Київрада створила робочу групу для напрацювання повноважень районних рад

Відображення результатів голосування на робочому місці депутата Київської міської ради

Tool items

Київрада створила робочу групу для напрацювання повноважень районних рад

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли за основу проект рішення “Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 13 липня 2015 року № 787/1651 "Про управління районами міста Києва".

Згідно проекту, до компетенції райрад планують додати затвердження бюджету району, внесення змін до нього та його виконання. Райради зможуть затверджувати програму соціально-економічного та культурного розвитку та цільові програми з інших питань місцевого самоврядування — йдеться у пояснювальній записці. Також райрадам пропонується надати повноваження щодо встановлення для підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності територіальних громад районів, розміру частки прибутку, яка підлягає зарахуванню до бюджету району та реалізовувати програми міжрайонної кооперації. Також пропонується розширити повноваження райрад у частині містобудування та архітектури.

“У майже кожній європейській столиці районні ради відповідають за стратегію, бюджет, питання культури та соціального забезпечення. Загалом варто відмітити, що в Лондоні 33 райради, у Берліні — 12, у Парижі — 20, у Відні 23, у — Варшаві 18. Всі вони наділені повноваженнями щодо бюджетних та майнових питань. А в Берліні та Парижі районні депутати відповідають ще й за зонінг. Загалом підходи до розподілення повноважень райрад можуть бути різними, але цілком зрозуміло, що вони пов'язані з нагальними питаннями соціального життя населення. Кількість мешканців на одного депутата райради в тому ж таки Лондоні — 4600, Берліні — 5200, Варшаві — 4100. Коли в Києві запрацюють 462 депутати райрад, у нас буде більш, ніж 6 тисяч мешканців на одного депутата райрад. Тобто, це абсолютно цивілізована норма”, — каже депутат Київради Сергій Гусовський, який є суб'єктом подання зазначеного проекту рішення.
“Мені дуже приємно, що ми перейшли від дискусії “давайте створимо районні ради” до дискусії “нам потрібне реальне місцеве самоврядування”. Не місцеве самоврядування, яке буде представлене згори для відводу очей, а самоврядування, яке виросте знизу, з розуміння людей, що вони повинні самі впливати на те, що вони роблять, на те, що відбувається на території, на якій вони живуть. Ми маємо унікальний шанс, коли і Президент, і Київський міський голова мають політичну волю ділитись повноваженнями. І ми маємо напрацювати реальні повноваження для органів самоврядування в районах і дати їм ці повноваження”, — наголосив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.

Також депутати створили робочу групу, яка має розглянути запропоновані пропозиції щодо розширення повноважень столичних районних рад. На це в депутатів буде 30 днів.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Київської обласної ради, Офісу Генерального прокурора України, Національного антикорупційного бюро України, Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області, Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві щодо ситуації навколо протиправного
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо розгляду питання здійснення виплати у вигляді фінансової допомоги пенсіонерам
  • Про погодження призначення Крищенка А.Є. на посаду заступника голови Київської міської адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень
  • Про проходження опалювального сезону 2021/2022 року в м. Києві
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 24 грудня 2020 року № 24/24 «Про бюджет міста Києва на 2021 рік»
  • Про відмову громадянці Пономаренко Ірині Василівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на вул. Лаврській у Печерському районі міста Києва (340144574)
  • Про відмову громадянці Воловенко Тетяні Петрівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на вул. Передовій, 41-А у Голосіївському районі міста Києва (552401728)
  • Про відмову громадянину Калюжному Валерію Семеновичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування гаража на вул. Квітневій, 2-б у Дарницькому районі міста Києва (605080124)
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23 липня 2020 року № 50/9129 «Про деякі питання оренди комунального майна територіальної громади міста Києва»
  • Про затвердження звіту тимчасової контрольної комісії Київської міської ради з питань використання земельних ділянок, здійснення будівельних робіт, а також розміщення нерухомого майна навколо Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України