Київ заощаджуватиме на електроенергії 45 млн грн щороку завдяки встановленню лед-ламп

Tool items

2371

Київ заощаджуватиме на електроенергії 45 млн грн щороку завдяки встановленню лед-ламп

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення, яке передбачає участь комунального підприємства «Київміськсвітло» у проекті «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України». 

Це дасть можливість залучити позику від Європейського інвестиційного банку для капітального ремонту мереж зовнішнього освітлення столиці. Йдеться про заміну ртутних та натрієвих світильників на світлодіодні. Передбачається надання позики в розмірі 30 млн євро терміном на 15 років. Відсоткова ставка за користування залученими коштами мінімальна і становить не вище 2,5% річних у євро.

 «Це дуже вигідний для міста проект. Реалізація зазначених заходів дозволить підвищити ефективність споживання електроенергії не менше ніж на 50-60%. Лед-лампи мають можливість дистанційного регулювання світлового потоку і, відповідно, споживаної потужності в залежності від часу доби. Встановлення таких пристроїв дозволить економити місту на електроенергії в середньому 45 мільйонів гривень в рік. Орієнтовно роботи можуть розпочатися уже за 2019-го. Відтак, у Києві буде встановлено 65 тисяч сучасних пристроїв лед-освітлення», - зазначив депутат Київради, голова постійної комісії з питань бюджету Андрій Странніков.

Термін служби світлодіодів - 100 тисяч годин. Реалізація проекту дозволить відмовитись від експлуатації та закупки газових ламп, в яких вміщується ртуть та покращити екологічний стан міста, завдяки зменшення обсягів викидів СО2 та інших шкідливих речовин.

Рішення підтримали 90 депутатів.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін та доповнень у додаток до рішення Київської міської ради від 12.12.2019 № 260/7833 «Про затвердження плану діяльності Київської міської ради з підготовки проєктів регуляторних актів на 2020 рік»
  • Про затвердження списку присяжних Оболонського районного суду міста Києва
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 01 грудня 2015 року № 4/4 "Про перелік та склад постійних комісій Київської міської ради VІІІ скликання"
  • Про перейменування бібліотек Централізованої бібліотечної системи Солом’янського району м. Києва
  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Стрижова Д. С.
  • Про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення «Будинковий комітет «Провулок Кременецький, 4» у Святошинському районі міста Києва
  • Про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення «Будинковий комітет «Казка Феофанії» у Голосіївському районі міста Києва
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СОКАР ЕНЕРДЖІ УКРАЇНА» в оренду земельної ділянки для експлуатації та обслуговування автозаправної станції з комплексом сервісного обслуговування на Кільцевій дорозі, 11 у Солом'янському районі міста Києва (742645394)
  • Про деякі питання управління підприємствами, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва, і акціонерними товариствами, що перебувають під контролем територіальної громади міста Києва
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на вул. Булгакова, 4-А у Святошинському районі міста Києва (567741732)