Київ залучить кошти ЄБРР на модернізацію теплоенергетичного комплексу

Tool items

647

Київ залучить кошти ЄБРР на модернізацію теплоенергетичного комплексу

Столиця планує модернізувати систему централізованого теплопостачання. Для цього залучатимуть кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) комунальним підприємством «Київтеплоенерго». Наразі Київ готує «Угоду про підготовку кредитного фінансування».

Залучені кредитні кошти будуть спрямовані на технічне переоснащення київських ТЕЦ та модернізацію теплових мереж, що покращить інфраструктуру централізованого теплопостачання Києва.

«Це надзвичайно важливий крок для надійного енергопостачання міста: ми залучаємо кошти міжнародних фінансових організацій в модернізацію теплових мереж, обладнання ТЕЦ, оновлення програмного забезпечення тощо. Адже нам необхідно поступово долати критичний технічний стан теплового господарства, належним ремонтом якого не займались десятиліттями. Лише протягом опалювального сезону ми мали понад 6 тисяч аварійних ситуацій на теплових мережах, приріст аварійності яких щороку складає не менше 15%», - говорить заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Саме тому, місто націлене на комплексний підхід в процесі фінансування ремонтних програм КП «Київтеплоенерго». Планується, що Європейський банк реконструкції та розвитку на ці цілі може виділити до 140 млн євро. Крім того Угода передбачає проведення фахівцями ЄБРР аудиту та експертизи діючого обладнання КП «Київтеплоенерго».

Отримання першочергових інвестицій можливе вже в найближчі 2-3 роки. Перша черга інвестиційної програми включає п’ять проектів:

-  комплексна заміна мереж, заміна малоефективних котельних та перепідключення споживачів до інших джерел теплопостачання, модернізація 8-ми великих котельних;

-  модернізація частини обладнання ТЕЦ-6 та впровадження газотурбінної установки;

-  модернізація частини обладнання ТЕЦ-5, встановлення теплоутилізатора на енергоблоці №1;

-  впровадження програмного комплексу SCADA для можливості автоматизованого управління роботою теплового обладнання та мереж у реальному часі.

Нагадаємо, у квітні 2018 року завершилась угода міста з ПАТ «Київенерго». Виконавцем послуг гарячого водопостачання та централізованого опалення стало комунальне підприємство «Київтеплоенерго».

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про присвоєння Комісаренку С.В. звання "Почесний громадянин міста Києва"
  • Про внесення доповнень у додаток до рішення Київської міської ради від 20.12.2018 №486/6537 «Про затвердження плану діяльності Київської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік»
  • Про укладання договорів міни квартир (житлових приміщень) з фізичними особами
  • Про збільшення розміру статутного капіталу комунальних підприємств
  • Про залучення кредиту Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) комунальним підприємством «Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про деякі питання управління підприємствами, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва
  • Про продаж земельної ділянки на вул. Лютеранській, 33 (літ.Б) у Печерському районі м. Києва ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «БЛАГО» - СТРАХОВА КОМПАНІЯ» для експлуатації та обслуговування адміністративного будинку (офісу)
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 07.02.2019 № 96/6752 «Про продаж земельної ділянки або права оренди на неї на земельних торгах (аукціоні) для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельного центру з закладами громадського харчування на вул. Академіка Заболотного, 47 у Голосіївському районі м. Києва» (справа Є-1543
  • Про передачу громадянці Рудусі Наталії Євгенівні у приватну власність земельної ділянки для експлуатації і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у проїзді Калиновий Ріг, 20 в Оболонському районі міста Києва А-23319
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 06.06.2018 № 926/4990 «Про продаж земельної ділянки або права оренди на неї на земельних торгах (аукціоні) для будівництва, експлуатації та обслуговування комплексу для обслуговування автомобілістів на розі Столичного шосе та вул. Лютневої у Голосіївському районі м. Києва» (справа Є-1542)