ «АТЕК» та внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 24 травня 2012 року № 596/7933 «Про
  • Про затвердження міської цільової програми «Діти. Сім’я. Столиця на 2025-2027 роки»
  • Про надання ОБ'ЄДНАННЮ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ «КИЇВЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури на вул. Братиславській, 12 у Деснянському районі міста Києва (625974474)