До Дня українського кіно у столиці відбудеться показ документальної стрічки «Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди»

Tool items

До Дня українського кіно у столиці відбудеться показ документальної стрічки «Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди» режисера Олега Чорного за сценарієм Станіслава Цалика.

Як зазначили в КП «Київкінофільм», у фільмі йдеться про мальовниче село Бучак на Канівщині, яке з 1950-х років завдяки режисеру Олександру Довженку стало своєрідним Голлівудом над Дніпром.

«Село та його околиці слугували знімальним майданчиком для багатьох відомих кінострічок. Зйомки в селі припинились у 1972 році, коли було здано в експлуатацію Канівську ГЕС, а Бучак частково затопили штучним Канівським морем. Унікальний український Голлівуд перетворився на затоплену Атлантиду. У 2016 році документальний фільм «Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди» та його творців було відзначено мистецькою премією «Київ» імені Івана Миколайчука, а у липні 2022 року найбільша база даних фільмів у світі «Internet Movie Database» включила цю стрічку до списку «50 українських документальних фільмів», обов'язкових для перегляду, які репрезентують особливості українського народу та історії України», – розповіли в КП «Київкінофільм».

У КП «Київкінофільм» додали, що після перегляду документального фільму відбудеться зустріч з авторами та акторами фільму.

Захід відбудеться 10 вересня о 15:00 у кінотеатрі «Ліра» (вулиця Велика Житомирська, 40).
Вхід на подію вільний.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України щодо підтримки проєкту Закону України №11161 «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та державний реєстр майна,
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету міністрів України та Міністерства оборони України щодо збільшення обсягів бронювання військовозобов’язаних працівників КАРС «Київська служба порятунку»
  • Про затвердження змін до Порядку часткового відшкодування вартості незалежних джерел електричної енергії, які придбані об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельними кооперативами, обслуговуючими кооперативами, юридичними особами, основний вид діяльності яких 81.10 «Комплексне обслуговування об'єктів», та
  • Про внесення змін до міської цільової програми «Підтримка та розвиток галузі охорони здоров’я столиці» на 2024–2025 роки
  • Про внесення змін до міської цільової програми «Громадське здоров'я» на 2022 - 2025 роки
  • Про передачу громадянці Рогозі Наталії Петрівні земельної ділянки в оренду для будівництва і обслуговування паркінгів та автостоянок на землях житлової та громадської забудови на вул. Луценка Дмитра, 16 у Голосіївському районі міста Києва (711294446)
  • Про відмову громадянці Касьяненко Любові Анатоліївні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на вул. Жулянській, 1-б у Голосіївському районі міста Києва (413018582)
  • Про передачу громадянці Борис Ользі Галактіонівні у приватну власність земельної ділянки для колективного садівництва на вул. Вишневій, 26 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДІВНИЧИЙ КООПЕРАТИВ «ВІКТОРІЯ») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (555627503)
  • Про передачу громадянину Полякову Станіславу Олеговичу у приватну власність земельної ділянки для колективного садівництва на вул. Вишневій, 24 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДІВНИЧИЙ КООПЕРАТИВ «ВІКТОРІЯ») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (602722741)
  • Про надання Київському столичному університету імені Бориса Грінченка згоди на списання майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва