Депутати Київради звернулись до Верховної Ради України з проханням врегулювати на законодавчому рівні питання продажу та рекламування енергетичних напоїв

Tool items

Депутати Київської міської ради звернулись до Верховної Ради України з проханням врегулювати на законодавчому рівні питання продажу та рекламування енергетичних напоїв на території України з метою сприяння здоровому способу життя населення.

Таке звернення було прийнято сьогодні, 24 листопада, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання 72 депутатами.

За словами депутата Київської міської ради Сергія Артеменка, в Україні на сьогодні відсутнє спеціальне законодавче регулювання відносини у сфері обороту та споживання енергетичних напоїв, цей ринок енергетичних напоїв стрімко розвивається. 

«Неконтрольована доступність, порівняно з алкогольними напоями, а також агресивна реклама, зумовлюють постійне підвищення попиту на енергетики серед неповнолітніх. Наявна реклама не забезпечує належного інформування споживачів про можливий негативний вплив вживання енергетичних напоїв на здоров'я людини, а також про можливу небезпеку, яку несе цей продукт для окремих категорій населення. Виробники не вказують правдиву інформацію, а навпаки стверджують, що енергетичний напій позбавляє втоми, надає бадьорості, підвищує витривалість, концентрацію, швидкість реакції, покращує пильність та емоційний стан, стимулює обмін речовин», – розповів Сергій Артеменко.

Депутат зазначив, що задля імплементації європейських норм та стандартів необхідно встановити правові засади обігу енергетичних напоїв в Україні та обмеження споживання цього продукту.

«Київська міська рада звертається до парламентарів з проханням законодавчо передбачити, що в Україні має проводитись державна політика обмеження енергетичних напоїв, а їх реклама, як і інших товарів, шкідливих для здоров’я людини, здійснюється відповідно до Закону України «Про рекламу». Також необхідно визначити на законодавчому рівні поняття «енергетичний напій» та закріпити вимоги його маркування. Крім цього, енергетичні напої мають розливати виключно у скляну тару, і на видимій стороні етикетки виробники мають зазначати всі застереження. А також необхідно заборонити продаж енергетиків особам, які не досягли 18-річного віку, та повністю заборонити роздрібну торгівлю енергетичних напоїв з вмістом алкоголю», – додав Сергій Артеменко.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 04 листопада 2021 року № 3135/3176 «Про Регламент Київської міської ради»
  • Про деякі питання розміщення рекламних засобів у місті Києві
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 21 липня 2016 року № 786/786 «Про затвердження Положення про конкурсний відбір кандидатур на посади керівників суб’єктів господарювання комунального сектора економіки в місті Києві» (зі змінами і доповненнями, внесеними рішенням Київської міської ради від 27 лютого 2020 року № 143/8313)
  • Про затвердження Положення про Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про надання ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АЛАКОР СІТІ» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для розміщення, обслуговування та ремонту об'єктів енергетичної, транспортної інфраструктури (крім об'єктів дорожнього сервісу) (заїзди-виїзди) на вул. Академіка Заболотного, 37 у