У Київраді хочуть запропонувати парламенту підвищити прозорість проведення земельних торгів

Tool items

1542

У Київраді хочуть запропонувати парламенту підвищити прозорість проведення земельних торгів

Напередодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку депутати підтримали проект рішення, який передбачає звернення до Верховної Ради України щодо збільшення публічності, прозорості проведення та оприлюднення результатів земельних торгів.

За словами автора відповідної ініціативи депутата Київради Олега Петровця, минулоріч відбулося понад 550 земельних торгів,  це на третину більше, ніж у 2015 році. Щоправда лише у половині випадків була реальна конкуренція між учасниками.

“Внаслідок цього, земельні ділянки продаються майже за початковою ціною лоту. І в результаті програють місцеві бюджети, бо недоотримують кошти. При цьому, дуже часто організатори земельних торгів не повідомляють про проведення земельних торгів у місцевих ЗМІ. А це сприяє корупції у даній сфері”, - зазначає Олег Петровець.

За його словами, виправити ситуацію, що склалася, можна, якщо Верховна Рада на законодавчому рівні визначить оприлюднення інформації про проведення земельних торгів обов’язковим. При чому, такі дані мають розміщуватися на  офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, на ресурсах органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, в межах яких знаходиться земельна ділянка, що є предметом земельних торгів, а також у ЗМІ.

Відповідне звернення до парламенту має також розглянути постійна комісія з питань містобудування, архітектури та землекористування.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про затвердження договору між Київською міською радою та Підгірцівською сільською радою Обухівського району Київської області
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 25.10.2007 № 1079/3912 «Про врегулювання питань утримання та поводження з собаками і котами в м. Києві»
  • Про надання одноразової адресної матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок надзвичайної ситуації, в будинку № 70, корпус 2 на проспекті Голосіївському у Голосіївському районі міста Києва
  • Про утворення комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) "Муніципальна охорона"
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 21.04.2015 № 415/1280 "Про затвердження Положення про оренду майна територіальної громади міста Києва"
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 25 грудня 2012 року № 689/8973 "Про затвердження Положення про інформаційно-телекомунікаційний простір територіальної громади міста Києва"
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23.06.2011 року № 242/5629 "Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві"
  • Про створення єдиної інформаційної системи з ведення обліку посвідчень членів громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону, які діють на території міста Києва
  • Про передачу громадянці Спіциній Тетяні Валеріївні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Сергія Колоса, 111-д у Солом’янському районі м. Києва А-23229
  • Про передачу громадянці Савчук Ларисі Андріївні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Шевченка, 86-а у Солом’янському районі м. Києва А-23235