Коронавірус: спростовуємо міфи та підтверджуємо факти

Tool items

Коронавірус: спростовуємо міфи та підтверджуємо факти 

Інформація про новий вірус Сovid-19 обросла чисельними чутками, які активно поширюються у соціальних мережах. Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала список найпоширеніших міфів щодо боротьби з цим небезпечним захворюванням.

Міф 1. Ліки проти коронавірусу – існують 
Наразі немає спеціальних ліків, рекомендованих для профілактики або лікування коронавірусу. Єдиний і найефективніший спосіб захисту від коронавірусної інфекції, - часте миття рук.

Міф 2. Вакцина від пневмонії захищає від коронавірусу
Вакцини проти пневмонії НЕ захищають від нового коронавірусу. Дослідники зараз працюють над розробкою вакцини проти Covid-19.

Міф 3. Коронавірусом заражаються тільки люди похилого віку
Люди похилого віку є в більшій групі ризику. Також уразливішими до недуги є особи, які мають астму, діабет, хвороби серця. Але насправді, люди в будь-якому віці можуть бути заражені коронавірусом.

Міф 4. Подолати коронавірус допоможе часник
Часник – це здорова їжа, яка може мати деякі протимікробні властивості. Разом із тим, немає даних про те, що вживання часнику захистило людей від нового коронавірусу.

Міф 5. Спирт і хлор знищують коронавірус
Розпилення спирту чи хлору по всьому тілу не вб’є віруси, які вже проникли до організму. Це може бути навіть шкідливим слизових оболонок – очей і рота. Спирт і хлор корисні для дезінфекції поверхонь, але їх слід використовувати за належними рекомендаціями. 

Міф 6. Регулярне промивання носа фізіологічним розчином запобігає потраплянню коронавірусу
Поки такі дані не підтверджені. Регулярне промивання носа фізрозчином може допомогти швидше відновитися після застуди. Проте, це не запобігає респіраторній інфекції.

Міф 7. Антибіотики ефективні для профілактики коронавірусу
Ні, антибіотики не долають коронавірус, вони ефективні лише проти бактерій. Разом із тим, лікарі можуть виписувати хворим на Covid-19 антибіотики для лікування супутніх бактеріальних інфекцій. 

Міф 8. Ультрафіолет вбиває коронавірус
Ультрафіолетові лампи не слід використовувати для стерилізації рук або інших шкірних покривів, оскільки це може викликати подразнення шкіри. 

Міф 8. Термальні сканери виявляють заражених коронавірусом
Ні, вони лише фіксують підвищення температури тіла. Термальні сканери НЕ можуть виявляти тих людей, які вже заразилися, але ще не страждають від гарячки. Адже від моменту зараження до захворювання та підвищення температури може пройти від 2 до 10 днів.

Також, за даними ВООЗ, вірус НЕ переноситься комарами, він НЕ гине в холодну і морозну погоду і від нього НЕ врятує гаряча ванна. 
Разом із тим,  інфекція НЕ передається через предмети, наприклад монети чи банкноти. 
НЕ є засобом профілактики і дитяча сеча, вона не вбиває віруси та бактерії. 

Оригінальний текст розвінчування міфів ВООЗ тут:  https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-f...

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про здійснення місцевого запозичення до бюджету міста Києва шляхом залучення кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку у 2024 році
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2024–2026 роки
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік»
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо забезпечення гідної оплати праці педагогічним та науково-педагогічним працівникам
  • Про деякі питання, пов’язані із підтримкою суб’єктів господарювання міста Києва на період дії правового режиму воєнного стану
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЛІКСІ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування об'єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування на вул. Гончара Олеся, 4/27 літ. Г у Шевченківському районі міста Києва (498445684)
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЖИТЛОБУДІНВЕСТ» договору оренди земельної ділянки від 09 жовтня 2007 року № 82-6-00450 (зі змінами) для організації будівельних робіт та благоустрою прилеглої території на вул. Василя Тютюнника, 39/2 у Печерському районі м. Києва (631050590)
  • Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки (кадастровий номер 8000000000:78:093:0303) на просп. Оболонському, буд. 18-А, 18-Б в Оболонському районі міста Києва (356370592)
  • Про надання РЕЛІГІЙНІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ «РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА ПРЕПОДОБНОГО МЕРКУРІЯ ЧЕРНІГІВСЬКОГО, ІГУМЕНА БРИГИНСЬКОГО КИЇВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ) ДЕСНЯНСЬКОГО РАЙОНУ МІСТА КИЄВА» земельної ділянки в постійне користування для будівництва та обслуговування православного храму на вул. Петра Вершигори у
  • Про передачу громадянину Сізову Єгору Ігоровичу у приватну власність земельної ділянки для ведення колективного садівництва на вул. Фісташковій, 8 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДІВНИЧИЙ КООПЕРАТИВ «ВІКТОРІЯ») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (392748091)