Дмитро Білоцерковець: Недоброчесні забудовники не уникнуть кримінальної відповідальності за знищення історико-архітектурної спадщини Києва

Tool items

У Києві розпочато кримінальне провадження за фактом незаконного демонтажу компанією-забудовником 100-річного будинку. Будівля розташована у провулку Цимлянському, 3, в межах Центрального історичного ареалу Києва.

Як зазначив депутат Київської міської ради Дмитро Білоцерковець, у час коли вся країна єднається проти зовнішнього ворога, а в Києві влада, громадськість та соціально відповідальний бізнес взаємодіють разом задля захисту нашої історичної культурної спадщини, деякі недоброчесні бізнесмени гадають, що зараз саме влучний час провернути свої цинічні та протизаконні справи.

«Відтак компанія-забудовник ТОВ «ДНІПРО-2002» вирішила, що «під шумок» вийде безкарно знести 100-річний будинок та знищити сусідні флігелі. Мало того, що будівля розташована в межах Центрального історичного ареалу, на території пам‘ятки ландшафту і історії «Історичний ландшафт Київських гір і долини р. Дніпра», вона ще й знаходиться в межах пам‘ятки археології «Культурний шар Подолу» та в зоні регулювання забудови І категорії Державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ». Цей будинок перебуває у списку історичних будівель ХІХ-ХХ століття, на реконструкцію або капітальний ремонт зі зміною об’ємно-просторових параметрів яких Київською міською радою введено мораторій з метою унеможливлення їх знищення», – зазначив Дмитро Білоцерковець.

Депутат розповів, що ще на початку лютого ТОВ «ДНІПРО-2002» було направлено припис відносно цього будинку.

«Забудовник проігнорував припис, і вже 22 лютого поточного року Департамент охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації направив офіційне звернення до Подільського управління поліції ГУ НП в місті Києві із заявою розпочати розслідування за фактом порушення забудовником Закону України «Про охорону культурної спадщини». За наявною інформацією кримінальне провадження вже розпочато», – наголосив Дмитро Білоцерковець.

Депутат додав, що попри те, що Україна живе в умовах і реаліях воєнного стану, «підприємливим» забудовникам не вдасться безкарно нищити нашу історичну спадщину.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 08 грудня 2022 року № 5828/5869 «Про бюджет міста Києва на 2023 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021–2023 роки
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 12 грудня 2019 року № 451/8024 «Про затвердження Міської цільової програми забезпечення готовності до дій за призначенням територіальної підсистеми міста Києва Єдиної державної системи цивільного захисту на 2020-2023 роки»
  • Про звернення Київської міської ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про невідкладне вжиття заходів щодо повернення додаткової винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України та співробітникам системи Міністерства внутрішніх справ України на період дії воєнного стану
  • Про звернення Київської міської ради до Міжнародного олімпійського комітету щодо недопущення до участі в Олімпійських іграх спортсменів із російської федерації та республіки білорусь