Інфраструктура Києва стає доступнішою

Tool items

У столиці проживає близько 160 тисяч осіб з інвалідністю, яким необхідні умови для вільного пересування. 

Про це повідомили сьогодні, 07 травня, у Постійній комісії Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

Як зазначили у комісії, лише за минулий рік було зроблено чимало важливих кроків на шляху до створення безбар’єрного середовища. Так, у столиці на фінальному етапі впровадження надзвичайно важливий сервіс – соціальне таксі. У столиці також збільшується кількість низькопідлогового громадського транспорту. Для киян та гостей міста з порушеннями слуху на телеканалі «Київ» з’явився переклад жестовою мовою, тому міські новини стали доступними для кожного. 

У комісії переконані, що Київ повинен стати повністю безбар’єрним простором, де забезпечено рівні права та можливості, облаштовані всі об’єкти інфраструктури до потреб осіб з інвалідністю.

«Створення безбар’єрного простору передбачає облаштування пандусами будівель комунальних установ, закладів охорони здоров’я, освіти та розважальних закладів. А також збільшення кількості транспортних засобів, облаштованих для перевезення осіб з інвалідністю, безпечні, відремонтовані тротуари та переходи. Разом з цим, дотримання вимог безбар’єрності при здійсненні благоустрою територій, парків, скверів, пляжів та своєчасний ремонт, заміна непрацюючих, аварійних ліфтів у багатоповерхівках. Першочергово, у тих будинках, де проживають люди з порушеннями опорно-рухового апарату», – зазначили у комісії.

За словами депутатки Київської міської ради, голови Постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марини Порошенко, наразі в Києві планується створення нових центрів реабілітації для дітей з інвалідністю, а також нових закладів трудової реабілітації для осіб з інвалідністю віком від 18 років.

«Важливо розуміти, щоб забезпечити реалізацію усіх прав і свобод осіб з інвалідністю, нам потрібно працювати з суспільством загалом. Варто змінювати сприйняття осіб з інвалідністю і вчитись толерантності, рівності та недискримінації усім нам. Це тривалий, непростий, але дуже важливий процес», – зазначила Марина Порошенко.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо компенсації виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян з Державного бюджету України з метою недопущення підняття тарифів на проїзд у громадському транспорті
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо невідкладного вжиття заходів, спрямованих на безоплатну передачу пам’ятки національного значення «Будинок, в якому мешкав видатний авіаконструктор І. Сікорський з родиною» у комунальну власність територіальної громади міста Києва
  • Про затвердження Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово комунальної інфраструктури міста Києва на 2021-2025 роки
  • Про затвердження міської цільової програми «Запобігання та протидія домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі на 2022-2024 роки»
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо занесення об’єктів культурної спадщини міста Києва до Державного реєстру нерухомих пам’яток України
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АРМО ПЛАЗА» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування частини цілісного майнового комплексу (підземного складу) у пров. Косогірному, 3-7 у Шевченківському районі міста Києва (483446397)
  • Про розірвання договорів оренди земельних ділянок від 15 грудня 2003 року № 72-6-00128 та від 29 листопада 2005 року № 72-6-00329, укладених між Київською міською радою та благодійним фондом «СОЛОМ'ЯНКА» (395195881)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЮНІТ СІТІ ФІНАНС» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі на вул. Дорогожицькій, 4 у Шевченківському районі міста Києва (334126380)
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю «ЛІЛІЯ-МБ» договору оренди земельної ділянки від 21 липня 2006 року № 78-6-00381 (зі змінами) (648460566
  • Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю «Житлобудінвест» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування господарчого блоку № 2 в літ. «В» з благоустроєм прилеглої території на вул. Ярославів Вал, 21/28 у Шевченківському районі міста Києва (537439151)