Депутати Київської міської ради хочуть звернутись до Президента України та Міністра оборони України щодо зміни назви Національного університету оборони України імені Івана Черняховського

Tool items

Депутати Київської міської ради хочуть звернутись до Президента України та Міністра оборони України щодо зміни назви Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

Такий проєкт рішення підтримали сьогодні, 17 серпня, на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту.

Як зазначив депутат Київської міської ради, голова постійної комісії з питань освіти і науки, сім'ї, молоді та спорту Вадим Васильчук, у місті Києві розташований один з основних освітніх закладів Міністерства оборони України – Національний університет оборони України імені Івана Черняховського.

«Ім'я Івана Черняховського університету було присвоєно Указом Президента України Віктором Януковичем, якого у 2019 році український суд визнав винним в державній зраді та в пособництві російській федерації. Іван Черняховський був знаним радянським воєначальником, проте на території України в 1921-1923 роках брав участь в боротьбі проти українських повстанців, крім цього підрозділи, які під його командуванням увійшли в Східну Пруссію, відзначались абсолютно жорстоким та нелюдським ставленням до мирного населення. Тому Національний університет оборони України не може мати його ім'я», – наголосив Вадим Васильчук.

Депутат додав, що на жаль події історії повторюються, і зараз окупанти жорстоко знущаються з мирних українців. Необхідно раз і назавжди позбутись назв радянського та московського періоду, оскільки це своєю чергою сприятиме розвитку української історичної свідомості.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо встановлення розміру мінімальної пенсії за віком для осіб, які втратили працездатність, а також державної соціальної допомоги для осіб з інвалідністю на рівні мінімальної заробітної плати
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо здійснення платежів з місцевого бюджету громадським об’єднанням, діяльність яких має соціальну спрямованість, для вирішення завдань і функцій суспільно-значимих для соціальної сфери
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на вул. Миропільській, 13 у Дніпровському районі міста Києва (612534181)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на вул. Санаторній, 12 літ. Б у Дарницькому районі міста Києва (565541104)
  • Про надання ДЕРЖАВНІЙ УСТАНОВІ «ЦЕНТР ІНФРАСТРУКТУРИ ТА ТЕХНОЛОГІЙ МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ» земельної ділянки у постійне користування для розміщення структурних підрозділів апарату МВС, територіальних органів, закладів, установ і підприємств, що належать до сфери управління МВС на вул. Володимира Сікевича, 28 у Солом'янському