Коронавірус: спростовуємо міфи та підтверджуємо факти

Tool items

489

Коронавірус: спростовуємо міфи та підтверджуємо факти 

Інформація про новий вірус Сovid-19 обросла чисельними чутками, які активно поширюються у соціальних мережах. Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала список найпоширеніших міфів щодо боротьби з цим небезпечним захворюванням.

Міф 1. Ліки проти коронавірусу – існують 
Наразі немає спеціальних ліків, рекомендованих для профілактики або лікування коронавірусу. Єдиний і найефективніший спосіб захисту від коронавірусної інфекції, - часте миття рук.

Міф 2. Вакцина від пневмонії захищає від коронавірусу
Вакцини проти пневмонії НЕ захищають від нового коронавірусу. Дослідники зараз працюють над розробкою вакцини проти Covid-19.

Міф 3. Коронавірусом заражаються тільки люди похилого віку
Люди похилого віку є в більшій групі ризику. Також уразливішими до недуги є особи, які мають астму, діабет, хвороби серця. Але насправді, люди в будь-якому віці можуть бути заражені коронавірусом.

Міф 4. Подолати коронавірус допоможе часник
Часник – це здорова їжа, яка може мати деякі протимікробні властивості. Разом із тим, немає даних про те, що вживання часнику захистило людей від нового коронавірусу.

Міф 5. Спирт і хлор знищують коронавірус
Розпилення спирту чи хлору по всьому тілу не вб’є віруси, які вже проникли до організму. Це може бути навіть шкідливим слизових оболонок – очей і рота. Спирт і хлор корисні для дезінфекції поверхонь, але їх слід використовувати за належними рекомендаціями. 

Міф 6. Регулярне промивання носа фізіологічним розчином запобігає потраплянню коронавірусу
Поки такі дані не підтверджені. Регулярне промивання носа фізрозчином може допомогти швидше відновитися після застуди. Проте, це не запобігає респіраторній інфекції.

Міф 7. Антибіотики ефективні для профілактики коронавірусу
Ні, антибіотики не долають коронавірус, вони ефективні лише проти бактерій. Разом із тим, лікарі можуть виписувати хворим на Covid-19 антибіотики для лікування супутніх бактеріальних інфекцій. 

Міф 8. Ультрафіолет вбиває коронавірус
Ультрафіолетові лампи не слід використовувати для стерилізації рук або інших шкірних покривів, оскільки це може викликати подразнення шкіри. 

Міф 8. Термальні сканери виявляють заражених коронавірусом
Ні, вони лише фіксують підвищення температури тіла. Термальні сканери НЕ можуть виявляти тих людей, які вже заразилися, але ще не страждають від гарячки. Адже від моменту зараження до захворювання та підвищення температури може пройти від 2 до 10 днів.

Також, за даними ВООЗ, вірус НЕ переноситься комарами, він НЕ гине в холодну і морозну погоду і від нього НЕ врятує гаряча ванна. 
Разом із тим,  інфекція НЕ передається через предмети, наприклад монети чи банкноти. 
НЕ є засобом профілактики і дитяча сеча, вона не вбиває віруси та бактерії. 

Оригінальний текст розвінчування міфів ВООЗ тут:  https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-f...

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до деяких рішень Київської міської ради щодо проведення пленарних засідань Київської міської ради та її органів в режимі онлайн
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 06.02.2020 № 4/8174 «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 22.12.2016 № 787/1791 «Про затвердження Положення про громадський бюджет міста Києва» та про затвердження Параметрів громадського бюджету на 2021 рік
  • Про внесення змін до Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури міста Києва на 2019-2023 роки, затвердженою рішенням Київської міської ради від 14 листопада 2019 року № 222/7795
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 18 грудня 2018 року № 465/6516 «Про затвердження Міської цільової програми розвитку інформаційно-комунікативної сфери міста Києва на 2019 – 2021 роки»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 12 грудня 2019 року № 456/8029 «Про бюджет міста Києва на 2020 рік»
  • Про відмову громадянці Хімченко Катерині Олександрівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для ведення індивідуального садівництва на вул. Лермонтова у Дарницькому районі міста Києва (330197768)
  • Про відмову громадянці Волосенко Ганні Дмитрівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у селищі Биківня у Деснянському районі міста Києва (360144945)
  • Про відмову громадянину Чорному Антону Павловичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для індивідуального дачного будівництва поряд з вул. Бродівською у Голосіївському районі міста Києва (201930263)
  • Про відмову громадянці Волосенко Галині Миколаївні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у селищі Биківня у Деснянському районі міста Києва (201139513)
  • Про відмову громадянці Сягалюк Надії Миколаївні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Справедливості у Деснянському районі міста Києва (525801927)