Київрада затвердила цільову програму щодо охорони та збереження культурної спадщини Києва на 2025–2027 роки

Tool items

Київська міська рада затвердила міську цільову програму «Охорона та збереження культурної спадщини м. Києва на 2025–2027 роки». Про це повідомила директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова.

«Затвердження програми допоможе зберегти унікальні історичні і культурні об’єкти Києва для майбутніх поколінь. Крім того, завдяки реалізації програми ми зможемо підвищити обізнаність киян про культурну цінність міста та його історичну роль, а також створити сприятливі умови для туристичної привабливості Києва як центру культурної спадщини», – прокоментувала Марина Соловйова.

Заступниця голови КМДА Ганна Старостенко, котра координує діяльність Департаменту, зауважила, що в основі нової міської цільової програми закладений системний підхід до збереження, реставрації та обліку культурних пам’яток столиці.

«Завдяки реалізації програми ми зможемо комплексно підходити до збереження, реставрації та обліку об'єктів культурної спадщини Києва. Цей комплексний підхід враховує сучасні виклики в збереженні історичних та культурних об’єктів, важливих для національної та місцевої ідентичності, та передбачає багаторівневу стратегію для їх охорони. Крім того, передбачає оновлення форм і підходів з використанням інтерактивних методів та урахуванням принципів безбар’єрності», – зазначила Ганна Старостенко.

Крім того, серед основних завдань програми: інвентаризація та облік пам’яток, їхня реставрація та консервація, пристосування до сучасних вимог з дотриманням принципів безбар’єрності та пам’яткоохоронного законодавства, забезпечення охорони таким об’єктам.

Так, у межах програми у 2025 році планується відреставрувати 20 об’єктів культурної спадщини, у 2026-му – 14, у 2027-му – 11.

Програма розроблена на основі комплексного підходу до реставрації об’єктів культурної спадщини. Співвиконавцями в цьому пункті є департаменти КМДА, районні державні адміністрації.

Серед іншого, програма передбачає розробку науково-проєктної документації з визначення меж і режимів використання історичних ареалів Києва, що враховуватиметься при внесенні змін до генерального плану міста.

Крім того, у програмі заклали реалізацію освітніх програм, спрямованих на підвищення обізнаності громадськості щодо важливості охорони культурної спадщини. А також – підтримку наукових досліджень, що сприятиме вивченню історичних та архітектурних об’єктів.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Президента України щодо вжиття невідкладних заходів спрямованих на визволення українських військовополонених із російського полону
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КАПІТАЛ ПРОДАКШН ПЛЮС» земельної ділянки в оренду для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості на вул. Сім'ї Кульженків, 14 в Оболонському районі міста Києва (344463577)
  • Про звернення Київської міської ради до Голови Верховної Ради України щодо термінового вирішення питання захисту енергетичної інфраструктури
  • Про викуп земельних ділянок та об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені для суспільних потреб
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 30 березня 2022 року № 4550/4591 «Про Порядок використання коштів Програми вирішення депутатами Київської міської ради соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців в умовах воєнного стану»