Кияни можуть подати пропозиції до порядку погодження ескізів та локацій муралів у Києві

Tool items

У Київській міській раді під час круглого столу за участі депутатів, керівників Департаментів КМДА, експертів та представників громадськості обговорили порядок погодження ескізів та локацій муралів у Києві.

Як зазначила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха, останнім часом усе частіше спостерігаємо випадки, коли поява нових муралів викликає критику в засобах масової інформації та бурхливі суперечки в соціальних мережах. 

«Все частіше поява нових стінописів супроводжується конфліктами ініціаторів з мешканцями будинків, з якими не погоджувалось ані розміщення муралів на їх будинках, ані ескізи муралів. А також розміщення муралів на пам’ятках культурної спадщини, подекуди низький мистецький рівень виконання або невідповідність обраної локації спричиняє великий суспільний резонанс. Саме тому нещодавно кияни створили та підтримали електронну петицію щодо необхідності запровадження прозорого механізму погодження ескізів муралів, яка була підтримана нашою комісією. Київська міська рада з метою реалізації петиції доручила виконавчому органу розробити відповідний порядок. Департамент культури КМДА під час засідання круглого столу презентував проєкт рішення «Про затвердження Положення про Комісію з питань погодження ескізів та локацій розміщення монументальних розписів місті Києві», покликаний врегулювати цю сферу. У процесі обговорення разом з експертами намагались знайти кращі рішення запровадження дієвих механізмів фахової експертизи та залучення громадськості до процедури погодження ескізів та локацій, аби міський дизайн та культурний ландшафт столиці зберігались та збагачувались, а мурали не ставали джерелом конфліктів, непорозумінь та проявів вандалізму», – розповіла Вікторія Муха. 

Депутатка додала, що всі охочі до 21 травня можуть надсилати пропозиції та рекомендації до даного проєкту рішення на електронну адресу: [email protected].

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до таблиці № 1 до додатка 5 до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року №242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві»
  • Про внесення змін до Порядку організації та проведення недержавних масових заходів релігійного, культурно-просвітницького, спортивного, видовищного та іншого характеру в місті Києві
  • Про скасування рішення Київської міської ради від 9 лютого 2023 року № 5977/6018 «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 21 липня 2016 року № 786/786 "Про затвердження Положення про конкурсний відбір кандидатур на посади керівників суб'єктів господарювання комунального сектора економіки в місті Києві" (зі змінами і
  • Про поділ земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:88:014:0033 на вул. Мрії, 12-Є у Шевченківському районі міста Києва і зміну цільового призначення земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:88:014:0061 та її передачу в оренду ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ «ДІМ СЕРВІС 1» для будівництва,
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 09.02.2023 № 5935/5976 «Про затвердження списку присяжних Шевченківського районного суду міста Києва»