Київ ініціював адаптацію європейських стандартів догляду за деревами з метою їх впровадження у столиці

Tool items

У Києві розпочалася робота над створенням офіційної української версії європейських стандартів догляду за деревами (Technical Standards in Tree Work), розробленими провідними фахівцями з 11 країн ЄС. Передбачається, що наступним кроком стане імплементація стандартів на рівні міста Києва. Про це повідомив начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний.

«У своїй роботі ми завжди орієнтуємося на найкращі світові практики. Як тільки нові європейські стандарти догляду за деревами були опубліковані, ми почали перемовини з колегами з ЄС із метою створення їх офіційної української версії. Це досить складний процес, який потребує залучення до участі структур національного рівня. Тому на сьогодні ми маємо домовленість із Асоціацією міст України про роботу над українською версією стандартів. Фахову підтримку при цьому забезпечить робоча група, яку організовує Управління екології та природних ресурсів КМДА спільно з КО «Київзеленбуд». Наступним кроком стане впровадження стандартів на рівні столиці. Окрім того, Асоціація міст України забезпечить можливість використання цих стандартів і в інших громадах України», – зазначив Олександр Возний.

Technical Standards in Tree Work – проєкт, створений за підтримки ЄС і спрямований на розробку європейських технічних стандартів щодо посадки, обрізки, та догляду за деревами. Участь у розробці стандартів, які відображають найкращі європейські практики роботи з деревами, взяли 12 організацій із 11 країн Європи: асоціації арбористів, інститути, тренінгові та дослідницькі центри. Робота над створенням документації тривала з вересня 2019-го до серпня 2022 року.

Нагадаємо, що попри складну економічну та безпекову ситуацію цьогоріч у Києві висадили 4 750 дерев та 53 000 кущів. У планах на 2023 рік – масштабувати сучасні підходи в озелененні міста. Так, активно висаджуватимуть багаторічники, а на ділянках, де утримання газонів не є доцільним, з’являться пілотні проєкти з використанням декоративних луків та злаків. Також озеленювачі столиці продовжать уважно підходити до вибору сортів дерев і кущів, віддаючи перевагу тим, які найкраще себе зарекомендували в міських умовах.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про питання оплати праці працівникам закладів освіти комунальної власності територіальної громади міста Києва в умовах воєнного стану
  • Про безоплатну передачу майна комунальної власності територіальної громади міста Києва до комунальної організації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Муніципальна охорона»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 27.05.2021 № 1241/1282 «Про затвердження Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2021–2025 роки»
  • Про надання додаткових пільг та гарантій киянам, які приймали (приймають) участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, членам їх сімей, членам загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 01 червня 2000 року № 141/862 «Про встановлення звання «Почесний громадянин міста Києва» та заохочувальних відзнак Київського міського голови
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021-2023 роки
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Державного агентства лісових ресурсів України щодо недопущення прийняття проєкту Закону України «Про особливості управління об’єктами державної власності в лісовій галузі та порядок утворення та діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського
  • Про надання ОБ'ЄДНАННЮ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ «ДМИТРІВСЬКА 82» земельної ділянки в постійне користування для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури на вул. Дмитрівській, 80-82 у Шевченківському районі міста Києва (757881441)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі індивідуального теплового пункту на вул. Щусєва, 12-А у Шевченківському районі міста Києва (462413835)