Костел святого Миколая буде передано у постійне користування римо-католицькій громаді

Tool items

Костел святого Миколая буде передано у постійне користування римо-католицькій громаді з 01 червня 2022 року.

Ініціатором звернення до Міністерства культури та інформаційної політики України щодо підтримки вимоги представників римо-католицької громади в передачі їй Костелу святого Миколая у Києві виступив депутат Київської міської ради Григорій Маленко.

За словами Григорія Маленка, депутатський корпус направляв звернення до Міністерства культури та інформаційної політики України з вимогою передати римо-католицькій громаді Костел святого Миколая у Києві.

«Кожна історична пам’ятка у Києві повинна мати ефективного господаря, і тут саме римо-католицька громада може зберегти архітектурний шедевр Владислава Городецького на віки. Міська влада підтримала вимогу парафії костелу з метою збереження пам'ятки від подальшого руйнування та забезпечення повноцінного функціонування. Нарешті костел буде передано у постійне користування римо-католицькій громаді, спільними зусиллями ми досягли цього рішення», – зазначив Григорій Маленко.

Депутат додав, що римо-католицька громада має необхідний ресурс для утримання цінної і знакової споруди в належному стані.

«Тобто 01 червня наступного року має стати визначальною датою в історії багатостраждального, легендарного костелу святого Миколая – днем, коли врешті-решт, завдяки зусиллям багатьох вірних буде відновлено історичну справедливість й християнська святиня повернеться у лоно церкви», – підкреслили у Парафії костелу святого Миколая у Києві.

Нагадаємо, 03 вересня поточного року Костел пережив масштабну пожежу, внаслідок чого був утрачений унікальний орган.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про застосування статті 50 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 до рішення Київської міської ради від 16.05.2024 № 465/8431 «Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і
  • Про продаж земельної ділянки на вул. Бориспільській, 13 у Дарницькому районі м. Києва ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ФАРМАЦЕВТИЧНА ФІРМА «ДАРНИЦЯ» для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості (381127271)
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 14.12.2023 № 7541/7582 «Про затвердження списку присяжних Дніпровського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 25.05.2023 № 6469/6510 «Про затвердження списку присяжних Святошинського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 24.11.2022 № 5678/5719 «Про затвердження списку присяжних Подільського районного суду міста Києва»
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МІЖРЕГІОНАЛЬНА ІНВЕСТИЦІЙНО-ЛІЗИНГОВА КОМПАНІЯ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості на просп. Валерія Лобановського, 119 у Голосіївському районі міста
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ФОРВАРД-А» земельної ділянки в оренду для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури на вул. Турівській, 29-а у Подільському районі міста Києва (зміна цільового призначення) (433396508)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «СПОРТИВНИЙ КОМПЛЕКС «СТАРТ» земельної ділянки в постійне користування для обслуговування та експлуатації об’єктів, що забезпечують сучасне використання велотреку в межах вулиць Богдана Хмельницького, Михайла Коцюбинського та В'ячеслава Липинського у Шевченківському районі міста Києва (зміна цільового
  • Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки (кадастровий номер 8000000000: 91:064:0030) на вул. Некрасова Віктора, 1-3 літ «А» у Подільському районі міста Києва та надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:91:064:0056 (596140048)
  • Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель (662585363)