Київ лідирує у розвитку місцевої електронної демократії серед українських міст

Tool items

Київ лідирує у розвитку місцевої електронної демократії серед українських міст

Київ посідає перше місце за рівнем Індексу місцевої е-демократії в Україні за підсумками 2018 року. Відповідне дослідження проводили експерти Центру розвитку інновацій. Для аналізу було обрано 30 міст.  Оцінювались 4 поширені інструменти електронної демократії: е-звернення, е-консультації, е-петиції та громадський бюджет, а також їхня результативність та популярність серед громадян.

«Міська влада постійно працює над комунікацією з громадою. Як показує наш досвід, найефективнішими у цьому процесі є громадський бюджет та електронні петиції. Наразі ми маємо 55 успішних петицій, які підтримало понад 10 тисяч киян. З них 22 реалізовані, ще 18 – знаходяться у процесі виконання. Особливою популярністю користується Громадський бюджет. Для ініціатив містян ми за чотири роки виділили 460 мільйонів гривень, і виконуємо більше пів тисячі проектів. Також у нас успішно функціонують місцеві ініціативи та загальні збори», - зазначив заступник міського голови – секретар Київради Володимир Прокопів.

У загальному, за результатами оцінювання рівня електронної місцевої демократії, Київ отримав 68,2%. У трійку лідерів також увійшли Івано-Франківськ (65,3%) та Львів (58,8%).

«Найвищі показники охоплення мешканців інструментами е-демократії мають Київ та Івано-Франківськ. Формування дорадчих органів за допомогою 100 відсоткового онлайн-голосування у 2018 році відбулось лише в Києві — там створена Громадська бюджетна комісія. 75% міст запровадили минулого року різноманітні ІТ-сервіси для участі: інтерактивні мапи проблем, мапи доступності, мапи рекламних площ та інше. Лише 54% міст мають порядки та інструкції стосовно роботи зі зверненнями громадян та періодично публікують звіти щодо роботи з ними», - зазначив один із авторів дослідження, голова Центру розвитку інновацій Сергій Лобойко.

Для кращого розвитку місцевої електронної демократії фахівці Центру розвитку інновацій рядять місцевим радам залучати мешканців до діалогу та співпраці, формувати команди місцевих активістів і підтримувати їхній розвиток. Також важливо періодично звітувати про результати розгляду е-петицій, реалізацію проектів громадського бюджету, результати проведених е-консультацій.

Детальніше за посиланням: https://cid.center/wp-content/uploads/2019/12/e-dem-index-2.0.pdf

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про здійснення місцевого запозичення до бюджету міста Києва шляхом залучення кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку у 2024 році
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2024–2026 роки
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік»
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо забезпечення гідної оплати праці педагогічним та науково-педагогічним працівникам
  • Про деякі питання, пов’язані із підтримкою суб’єктів господарювання міста Києва на період дії правового режиму воєнного стану