Ганна Старостенко: COVID-19 не скасовує інших хвороб, таких як мозковий інсульт, тому варто ретельно слідкувати за своїм здоров’ям

Tool items

Місто прагне створити максимум можливостей для киян у частині профілактики та раннього виявлення захворювань, які можуть призвести до інсульту. Про це повідомила заступниця голови КМДА, депутатка Київської міської ради Ганна Старостенко.

«Сьогодні – Всесвітній день боротьби з інсультом, а отже – день обізнаності населення про серцево-мозкові захворювання. Особливо зараз – під час пандемії COVID-19 та жорстких карантинних обмежень – необхідно дуже ретельно слідкувати за своїм здоров’ям, способом життя та харчуванням, аби не провокувати ризики та ускладнення хронічних хвороб», – наголосила вона.

За словами Ганни Старостенко, за 9 місяців 2021 року у лікарнях столиці було проліковано понад 6 тисяч осіб, хворих на мозковий інсульт, у 2020 році – понад 8 тисяч людей.

На сьогодні у столиці визначено 10 стаціонарних закладів охорони здоров’я для госпіталізації хворих із підозрою на гострий мозковий інсульт: Київська міська клінічна лікарня №1, Київська міська клінічна лікарня №3, Київська міська клінічна лікарня №4, Київська міська клінічна лікарня №6, Київська міська клінічна лікарня №7, Київська міська клінічна лікарня №8, Київська міська клінічна лікарня №9, Київська міська клінічна лікарня №12, Олександрівська клінічна лікарня м. Києва та Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги.

Крім того, як зауважила заступниця голови КМДА, у консультативно-діагностичних центрах міста працюють діагностичні кабінети, де кияни можуть пройти обстеження на виявлення патологій серцево-судинної системи.

«Кабінети оснащені сучасними апаратами УЗД та електрокардіографами, а персонал пройшов відповідне навчання. Лише цього року понад 40 тисяч містян скористалися цією медичною послугою, із них у більш ніж 25% було виявлено різноманітні серцево-судинні патології», – зазначила Ганна Старостенко.

Заступниця голови КМДА також розповіла, що у рамках міської цільової програми «Здоров’я киян» містяни мають можливість здійснити скринінги на рівень цукру та холестерину у крові: «Адже саме цукровий діабет та різноманітні серцево-судинні патології створюють найбільші ризики для мозкового інсульту».

Інсульт — це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження частини головного мозку. Інсульт найчастіше є ускладненням гіпертонічної хвороби і розвивається на фоні різкого підвищення артеріального тиску.

За даними Центру громадського здоров’я, щороку в Україні стається 100-110 тисяч інсультів (понад третини з них – у людей працездатного віку), 30-40% хворих на інсульт помирають упродовж перших 30 днів і до 50% – протягом року від початку захворювання; 20–40% хворих, що вижили, стають залежними від сторонньої допомоги (12,5% первинної інвалідності) і лише близько 10% повертаються до повноцінного життя.

Як правило, розпізнати інсульт можна за такими симптомами:
людина не може посміхнутися, при цьому зазвичай опускається куточок губ;
постраждалий не може нормально говорити – вимова нерозбірлива та плутана;
людина не може підняти руки вгору або ж одна рука занадто слабка і не ворушиться;
виникає слабкість чи оніміння у правій або лівій частині тулуба та кінцівках.

Якщо ви помітили хоча б один із цих проявів, особливо після епізоду підвищеного артеріального тиску, негайно викликайте екстрену допомогу! Чим швидше пацієнту нададуть професійну медичну допомогу, тим більше шансів уникнути важких ускладнень.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про надання ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «НАЦІОНАЛЬНА ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ «УКРЕНЕРГО» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у постійне користування для розміщення, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів передачі електричної та теплової енергії у Голосіївському районі міста Києва
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту у пров. Межовому, 5-А у Подільському районі міста Києва (723367419)
  • Про надання громадянці Борисенко Оксані Іллівні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення колективного садівництва на вул. Садова, 7, ділянка № 2 в обслуговуючому кооперативі «Садово - дачне товариство Оболонь» в Оболонському районі міста Києва (622930121)
  • Про передачу громадянину Грицаєнку Тарасу Петровичу у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Луговій, 7-а у Солом'янському районі міста Києва (787403279)
  • Про відмову ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КІСТОУН ГРУП» у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями, паркінгом та готельно-офісним центром на вул. Сумській у Солом'янському