Київ працює над збереженням пам’яток і документує пошкодження й збитки, завдані культурній спадщині столиці військовою агресією рф

Tool items

Міська влада Києва працює над збереженням пам’яток і документує пошкодження та збитки, завдані культурній спадщині столиці військовою агресією рф. Про це йшлося під час засідання постійної комісії Київської міської ради з питань збереження та захисту культурної спадщини.

Учасники захожу детально обговорили звіт Департаменту охорони культурної спадщини КМДА за 2023 рік у межах виконання Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року, Програми економічного і соціального розвитку на 2021-2023 роки та міської цільової програми «Охорона та збереження культурної спадщини столиці на 2022-2024 роки».

«Попри ворожі обстріли Київ продовжує працювати над збереженням пам’яток столиці. Так, за 2023 рік фахівці Департаменту обстежили 346 об’єктів культурної спадщини. За результатами огляду власникам вручили 95 приписів щодо усунення виявлених порушень. Розробили та уклали охоронні договори на 170 об’єктів культурної спадщини Києва», – повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

Крім того, провели археологічні розкопки для верифікації попередніх наукових досліджень пам’ятки місцевого значення «Фундаменти Богоявленського собору». Так, за результатами розкопок, виявлені залишки фундаментів собору законсервували відповідно до затвердженої методики тимчасової консервації. Також тривають лабораторні дослідження зразків будівельного розчину й цегли мурованої кладки Богоявленського собору.

«Мета нашої діяльності – створення належних умов для збереження історичної самобутності Києва, формування виваженої політики у сфері охорони культурної спадщини, збереження, реставрації, використання та популяризації цінних об’єктів. Пріоритетний напрям роботи Департаменту під час воєнного стану – захистити вже наявні об’єкти культурної спадщини, а також надати охоронний статус нововиявленим. Спеціалісти Департаменту проводять огляди пошкоджених у результаті ракетних обстрілів об’єктів культурної спадщини, надають висновки та рекомендації щодо проведення необхідних, невідкладних робіт для збереження таких об’єктів», – зазначила Марина Соловйова.

За словами директорки Департаменту, фахівці продовжують надавати допомогу колегам із постраждалих і деокупованих регіонів. Йдеться про методичну допомогу та культурно-просвітницьку підтримку. Адже наша спільна мета – зберегти та накопичити українське надбання для майбутніх поколінь.

Нагадаємо, у столиці наразі налічується 3 731 об’єкт культурної спадщини, 348 – національного значення, 2 105 – місцевого значення, 1 278 – щойно виявлених об’єктів.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про надання ОБ’ЄДНАННЮ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ «ФАЙНА ТАУН 6» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування багатоквартирних житлових будинків з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури з влаштуванням зони зелених насаджень (зміна цільового призначення) на вул. Салютній, 2 у
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю «ЕЛЕТОН» договору оренди земельної ділянки від 17 жовтня 2005 року № 79-6-00361 (зі змінами) для реконструкції, будівництва, експлуатації і обслуговування складських приміщень та електромонтажного виробництва на вул. Сумській, 3 у Голосіївському районі м. Києва (531005898)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «РІАЛ ЕСТЕТ ГРУП» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування адміністративних будинків, офісних будівель компаній, які займаються підприємницькою діяльністю, пов’язаною з отриманням прибутку на вул. Максимовича Михайла, 4 у Голосіївському районі міста Києва (442444619)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МУДРА КЕПІТАЛ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування адміністративно-виробничих та складських будівель і споруд на просп. Повітряних сил, 64 у Солом’янському районі міста Києва (488442292)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КАМК УКРАЇНА» земельної ділянки в оренду для експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості на вул. Янтарній, 6 у Святошинському районі міста Києва (374442691)