Денис Москаль: Громадяни, які спалюють опале листя, будуть оштрафовані до 21 тисячі гривень

Tool items

З метою відшкодування збитків – громадяни, які спалюють опале листя, будуть оштрафовані від 3 до 21 тисячі гривень.

Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення самовільне спалювання листя у населених пунктах тягне за собою накладання штрафу від 3 060 до 6 120 грн, а на посадових осіб - від 15 300 грн до 21 420 грн.

Про це зазначив депутат Київської міської ради, голова постійної комісії з питань екологічної політики Денис Москаль, відповідаючи на запитання від мешканців.

За словами депутата, у процесі згоряння листя виділяється бензопірен, разом з димом у повітря виходять діоксини, які є отруйними для людей, а також виділяється чадний газ, що блокує постачання кисню до організму.

«На жаль ці всі хімічні сполуки надзвичайно легко зв'язується з гемоглобіном у крові, блокуючи доставку кисню до тканин організму. Це може призвести до загострення серцево-судинних захворювань, алергії та негативно вплинути на імунну систему. Опале листя необхідно утилізувати з метою зменшення забруднення повітря, збереження родючості ґрунтів та отримання якісних соціально-економічних показників. Київ – сучасне європейське місто, кожен з нас має бути екологічно свідомим», – зазначив Денис Москаль.

Депутат додав, що на громадян, які здійснили підпал опалого листя складається протокол про адміністративне правопорушення, а також вони мають сплатити штраф.

На офіційному каналі Київської міської ради у YouTube вже опубліковані повні відповіді Дениса Москаля на запитання щодо збереження статусу «зеленої столиці», контролю якості повітря у Києві, збереження річки Дніпро та проведення освітніх заходів щодо екологічної свідомості.

З відповідями на запитання можна ознайомитися за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=hKk7pDCP5Zk.

Нагадаємо, що кияни мають можливість поставити питання депутату в коментарях під будь-яким відео на офіційних сторінках Київської міської ради у соціальних мережах. Для цього необхідно вказати ім’я та прізвище депутата та поставити своє питання до нього. На п’ять найпоширеніших запитань від громадян депутати нададуть відео відповіді.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Київської обласної ради, Офісу Генерального прокурора України, Національного антикорупційного бюро України, Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області, Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві щодо ситуації навколо протиправного
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо розгляду питання здійснення виплати у вигляді фінансової допомоги пенсіонерам
  • Про погодження призначення Крищенка А.Є. на посаду заступника голови Київської міської адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень
  • Про проходження опалювального сезону 2021/2022 року в м. Києві
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 24 грудня 2020 року № 24/24 «Про бюджет міста Києва на 2021 рік»
  • Про створення Тимчасової контрольної комісії Київської міської ради з питань перевірки обґрунтованості та причин зміни термінів будівництва дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену на житловий масив Виноградар
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БЛУСТОУН» в оренду земельної ділянки для обслуговування та ремонту об’єктів інженерної, транспортної, енергетичної інфраструктури, об’єктів зв’язку та дорожнього господарства (крім об’єктів дорожнього сервісу) на вул. Жилянській, 47 у Голосіївському районі міста Києва (702091392)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БЛУСТОУН» в оренду земельної ділянки для обслуговування та ремонту об’єктів інженерної, транспортної, енергетичної інфраструктури, об’єктів зв’язку та дорожнього господарства (крім об’єктів дорожнього сервісу) на вул. Жилянській, 47 у Голосіївському районі міста Києва (576939660)
  • Про відмову ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВИНЗАВОД» у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у оренду для експлуатації та обслуговування офісно-складської будівлі та трансформаторної підстанції на вул. Костянтинівській, 68-а у Подільському районі міста Києва (714410010)
  • Про поновлення приватному підприємству «ІНВЕСТБУД» договору оренди земельної ділянки від 27 березня 2007 року № 62-6-00387 (зі змінами) (330560885)