У Київраді хочуть запропонувати парламенту підвищити прозорість проведення земельних торгів

Tool items

1737

У Київраді хочуть запропонувати парламенту підвищити прозорість проведення земельних торгів

Напередодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку депутати підтримали проект рішення, який передбачає звернення до Верховної Ради України щодо збільшення публічності, прозорості проведення та оприлюднення результатів земельних торгів.

За словами автора відповідної ініціативи депутата Київради Олега Петровця, минулоріч відбулося понад 550 земельних торгів,  це на третину більше, ніж у 2015 році. Щоправда лише у половині випадків була реальна конкуренція між учасниками.

“Внаслідок цього, земельні ділянки продаються майже за початковою ціною лоту. І в результаті програють місцеві бюджети, бо недоотримують кошти. При цьому, дуже часто організатори земельних торгів не повідомляють про проведення земельних торгів у місцевих ЗМІ. А це сприяє корупції у даній сфері”, - зазначає Олег Петровець.

За його словами, виправити ситуацію, що склалася, можна, якщо Верховна Рада на законодавчому рівні визначить оприлюднення інформації про проведення земельних торгів обов’язковим. При чому, такі дані мають розміщуватися на  офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, на ресурсах органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, в межах яких знаходиться земельна ділянка, що є предметом земельних торгів, а також у ЗМІ.

Відповідне звернення до парламенту має також розглянути постійна комісія з питань містобудування, архітектури та землекористування.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про питання заборгованості перед ПАТ "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України"
  • Про надання згоди на безоплатне прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Києва ділянок автомобільних доріг загального користування державного значення
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 05.09.2014 № 55/55 "Про заборону проведення заходів та видовищ з використанням піротехнічних виробів на території міста Києва"
  • Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Києва» Кібі В. М.
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної ради України щодо внесення змін до законодавства України
  • Про надання земельної ділянки управлінню освіти Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації для експлуатації та обслуговування будівель і споруд закладу освіти (апарат управління освіти) на просп. Голосіївському, 118-б у Голосіївському районі м. Києва А-25290
  • Про надання статусу скверу земельній ділянці, що розташована за адресою: проспект Тичини, 18-б у Дніпровському районі міста Києва
  • Про надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки, що підлягає продажу Є-1507
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КОНЦЕРН ЄВРОПА" земельної ділянки для будівництва та обслуговування транспортної інфраструктури (реконструкція транспортної розв'язки з метою організації будівництва будівель і споруд на відведених земельних ділянках) на вул. Академіка Заболотного, 37 у Голосіївському районі м.
  • Про надання земельної ділянки управлінню освіти Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації для експлуатації та обслуговування будівель і споруд закладу освіти на вул. Генерала Матикіна, 5 у Голосіївському районі м. Києва А-25257