Київрада схвалила Концепцію «Енергетичне відновлення: шлях до розподіленої когенерації», спрямовану на підвищення рівня ефективності й стійкості енергосистеми Києва

Tool items

Київські фахівці розробили Концепцію «Енергетичне відновлення: шлях до розподіленої когенерації», спрямовану на розбудову у столиці локальних джерел комбінованого виробництва тепла та електроенергії, ширше використання альтернативних джерел палива тощо. Комплекс заходів Концепції дозволить підвищити стійкість, ефективність та автономність енергозабезпечення столиці, що є критично необхідним як в умовах війни, так і після її завершення. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв під час сесії Київради, яка ухвалила Концепцію.

За його словами, наразі через воєнну агресію з боку росії енергосистема України зазнала колосальних руйнувань. Внаслідок обстрілів втрачено основну частину енергогенеруючих потужностей, обладнання десятків розподільчих підстанцій пошкоджене або повністю зруйноване.

«Враховуючи обсяги цих руйнувань і постійні ризики нових обстрілів, Концепція відновлення та зміцнення енергосистеми міста передбачає глобальні перетворення в антикризовому режимі. Йдеться про будівництво об’єктів когенерації малої та середньої потужності з можливістю використання різних видів палива. Це перетворить систему життєзабезпечення міста на більш захищену й гнучку з точки зору реагування на надзвичайні ситуації», – пояснив Петро Пантелеєв.

Він зауважив, що в основу Концепції «Відновлення енергетики: шлях до розподіленої когенерації» лягли як ретельні фахові напрацювання попередніх років, так і досвід воєнного часу. Власне, заходи Концепції є необхідною складовою загального курсу модернізації теплоенергетичного комплексу міста, яку міська влада Києва розпочала ще до війни. Крім того, сприяння інтеграції розподіленої генерації є одним із ключових аспектів загальнодержавних проєктів, що виконують у співпраці з міжнародними партнерами.

«Цей масив робіт потребує колосальних ресурсів – кадрових, технічних, фінансових. Адже йдеться про будівництво сучасних високотехнологічних комплексів, а також використання різних джерел енергії. Принцип розподіленої когенерації лишає в минулому застарілі радянські підходи і рухає нас у напрямі децентралізації, що є більш виправданою з точки зору безпеки, економіки та енергоефективності», – зазначив посадовець.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до таблиці № 1 до додатка 5 до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року №242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві»
  • Про внесення змін до Порядку організації та проведення недержавних масових заходів релігійного, культурно-просвітницького, спортивного, видовищного та іншого характеру в місті Києві
  • Про скасування рішення Київської міської ради від 9 лютого 2023 року № 5977/6018 «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 21 липня 2016 року № 786/786 "Про затвердження Положення про конкурсний відбір кандидатур на посади керівників суб'єктів господарювання комунального сектора економіки в місті Києві" (зі змінами і
  • Про поділ земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:88:014:0033 на вул. Мрії, 12-Є у Шевченківському районі міста Києва і зміну цільового призначення земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:88:014:0061 та її передачу в оренду ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ «ДІМ СЕРВІС 1» для будівництва,
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 09.02.2023 № 5935/5976 «Про затвердження списку присяжних Шевченківського районного суду міста Києва»