Барельєф «Архангел Михаїл» має залишатися в експозиції Музею історії міста Києва

Tool items

Барельєф «Архангел Михаїл», один із головних символів міського самоврядування української столиці, має залишатися в експозиції Музею історії міста Києва.

Про це наголосила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха.

За словами депутатки, за понад сорок років не в одного покоління киян образ барельєфа «Архангел Михаїл» асоціюється саме з Музеєм історії міста Києва та сприймається як його візитівка, слугує осердям цілої низки освітніх, екскурсійних та наукових столичних проєктів.

«Починаючи з 2016 року керівництво Національного музею історії України ініціює вилучення барельєфа з експозиції Музею історії міста Києва і повернення до своїх фондів. Завдяки участі Міністерства культури України між Національним музеєм історії України та Музеєм історії міста Києва у 2019 та 2020 роках укладалися договори на тимчасове зберігання. 15 березня цього року закінчився термін договору про тимчасове зберігання артефакта. Продовжити зазначений договір керівництво Національного музею історії України відмовляється. Дуже дивна позиція, адже коли зазначений музей мав проблеми з приміщенням, місто пішло на зустріч та шукало можливі варіанти вирішення проблеми. Натомість зараз музей демонструє необґрунтовану, на нашу думку, позицію. Така ситуація загрожує тим, що ця унікальна реліквія, створена за кошти киян для киян, назавжди залишить Музей історії міста Києва», – розповіла Вікторія Муха. 

Депутатка наголосила, що Київська міська рада на найближчому засіданні звернеться до Міністерства культури та інформаційної політики України і Національного музею історії України з проханням підтримати колектив Музею історії міста Києва та вжити відповідних заходів з метою збереження в експозиції Музею історії міста Києва київської реліквії.

«Київська міська рада впевнена, що Міністерство культури та інформаційної політики України і Національний музей історії України мають усі можливості та законні підстави для законного вирішення цього болючого для міста та містян питання, та не допустять втрати Музеєм історії міста Києва головного символу міського самоврядування української столиці – барельєфа «Архангел Михаїл», – підкреслила Вікторія Муха.

Довідка. У 1982 році під час створення Музею історії міста Києва новій інституції музеями України передавалися збережені в оригінальному вигляді артефакти, які були максимально дотичні до минулого української столиці. За згодою Національного музею історії України відповідно до наказу Міністерства культури Української РСР від 03.05.1982 р. № 465 Музею історії міста Києва був переданий барельєф «Архангел Михаїл», який став найважливішим надбанням як унікальна реліквія, створена, збережена і уперше музеєфікована киянами у своєму місті. Впродовж понад 40 років барельєф «Архангел Михаїл» постійно знаходиться в головній експозиції Музею історії міста Києва. У філії «Музейно-виставковий центр» на вулиці Богдана Хмельницького, 7, де пам’ятка перебуває з 2012 року, було створено спеціальне місце експонування та на сьогоднішній день забезпечено відповідні належні умови для його збереження.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про реорганізацію комунального некомерційного підприємства «Київська міська студентська поліклініка» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про внесення змін до Міської цільової програми забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2022-2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 14 липня 2022 року № 4889/4930
  • Про реорганізацію комунального некомерційного підприємства «Київський міський консультативно-діагностичний центр» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про затвердження програми посилення інституційної спроможності місцевого самоврядування та залучення громади до прийняття рішень в місті Києві на 2025 – 2027 роки
  • Про внесення змін до міської цільової програми «Підтримка та розвиток галузі охорони здоров’я столиці» на 2024 – 2025 роки
  • Про передачу громадянці Кошарі Тетяні Анатоліївні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на вул. Красицького, 55 у Подільському районі міста Києва (452279606)
  • Про надання Київському комунальному об’єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» земельної ділянки у постійне користування для обслуговування та експлуатації парку відпочинку «Протасів Яр» на вул. Миколи Амосова у Солом'янському районі міста Києва (646483988)
  • Про передачу громадянці Лінник Світлані Павлівні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на вул. Івана Франка, 5 у Дарницькому районі м. Києва (440279656)
  • Про надання Київському комунальному об’єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» земельної ділянки у постійне користування для обслуговування та експлуатації парку відпочинку «Протасів Яр» на вул. Миколи Амосова у Солом'янському районі міста Києва (459390777)
  • Про зміну типу та найменування Спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 57 з поглибленим вивченням англійської мови Шевченківського району м. Києва