У Київській міській раді планують звернутися до влади Ізраїлю щодо визнання голодомору 1932-1933 років геноцидом Українського народу

Tool items

На засіданні постійної комісії з питань регламенту, депутатської етики та запобігання корупції Київської міської ради 16 вересня підтримали проєкт рішення  щодо звернення до Кнесету Держави Ізраїль з проханням підтримати визнання голодомору 1932-1933 років геноцидом Українського народу.

Про це повідомив депутат Київської міської ради, голова постійної комісії з питань освіти і науки, сім'ї, молоді та спорту Вадим Васильчук.

Як відзначив Вадим Васильчук, конвенція ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього (1948 року) і Конвенція ООН про незастосування строку давності до воєнних злочинів і злочинів проти людства (1968 року) дають правові підстави визнати голодомор одним зі злочинів проти людства – геноцидом.

«Протягом 1932-1933 років комуністичний режим насильницьким шляхом вилучав продовольство, блокував села та цілі райони, забороняв виїзд за межі охопленої голодом України, здійснював репресії щодо тих, хто не погоджувався з режимом. Наслідком вказаних злочинних дій тоталітарного режиму стало фізичне знищення мільйонів людей, знищення ще мільйонів доль та життів, руйнування соціальних основ Українського народу, його вікових традицій, духовної культури та етнічної самобутності», – зазначив депутат.

Вадим Васильчук додав, що запорукою уникнення подібних трагедій у майбутньому є спільна пам’ять про них.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Київської обласної ради, Офісу Генерального прокурора України, Національного антикорупційного бюро України, Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області, Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві щодо ситуації навколо протиправного
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо розгляду питання здійснення виплати у вигляді фінансової допомоги пенсіонерам
  • Про погодження призначення Крищенка А.Є. на посаду заступника голови Київської міської адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень
  • Про проходження опалювального сезону 2021/2022 року в м. Києві
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 24 грудня 2020 року № 24/24 «Про бюджет міста Києва на 2021 рік»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 06.06.2018 № 926/4990 «Про продаж земельної ділянки або права оренди на неї на земельних торгах (аукціоні) для будівництва, експлуатації та обслуговування комплексу для обслуговування автомобілістів на розі Столичного шосе та вул. Лютневої у Голосіївському районі м. Києва» (597949499)
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 26.02.2010 № 44/3482 «Про продаж земельної ділянки на земельних торгах (аукціоні) для будівництва та експлуатації автомийки на вулиці Крайній, земельна ділянка 1-в у Деснянському районі м. Києва» (354929451)
  • Про продаж земельної ділянки на Оболонській площі, 4 у Оболонському районі м. Києва товариству з обмеженою відповідальністю «ОМЕГА5» для експлуатації та обслуговування торговельного павільйону (333860350)
  • Про продаж на земельних торгах земельної ділянки (або права оренди на неї) на вул. Академіка Заболотного, 5-б у Голосіївському районі м. Києва для будівництва, експлуатації та обслуговування механізованого гаража (443499434)
  • Про продаж земельної ділянки на вул. Петропавлівській, 2-б у Подільському районі м. Києва товариству з обмеженою відповідальністю «ПАВІЛЬЙОН ПЕТРОПАВЛІВСЬКИЙ» для експлуатації та обслуговування будівлі громадського харчування та роздрібної торгівлі (211667647)