Київрада планує розірвати договір оренди з забудовником Чкалівського скверу

Tool items

808

Київрада планує розірвати договір оренди з забудовником Чкалівського скверу

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати підтримали у першому читанні проєкт рішення «Про розірвання договору оренди земельних ділянок від 23 березня 2005 року № 91-6-00422». Йдеться про можливість анулювання договору оренди з ТОВ «Молодіжний житловий комплекс «Оболонь» двох земельних ділянок на вул. Богдана Хмельницького, 80-Б у Шевченківському районі площами 0,1859 га та 0,0484 га. Саме там  планується будівництво житлового будинку з паркінгом. Ця територія межує зі сквером ім. В. Чкалова. 

«Це сквер в центральній частині міста Києва, а забудовник порушив цілу низку вимог законодавства у сфері культурної спадщини. У нас є фаховий висновок Національної спілки архітекторів, де перелічені ці порушені вимоги. Вже 15 років громада спиняє будівництво. Забудовник порушив пряму норму договору оренди землі, яка передбачає неможливість передачі ділянки в суборенду без згоди орендодавця. Це є прямою підставою для розірвання договору оренди», - зазначила ініціатор проєкту рішення, депутат Київради Ольга Балицька. 

Місцеві мешканці неодноразово виступали проти забудови в середмісті столиці, адже переконані – якщо новобудова з’явиться, зелена зона перетвориться на суміжну територію.

«Місто має зберегти сквер на розі вулиць Михайла Коцюбинського і Олеся Гончара, де загострилася проблема забудови. При цьому наше рішення про розірвання договору оренди з забудовником має бути юридично бездоганним. Сьогодні депутатський корпус проголосував за те, щоб профільна комісія підготувала всі необхідні для цього кроки максимально швидко. І ми могли найближчим часом підтримати це рішення вцілому», - розповів заступник міського голови – секретар Київради Володимир Прокопів.

-A A +A

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 18 грудня 2018 року №459/6510 «Про затвердження міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» на 2019 - 2021 роки»
  • Про затвердження Київської міської цільової програми контролю за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2020 – 2022 роки
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року № 242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві»
  • Про погодження призначення Усова К. Г. на посаду заступника голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень
  • Про погодження призначення Прокопіва В. В. на посаду заступника голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень
  • Про відмову громадянці Кислицькій Любові Йосипівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для іншого сільськогосподарського призначення, для сільськогосподарського виробництва на вул. Пухівській у Деснянському районі міста Києва (683880173)
  • Про відмову громадянину Кісельову Володимиру Івановичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для іншого сільськогосподарського призначення для сільськогосподарського виробництва на вул. Пухівській у Деснянському районі міста Києва (380164211)
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю «Сейм-93» договору оренди від 03 лютого 2006 року № 79-6-00385 земельної ділянки на вул. Академіка Заболотного, 134 у Голосіївському районі (688380518)
  • Про відмову громадянці Корєховій Євгенії Володимирівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для індивідуального будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Феодосійській у Голосіївському районі міста Києва (526901335)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» в постійне користування земельної ділянки для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на вул. Героїв Севастополя, 15 у Солом'янському районі міста Києва (617504137)