Депутати Київської міської ради підтримують ініціативу присвоїти 40 бригаді тактичної авіації Повітряних Сил ЗСУ почесну назву «Привид Києва»

Tool items

Депутати Київської міської ради Вікторія Муха та Володимир Андрусишин ініціювали звернення до Президента України та Міністра оборони України з проханням присвоїти 40 бригаді тактичної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України почесну назву «Привид Києва».

Таке звернення підтримали сьогодні, 27 вересня, на позачерговому засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування та зовнішніх зв'язків.

За словами депутатки Київської міської ради, голови постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторії Мухи, широкомасштабна агресія російської федерації проти України відкрила нову сторінку бойового застосування Повітряних Сил Збройних Сил України.

«Сьогодні «Привид Києва» став одним із найбільш впізнаваних символів російсько-української війни. Це збірний образ українського пілота-аса МіГ-29, який у перші дні російського вторгнення здобув численні перемоги у повітряних боях над Києвом. «Привид Києва» уособлює в собі всіх пілотів 40 бригади тактичної авіації, що в перші години широкомасштабного вторгнення російських військ сіли за штурвали літаків і мужньо відбивали ракетні та авіаційні атаки ворога. Серед них – полковник В'ячеслав Єрко, майор Олександр Бринжала, майор Андрій Люташин, капітан В'ячеслав Радіонов, старший лейтенант Роман Пасулька, які на жаль не повернулися з повітряного бою. «Привид Києва» укріпив надію на те, що наші воїни є непереможними, і у цій війні український народ безперечно здобуде Перемогу. Історія України – це історія народної боротьби, і Повітряні Сили ЗСУ завжди будуть на вістрі війни за незалежність української державності», – наголосила Вікторія Муха.

Депутатка додала, що враховуючи підтриману електронну петицію до Президента України, яка отримала 25 423 голосів та одностайну підтримку зазначеної ініціативи особовим складом 40 бригади тактичної авіації Повітряних Сил ЗСУ Київська міська рада звернеться до Міністра оборони України щодо підготовки подання Президентові України про присвоєння 40 бригаді тактичної авіації почесного найменування «Привид Києва».

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Тарана С. В.
  • Про затвердження Міської цільової програми поводження з тваринами в місті Києві на 2024-2025 роки
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 30 березня 2022 року № 4550/4591 «Про Порядок використання коштів Програми вирішення депутатами Київської міської ради соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців в умовах воєнного стану» щодо удосконалення процедури надання грошової матеріальної
  • Про внесення змін до Положення про щорічні стипендії видатним діячам культури і мистецтва м. Києва та Положення про довічні стипендії видатним діячам культури і мистецтва м. Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 05.10.2023 № 7121/7162
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 08 грудня 2022 року № 5828/5869 «Про бюджет міста Києва на 2023 рік»
  • Про надання РЕЛІГІЙНІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ «МІСІОНЕРСЬКИЙ ЕВАНГЕЛІЗАЦІЙНО-БЛАГОДІЙНИЙ ЦЕНТР ОБ'ЄДНАННЯ ХРИСТИЯНСЬКИХ ЦЕРКОВ УКРАЇНИ «СЛОВО ЖИТТЯ» земельної ділянки в постійне користування для будівництва, експлуатації та обслуговування міжконфесійного храму «Мир, любов та єдність» на вул. Ломаківській, 66-70 у Печерському районі міста Києва (
  • Про внесення змін до деяких рішень Київської міської ради
  • Про надання Комунальному некомерційному підприємству «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» Святошинського району м. Києва земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі медичного центру на вул. Симиренка, 38 у Святошинському районі міста Києва (660283943)
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ПЛАНТУМ» земельної ділянки в оренду для експлуатації, обслуговування та реконструкції будівлі кафе-магазину на вул. Архітектора Вербицького, 36 літ. Б у Дарницькому районі міста Києва (416392104)