У Київраді хочуть запропонувати парламенту підвищити прозорість проведення земельних торгів

Tool items

1493

У Київраді хочуть запропонувати парламенту підвищити прозорість проведення земельних торгів

Напередодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку депутати підтримали проект рішення, який передбачає звернення до Верховної Ради України щодо збільшення публічності, прозорості проведення та оприлюднення результатів земельних торгів.

За словами автора відповідної ініціативи депутата Київради Олега Петровця, минулоріч відбулося понад 550 земельних торгів,  це на третину більше, ніж у 2015 році. Щоправда лише у половині випадків була реальна конкуренція між учасниками.

“Внаслідок цього, земельні ділянки продаються майже за початковою ціною лоту. І в результаті програють місцеві бюджети, бо недоотримують кошти. При цьому, дуже часто організатори земельних торгів не повідомляють про проведення земельних торгів у місцевих ЗМІ. А це сприяє корупції у даній сфері”, - зазначає Олег Петровець.

За його словами, виправити ситуацію, що склалася, можна, якщо Верховна Рада на законодавчому рівні визначить оприлюднення інформації про проведення земельних торгів обов’язковим. При чому, такі дані мають розміщуватися на  офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, на ресурсах органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, в межах яких знаходиться земельна ділянка, що є предметом земельних торгів, а також у ЗМІ.

Відповідне звернення до парламенту має також розглянути постійна комісія з питань містобудування, архітектури та землекористування.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо справедливого розподілу податку на доходи фізичних осіб між державним бюджетом та бюджетом міста Києва
  • Про створення комунального підприємства "Спортивний комплекс "Старт"
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 07 липня 2016 року №579/579 «Про Регламент Київської міської ради»
  • Про надання згоди на безоплатне прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Києва нежилого будинку на вул. Березняківській, 26-а
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2017 рік, затвердженої рішенням Київської міської ради від 12 грудня 2016 року № 553/1557
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 21.04.2015 № 415/1280 "Про затвердження Положення про оренду майна територіальної громади міста Києва"
  • Про передачу в оренду нежитлових приміщень комунальної власність територіальної громади міста Києва єдиному претенденту на право оренди (вул. Пимоненка Миколи, 10 А, Шевченківський район)
  • Про надання ПАТ "Вищий навчальний заклад "Міжрегіональна Академія управління персоналом" земельної ділянки для експлуатації та обслуговування комплексу будівель на просп. Валерія Лобановського, 119 у Голосіївському районі м. Києва А-23489
  • Про надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки, що підлягає продажу Є-1268
  • Про поновлення ТОВ "ЮКОН" договору оренди земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування автозаправної станції на перетині Дніпровської набережної та вул. Березняківської у Дніпровському районі м. Києва А-23405